جدیدترین شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت کشور دومینیکا، به شما و اعضای خانواده تان امکان جابجایی جهانی و سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور جهان را خواهد داد. هزینه لازم جهت دریافت پاسپورت کارائیب، یکی از ارزان‌ ترین ها در جهان است و می‌ توان آن را به طور موثر و در کمترین زمان، از طریق پرداخت به صندوق دولتی یا سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات دومینیکا به دست آورد. در ضمن، دومینیکا به شما اجازه اخذ تابعیت دوگانه خواهد داد و شما نیازی به ترک تابعیت اصلی خود نخواهید داشت. دریافت پاسپورت دوم ممکن است فرآیندی دلهره آور به نظر برسد، اما در واقع با داشتن شرایط، بسیار آسان است. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا بپردازیم و برخی از مزایای دریافت آن را شرح دهیم. اگر شما نیز مایل به اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور زیبا هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور دومینیکا گردآوری شده است.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا
 • شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

 • معافیت مالیاتی

دارا بودن شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا و دریافت شهروندی این کشور، مجوز شما برای معافیت از مالیات خواهد بود. به عنوان یک شهروند، هیچ مالیاتی بر درآمد، ارث، یا سود سرمایه پرداخت نخواهید کرد. علاوه بر این، فقط افراد مقیم دومینیکا مشمول مالیات شخصی هستند، به این معنی که شهروندانی که حتی در جزیره اقامت ندارند، از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا
 • امکان سفر بدون ویزا

پاسپورت دومینیکا دارای حداقل تعهدات ویزای جهانی است که به شما امکان می دهد به بیش از 140 کشور جهان و بدون ویزا یا از طریق ویزای بدو ورود، دسترسی داشته باشید. شما می توانید با داشتن شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا ، بدون ویزا به تمامی 26 کشور منطقه شنگن اروپا سفر کنید که عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس. دارندگان پاسپورت دومینیکا همچنین می توانند به کشورهای غیر شنگن، مانند زیر روسیه، بریتانیا، رومانی و صربستان  نیز سفر کنند. علاوه بر کشورهای اروپایی فوق، پاسپورت دومینیکا همچنین به شما این امکان را می دهد که تقریباً بدون ویزا وارد آمریکای جنوبی شوید، از جمله برزیل، آرژانتین، و همچنین مقاصد تجاری، گردشگری و فرهنگی برتر در سراسر آسیا (مانند سنگاپور، اندونزی، و مالزی) و آفریقا (کنیا، تانزانیا و بوتسوانا).

 • امکان اخذ تابعیت دوگانه

بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان، دومینیکا دارای تابعیت مضاعف است، به این معنی که شما می توانید تابعیت اصلی خود را با تبدیل شدن به یک تابعیت دومینیکا حفظ کنید. ترک تابعیت اول خود، از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا نمی باشد.

 • عدم شرط حضور در دومینیکا

شرایط اقامت صفر به این معنی است که برای اینکه شهروندی و پاسپورت شما در دومینیکا معتبر بماند، مجبور نیستید در دومینیکا زندگی کنید. شما می توانید تا پایان عمر خود در خارج از این کشور زندگی کنید و همچنان تمام مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا را حفظ کنید.

 • امکان دریافت تابعیت نسلی

فرزندان شهروندان اقتصادی دومینیکا می توانند تابعیت والدین را به ارث ببرند. در ادامه مطلب، به شرح شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق طرح شهروندی اقتصادی خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا از طریق روشهای مختلفی مانند تولد، ازدواج، و یا حداقل 5 سال اقامت دائم در دومینیکا قابل دریافت است. افرادی که از طریق تحصیل و یا کار در دومینیکا توانسته باشند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، قادر خواهند بود پس از 5 سال کار و زندگی مستمر در دومینیکا، برای اخذ شهروندی درخواست دهند. اما، سریعترین و محبوب ترین روش دریافت پاسپورت دومینیکا، سرمایه گذاری در این کشور است. بر طبق طرح شهروندی اقتصادی دومینیکا، سرمایه گذاران قادرخواهند بود با برآورده کردن شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا و تامین سرمایه لازم، در کمترین زمان ممکن (بین 4 تا 6 ماه) شهروندی و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. 

مهمترین شروط سرمایه گذاری در دومینیکا و دریافت شهروندی از این طریق، عبارتند از: داشتن حداقل 18 سال سن، عدم سوپیشینه کیفری، داشتن سلامت جسمانی، اثبات منبع سرمایه. منظور از شرط اثبات منبع سرمایه آن است که متقاضیان باید ثابت نمایند سرمایه آنها، از یک منبع معتبر و به صورت قانونی تامین شده است. برای این منظور، متقاضیان باید از طریق ارائه بیانیه، گزارش اموال و درآمد، و یا قراردادهای کاری، قانونی بودن سرمایه خود را اثبات کنند. متقاضیان استفاده از طرح شهروندی اقتصادی می توانند با برآورده کردن شرایط اخذ پاسپورت، برای افراد خانواده خود شامل همسر، فرزندان زیر 30 سال، والدین، خواهر و برادران مجرد زیر 25 سال خود نیز درخواست شهروندی دهند.

در این شرایط، متقاضی اصلی باید ثابت نماید که قادر به تامین هزینه های اعضای خانواده خود در دومینیکا خواهد بود. حال چنانچه شرایط فوق را دارا می باشید، می توانید از طریق روشهای زیر، نسبت به سرمایه گذاری در دومینیکا اقدام نموده و از طرح شهروندی اقتصادی دومینیکا بهره مند شوید:

 1. سرمایه گذاری در صندوق ملی EDF

در این روش، سرمایه گذاران میبایست حداقل مبلغ 100.000 دلار را به صندوق ملی EDF یا همان صندوق تنوع اقتصادی دولت دومینیکا، اهدا کنند. چنانچه متقاضی بخواهد برای اعضای خانواده خود نیز درخواست شهروندی دهد، این مبلغ افزایش خواهد یافت. به عبارتی، هرچه خانواده بزرگتر باشد، مبلغ مورد نظر نیز بیشتر خواهد بود. برای مثال، مبلغ لازم برای یک خانواده 4 نفره شامل متقاضی اصلی، همسر و 2 فرزند، 175000 دلار می باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ، غیرقابل استرداد است و در بخشهای خصوصی شامل دارو، آموزش، انرژی سبز، ورزش، گردشگری و غیره در دومینیکا استفاده می شود .

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا
 1. سرمایه گذاری در املاک

مهترین شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از این طریق، خرید املاک به ارزش حداقل 200.000 دلار و حفظ ملک مورد نظر به مدت 3 تا 5 سال است. این مبلغ ثابت بوده و بر اساس تعداد اعضای خانواده تغییر نمی کند. البته متقاضیان می بایست برخی هزینه های دولتی را پرداخت نمایند. این هزینه برای متقاضی اصلی 25000 دلار، برای یک خانواده 4 نفره 35000 دلار، برای خانواده 4 تا 6 نفره 60000 دلار و برای خانواده های بیش از 7 نفر، 70000 دلار خواهد بود.

توجه داشته باشید که در هر دو روش سرمایه گذاری، علاوه بر تامین سرمایه اصلی، پرداخت برخی هزینه های دولتی لازم است که گاها این هزینه ها بر اساس تعداد اعضای خانواده تعیین می شود. آنچه در این مقاله به عنوان شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا ذکر شد، برخی از مهمترین شروط بوده و شما می توانید جهت بررسی های بیشتر، به وبسایت اداره مهاجرت دومینیکا مراجعه نمایید. در ضمن، شما می توانید برای بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین روش اخذ پاسپورت دومینیکا برای شما، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایید.

سؤالات متداول
 • آیا برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید در این کشور سکونت داشت؟

خیر. حضور در کشور، از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا در روش سرمایه گذاری نمی باشد. برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی به زندگی در این کشور نیست. شما فقط باید هزینه درخواست را بپردازید و سرمایه گذاری خود را با تامین سرمایه تعیین شده انجام دهید. اینکه تصمیم دارید برای همیشه در جزیره بمانید یا نه، تصمیم خودتان است.

 • آیا پاسپورت دومینیکا، اعتبار بالایی در جهان دارد؟

قطعا بله. پاسپورت دومینیکا به لحاظ اعتبار، در رتبه 32 جهان قرار دارد و دارندگان آن قادر خواهند بود بدون ویزا، به بیش از 146 کشور جهان سفر نمایند. این کشور از سال 2015، به معاهده شنگن پیوسته است و اجازه سفر آزادانه به کل منطقه شنگن را به دارندگان ویزا و پاسپورت خود خواهد داد.

 • بهترین روش اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

قطعا روش سرمایه گذاری، محبوب ترین و سریعترین روش اخذ پاسپورت دومینیکا است. شرایط اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری بسیار آسان بوده و متقاضیان تنها با تامین سرمایه و بدون نیاز به حضور در این کشور، می توانند شهروندی و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

 • آیا می توان پس از خرید ملک و دریافت شهروندی دومینیکا، ملک مورد نظر را فروخت؟

بله. معمولا پس از 5 سال از تاریخ خرید ملک، امکان فروش ملک مورد نظر را خواهید داشت. شما باید حداقل بین 3 تا 5 سال ملک خریداری شده را حفظ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

سخن پایانی

اگر به دنبال مهاجرت امن برای خود و خانواده خود، بهره مندی از معافیت های مالیاتی، مکانی زیبا برای زندگی یا بازنشستگی هستید، دومینیکا مطمئناً انتخابی فوق العاده ای است. اخذ پاسپورت دومینیکا که یک راه مطمئن و مقرون به صرفه برای دریافت شهروندی و یک پاسپورت دوم است، به افرادی که به دنبال دریافت پاسپورت در سریعترین زمان و از طریق روشی مطمئن هستند، بسیار توصیه می شود. متقاضیان دریافت شهروندی دومینیکا می توانند از طریق طرح شهروندی اقتصادی دومینیکا، با سرمایه گذاری در صندوق ملی دومینیکا و یا خرید املاک و مستغلات، به راحتی پاسپورت این کشور را در کمتر از 6 ماه و بدون شرط حضور در این کشور، دریافت کنند. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور دومینیکا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *