سریعترین راه  اخذ پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا که به شما امکان می دهد بدون ویزا به سراسر جهان سفر کنید، یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای مهاجرت و داشتن پاسورت دوم معتبر است. دومینیکا یکی از کشورهای مشترک المنافع و یکی از اعضای سازمان ملل است، بنابراین پاسپورت این کشور از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است. یکی از مزایای بسیار مهم برای متقاضیان اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا این است که آنها نیازی به تسلط بر زبان و داشتن مدرک تحصیلی و یا حتی حضور فیزیکی در این کشور ندارند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور دومینیکا گردآورى شده است.

اخذ پاسپورت دومینیکا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط پاسپورت دومینیکا و راه‌های اخذ آن
 • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید املاک
 • اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق مشارکت دولتی
 • مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا
 • هزینه زندگی در کشور دومینیکا

دومینیکا یکی از اعضای مشترک المنافع و کشوری جزیره ای در دریای کارائیب در آمریکای جنوبی است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و زبان دوم فرانسوی است. این کشور سابقا مستعمره انگلستان بوده و تحت حمایت این کشور می باشد. پایتخت آن روسو است، این کشور دارای چشم انداز فوق العاد زیبا و آب و هوای معتدل و همیشه بهاری است و اکثریت جمعیت آن کاتولیک هستند. دریافت شهروندی دومینیکا و پاسپورت آن نسبت به سایر کشورها حتی ترکیه بسیار ارزان تر، راحت تر و سریعتر است. افرادی که دارای اقامت موقت، اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا هستند، امتیازات مشابهی دارند، به استثنای اینکه دارندگان گذرنامه می توانند رای بدهند و شرط حضور را هم رعایت نکنند. 

اخذ پاسپورت دومینیکا

دومینیکا تنها کشوری در جهان است که مدارک، گذرنامه و شهروندی را در کمترین زمان ممکن یعنی ۴ ماه ارائه می کند. اعتبار پاسپورت دومینیکا که نقش مهمی در مهاجرت ایفا می کند، یکی از مهم ترین عوامل برای جذب متقاضیان است. پاسپورت دومینیکا اکنون از نظر اعتبار در رتبه 34 جهان قرار دارد. به دلیل اعتبار پاسپورت دومینیکا، امکان سفر به ۱۴۳ کشور در سراسر جهان بدون نیاز به ویزا وجود دارد و با این گذرنامه می توان در مرز 30 کشور ویزای فرودگاهی دریافت کرد. یکی دیگر از ویژگی هایی که این پاسپورت را معتبر می کند، امکان اقامت و تحصیل در کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا و انگلستان برای دارندگان این پاسپورت است.

بسیاری از مردم می خواهند پاسپورت دومینیکا را در حداقل زمان ممکن دریافت کنند. دومینیکا دو انتخاب برای متقاضیان برای رسیدن به این هدف در عرض ۴ ماه دارد: کمک ملی یا همان طرح دونیشن(donation) با 100000 دلار و یا خرید ملک. کمک های ملی مستلزم پرداخت هزینه برای پروژه های دولتی یا خصوصی در دومینیکا است که کشور را پشتیبانی، توسعه و رشد می دهد. هر یک از تکنیک های سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت دومینیکا دارای قوانین خاصی است که برای استفاده از این راه ها باید رعایت شود. در نتیجه به طور کامل به این موضوع خواهیم پرداخت. اما نکته مهم این است که استراتژی های سرمایه گذاری توصیف شده نه تنها به نفع متقاضی اصلی، بلکه به نفع همسر و فرزندان وی نیز می باشد. 

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است اما تنها با یک نوع خاص از سرمایه گذاری. اولی سرمایه گذاری ملی و دومی خرید املاک و مستغلات دومینیکا است. برای اینکه واجد شرایط سرمایه گذاری به روش های مورد بحث در دومینیکا باشید، ابتدا باید سرمایه و منابع مالی داشته باشید. قبل از پرداختن به این موضوع ابتدا باید روش سرمایه گذاری ملی یا همان طرح دونیشن را درک کنیم. با حداقل سرمایه گذاری 100000 دلار، هدف از این نوع سرمایه گذاری حمایت مالی از پروژه های دولتی و خصوصی (کمک به صنعت گردشگری دومینیکا) است. خرید ملک یکی دیگر از گزینه های دریافت پاسپورت دومینیکا تحت شرایط خاص است.

برای اینکه یک سرمایه گذار برای شهروندی دومینیکا درخواست دهد، باید 18 سال سن داشته باشد. مهم این است که او سابقه کیفری و بیماری های سخت نداشته باشد. متقاضی همچنین باید ثابت کند که پول سرمایه گذاری را از منابع قانونی به دست آمده است. برای انجام این کار، او باید اسناد مالی را ارائه دهد که منشا پول را نشان دهد: اظهارات، گزارش ها، قراردادها. شهروندی توسط بخش سرمایه گذاری بررسی می شود که آیا می توان برای متقاضی، پاسپورت دومینیکا صادر کرد یا خیر. یک سرمایه گذار می تواند برای پاسپورت دومینیکا علاوه بر خودش هم از جمله همسر، کودکان زیر 30 سال، پدر و مادر و خواهر و برادر خود و همسرش نیز اقدام کند. درخواست شامل بستگان متقاضی اصلی و همسرش می شود. اعضای بزرگسال خانواده باید ثابت کنند که متقاضی از نظر مالی آنها را حمایت می کند.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید املاک

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر در دریای کارائیب با طبیعتی کاملاً دست نخورده است. این جزیره دارای 365 رودخانه، یکی از بزرگترین “دریاچه های جوشان” فعال حرارتی در جهان، فراوانی چشمه های آب گرم استثنایی، و انبوهی از درختان نارگیل و گل های گرمسیری درخشان است. با کشف طبیعت شگفت انگیز پیاده روی، غواصی، تماشای پرندگان و سایر فعالیت های اکوتوریسمی که در جزیره فعال آتشفشانی ارائه می شود، تعداد گردشگرانی که هر ساله از دومینیکا بازدید می کنند همچنان در حال افزایش است. با رشد در کنار صنعت گردشگری، مالکیت خارجی املاک و مستغلات در دومینیکا در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. آمریکایی‌ها با تعداد بی‌سابقه به کشور دومینیکا می آیند و تجار و بازرگانان از سراسر جهان به طور استراتژیک در استراحت گاه‌های لوکس دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنند، به‌ویژه افرادی از چین، روسیه و خاورمیانه.

اخذ پاسپورت دومینیکا

بسیاری از کشورها حتی به افراد با سرمایه گذاری در ملک اجازه اقامت در کشور خود را نمی دهند، اما دومینیکا که دارای پاسپورت معتبر است، امکان دریافت پاسپورت را برای تمامی علاقمندان به خرید ملک در این کشور فراهم کرده است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای این روش ۲۵۰۰۰۰ دلار است، با معیارهای دیگری مانند حداقل سن 18 سال، نداشتن سابقه کیفری و غیره.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق مشارکت دولتی

متقاضیان پاسپورت دومینیکا با مشارکت در یک صندوق دولتی به هدف خود می رسند، که در آن افراد باید فعالانه در اجرای پروژه های دولتی برای رشد دومینیکا مشارکت کنند. افراد باید حداقل 100000 دلار به صندوق دولتی دومینیکا برای پیشرفت این پروژه ها که شامل بازسازی مدارس و بیمارستان ها می شود، واریز کنند.

صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا (EDF) پروژه های بخش دولتی و خصوصی در کشور را در تلاش برای افزایش توسعه ملی و حمایت از پیشرفت اجتماعی و امنیت مالی جزایر تامین مالی می کند. پروژه های بخش دولتی که برای تامین مالی توسط این صندوق شناسایی شده اند شامل بازسازی بیمارستان محلی، ساخت مدارس جدید، ساخت استادیوم ورزشی ملی، و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا است. پروژه‌های بخش خصوصی که توسط صندوق تامین مالی می‌شوند، عمدتاً بر پیشرفت بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی کشور متمرکز هستند.

کاندیداهایی که تحت گزینه کمک مالی دولتی درخواست می کنند باید با پرداخت کل مبلغ مشخص شده توسط برنامه ظرف 30 روز پس از دریافت موافقت نامه اصولی از CBIU موافقت کنند. با این حال، تا زمانی که متقاضی مرحله بررسی دقیق را گذرانده و در اصل به طور رسمی تأیید نشده باشد، نیازی به مشارکت واقعی ندارند. پس از دریافت رسمی تاییدیه مشروط CBIU، کمک های مالی از طریق حواله به حساب سپرده دولتی تعیین شده در بانک تجاری ملی دومینیکا واریز می شود. اگر درخواستی رد یا پس گرفته شود، کل مبلغ واریزی منهای هزینه درخواستی ناچیز در عرض یک ماه پس از رد یا انصراف به داوطلب بازپرداخت خواهد شد. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست، تنها پس از امضای نامه از سردفتر اسناد رسمی و صدور گواهینامه تابعیت و همچنین گذرنامه برای متقاضی اصلی و خانواده آنها، پول توسط دولت از حساب برداشته می شود.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

علاوه بر واجد شرایط بودن، اخذ پاسپورت دومینیکا با ارائه مدارکی که ماموران مهاجرت را متقاعد می کند امکان پذیر است. این مدارک که باید به انگلیسی ترجمه شوند، پرونده متقاضی را تکمیل می‌کند و موانع را برای اخذ پاسپورت برطرف می‌کند این مدارک عبارت اند از:

 • کپی از تمام صفحات گذرنامه
 • مدارک هویتی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • عکس پرسنلی
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • مدرک تحصیلی در صورت وجود
 • تعهد حمایت از افراد تحت تکفل
 • اثبات آدرس
 • گردش حساب بانکی
 • مدارک مربوط به دارایی
 • اظهارات بانک
هزینه زندگی در کشور دومینیکا

اطلاع از هزینه های زندگی و تحصیل در یک کشور از نکات قابل توجه در موضوع مهاجرت به کشورهای مختلف می باشد. واحد پول دومینیکا دلار کارائیب شرقی است. هزینه زندگی در دومینیکا تقریباً کم است که تعداد زیادی از مهاجران خارجی را به خود جذب می کند. دومینیکا در بین اکثر کشورها هزینه زندگی کمتری را در جهان دارد و برای مهاجران مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی ماهانه دومینیکا از 450 تا 1000 دلار متغیر است. هزینه اجاره و خرید خانه در دومینیکا با توجه به منطقه آن متفاوت است، با این حال ساخت خانه در این کشور نسبت به سایر کشورهای حوزه کارائیب هزینه کمتری دارد.

سؤالات متداول
 • حداقل میزان سرمایه جهت دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا چقدر است؟

حداقل سرمایه مبلغی معادل 100 هزار دلار است

 • پاسپورت دومینیکا امکان سفر به چند کشور بدون ویزا را فراهم می نماید؟

امکان سفر به ۱۴۳ کشور بدون ویزا از طریق دریافت پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است.

 • اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر زمان می برد؟

حدود ۴ ماه

 • آیا با مدرک سیکل هم می توان پاسپورت دومینیکا را اخذ کرد؟

بله

 • آیا امکان گرفتن پاسپورت دومینیکا برای پدر و مادر همسر و متقاضی اصلی هم وجود دارد؟

بله

سخن پایانی

راه های زیادی برای اخذ پاسپورت دومینیکا وجود دارد که می توانید تابعیت و پاسپورت خود را از طریق شغل، تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری با شرایط خاص برای هر کدام به طور جداگانه دریافت کنید. بهترین راه برای اخذ پاسپورت این کشور، سرمایه گذاری است و افراد می توانند با سرمایه گذاری حداقل 100000 دلار پاسپورت دریافت کنند. دریافت پاسپورت دومینیکا نسبتاً ساده است و هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا بسیار مقرون به صرفه است. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به دومینیکا را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *