مهمترین دلایل ریجکتی ویزای لهستان

در فرآیند اخذ ویزا می بایست که مدارک و اسناد مورد نیاز سفارت را فراهم کنید، در صورت لزوم در مصاحبه سفارت شرکت کنید و پس از انجام کلیه فرآیندها، با توجه به نوع ویزا و کشور مورد نظر خود، مدتی را صبر کنید تا تصمیم نهایی سفارت به شما اعلام شود. در این صورت دو احتمال وجود دارد، اولی اینکه ویزای شما با موفقیت صادر می شود و می توانید برای سفر به کشور مقصد خود آماده شوید. دیگر این که با درخواست ویزای شما موافقت نشود و ویزای شما ریجکت شود. ریجکتی ویزا در اغلب مواقع نگرانی های بسیاری ایجاد می کند و حتی باعث نا امیدی افراد می شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا با شرایط و دلایل ریجکتی آن آشنا باشید و با داشتن اطلاعات کافی اقدام به اخذ ویزا و ارسال مدارک خود نمایید. در ادامه این مقاله قصد داریم دلایل مختلف ریجکتی ویزای لهستان را مورد بررسی قرار دهیم. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمی کشور لهستان گردآوری شده است.

ریجکتی ویزای لهستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • دلایل متداول ریجکتی ویزای لهستان
 • ارائه مدارک ناقص یا جعلی
 • ریجکت ویزای لهستان به دلیل پاسپورت و مدارک هویتی
 • نکات مربوط به اسناد مالی در فرآیند اخذ ویزا
 • نداشتن مدارک معتبر اقامتی و بیمه مسافرتی

دلایل متداول ریجکتی ویزای لهستان

لهستان یکی از محبوب ترین کشورهای عضو شنگن است که همه ساله مهاجران و توریست های خارجی بسیاری را به خود جذب می کند. این کشور به عنوان یکی از ۲۷ کشور عضو حوزه شنگن، توافق کرده است که از یک سیاست واحد برای صدور ویزا پیروی کند.  فرآیند اخذ ویزای لهستان با توجه به نوع ویزای شما می تواند متفاوت باشد و به مدارک و اسناد خاصی نیاز داشته باشد. در برخی موارد، زمانی که شما مدارک خود را تکمیل کرده و درخواست اخذ ویزای خود را ارسال می کنید، ممکن است با ریجکتی ویزا مواجه شوید. 

افسر سفارت باید اطلاعات کامل شما را در اختیار داشته باشد تا بتواند تصمیم بگیرد که آیا شما واجد شرایط اخذ ویزا خواهید بود یا خیر. زمانی که افسر اطلاعات مورد نیاز را به طور کامل در اختیار نداشته باشد، درخواست ویزای فرد متقاضی را نا موفق تلقی می کند. از سوی دیگر، گاهی اوقات ممکن است سفارت اطلاعاتی را از متقاضی دریافت کند که غیر قابل قبول و جعلی بوده و یا از حد مورد نیاز فراتر هستند، در این صورت نیز افسر مسئول اقدام به ریجکتی ویزای لهستان متقاضی خواهد کرد.

ریجکتی ویزای لهستان

ارائه مدارک ناقص یا جعلی

به صورت کلی، برای همه افرادی که سعی در ارائه مدارک جعلی دارند و یا تلاش می کنند با استفاده از مدارک غیر معتبر، هویت خود را به نادرست معرفی کنند، سرنوشت یکسانی وجود دارد و آن هم ریجکتی ویزا است که با پیامدهای نامطلوب دیگر نیز همراه خواهد بود. بنابراین، اولین و مهمترین قدم در فرآینذ اخذ ویزا، ارائه مدارک به صورت صحیح و کامل است.

علاوه بر این، شرایط و اقدامات گذشته و فعلی و سابقه سفر متقاضی به کشورهای حوزه شنگن نیز می تواند بر روی موفقیت آمیز بودن درخواست ویزا تاثیرگذار باشد. در صورتی که فرد متقاضی محدودیت‌های ویزای شنگن مانند اقامت بیش از حد در منطقه شنگن را رعابت نکرده باشد، پاسپورت با ویزای فعال شنگن داشته باشد و یا از برنامه سفر ارائه شده خود پیروی نکرده باشد، درخواست ویزا رد خواهد شد. در چنین مواردی، ممکن است سفارت دلیل ریجکتی ویزا را تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن (مانند تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک آزاری، اعتیاد، سایر جرائم جدی) در نظر بگیرد.

ریجکت ویزای لهستان به دلیل مشکلات پاسپورت و مدارک هویتی

در صورتی که پاسپورت شما اعتبار کافی نداشته و یا منقضی شده باشد، برخی از صفحات پاسپورت شما آسیب دیده و یا جدا شده باشند، سفارت اقدام به رد درخواست ویزای شما خواهد کرد.  ارائه گذرنامه ای که کمتر از سه (3) ماه پس از بازگشت از بازدید از منطقه شنگن، اعتبار داشته باشد و یا ارائه پاسپورتی که دارای دو صفحه خالی ویزا نباشد از جمله شایع ترین دلایل عدم موافقت با درخواست ویزا به شمار می آیند.

مدارک هویتی که در فرآیند درخواست ویزای خود ارائه می دهید، باید به صورت قانونی تائید شده باشند زیرا در غیر این صورت مورد بررسی قرار نخواند گرفت. به عنوان مثال، نامه های رسمی شما باید دارای سربرگ اصلی به همراه آدرس و اطلاعات تماس شرکت یا صادر کننده باشد. همچنین، تمامی نامه های رسمی که در مدارک خود قرار می دهید، باید از اعتبار کافی (حداکثر تا سه ماه) برخوردار باشد و مهر و امضای نویسنده در نامه رسمی ثبت شده باشد.  

از دیگر مدارک هویتی مهم در فرآیند اخذ ویزای لهستان می توان به گواهی تولد یا ازدواج اشاره کرد. این گواهی ها باید توسط مقامات رسمی کشور مبدأ مانند وزارت کشور، تائید شده باشند و در صورت نیاز به ترجمه انگلیسی یا هر زبان دیگر، می بایست دارای مهر ترجمه رسمی باشند. برای اثبات رابطه والدین و کودکان، ارائه گواهی های رسمی الزامی است؛ در نظر داشته باشید در صورتی که نام و اطلاعات افراد در گذرنامه و سایر مدارک مطابقت نداشته باشند، ویزای شما ریجکت خواهد شد. متقاضیانی که حضانت کودکی را به عهده گرفته اند نیز باید حکم قانونی حضانت و یا فرزندخواندگی را به سفارت ارائه دهند.

علاوه براین، از دلایلی که می تواند سبب ریجکتی ویزای لهستان شما شود، عدم ارائه اهداف و برنامه های مناسب برای سفر به این کشور است. چنین مواردی عبارت‌اند از:

 • ارسال درخواست به سفارت یک کشور دیگر در منطقه شنگن ( برای سفر به هر یک از کشورهای حوزه شنگن شما باید به مقصد اصلی خود درخواست ارسال کنید)
 • نبود مدارک کافی برای اثبات وجود محل اقامت رزرو شده در طول مدت اقامت در کشور مقصد
 • عدم امکان تهیه بلیط پرواز رزرو شده برای هر متقاضی
 • عدم تهیه بلیط برای سایر کشورهای منطقه شنگن که می خواهید به آن‌ها نیز سفر کنید

نکات مربوط به اسناد مالی در فرآیند اخذ ویزا

عدم ارائه اسناد مالی معتبر نیز می تواند منجر به ریجکتی ویزای لهستان شود، دلایلی مانند نبود مکان برای اقامت در طول سفر، نداشتن وجه مالی کافی برای بازگشت از کشور و یا موارد دیگر از رایج ترین علل رد درخواست ویزا هستند. شما باید اسناد مالی مورد نیاز را مانند صورت حساب جاری و کارت اعتباری را ارائه دهید و اثبات کنید که وجود کافی و مورد نیاز را در اختیار دارید. اثبات کفایت مالی هنگام درخواست ویزای شنگن یا ورود به منطقه شنگن از مهمترین مدارک در اخذ ویزا به شمار می آیند.

برای سفر به لهستان شما باید مدارکی را ارائه دهید که اثبات کند شما در طول سفر خود به این کشور، مکانی برای اقامت خواهید داشت. بر این اساس، مستلزم آن هستید که مدارک کافی مبنی بر رزرو هتل در کشور مقصد و یا دعوت نامه از میزبان (اثبات حمایت مالی) را به سفارت ارائه دهید و اگر به همراه تور سفر می کنید، ارسال مدارک کافی مبنی بر اینکه با یک تور مسافرتی سفر می کنید نیز الزامی خواهد بود.

نداشتن مدارک معتبر اقامتی و بیمه مسافرتی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود سفارت با درخواست ویزای شما موافقت نکند؛ نداشتن توجیه لازم برای هدف و شرایط اقامت در کشور لهستان است. برای اخذ ویزای خود باید مدارکی را ارائه دهید که تائید کننده صلاحیت شغلی و حرفه ای شما و مطابقت آن با وضعیت مالی ارائه شده باشد و باید با توجه به شرایط و وضعیت خود ویزای مناسب را انتخاب کنید تا شانس اخذ ویزای خود را بالا ببرید.

علاوه بر این، نداشتن بیمه مسافرتی برای مدت زمان اقامت شما در لهستان،  یکی دیگر از دلایل رد شدن درخواست ویزا است. بیمه مسافرتی یکی از مهمترین مدارکی است که باید برای اخذ ویزای لهستان ارائه دهید. این بیمه باید از اعتبار کافی در طول مدت سفر برخوردار بوده و در سراسر منطقه شنگن معتبر باشد.

ریجکتی ویزای لهستان
سؤالات متداول
 • شایع ترین دلیل رد شدن ویزای لهستان چیست؟

شایع ترین دلیل ریجکت شدن ویزای لهستان این است که هدف از سفر و قصد بازگشت به کشور فرد مشخص نیست، مدارک به طور صحیح ارائه نشده اند یا جعلی هستند و یا بودجه لازم برای تأمین هزینه های اقامت کافی نیست.

 • پس از ریجکتی ویزای لهستان چه باید کرد؟

پس از ریجکتی ویزای لهستان می توانید درخواست تجدید نظر دهید. این درخواست باید ظرف 15 روز پس از رد ویزا به سفارتی که تصمیم به رد ویزا گرفته است، ارسال شود.

 • آیا رد شدن ویزا در پاسپورت ثبت می شود؟

بله، در اکثر کشورها زمانی که ویزای فردی ریجکت می شود با یک مهر در پاسپورت نشان داده می شود.

 • چگونه می توان متوجه شد که درخواست ویزا رد شده است؟

هنگامی که شما درخواست ویزای خود را ارسال کنید، سفارت به مدت 2 الی 3 هفته آن را بررسی کرده و پاسخ نهایی را به شما ایمیل خواهد کرد. در صورتی که ایمیلی دریافت نکردید می توانید مستقیماً با سفارت تماس بگیرید.

سخن پایانی

در صورتی که با درخواست ویزای لهستان شما موافقت نشد، نا امید نشوید. تنها کافی است به دنبال دلایل ریجکتی ویزای خود باشید و سپس مشکلات آن را رفع کرده و دوباره درخواست خود را ارسال کنید. در این مقاله با مهمترین دلایل ریجکتی ویزای لهستان آشنا شدیم و امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی لهستان را به شما عزیزان ارائه می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل کنید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *