هرآنچه در مورد ویزای مولتی کانادا باید بدانید

از آنجاییکه کشور کانادا بسیار توریستی و مهاجر پذیر است، معمولا ویزای توریستی را با اعتبار بالا صادر میکند. متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا قادرخواهند بود با دریافت ویزای مولتی یا همان ویزای چندبار ورود، به دفعات وارد کانادا شده و یا از آن خارج شوند. برعکس ویزای یک بار ورود، دارندگان ویزای مولتی در صورت خروج از کانادا، ملزم به درخواست دوباره جهت اخذ ویزا نخواهند بود و با هر بار ورود به کانادا، قادرخواهند بود تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا هرآنچه در مورد ویزای مولتی کانادا باید بدانید را شرح دهیم. پس اگر شما نیز قصد دریافت ویزای کانادا را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور کانادا گردآوری شده است.

ویزای مولتی کانادا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای مولتی کانادا چیست؟
 • تفاوت ویزای یکبار ورود و ویزای مولتی کانادا
 • دستورالعمل های جدید صدور ویزای مولتی کشور کانادا
 • شرایط دریافت ویزای مولتی کشور کانادا

ویزای مولتی یا همان ویزای چند بار ورود کانادا:

 1. به دارنده اجازه می دهد تا در طول مدت اعتبار ویزا، هر چند وقت یکبار که لازم باشد، از هر کشوری وارد کانادا شود.
 2. برای تسهیل ورود مسافران قانونی به کانادا، با اعتبار طولانی مدت صادر میشود.
 3. دارای تاریخ اعتبار حداکثر 10 سال، یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای ویزا است.
ویزای مولتی کانادا

تفاوت ویزای یکبار ورود و ویزای مولتی کانادا

ویزای یکبار ورود کانادا، به اتباع خارجی اجازه می دهد فقط یک بار در طول مدت اعتبار ویزا وارد کانادا شوند. این ویزا میتواند حداکثر 6 ماه قبل از تاریخ مورد انتظار سفر به کانادا صادر شود. تاریخ انقضای این نوع ویزا نیز میتواند حداقل یک ماه پس از تاریخ ورود به کانادا باشد. در بیشتر موارد، پس از خروج از کانادا، برای ورود مجدد به کانادا به ویزای جدید نیاز خواهید داشت. اما، همانگونه که گفته شد، ویزای مولتی کانادا به شما امکان می دهد هر چند بار که بخواهید به کانادا سفر کرده و به مدت شش ماه در کانادا باشید. این پاسپورت تا 10 سال، یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما معتبر خواهد بود. شما باید در تاریخ انقضای ویزای خود، یا قبل از آن، وارد کانادا شوید. اکنون اگر بپرسید کدام نوع ویزا را باید انتخاب کرد، جواب شما آن است که شما نیازی به انتخاب ویزا ندارید. ویزای چند بار ورود، چیزی است که همه متقاضیان ویزای کانادا به طور خودکار برای آن در نظر گرفته می شوند. مراجع مربوطه درخواست شما را بررسی میکنند و بسته به شرایط شما ویزا صادر مینمایند.

دستورالعمل های جدید صدور ویزای مولتی کشور کانادا

بر طبق قوانین جدید، همه متقاضیان دریافت ویزای اقامت موقت کانادا، برای ویزای چند بار ورود در نظر گرفته می شوند و حتی ممکن است به متقاضیان ویزای یکبار ورود نیز ویزای چند بار ورود اعطا شود. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به ترویج صدور ویزای مولتی یا چند بار ورود طولانی مدت، برای تسهیل ورود به کانادا برای مسافران قانونی، تاکید دارد. لازم به ذکر است که همه متقاضیان واجد شرایط دریافت ویزای مولتی یا چند بار ورود نیستند و این تصمیم در اختیار یک افسر IRCC است. اگر افسری تصمیم به صدور ویزای یکبار ورود کند، دلایل آن باید در یادداشت های پرونده درج شود. افسران باید توجه داشته باشند که در حال حاضر، صدور ویزای مولتی کانادا باید در حالت استاندارد در نظر گرفته شود و هرگونه صدور ویزای یکبار ورود نیاز به توضیح دارد. افرادی که ویزای یکبار ورود برای آنها صادر شده و مدت مجاز اقامت آنها در کانادا به پایان نرسیده است، می توانند به ایالات متحده سفر کرده و برگردند. آنها برای ورود مجدد به کانادا نیازی به دریافت ویزای اقامت موقت دوم ندارند. در مواردی که امکان صدور ویزای مولتی یا چند بار ورود وجود داشته باشد، باید برای حداکثر مدت اعتبار، با توجه به مدت اعتبار پاسپورت (حداکثر 10 سال منهای یک ماه) صادر شود.

شرایط دریافت ویزای مولتی کشور کانادا

دارندگان ویزای مولتی توریستی میتوانند هرچندبار که بخواهند وارد کانادا شده و یا از آن خارج شوند. ویزای مولتی توریستی کشور کانادا میتواند با اعتبار 10 ساله صادر شود و در هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت 6 ماهه را به دارندگان خواهد داد. جهت دریافت این نوع ویزا، علاوه بر ارائه مدارک و پرداخت هزینه، شما باید از خارج از کانادا درخواست دهید. شما نمی توانید در بدو ورود به کانادا جهت دریافت این ویزا درخواست دهید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و یا اثر انگشت و عکس از شما گرفته شود. اگر اعضای خانواده شما متقاضی بازدید از کانادا هستند، باید فرم‌های درخواست جداگانه را تکمیل کنند، اگرچه می‌توانید درخواست‌های خود را با هم پست کنید و از یک رسید پرداخت، برای همه درخواست‌ها استفاده کنید. برای واجد شرایط بودن جهت دریافت هر گونه ویزای اقامت موقت کانادا، به خصوص ویزای مولتی، باید به افسر پرونده نشان دهید که الزامات قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان (IRPA) را برآورده می کنید و برای اقامت موقت در کانادا وارد این کشور میشوید. همچنین لازم است:

 • افسر پرونده را قانع کنید که در پایان اقامت خود، کانادا را ترک خواهید کرد
 • نشان دهید که تمکن مالی کافی برای نگهداری از خود و اعضای خانواده خود در کانادا و بازگشت به کشور خود را دارید
 • قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید مگر اینکه مجوز انجام این کار را داشته باشید
 • تابع قانون باشید و سابقه کیفری و مجرمانه نداشته باشید
 • خطری برای امنیت کانادا نباشید
 • هر مدرک اضافی که توسط افسر درخواست می شود برای تأیید پذیرش خود ارائه دهید
 • در سلامت کامل باشید (در صورت نیاز معاینه پزشکی را کامل کنید)
ویزای مولتی کانادا
سؤالات متداول
 • آیا همه افراد، واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا میباشند؟

خیر. همانگونه که گفته شد، تصمیمگیری در خصوص اعطای ویزای مولتی، کاملا توسط افسر پرونده انجام میشود. اگرچه دریافت ویزای مولتی برای همه متقاضیان دریافت ویزای کانادا درنظر گرفته شده و شرایط آنها بررسی میشود، اما در نهایت این افسر پرونده است که تصمیم میگیرد شرایط شما جهت دریافت ویزای مولتی قانع کننده هست یا خیر.

 • آیا با داشتن ویزای مولتی کشور کانادا، امکان همراه بردن اعضای خانواده به این کشور وجود دارد؟

بله. شما میتوانید همسر و فرزندان خود را نیز به کانادا ببرید. توصیه میشود درخواست ویزای متقاضی اصلی و اعضای خانواده، با هم ارسال شود تا شانس اخذ ویزا بالاتر برود. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا امکان ریجکت شدن درخواست ویزای مولتی کانادا وجود دارد؟

بله. در صورتی که افسر پرونده قانع نشود و یا مدارک کافی نباشد، امکان ریجکتی وجود دارد. برخی از دلایل مهم ریجک شدن ویزای مولتی عبارتند از:

 • افسر پرونده قانع نشود که هدف شما از سفر به کانادا چیست و احتمال دهد که قصد پناهندگی دارید
 • مدارک لازم، ناقص و یا نادرست باشد
 • دارای سوپیشینه باشید
 • گواهی سلامت که باید توسط پزشک تایید شود را نداشته باشید
 • هزینه دریافت ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

هزینه بررسی پرونده حدودا 100 دلار کانادا و هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک متقاضی اصلی حدودا 85 دلار کانادا میباشد (در صورت همراه بردن خانواده، هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک حدودا 170 دلار کانادا خواهد بود).

سخن پایانی

ویزای مولتی یا همان ویزای چندبار ورود کانادا، که میتواند با اعتبار 10 ساله صادر شود، به دارندگان این امکان را میدهد که هرچندبار که بخواند وارد کانادا شده و یا از آن خارج شوند و هر بار به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. این مجوز به صورت یک برچسب در پاسپورت متقاضی چسبانده میشود. دارندگان این ویزا، مجوز کار و یا اقامت دائم در کانادا را نخواهند داشت. ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به فراهم شدن شرایط شما مخاطب عزیز جهت سفر به کانادا کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور کانادا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *