نکات طلایی در اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه

اخذ ویزا و اقامت فرانسه، از روشهای مختلفی امکانپذیر است. اما کدام روش می تواند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به رویای زندگی در فرانسه نزدیک کند و اخذ اقامت دائم و شهروندی فرانسه را نیز برای شما ممکن سازد؟ اگر از توانایی مالی بالایی برخوردار هستید، ما روش ویزای تمکن مالی را به شما پیشنهاد می کنیم. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی شرایط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه بپردازیم. پس چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به فرانسه در سریعترین زمان ممکن را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور فرانسه گردآوری شده است.

ویزای تمکن مالی فرانسه

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟
 • چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای تمکن مالی در فرانسه هستند؟
 • دارندگان ویزای تمکن مالی کشور فرانسه از چه حقوقی بهره مند هستند؟
 • شرایط لازم جهت اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه
 • مراحل اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه چیست؟

افرادی که دارای استقلال مالی هستند و از تمکن مالی بالایی برخوردار می باشند، می توانند جهت دریافت اقامت فرانسه از طریق اخذ ویزای FIP (financially independent people) اقدام نمایند. در واقع ویزای تمکن مالی فرانسه ، با عنوان ویزای FIP شناخته می شود. متقاضیان دریافت این ویزا می توانند با اثبات تمکن مالی خود از طریق درآمد، سپرده های بانکی و یا دارایی املاک، اقامت فرانسه را دریافت کنند. این افراد، اجازه کار در فرانسه و دریافت حقوق را نخواهند داشت و منبع درآمد آنان باید از کشوری خارج از فرانسه تامین شود. البته، چنانچه این افراد یک طرح تجاری سودآور و نوآورانه ارائه کنند، قادر می باشند با کارآفرینی در فرانسه و استخدام افراد دیگر، در بیزنس خود مشغول به کار شوند.

ویزای تمکن مالی فرانسه

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای تمکن مالی در فرانسه هستند؟

افرادی که در کشور خود، دارای درآمد بالا هستند و این درآمد تا حدی است که قادر می باشند با آن به راحتی در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کنند، قادر می باشند به عنوان یک فرد مستقل به لحاظ مالی، برای دریافت ویزای FIP یا همان ویزای تمکن مالی فرانسه درخواست دهند. این طرح، در چندین کشور اتحادیه اروپا و منطقه شنگن، به مهاجران در سراسر جهان ارائه می شود. در ضمن، متقاضی اصلی قادر می باشد افراد خانواده خود را نیز به این کشور ببرد و برای آنان مجوز اقامت فرانسه را درخواست دهد. 

این طرح معمولا به عنوان مبنایی برای زندگی در اروپا، توسط خانواده های دارای فرزند، کارکنان شرکت هایی که به کسب و کار از راه دور مشغول هستند و در خارج از اتحادیه اروپا کار می کنند و همچنین کارآفرینان و بازنشستگان ثروتمند، استفاده می شود. در واقع این روش، بهترین راه جهت بهره مندی از کیفیت بالای زندگی در اروپا و امکان تحصیل رایگان فرزندان در برترین دانشگاه های اروپا است. 

شاید بتوان گفت یکی از برترین مزیت های اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه عدم نیاز به رعایت شرط حضور در این کشور است، یعنی دارنده این نوع اقامت حتی اگر یک هفته در سال در فرانسه اقامت داشته باشد، برای تمدید اقامت وی کافی می باشد. علاوه بر این حتی اگر متقاضی اصلی، کشور فرانسه را ترک کند و ویزای خود را از دست بدهد، سایر اعضای خانواده که با این ویزا به فرانسه سفر کرده اند همچنان می توانند اقامت خود را حفظ نمایند.

دارندگان ویزای تمکن مالی کشور فرانسه از چه حقوقی بهره مند هستند؟

دارندگان ویزای تمکن مالی می توانند بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا، به کلیه کشورهای منطقه شنگن سفر کنند. در ضمن، دارندگان ویزای تمکن مالی می توانند تا هر زمانی که این ویزا را تمدید کنند در فرانسه اقامت داشته باشند و پس از 5 سال زندگی مستمر و رعایت شرایط قانونی در فرانسه ، جهت دریافت اقامت دائم فرانسه درخواست دهند. امکان اخذ شهروندی فرانسه نیز پس از 10 سال اقامت در فرانسه ممکن است. 

کلیه فرزندان دارنده ویزای تمکن مالی می توانند با اخذ اقامت فرانسه، در مدارس و دانشگاه های فرانسه بطور رایگان مشغول به تحصیل شوند. به علاوه، این افراد از بیمه سلامت جهت استفاده از خدمات پزشکی نیز بهره مند خواهند بود. امکان افتتاح حساب بانکی، خرید ملک و سرمایه گذاری در فرانسه و همچنین تبدیل اقامت به انواع اقامت های دیگر وجود دارد.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه

برخی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تمکن مالی (financially independent visa) به شرح زیر است:

 • میزان درآمد قانونی و مستمر متقاضی در خارج از فرانسه، باید برابر یا بیشتر از حداقل مبلغ تعیین شده برای زندگی در فرانسه باشد. به طور متوسط، بین 1500 یورو تا 3000 یورو در ماه برای هر نفر، به غیر از اجاره خانه و هزینه بیمه، لازم است. این میزان درآمد می تواند از طریق دورکاری، سرمایه گذاری، سود سهام، اجاره املاک، تجارت از راه دور، حقوق بازنشستگی و یا سایر دارایی ها باشد. البته، افراد می توانند این میزان درآمد را از طریق کسب و کار خود در فرانسه و یا اجاره املاک خود در فرانسه که به طور مستمر باشد، به دست آورند.
 • ارائه پرینت حساب بانکی معادل ریالی حدود ۷۰ هزار یورو برای یک خانواده ۳ نفره.
 • اثبات تسلط به زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان لازم نمی باشد.
 • اخذ یک یک بیمه درمانی که هزینه های خدمات پزشکی و درمان را برای هر نفر حدود 100 تا 300 یورو در ماه پوشش دهد لازم است.
 • اثبات محل اقامت خود در فرانسه الزامی است. متقاضیان باید یک خانه به متراژ مورد نیاز خریداری و یا اجاره کنند. در صورت اجاره منزل، نباید میزان اجاره خانه کمتر از حداقل میزان تعیین شده در اجاره خانه ها باشد.
 • متقاضیان نباید شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس باشند.
 • متقاضیان اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه، نباید در گذشته قوانین ویزای اتحادیه اروپا را نقض کرده باشند و یا نباید از ورود به کشورهای اتحادیه اروپا محروم باشند.
 • عدم سوپیشینه کیفری.
 • متقاضی باید در سلامت کامل باشد و بیماری مسری و خطرناک مانند HIV نداشته باشد.
 • سابقه حداقل یکبار اخذ ویزای شنگن در کمتر از ۳ سال اخیر.
مراحل اخذ ویزای تمکن مالی کشور فرانسه

متقاضیان اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه باید ابتدا مدارک مورد نیاز بالا را تهیه نمایند و پس از پرداخت هزینه درخواست، فرم تکمیل شده درخواست را به سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود ارسال نمایند (این مراحل تقریبا ۱ ماه طول می کشد). هزینه درخواست این نوع ویزا که غیرقابل استرداد می باشد و 100 تا 150 یورو برای هر نفر است. در مرحله بعد، متقاضیان باید محل اقامت خود را در فرانسه تعیین کنند. این بدان معناست که یا یک خانه در این کشور خریداری نمایند و یا نسبت به اجاره خانه اقدام کنند. فرآیند پردازش درخواست ها معمولا بین ۲ ماه تا ۴ ماه می باشد. در صورت تایید درخواست، ویزای نوع D صادر می شود که به دارنده آن، اجازه ورود به فرانسه و اخذ اقامت این کشور را خواهد داد. این ویزا معمولا 3 تا 6 ماه معتبر است و در طی این مدت، دارنده ویزا باید به اداره اتباع خارجی در فرانسه مراجعه نموده و جهت اخذ کارت اقامت، اقدام نماید. در غیر اینصورت، درخواست اخذ اقامت فرانسه کنسل می شود و متقاضی باید از ابتدا فرآیند اخذ ویزا را طی کند. صدور کارت اقامت، معمولا یک ماه طول می کشد.

ویزای تمکن مالی فرانسه
سؤالات متداول
 • آیا اقامت تمکن مالی فرانسه قابل تبدیل به اقامت دائم است؟

بله. مجوز اقامتی که از طریق اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه به دست آمده باشد، 1 سال اعتبار دارد و معمولا برای 5 سال باید تمدید گردد تا پس از آن بتوان برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

 • آیا دارندگان ویزای تمکن مالی فرانسه می توانند در این کشور بطور رایگان تحصیل کنند؟

بله. دارنده ویزا و اعضای خانوده وی که ویزای همراه دریافت نموده اند، حق تحصیل رایگان در فرانسه را خواهند داشت.

 • آیا دارندگان ویزای تمکن مالی کشور فرانسه می توانند برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنند؟

بله. کارآفرینی و ثبت شرکت در فرانسه، به شرطی رعایت قوانین فرانسه ممکن است.

 • پس از چند سال اقامت، امکان اخذ پاسپورت فرانسه وجود دارد؟

معمولا پس از ۱۰ سال و با رعایت شرایط قانونی اخذ پاسپورت فرانسه امکان پذیر است.

 • آیا برای اخذ ویزای تمکن مالی نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا زبان وجود دارد؟

خیر

 • آیا اخذ ویزای تمکن مالی زمانبر است؟

خیر. اخذ این نوع ویزا در کوتاه ترین زمان معمولا کمتر از ۶ ماه امکان پذیر است.

سخن پایانی

یکی از سریعترین روش های اخذ اقامت فرانسه، دریافت ویزای تمکن مالی است. در این روش، افرادی که دارای استقلال مالی هستند و منبع درآمد مستمر و خوبی دارند، می توانند با اثبات تمکن مالی خود، ویزا و مجوز اقامت فرانسه را دریافت نمایند. این روش نیاز به داشتن مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی ندارد و معمولا در کمتر از ۶ ماه ویزا صادر می گردد. این طرح مناسب بازنشستگان، کارآفرینان و افراد ثروتمند است. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصیلی به  فرانسه را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *