آسانترین راه مهاجرت به اتریش در سال 2024

آیا قصد مهاجرت به اتریش را دارید اما نمی دانید از چه طریقی اقدام کنید؟ ما اینجاییم تا به شما متقاضی عزیز در انتخاب بهترین و آسان ترین روش مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت آن کمک کنیم. اگر در انتخاب یک روش مناسب برای مهاجرت که کاملا با شرایط شما همخوانی داشته باشد حساسیت و دقت لازم را نداشته باشید، نه تنها سرمایه و وقت شما هدر خواهد رفت، بلکه در این مسیر ناامید خواهید شد. در نتیجه بهتر است پس از کسب اطلاعات کافی و جدید در مورد روش ها، شرایط و مراحل مهاجرت به کشور اتریش، از کارشناسان و متخصصان این حوزه بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را درباره مهاجرت به کشور اتریش برایتان شرح دهیم و بهترین و آسان ترین این روش ها را به شما معرفی کنیم. 

اگر قصد دارید به اتریش نقل مکان کنید و اقامت اتریش را به دست آورید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط گروه مهاجرتی عالیان ویزا و از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور اتریش برای شما مخاطب عزیز گردآوری شده است.

عناوین و موضوعات این مقاله
مهاجرت به اتریش

آشنایی با مزایای مهاجرت به اتریش

 • امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به کلیه کشورهای شنگن
 • بهره مندی از امنیت، رفاه و کیفیت بالای زندگی در اتریش
 • امکان اخذ ویزای همراه اتریش برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان اخذ مجوز کار در اتریش برای همسر 
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس اتریش
 • پایین بودن نرخ بیکاری و وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور
 • امکان بهره مندی از آموزش باکیفیت در بهترین دانشگاه های اتریش
 • در دسترس بودن خدمات بهداشت و درمان در اتریش
 • بهره مندی از فرصت راه اندازی کسب و کار در اتریش
 • دسترسی به بازار کار در بهترین کشورهای اروپا
 • امکان کسب درآمد بالا برای نیروی کار ماهر و تحصیلکرده
آسانترین راه مهاجرت به اتریش

معرفی روش های مهاجرت به اتریش

برای مهاجرت به اتریش، روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. هر متقاضی با هر شرایط، می تواند شانس خود را برای مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت آن، امتحان کند. تنها نکته مهم آن است که متقاضی باید کاملا بر اساس شرایط و اهداف خود، بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشد. هر گونه اقدام عجولانه و از سر ناآگاهی به قوانین اتریش، می تواند سرمایه و وقت متقاضی را هدر دهد. ما در این قسمت، روش های مهاجرت به کشور اتریش را به شما معرفی می کنیم. برای آنکه بدانید کدام روش برای شما مناسب است، توصیه می کنیم از کارشناسان مهاجرتی بخواهید تا ابتدا شرایط شما را به طور تخصصی بررسی کنند. کارشناسان و وکلای مسلط به قوانین اتریش می توانند بر طبق شرایط شما، بهترین روش که درصد موفقیت بالایی دارد را پیشنهاد کنند.

1- تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش، یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور است. این روش می تواند در صورت داشتن شرایط، یعنی سوابق تحصیلی خوب و تمکن مالی مناسب، یکی از بهترین راه ها برای ورود به اتریش باشد. مهم ترین شرط برای تحصیل در اتریش، اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر در این کشور است. متقاضیان باید ابتدا وب سایت دانشگاه های مختلف اتریش را بررسی نموده و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی را مطالعه کنند. به طور کلی، ارائه سوابق تحصیلی (ریزنمرات و معدل)، سوابق پژوهشی و مدرک زبان، مهم ترین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش هستند.

کسانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش شوند، می توانند با مراجعه به سفارت یا کنسولگری اتریش در محل زندگی خود، ویزای تحصیلی اتریش را درخواست کنند. این ویزا، نوعی مجوز ورود به اتریش است که با اعتبار یک ساله صادر می شود. دارندگان ویزای تحصیلی اتریش باید هر سال و تا پایان دوره تحصیلی خود در اتریش، هر سال ویزای خود را تمدید کنند.

2- کار در اتریش

اگر می خواهید با هزینه ای کم به اتریش مهاجرت کنید، بهتر است روش مهاجرت کاری به این کشور را انتخاب نمایید. در این روش، متقاضی باید بتواند از یک کارفرما در اتریش، پیشنهاد شغلی (جاب آفر) دریافت کند. اما دریافت جاب آفر اتریش چگونه ممکن است؟ متقاضی می تواند لیست مشاغل مورد نیاز اتریش که هر ساله با نام  Shortage List، توسط اداره مهاجرت این کشور ارائه می شود را بررسی نموده و مطمئن شود که حرفه وی در اتریش مورد نیاز است. از طرفی دیگر، متقاضی می تواند با مراجعه به وب سایت های کاریابی در اتریش، موقعیت های شغلی مورد نیاز در این کشور را پیدا نموده و با کارفرمایان در این کشور، ارتباط برقرار کند. معمولا مهم ترین شرایط لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق کار عبارت اند از: داشتن 3 الی 5 سال سابقه کار مرتبط، داشتن مدرک تحصیلی و همچنین ارائه مدرک زبان.

به خاطر داشته باشید که قوانین جذب نیروی کار خارجی در کشورهای اتحادیه اروپا، اندکی دشوار است. دلیل این امر نیز آن است که اولویت کارفرمایان اتریش، نیروی کار موجود در اتریش، نیروی کار اتحادیه اروپا و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش است. پس اگر کارفرمایان اتریشی بخواهند از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا مانند ایران، نیروی کار ماهر استخدام کنند، باید ثابت نمایند که فردی مناسب تر و ماهرتر در اتریش و کل اتحادیه اروپا پیدا نکرده اند. پس برای دریافت جاب آفر اتریش، لازم است رزومه ای بسیار قوی داشته باشید.

3- سرمایه گذاری در اتریش

اگر می خواهید بدون نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان به اتریش مهاجرت کنید، سرمایه گذاری در این کشور را توصیه می کنیم. کشور اتریش، همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی است. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در اتریش تعیین شده است که پرطرفدارترین آنها، خرید ملک در اتریش، ثبت شرکت در اتریش، کارآفرینی و استارت آپ در اتریش می باشد. اما شما باید پیش از هر گونه اقدام، مطمئن شوید که روش سرمایه گذاری شما در این کشور، منجر به اخذ اقامت اتریش می شود. برای مثال، خرید ملک در اتریش، صرفا جنبه سرمایه گذاری دارد و از آن طریق به شما اقامت اعطا نمی شود. با این حال، سایر روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری که در بالا اشاره کردیم، منجر به اخذ اقامت این کشور خواهند شد.

4- ازدواج در اتریش

در این روش، کسانی که با یک شهروند اتریش و یا مقیم دائم اتریش ازدواج کنند، اقامت اتریش به آنها اعطا می شود. متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. حال چندین نکته مهم در این خصوص وجود دارد که باید بدانید. اولا، ازدواج شما باید واقعی باشد و صرفا برای اخذ اقامت اتریش ازدواج نکرده باشید. شما باید نشان دهید که رابطه واقعی دارید و متعهد شوید که با همسر خود در یک خانه در اتریش زندگی خواهید کرد. ازدواج های صوری به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد. ثانیا، اخذ شهروندی و پاسپورت اتریش از طریق ازدواج، تنها پس از 5 سال زندگی مشترک با همسر در اتریش امکان پذیر است.

5- پیوستن به اعضای خانواده در اتریش

افرادی که اقامت و یا شهروندی اتریش را دارند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، ویزا و اقامت اتریش را درخواست کنند. یکی از مهم ترین شروط لازم برای اخذ ویزای همراه اتریش، اثبات تمکن مالی است. فردی و اقامت و شهروندی اتریش را دارد، باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که تمامی هزینه های اعضای خانواده خود را در اتریش تامین می کند. به علاوه، متقاضی باید به تعداد اعضای خانواده خود، مکانی مناسب برای زندگی آنها در اتریش فراهم کند.

روش مهاجرت به اتریش

6- متولد شدن در اتریش

کشورهای مختلف جهان، در خصوص اعطای اقامت و شهروندی از طریق تولد، از یکی از دو قانون خون و خاک پیروی می کنند. کشور اتریش از جمله کشورهایی است که برای اعطای اقامت و شهروندی از طریق تولد، از قانون خون تبعیت می کند. یعنی اگر یک کودک، از والدین اتریشی متولد شود، شهروندی اتریش به وی اعطا خواهد شد. اگر فقط مادر و یا فقط پدر کودک، شهروند اتریش باشد، همچنان به کودک شهروندی اتریش داده می شود. به خاطر داشته باشید که مهاجرت به اتریش از طریق متولد شدن فرزند شما در خاک این کشور امکان پذیر نمی باشد. پس لازم است شما حتما شهروندی اتریش را داشته باشید.

7- پناهندگی در اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را دارید، لازم است بدانید که این روش بسیار پرخطر است. به طور کلی، پناهندگی یکی از پرخطرترین روش های مهاجرت به خارج از کشور است. با توجه به شرایط نامناسب کمپ های پناهندگی، ما به هیچ عنوان این روش را برای مهاجرت به خارج از کشور پیشنهاد نمی دهیم. لازم به ذکر است که گروه مهاجرتی عالیان ویزا، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

بهترین روش مهاجرت به اتریش کدام است؟

ما بارها در مقالات خود به این نکته اشاره کرده ایم که انتخاب بهترین روش مهاجرت، باید کاملا با توجه به شرایط و اهداف شما انجام شود. در واقع هر روش مهاجرت، برای هر متقاضی مناسب نمی باشد. بعضی افراد فقط شرایط مهاجرت تحصیلی را دارند و برخی دیگر، فقط می توانند با سرمایه خود، به گزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فکر کنند. پس پیش از هرگونه اقدام، حتما از کارشناسان مهاجرتی بخواهید که شرایط و رزومه شما را مطالعه نموده و با توجه به آن، بهترین و مناسب ترین روش را به شما پیشنهاد کنند.

به طور کلی، اگر بخواهیم بهترین روش مهاجرت به اتریش را معرفی کنیم، باید بگوییم که مهاجرت تحصیلی به اتریش، درصد موفقیت بالایی دارد و معمولا ریسکت ریجکتی برای این نوع ویزای اتریش کمتر است. در ضمن، دریافت ویزای دانشجویی اتریش می تواند در مدت زمان کوتاه تری انجام شود.

از طرفی دیگر، مهاجرت کاری به اتریش، به دلیل هزینه پایینی که دارد، می تواند یکی دیگر از بهترین روش ها باشد. شما می توانید با صرف هزینه ای پایین، ویزای کاری اتریش را دریافت نموده و در مدت زمانی کوتاه، اقامت اتریش را به دست آورید. با این حال، فراموش نکنید که دریافت جاب آفر در اتریش برای نیروی کار خارجی که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا است، چندان کار آسانی نیست.

سریع ترین روش مهاجرت به اتریش در سال 2024

اگر می خواهید در مدت زمان کوتاهی، ویزا و اقامت اتریش را به دست آورید، توصیه می کنیم گزینه تحصیل در اتریش را انتخاب کنید. فرآیند دریافت پذیرش تحصیلی در اتریش و دریافت ویزای دانشجویی این کشور می تواند در مدت زمانی کوتاه و بین 6 ماه تا 1 سال تکمیل شود. شانس دریافت ویزای تحصیلی اتریش نیز نسبت به سایر ویزاهای این کشور، بیشتر است. البته این امر، مستلزم داشتن تمامی شرایط و مدارک تعیین شده می باشد. به خاطر داشته باشید که هر گونه نقص در مدارک شما می تواند پروسه دریافت ویزا را بسیار طولانی کند و یا حتی منجر به ریجکتی درخواست شود. پس بهتر است شرایط شما ابتدا به طور تخصصی بررسی شده و متناسب با آن، سریعتر روش انتخاب شود.

آسان ترین روش مهاجرت به اتریش برای ایرانیان

از آنجایی که ایران، یک کشور ثالث و یا بهتر بگوییم یک کشور خارج از اتحادیه اروپا به حساب می آید، قوانین متفاوتی برای آن اعمال می شود. ما در قسمت های قبل در این باره اندکی توضیح دادیم. برای مثال، یافتن شغل در اتریش برای ایرانیان، دشوار است. دلیل این امر نیز آن است که شهروندان اتریش و کشورهای اتحادیه اروپا، در اولویت کارفرمایان اتریشی هستند. در نتیجه، ما نمی توانیم مهاجرت کاری به اتریش را جزو روش های آسان معرفی کنیم.

این در حالیست که شانس دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه های اتریش بسیار زیاد است. اگر دانشجوی علاقه مند به تحصیل در اتریش، سوابق تحصیلی خوب، مدرک زبان با نمره قابل قبول و همچنین رزومه ای مناسب داشته باشید، شانس وی برای اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش و سپس دریافت ویزای تحصیلی این کشور، بالا است. در نتیجه، ما می توانیم با اطمینان بگوییم که تحصیل در اتریش، یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به اتریش می باشد. بدین گونه، شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش، در اولویت کارفرمایان اتریشی قرار خواهید گرفت و شانس شما برای یافتن شغل در این کشور بسیار زیاد خواهد بود.

جدیدترین شرایط مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش نیز در هر یک از روش های مهاجرت به این کشور متفاوت است. شما می توانید پس از انتخاب روش مهاجرتی خود، تمامی شرایط لازم را با جزئیات آن، در وب سایت رسمی اداره مهاجرت اتریش مطالعه کنید. در حالت کلی، صرف نظر از روش مهاجرت، داشتن یک سری شرایط برای تمامی متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش لازم است. مهم ترین این شرایط به شرح زیر می باشد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • عدم سوپیشینه کیفری
 • داشتن سلامت کامل
 • عدم تخلف در ویزای قبلی و یا اخراج از کشوری که قبلا در آن سکونت داشته اید
 • دریافت بیمه درمانی در اتریش
 • تعیین محل اقامت در اتریش
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه یک انگیزه نامه دقیق و کامل که هدف شما از مهاجرت به اتریش را به خوبی نشان دهد
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای اتریش

چگونه اقامت اتریش را دریافت کنیم؟

شما در صورتی مجاز به دریافت اقامت اتریش هستید که برای انجام یه هدف بلندمدت، وارد کشور اتریش شوید. برای مثال، کسانی که ویزای تحصیلی اتریش را برای شرکت در دوره های کوتاه مدت دریافت می کنند، قادر به اخذ اقامت اتریش نخواهند بود. اما اگر ویزای دانشجویی اتریش برای تحصیل بلندمدت در دانشگاه های این کشور دریافت شود، فرد مجاز به اخذ اقامت این کشور است. پس حتما در انتخاب نوع ویزای مناسب دقت کنید.

معمولا به افرادی که ویزای بلندمدت اتریش را دریافت کرده اند، مجوز اقامت موقت در اتریش اعطا می شود. این مجوز اقامت، باید هر سال تمدید شود. پس از 5 سال تمدید ویزا و اقامت مستمر در اتریش، فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست دهد. اما فراموش نکنید که در روش مهاجرت تحصیلی به اتریش، فقط تمدید ویزا به مدت 5 سال، برای اخذ اقامت دائم کافی نمی باشد. این بدان معناست که دانشجو باید بتواند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، یک جاب آفر در اتریش دریافت کند. پس از یافتن شغلی مناسب و دریافت ویزای کاری اتریش، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

در نهایت، پس از 6 سال اقامت مستمر در اتریش، متقاضی می تواند برای دریافت شهروندی و پاسپورت اتریش درخواست دهد. البته شرایط دیگری نیز برای دریافت اقامت دائم و شهروندی اتریش وجود دارد. برای مثال، متقاضی نباید در مدت اقامت در اتریش هیچ گونه جرمی مرتکب شده باشد. در ضمن، متقاضی باید مالیات خود را به طور منظم پرداخت کرده باشد و به زبان رایج در اتریش نیز تسلط داشته باشد.

بهترین روش مهاجرت به اتریش

مهم ترین مدارک لازم برای مهاجرت به اتریش

متقاضیان مهاجرت به اتریش باید با توجه به روشی که برای اخذ اقامت این کشور انتخاب کرده اند، برخی مدارک را ارائه کنند.

به طور کلی، ارائه مدارک زیر برای تمامی متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش لازم است:

 • پاسپورت معتبر
 • کلیه مدارک هویتی متقاضی
 • مدارک وضعیت مدنی متقاضی مانند: سند ازدواج، سند طلاق، گواهی تولد فرزندان و غیره
 • چند قطعه عکس جدید با فرمت پاسپورت
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک اثبات تمکن مالی مانند: جدیدترین صورت حساب های بانکی، مدارک تمکن مالی اسپانسر و غیره
 • مدرک زبان (در صورت لزوم)
 • مدارک تحصیلی و رزومه
 • فیش پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • مدارک دریافت بیمه درمانی در اتریش
 • مدارک اثبات محل اقامت متقاضی در اتریش
 • انگیزه نامه

بررسی هزینه مهاجرت به اتریش

هزینه مهاجرت به اتریش نیز کاملا به روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب کرده اید بستگی دارد. برخی از روش ها مانند اخذ جاب آفر اتریش، بسیار کم هزینه هستند. این در حالیست که روشی مانند سرمایه گذاری در اتریش، بسیار پرهزینه است.

 • هزینه مهاجرت تحصیلی به اتریش

به طور کلی، دانشجویان مقطع کارشناسی باید حدود 1000 یورو در هر سال تحصیلی را در نظر داشته باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز باید به ترتیب، هزینه ای در حدود 6000 و 7500 یورو در سال را به عنوان هزینه تحصیل خود در اتریش در نظر بگیرند.

 • هزینه مهاجرت کاری به اتریش

همانطور که قبلا هم گفتیم، مهاجرت کاری به اتریش، بسیار کم هزینه است. در واقع، متقاضی فقط لازم است هزینه اخذ ویزای کاری اتریش (162 یورو) و هزینه مجوز کار در اتریش (بین 150 تا 400 یورو) را پرداخت کند.

 • هزینه مهاجرت سرمایه گذاری به اتریش

هزینه سرمایه گذاری در اتریش، با توجه به روش سرمایه گذاری در این کشور متفاوت است. شما حداقل به 100000 یورو سرمایه نیاز خواهید داشت. در ضمن، دریافت مدارک قانونی و گواهی های لازم ممکن است بین 3000 تا 10000 یورو هزینه داشته باشد.

 • هزینه پیوستن به اعضای خانواده در اتریش

در این روش، فقط کافیست متقاضی اصلی، مدارک اثبات تمکن مالی خود را ارائه کند. هزینه اخذ ویزای همراه اتریش نیز برای همسر حدود 162 یورو و برای هر یک از فرزندان 6 تا 12 سال، 81 یورو می باشد. اخذ ویزا برای فرزندان زیر 6 سال رایگان است.

بهترین شهرهای اتریش برای مهاجرت کدامند؟

کیفیت بالای زندگی در شهرهای مختلف اتریش، باعث شده است تا تمامی شهرهای این کشور برای مهاجران مناسب باشند. با این حال، شما باید بر اساس هدف خود از مهاجرت به اتریش، سبک زندگی و اولویت های خود، بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. در ضمن، شما باید هزینه زندگی در شهرهای مختلف اتریش را نیز بررسی کنید. قطعا زندگی در شهرهای بزرگ و مهم اتریش، مانند شهر وین، بسیار پر هزینه تر از سایر شهرهای این کشور است.

 • شهر وین

وین که پایتخت اتریش و یکی از مهم ترین، بزرگ ترین و ثروتمندترین شهرهای این کشور است، مکانی فوق العاده برای زندگی می باشد. بهترین دانشگاه های اتریش در شهر وین واقع شده اند که این امر باعث شده است تا دانشجویان بسیاری وین را برای تحصیل و زندگی انتخاب کنند. کیفیت بالای زندگی در وین، امنیت و امکانات فراوان این شهر، آن را به مکانی ایده آل برای زندگی مهاجران تبدیل کرده است. متوسط هزینه زندگی در شهر وین برای یک فرد مجرد، ماهیانه 1,020.3 یورو است. اجاره یک خانه 1 خوابه در مرکز شهر وین، حدود 1,008.95 یورو در ماه و در خارج از مرکز شهر، حدود 740.23 یورو در ماه می باشد.

 • شهر سالزبورگ

اگر به دنبال زندگی در شهری هستید که طبیعت و منظره های زیبا داشته باشد، حتما سالزبورگ را انتخاب کنید. این شهر در زمینه موسیقی و هنر، در کل اروپا معروف است. در خصوص هزینه زندگی در سالزبورگ باید بگوییم که در مقایسه با شهر وین، سالزبورگ اندگی گران تر است. گزارش ها در سال 2024 نشان داده است که متوسط هزینه زندگی در شهر سالزبورگ برای یک فرد مجرد حدود 1,122.6 یورو در ماه و برای یک خانواده 4 نفره، حدود 3,811.4 یورو در ماه (بدون احتساب اجاره خانه) است. اجاره یک خانه 1 خوابه در مرکز شهر سالزبورگ، ماهیانه در حدود 1,030.00 یورو می باشد.

 • شهر لینز

اگر زندگی در شهری پرجنب و جوش و سرشار از زندگی شبانه همراه با رقصو موسیقی را دوست دارید، لینز را به عنوان مقصد مهاجرت به اتریش انتخاب کنید. هزینه زندگی در شهر لینز، در مقایسه با شهرهای ذکر شده در بالا، مناسب تر است. در سال 2024، متوسط هزینه زندگی در شهر لینز برای یک فرد مجرد، حدود 1,035.4 یورو و برای یک خانواده 4 نفره حدود 3,592.8 یورو (بدون احتساب اجاره خانه) می باشد. میزان اجاره خانه نیز برای یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر، حدود 694.91 یورو در ماه و دورتر از مرکز شهر حدود 606.67 یورو در ماه است.

 • شهر اینسبورک

جمعیت شهر اینسبورک نسبت به سایر شهرهای ذکر شده، پایین تر است. با این حال، جمعیت دانشجویان بین المللی در این شهر تقریبا بالا است. جاذبه های طبیعی در اینسبورک بسیار است و وجود رشته کوه های آلپ در این شهر باعث شده است تا مکانی عالی برای تفریحات زمستانه باشد. متوسط هزینه زندگی در شهر اینسبورک برای یک فرد مجرد، حدود 1,035.0 یورو و برای یک خانواده 4 نفره، حدود 3,526.6 یورو در ماه بدون احتساب اجاره خانه است. اگر می خواهید یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر اینسبورک اجاره کنید، باید ماهیانه حدود 1,081.25 را در نظر بگیرید. اما اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر، حدود 946.11 یورو در ماه می باشد.

مزایای داشتن وکیل مهاجرت به اتریش

اگر می خواهید مسیر مهاجرت به اتریش را بدون نگرانی و همچنین با کمترین ریسک ممکن طی کنید، بهتر است از راهنمایی های یک وکیل مجرب و کاربلد استفاده کنید. وکلای مهاجرتی مجرب، کاملا به قوانین اتریش تسلط دارند و می توانند درصد موفقیت شما را به طور چشمگیری افزایش دهند.

 • بررسی تخصصی شرایط شما شده و ارائه بهترین روش مهاجرت به کشور اتریش
 • پیگیری منظم پرونده و انجام مراحل دریافت مجوزها، نامه نگاری ها و ارسال مدارک
 • انجام امور مربوط به دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده
 • در صورت تمایل به سرمایه گذاری در اتریش، وکیل شما می تواند تمامی مراحل ثبت شرکت در اتریش، کارآفرینی و یا استارت آپ در اتریش را برایتان انجام دهد
 • انجام امور مربوط به اخذ کارت اقامت و همچنین افتتاح حساب بانکی در اتریش
 • در صورت ریجکتی ویزا، امکان رفع نواقص و درخواست تجدید نظر سریع

سؤالات متداول

 • آیا می توانیم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اتریش در این کشور بمانیم؟

بله. معمولا پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان فرصت داده می شود تا با ویزای جستجوی کار، 1 سال دیگر هم در اتریش بمانند و به دنبال یافتن کار باشد. در صورت دریافت جاب آفر، اقامت کاری اتریش به آنها اعطا می شود.

 • ویزای جاب سیکر اتریش چیست؟

شما می توانید با دریافت ویزای جستجوی کار یا همان ویزای جاب سیکر، وارد اتریش شوید و شخصا به دنبال یافتن کار در این کشور باشید. اعتبار ویزای جاب سیکر اتریش 6 ماه است.

 • آیا مهاجرت به اتریش محدودیت سنی دارد؟

به روش مهاجرت شما بستگی دارد. در اکثر روش ها، فقط لازم است حداقل 18 سال سن داشته باشید. اما در روش مهاجرت تحصیلی به اتریش، بهتر است در سن مناسب باشید. اگر بیش از 24 سال سن دارید، شانس شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کم است.

 • کارت قرمز سفید قرمز اتریش چیست؟

نیروی کار ماهر و تحصیلکرده در اتریش که سطح مشخصی از درآمد ماهیانه را دارند، می توانند برای دریافت این نوع کارت اقامت اتریش درخواست دهند.

 • آیا اخذ اقامت اتریش شرط حضور دارد؟

بله. شما باید حداقل 183 روز از سال را در اتریش سکونت داشته باشید.

 • برای مهاجرت به اتریش به چه مدرک زبانی نیاز داریم؟

به روش مهاجرت شما بستگی دارد. معمولا شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل A2 و یا مدرک آیلتس با نمره حداقل 6.5 ارائه کنید.

سخن پایانی

امروزه مهاجرت به اتریش به گزینه ای پرطرفدار در بین مهاجران تبدیل شده است. دلیل این امر نیز کیفیت بالای زندگی در اتریش، امنیت بسیار زیاد، وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور و همچنین سیستم آموزشی بی نظیر در اتریش است. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور اتریش و اخذ اقامت آن وجود دارد که از آن بین، مهاجرت تحصیلی به اتریش و همچنین کار در اتریش، جزو بهترین و مقرون به صرفه ترین ترین روش ها هستند. ما در این مقاله، همه چیز را درباره روش ها، شرایط و هزینه های مهاجرت به کشور اتریش برایتان شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مخاطب عزیز مفید بوده باشد.

شما متقاضی عزیز که قصد دارید آینده خود را در یک کشور اروپایی بسازید، می توانید با اعتماد به تیم عالیان ویزا ، درصد موفقیت خود را برای ورود به کشور مورد نظر خود افزایش دهید. اگر می خواهید هر چه سریعتر برای مهاجرت به خارج از کشور اقدام کنید، همین حالا با شماره های موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. برای ارتباط سریعتر، توصیه می کنیم فرم ارزیابی موجود در وب سایت را تکمیل کنید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *