چگونگی اخذ جاب آفر آلمان

کشور آلمان مکانی ایده آل برای کار در اروپا است. این کشور با داشتن یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در اروپا، فرصت های شغلی متنوع و مزایای متعدد برای توسعه شغلی و همچنین کسب تجربه کاری، بینظیر است. در سالهای اخیر شاهد بوده ایم که بسیاری از افراد جهان به خصوص ایرانیان، قصد داشته اند به نیروی کار در آلمان پیوسته و از درآمد رضایت بخش و تعادل بین کار و زندگی که این کشور ارائه می دهد بهره مند شوند. از آنجایی که دریافت پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر از ملزومات کار در آلمان است، ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی چگونگی اخذ جاب آفر آلمان بپردازیم. اگر شما نیز رویای کار و زندگی در یکی از برترین کشورهای صنعتی جهان را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور آلمان گردآوری شده است.

جاب آفر آلمان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • جاب آفر آلمان چیست؟
 • نحوه دریافت ویزای کار آلمان
 • نحوه دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا

اخذ جاب آفر برای کسانی که قصد کار در آلمان را دارند، از ملزومات است. در واقع، جاب آفر آلمان به پیشنهاد کار از سوی کارفرما در این کشور گفته میشود که ارائه آن جهت دریافت ویزای کار ضروری خواهد بود. داشتن مدرک تحصیلی بالا و یا مدرک حرفه ای، دانش زبان آلمانی (B2) و یا در برخی موارد انگلیسی (آیلتس 5.5 به بالا)، تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی در آلمان، همچنین حداقل 5 سال تجربه کاری، از شرایط مهم اخذ جاب آفر در آلمان است. در ضمن، محدودیت سنی خاصی برای دریافت جاب آفر مطرح نشده است اما افراد زیر 45 سال، شانس بالاتری جهت دریافت ویزا خواهند داشت.

جاب آفر آلمان

متقاضیان میتوانند در بخشهایی که دولت آلمان با کمبود نیرو در آن مواجه است، شانس بالاتری جهت اخذ جاب آفر داشته باشند. معمولا در نامه ای که تحت عنوان جاب آفر از سوی کارفرما برای افراد واجد شرایط و پذیرفته شده ارسال میشود، مشخصات مدیر و کارفرما، تاریخ شروع کار، مسئولیتهای شغلی متقاضی، میزان حقوق و ساعات کاری، به همراه مزایایی که دریافت میکند، ذکر میشود. در اکثر موارد، ارائه نامه کارفرما جهت دریافت ویزای کار آلمان لازم است. اما در برخی موارد، پذیرش بدون ارائه نامه و به صورت شفاهی انجام خواهد شد. پس شرایط، به نوع کار و عنوان شغلی بستگی خواهد داشت. دریافت کنندگان جاب آفر، قادر خواهند بود علاوه بر دریافت ویزای کار آلمان، کارت آبی اتحادیه اروپا را نیز دریافت نمایند. در ادامه مطلب به شرح این موضوع خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر، توصیه میشود به وبسایت رسمی اداره مهاجرت آلمان مراجعه نموده و یا با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

تمامی اتباع خارجی، در صورت داشتن شرایط کار در آلمان و همچنین دریافت جاب آفر آلمان ، می توانند برای دریافت ویزای کار این کشور درخواست دهند. ویزای کار آلمان ابتدا به صورت 4 ساله صادر میشود و پس از آن، در صورت داشتن شرایط میتوان جهت دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کرد. در صورتیکه قرارداد کاری، برای کمتر از 4 سال باشد، مجوز اقامت شما در آلمان نیز برای کمتر از 4 سال خواهد بود و تنها در برخی شرایط خاص ممکن است اقامت دائم صادر شود. با توجه به “قانون اقامت” که وضعیت اقامت اتباع خارجی در آلمان را تنظیم می کند، دسته بندی های واجد شرایط برای درخواست ویزای کار آلمان به شرح زیر است:

 • اتباع خارجی که بسیار واجد شرایط باشند، به ویژه:
 1. محققان با دانش فنی خاص
 2. پرسنل آموزشی در سمت های برجسته یا پرسنل علمی در سمت های برجسته
 • کارکنان درون شرکتی به ویژه:
 1. مدیران
 2. متخصصان
 • اتباع خارجی با مدرک دانشگاهی یا مدرک غیر آکادمیک حرفه ای که شرایط ذکر شده در زیر را دارند:
 1. کمبود نیروی ماهر در حرفه ای که تقاضا میدهند در آلمان وجود داشته باشد.
 2. یک جاب آفر آلمان از کارفرما در آلمان دریافت کرده باشند.
 3. تحصیلات آنان باید معادل مدرک آلمانی داشته باشد.
جاب آفر آلمان

اکنون متقاضیانی که شرایط بالا را داشته و جاب آفر دریافت نموده اند، میتوانند با طی کردن مراحل زیر، ویزای کار آلمان را دریافت کنند:

 • بررسی اینکه آیا برای اقامت طولانی مدت، به ویزای آلمان نیاز است یا خیر.
 • ارسال درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری آلمان در محل خود
 • جمع آوری تمامی مدارک موردنیاز
 • تعیین وقت مصاحبه در سفارت آلمان
 • پرداخت هزینه ویزای کار آلمان
 • شرکت در مصاحبه سفارت
 • انتظار برای دریافت نتیجه نهایی (ممکن است بین 1ماه تا 3 ماه زمان ببرد)

نحوه دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا (EU blue card)، برای افراد واجد شرایط که جاب آفر آلمان را دریافت کرده باشند قابل صدور است. این کارت، نوع خاصی از مجوز اقامت است. از مهمترین شرایط اخذ کارت آبی، به جز داشتن تحصیلات بالا و معادل آلمانی و همچنین دریافت جاب آفر، میتوان به این مورد اشاره کرد که موقعیت شغلی شما در آلمان که برای آن پذیرش گرفته اید، باید درآمد ناخالص سالانه حداقل 56400 یورو (از سال 2022) داشته باشد. حقوق ناخالص سالانه حداقل 43992 یورو (از سال 2022) برای کارمندان در زمینه های ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی انسانی مورد نیاز است. در چنین مواردی، آژانس کار فدرال آلمان باید درخواست شما برای استخدام را تایید کند. دریافت کنندگان کارت آبی اتحادیه اروپا میتوانند اعضای خانواده خود را نیز به آلمان ببرند. افرادی که شرط تحصیلات، جاب آفر و یا حقوقی که در بالا به آن اشاره شد را نداشته باشند، میتوانند تنها برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند.

سؤالات متداول
 • تفاوت جاب آفر آلمان با ویزای جستجوی کار در آلمان چیست؟

هنگامی که شما ویزای جستجوی کار یا همان جاب سیکر دریافت میکنید، از قبل شغلی تعیین ننموده و یا کارفرما ندارید و صرفا جهت یافتن کار و پیشنهاد شغلی، به آلمان سفر مینمایید و تنها مجوز خواهید داشت تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا به شما اجزه کار در آلمان را نخواهد داد و چنانچه پیشنهاد شغلی مناسب را در طی 6 ماه دریافت نکنید، باید به کشور خود بازگردید. اما با دریافت جاب آفر، شما هنگامی که در کشور خود هستید یک پیشنهاد شغلی از کارفرما در آلمان دریافت نموده و با دریافت ویزای کار آلمان وارد این کشور میشوید تا بتوانید اقامت دائم کسب نمایید.

 • آیا دریافت جاب آفر آلمان شرط سنی دارد؟

به صورت قانونی خیر. قانون خاصی از سوی دولت آلمان، جهت تعیین محدودیت سنی وجود ندارد اما شانس دریافت ویزا برای افراد زیر 40 یا 45 سال، بالاتر است. با این وجود، این بدان معنی نیست که افراد بالای 45 سال شانسی نخواهند داشت. اگر شما بالای 45 سال سن دارید و برای اولین بار برای اهداف شغلی به آلمان می آیید، در این صورت حقوق ناخالص سالانه شما برای موقعیتی که قصد دارید آن را بگیرید باید حداقل 46530 یورو (از سال 2022) باشد، یا باید مدرکی مبنی بر شرایط بازنشستگی سالمندی کافی ارائه دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا با دریافت جاب آفر آلمان، امکان همراه بردن اعضای خانواده وجود دارد؟

بله. شما میتوانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزا داده و آنها را به آلمان ببرید. البته، داشتن تمکن مالی لازم جهت تامین هزینه های زندگی خانواده در آلمان و همچنین در برخی موارد، دانش زبان آلمانی، جهت دریافت ویزای افراد خانواده لازم است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • چه وبسایت هایی جهت یافتن جاب آفر آلمان پیشنهاد میکنید؟

برخی از سایتهای کاریابی معتبر در آلمان عبارتنداز: Indeed، Monster، Stepstone، federal employment agency، make it in Germany، jobvector ، hemmersbach

 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان چیست؟

البته که به شرایط متقاضی و شغل آنها بستگی دارد. اما در حالت کلی، مدارک زیر از مهمترین مدارک موردنیاز است:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس جدید با فرمت پاسپورت
 • مدارک اثبات محل اقامت در آلمان
 • رزومه
 • بیمه سلامت در آلمان
 • نامه عدم سوپیشینه
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • قرارداد کاری یا نامه دریافت جاب آفر

سخن پایانی

برخی افراد به اندازه کافی خوش شانس هستند که می توانند آزادانه وارد آلمان شده و به دنبال کار بگردند، در حالی که برخی دیگر برای ورود به آلمان باید مراحل سختگیرانه خاصی مانند اخذ ویزا را طی کنند. با این حال، ویزا تنها چیزی نیست که شما برای واجد شرایط بودن جهت کار در آلمان به آن نیاز دارید. اخذ پیشنهاد شغلی یا جاب آفر، اولین قدم برای کار در آلمان است. متقاضیان کار در آلمان که بتوانند از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نموده و قرارداد کاری تنظیم کنند، با اخذ ویزای کار آلمان که 4 سال اعتبار دارد، شانس دریافت اقامت دائم آلمان را خواهند داشت. علاوه بر این، ممکن است با داشتن شرایط، امکان دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا نیز برای آنان فراهم گردد. 

ما در این مقاله به بررسی چگونگی اخذ جاب آفر آلمان پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما، به موفقیت شما مخاطب عزیز جهت کار در کشور آلمان کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور آلمان را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *