چگونه ویزای استارت آپ کانادا را اخذ کنیم؟

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده ‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارد و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کشور کانادا، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی ‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اُتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. کشور کانادا حدود 37 میلیون نفر جمعیت دارد و حدود چهار پنجم مردم کانادا در نوار جنوبی کشور یعنی شهرهایی که کمتر از 150 کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند، زندگی می‌کنند. کانادا بالاترین نرخ سرانه مهاجرپذیری در دنیا را دارد؛ یعنی نسبت تعداد افرادی که هر سال به کانادا مهاجرت می‌کنند، به جمعیت کانادا بیشتر از هر کشور دیگری است. از این رو افرادی زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به اخذ ویزای استارت آپ کانادا و اقامت در این کشور هستند. 

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا از بهترین و جدیدترین روش‌ هایی است که اداره مهاجرت کانادا جهت جذب صاحبان کسب و کارها و حمایت از طرح ها و ایده های نو و راه اندازی بیزینس در کانادا در نظر گرفته است. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور کانادا گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما قصد اخذ ویزای استارت آپ را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مهاجرت از طریق اخذ ویزا استارت آپ کانادا
 • مراحل دریافت ویزای  استارت آپ کانادا
 • شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا
 • سازمان های مورد تایید استارت آپ کانادا
 • مزایای ویزای استارت آپ کانادا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

مهاجرت از طریق اخذ ویزای استارت آپ کانادا

برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم در کانادا می باشد که به کارآفرینان مهاجر کمک می‌کند تا به همراه خانواده‌ های خود، به منظور دریافت اقامت دائم، کسب‌ وکار خود را در کانادا ایجاد کنند. بنابراین کارآفرینان خارجی که برای برنامه ویزای استارت آپ درخواست داده اند، واجد شرایط دریافت مجوز کار موقت هستند که به آن ها اجازه می دهد برای راه اندازی کسب و کار خود به کانادا سفر کنند. این برنامه از زمان راه اندازی آن در سال 2013، صد ها صاحب کسب و کار مهاجر را در کانادا پذیرفته است که هر ساله تعداد این پذیرش ها رو به افزایش است. بنابراین از آن جایی که اقتصاد کانادا همچنان یک دوره رشد اقتصادی پایدار را تجربه می کند، برنامه ویزای استارت آپ یکی از طرح های مهاجرتی است که برای کمک به کارگران خارجی با استعداد برای اشتغال در نیروی کار کانادا طراحی شده است.

ویزای استارت آپ کانادا

مراحل دریافت ویزای استارت آپ کانادا

جهت اخذ ویزای استارت آپ کشور کانادا لازم است که مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا ایده یا بیزنس خود را آماده کنید و سازمان مناسب برای حمایت را پیدا کنید.
 • پس از توافق با سازمان حامی، نامه ساپورت (support letter) را دریافت خواهید کرد؛ سازمان حامی همزمان با ارسال نامه ساپورت برای شما، گواهینامه تعهد (Commitment Certificates) را نیز برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند.
 • پس از آماده سازی مدارک، درخواست اقامت و ویزای کار را ارسال کنید.
ویزای استارت آپ کانادا

شرایط لازم برای اخذ ویزا استارت آپ کانادا

شرایط ازم جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا به صورت زیر می باشد:

 • متقاضیان باید نشان دهد که از کارآفرینان مهاجر مبتکری هستند که با دریافت گواهی تعهد از یک سازمان تعیین شده به رشد اقتصادی کمک می کنند تا واجد شرایط ویزای استارت آپ کانادا شوند.
 • متقاضی باید حداقل 10 درصد از سهام دارای حق رأی در کسب و کار و همراه با سازمان تعیین شده بیش از 50 درصد از سهام دارای رأی را داشته باشد.
 • پس از راه اندازی از داخل کانادا، متقاضی باید سرمایه گذاری تجاری را اداره و مدیریت کند.
 • متقاضی باید حداقل در سطح CLB5 (معادل آیلتس جنرال ۵) به زبان انگلیسی یا فرانسوی در مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن مهارت داشته باشد.
 • متقاضی باید اثبات نماید که بودجه کافی برای حمایت از خود و افراد وابسته را پس از ورود به کانادا دارد.
 • متقاضی و اعضای خانواده باید در سلامت کامل و فاقد سابقه کیفری باشند.
ویزای استارت آپ کانادا
سازمان های مورد تایید استارت آپ کانادا

سازمان های سه گانه ای که نامه حمایتی  (support letter) را برای متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا صادر می کنند، به شرح زیر هستند:

 • مشارکت در صندوق ‌های سرمایه گذاری کانادا (Venture capital funds):

این سازمان، یکی از گروه های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است که طرح متقاضیانی را که ایده کسب و کار قابل دفاعی دارند بررسی کرده و در صورت قبول طرح، متقاضی می‌ تواند برای اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ درخواست دهد. اگر طرح شما توسط یکی از سازمان های تایید شده زیر نظر این گروه حمایت شود، حداقل 200 هزار دلار برای ایده شما سرمایه گذاری می کنند.

 • گروه های سرمایه گذاری حامی استارت آپ (Angel investor groups):

این گروه نیز از ایده متقاضیانی که قصد ایجاد یک استارت ‌آپ را دارند حمایت می کند. اگر طرح شما توسط سازمان های تحت صلاحیت این گروه پذیرفته شود، حداقل 75 هزار دلار برای پروژه شما سرمایه گذاری می شود. تعداد سرمایه گذاران آنجل روز به روز بیشتر می‌ شوند و بنابر اعلان انجمن سرمایه گذاران آنجل (ACA)، آنجل ‌ها معمولا افراد (یا گروهی از افراد) با دارایی خالص بالا هستند که پول خود را در ازای سود سهام آن بیزنس در شرکت ‌های استارت ‌آپ سرمایه گذاری می‌ کنند.

 • مراکز پرورش کسب و کار های اینکیوبیتورها (Business incubators):

این سازمان برای مدت کوتاهی شرایط را برای سود آوری یک استارت آپ فراهم می کند تا زمانی که آن کسب و کار به نتیجه برسد. بعد از پذیرفته شدن طرح شما، نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت و فقط باید در برنامه آموزشی آن ها پذیرفته شوید. مراکز رشد معمولاً توسط دانشگاه‌ها و مراکز دولتی و سازمانی اداره و تأمین مالی می ‌شوند. بنابراین بسیاری از استارت آپ ‌های تحت حمایت آن ‌ها، زیر مجموعه یک سازمان یا شرکت بزرگ هستند و در حوزه‌ های مرتبط با آن سازمان فعالیت می‌کنند. این مراکز برای کارآفرینانی با استارت آپ در مرحله‌ ایده‌، مناسب است. چون به آن‌ها کمک می‌کند تا پایه‌ کسب‌ وکار خود را بسازند، تیم خود را تکمیل کنند و اولین مشتری‌ ها را جذب کنند. مراکز رشد همچنین از ایده‌ های کاملاً جدید و علمی که معمولاً توسط مخترعان مطرح می‌شود، استقبال زیادی می‌کنند.

مزایای ویزای استارت آپ
 • اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 22 سال
 • امکان اخذ پاسپورت کانادا پس از سه سال
 • اخذ اجازه کار برای متقاضی و همراهان او
 • عدم نیاز به دریافت مدرک زبان با نمرات بالا
 • اگر کسب و کار شما به هردلیلی دچار مشکل شود، اقامت دائم شما پا برجا خواهد بود.
ویزای استارت آپ کانادا
مدارک لازم برای اخذ ویزا استارت آپ

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی که شامل پاسپورت معتبر به همراه سند ازدواج (در صورت اپلای به همراه همسر) و سایر مدارک شناسایی و هویتی افراد متقاضی می شود.
 • گواهی حمایت (support letter) از جانب یکی از سازمان های سه گانه مورد تایید دولت کانادا
 • ارائه سوابق شغلی مرتبط و داشتن دانش علمی کافی در این زمینه
 • ارائه مدارک تحصیلی افراد، معمولا شامل آخرین مدرک تحصیلی آن ها است که سخت گیری چندان زیادی هم درمورد آن وجود ندارد و نیاز به مدرک بالایی نیست.
 • ارائه مدرک آیلتس جنرال با حداقل نمره ۵
 • ارائه تمکن مالی کافی، به ازای 40 هزار دلار کانادا به نرخ آزاد.
سؤالات متداول
 • هزینه درخواست اقامت دائم از طریق ویزا استارت آپ کشور کانادا چقدر است؟

هزینه اقامت دائم به ازای هر متقاضی شامل 2 هزار و 75 دلار، هزینه اقامت دائم همسر به ازای هر متقاضی 1 هزار و 325 دلار و هزینه اقامت دائم برای هر فرزند متقاضی 225 دلار می شود.

 •  پروسه اخذ ویزا استارت آپ کانادا چقدر طول می کشد؟

به طور کلی این پروسه بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد.

 • سازمان‌ های مورد تایید جهت دریافت نامه حمایتی  ( support letter)برای استارت آپ در کانادا کدامند؟

این سازمان ها شامل مراکز رشد، سرمایه‌گذاران آنجل و صندوق‌ های سرمایه‌گذاری می شود.

 •  مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کشور کانادا چیست؟

-نوآورانه بودن طرح تجاری

-تأیید یکی از سازمان های سه گانه و اخذ نامه حمایتی ( support letter)

-داشتن مهارت زبان در حد CLB5

-تأیید اداره مهاجرت کانادا

 • برای هر طرح استارت آپ حداقل چند خانواده می توانند برای ویزای استارت آپ اقدام کنند؟

حداقل ۵ متقاضی و به تبع آن ها ۵ خانواده می توانند از طریق ویزای استارت آپ برای یک ایده نوآورانه اقدام نموده و از این طریق اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

متقاضی اصلی و فرعی در اخذ ویزای استارت آپ کانادا به چه اشخاصی گفته می شود؟

متقاضی اصلی شخصی است که به عنوان شخص اصلی ایده تجاری و نوآورانه معرفی می شود و به طوری که در صورت حذف وی امکان اخذ اقامت برای سایر افراد آن تیم با مشکل مواجه خواهد شد. متقاضیان فرعی اشخاصی هستند که با انصراف یا عدم تکمیل مدارک از سوی هر یک از آنان در پروسه استارت آپ، هیچگونه مشکلی در خصوص اخذ ویزای استارت آپ سایرین به وجود نمی آید.

آیا پس از اخذ اقامت دائم کانادا شخص می بایست حتما بیزینس خود در کانادا را ادامه دهد یا اگر مشکلی برای اجرای بیزینس شخص به وجود آید و یا بیزینس زیان ده شود، تاثیری در اقامت وی خواهد داشت؟

خیر هیچکدام از موارد فوق موجب لغو اقامت دائم دارندگان این طرح نمی شود.

سخن پایانی

ویزای استارت آپ کانادا یکی از روش ‌های مهاجرتی به کانادا می باشد که مناسب متقاضیانی است که تمایل دارند تا بیزنس خلاقانه ای با ظرفیت توسعه و رشد بالا در این کشور را شروع کنند. دولت کانادا این برنامه را برای جذب کارآفرینان از سرتاسر جهان و البته با ارائه بودجه و حمایت های لازم برای رونق کسب و کار این کارآفرینان آغاز کرد. در حقیقت کانادا با اهمیت دادن به این کسب و کارهای نوآورانه که موجب ایجاد ارزش افزوده می شود، موجب رونق اقتصادی این کشور گردیده است. بنابراین اگر شما قصد اخذ ویزای استارت آپ این کشور را دارید، عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به استارت آپ کانادا را به شما عزيزان ارائه می نمايد. شما می توانيد جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.  

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
2 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “چگونه ویزای استارت آپ کانادا را اخذ کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *