قوانین اخذ ویزای همراه لهستان

بسیاری از افراد پس از گذشت مدتی از اقامت خود در یک کشور خارجی، برای ویزای همراه درخواست می دهند تا بتوانند خانواده و نزدیکان خود را در کنار خود داشته باشند. قوانین اخذ ویزای همراه در کشورهای اروپایی با یکدیگر تفاوت دارد و پیش از اقدام باید با فرآیند و پیش نیازهای هر کشور آشنایی کافی داشته باشید. در صورتی که شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستید و می خواهید به یکی از اعضای خانواده خود در لهستان بپیوندید، در قدم اول باید برای اخذ ویزای همراه لهستان درخواست دهید. ویزای خانوادگی لهستان برای اعضای نزدیک خانواده (همسر، شریک زندگی یا فرزندان خردسال) شهروندان یا افراد مقیم لهستان صادر می شود. افرادی که ویزای همراه کشور لهستان را اخذ می کنند، اجازه اقامت موقت در لهستان را دریافت خواهند کرد که مدت اعتبار آن سه سال بوده و قابل تمدید است. در ادامه این مقاله قصد داریم شرایط ویزای همراه در کشور لهستان را مورد بررسی قرار دهیم. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمی کشور لهستان گردآوری شده است.

ویزای همراه لهستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط اخذ ویزای همراه لهستان
 • چگونه برای ویزای خانوادگی لهستان اقدام کنیم؟
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کشور لهستان
 • مدت زمان اعتبار ویزای خانوادگی لهستان چقدر است؟

شرایط اخذ ویزای همراه لهستان

در صورتی که شما یک شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید و می خواهید برای بیش از سه ماه به یکی از اعضای خانواده خود در لهستان بپیوندید، تنها کافی است درخواست خود را در اداره ثبت محلی ثبت نام کنید. با این حال، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا EEA یا سوئیس، برای همراهی یا پیوستن به یکی از اعضای خانواده  خود در لهستان به ویزای خانوادگی لهستان نیاز دارد.

طبق قوانین لهستان، منظور از اعضای خانواده، همسر (ازدواج قانونی) یا فرزند و فرزند خوانده شخص مقیم هستند که امکان اثبات رابطه آن‌ها با ارائه مدارک و اسناد رسمی وجود دارد. اثبات پیوند خانوادگی معمولاً با ارائه گواهی ازدواج و تولد فرزند و سایر مدارک مانند عکس امکان پذیر خواهد بود.

ویزای همراه لهستان

از دیگر پیش نیازهای ضروری، این است که اعضای خانواده قادر به توجیه شرایط اقامت و اهداف زندگی در لهستان باشند و از منابع مالی و بیمه درمانی نیز برخوردار باشند. حداقل بودجه مالی که اعضای خانواده یک فرد مقیم در لهستان باید ارائه دهند، به صورت ماهانه 528 PLN به ازای هر عضو خانواده است. علاوه بر این، هر فرد با توجه به کشور مبدأ خود باید بودجه ای را برای بازگشت به کشور خود در نظر بگیرد که مقدار آن 200 الی 2500 PLN خواهد بود.

چگونه برای ویزای خانوادگی لهستان اقدام کنیم؟

برخی از کشورهای اروپایی قوانین سخت‌گیرانه ای را برای اخذ ویزای همراه شهروندان غیر اروپایی اعمال می کنند، اما لهستان با داشتن قوانین ساده، فرصت مناسبی را برای افراد مقیم در این کشور به وجود آورده تا بتوانند در کنار خانواده های خود اقامت داشته باشند. برای درخواست ویزای خانوادگی، فرد مقیم در لهستان باید فرم درخواست ویزا را به همراه مدارک و اسناد لازم به نزدیک‌ترین دفتر Voivodeship ارائه دهد. فرآیند ارسال درخواست، به طور خلاصه عبارت است از :

 • مرحله 1 : آماده سازی اسناد مورد نیاز

برای درخواست ویزای همراه لهستان به مجموعه ای از مدارک و اسناد برای اثبات رابطه خانوادگی نیاز دارید که شامل گواهی ازدواج، گواهی تولد یا فرزندخواندگی و  برخی دیگر از مدارک هویتی می شوند.

 • مرحله 2 : تمام اسناد را به لهستانی ترجمه کنید

قبل از ارائه تمام مدارک، باید آن‌ها را به زبان لهستانی ترجمه کرده و به همراه مهر قانونی ارسال کنید. همچنین، ارسال اصل و کپی همه مدارک به سفارت لهستان، الزامی است. در نظر داشته باشید که مدارک اصلی شما پس از مراحل درخواست به شما بازگردانده می شود.

 • مرحله 3 : ارسال درخواست الحاق خانواده به Voivodeship

فرد مقیم لهستان باید درخواست ویزا را به نزدیک‌ترین دفتر Voivodeship در شهر خود ارسال کند. فرم درخواست برای هر یک از اعضای خانواده که قصد ورود به لهستان را دارند، باید به صورت مجزا تکمیل شود.

پس از تائید درخواست ویزای خانوادگی، اعضای خانواده فرد مقیم در لهستان باید برای دریافت ویزای ملی ( D ) در سفارت لهستان کشور خود درخواست دهند. ویزای بلند مدت لهستان، به همسر یا اعضای خانواده فرد اجازه ورود به کشور لهستان را می دهد.

 • مرحله 4 : برای ویزای ملی ( D ) در سفارت لهستان اقدام کنید

پس از اتمام مراحل بالا، تمام مدارک مورد نیاز را به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری لهستان در کشور خود ارسال کنید و ویزای ملی خود را دریافت نمایید. برای انجام این فرآیند می توانید از طریق وب سایت e-konsulat اقدام کنید و یا به صورت مستقیم با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید و یک وقت ملاقات تعیین کنید.

پس از ارسال درخواست، منتظر پاسخ باشید. زمان پردازش ویزای همراه لهستان 30 روز است. با این حال در برخی موارد، ممکن است به دلیل تقاضای زیاد تا 60 روز نیز به طول بی انجامد.

نکات مهم اخذ ویزای همراه کشور لهستان

متقاضیانی که با استفاده از ویزای همراه وارد کشور لهستان می شوند، با داشتن اقامت موقت و یا دائم، این امکان را دارند تا در طول مدت مجوز اقامت خود، در شرکت ها و مؤسسات لهستانی مشغول به کار شوند. توجه داشته باشید که در این شرایط تنها امکان کار در لهستان را خواهید داشت و در سایر کشورهای عضو شینگن اجازه کار نخواهید داشت. همچنین، دارندگان ویزای خانوادگی لهستان تا تاریخ انقضای ویزای خود می توانند در دانشگاه ها و مؤسسات این کشور تحصیل کنند و پس از اتمام اعتبار مجوز اقامت نیز امکان تمدید آن برای دانشجویان فراهم خواهد بود.

برای دریافت ویزای همراه کشور لهستان باید مدارک و اسنادی را به سفارت لهستان در کشور خود ارائه دهید، این مدارک عبارت اند از :

 • پاسپورت معتبر : فرد مقیم لهستان و اعضای خانواده او برای درخواست ویزای خانوادگی باید پاسپورت معتبر خود را به صورت کپی و اصل ارائه دهند.
 • اجازه اقامت لهستان. : اعضای خانواده فرد باید اجازه اقامت لهستانی خود را در صورت لزوم ارائه دهند.
 • اثبات رابطه : شما باید ثابت کنید که با شهروند یا مقیم لهستانی که می خواهید به آن ملحق شوید نسبت خویشاوندی دارید. این مدرک می تواند گواهی تولد (برای فرزندان خردسال)، گواهی ازدواج (برای همسران) و غیره باشد.
 • برای اثبات رابطه با همسر خود باید مدرکی را ارائه دهید که نشان می دهد قبل از تاریخ درخواست با شریک یا همسر خود زندگی کرده اید (مثل، قرارداد اجاره مشترک، پست مشترک و غیره).
 • مدرکی مبنی بر اینکه عضوی از خانواده ای که می خواهید دوباره به آن ملحق شوید در لهستان زندگی می کند؛ این مدرک می تواند قرارداد اجاره، سند خانه و غیره باشد.
 • اثبات مالی : عضوی از خانواده که در لهستان اقامت دارد، باید ثابت کند که از بودجه مالی کافی مانند درآمد ثابت و منظم (مثلاً حقوق) برای تأمین هزینه های خانواده خود برخوردار است.
 • گواهی بیمه سلامت : فرد مقیم لهستان باید ثابت کند که از بیمه درمانی در لهستان برخوردار است.

در نظر داشته باشید که مدارک و اسناد دقیق ممکن است بسته به سفارت یا کنسولگری که از طریق آن در خواست می دهید، متفاوت باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای خانوادگی لهستان

پس از دریافت ویزای همراه لهستان ، به مدت 4 سال امکان اقامت در این کشور را خواهید داشت و تا تاریخی که کارت اقامت برای شما صادر شده باشد، مجاز به تمدید ویزای خانوادگی خواهید بود. کارت اقامت سندی مبنی بر تائید هویت شما در لهستان است و از همین رو در اختیار داشتن آن در طول اقامت در لهستان الزامی خواهد بود.  پس از گذراندن چهار سال متوالی در لهستان، می توانید برای اجازه اقامت دائم درخواست دهید. با دریافت اجازه اقامت دائم خود می توانید به مدت ده سال در کشور لهستان اقامت داشته باشید.

متقاضیان دریافت ویزای خانوادگی لهستان، در طول فرآیند درخواست ویزا مستلزم پرداخت هزینه هایی به شرح زیر خواهند بود :

 • هزینه تمبر : 74 یورو
 • هزینه مجوز اقامت دائم: 140 یورو، مجوز اقامت دائم ده سال اعتبار دارد و باید هر ده سال یک‌بار تمدید شود.
 • هزینه اجازه اقامت موقت: 74 یورو، مجوز اقامت موقت سه سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.  
 • هزینه کارت اقامت11 : یورو، هزینه کارت اقامت برای افراد زیر سن قانونی، حدود 6 یورو است. در نظر داشته باشید کارت اقامت زمانی صادر می شود که شما مجوز اقامت موقت یا دائم خود را دریافت کرده باشید.
ویزای همراه لهستان
سؤالات متداول
 • مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کشور لهستان چقدر است؟

دوره پردازش این ویزا 15 روز است، اما ممکن است تا 60 روز نیز تمدید شود.

 • چگونه باید برای صدور ویزای همراه کشور لهستان اقدام کرد؟

پس از آن که اقدام به دریافت مجوز اقامت موقت خود در لهستان شدید، امکان ارسال درخواست ویزای همراه را برای الحاق اعضای خانواده خود خواهید داشت.

 • آیا فرد دارنده ویزای همراه امکان کار در لهستان را دارد؟

بله، همسر و فرزندان فرد مقیم لهستان که با ویزای همراه به این کشور سفر می کنند، با دریافت مجوز کار امکان کار در این کشور را خواهند داشت.

 • چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای همراه کشور لهستان هستند؟

افراد خانواده فرد مقیم در لهستان که شامل شوهر، زن، فرزند یا شریک زندگی فرد باشند امکان دریافت ویزای همراه را خواهند داشت.

 • مدت زمان اعتبار ویزای همراه کشور لهستان چقدر است؟

ویزای همراه کشور لهستان به مدت ۲ سال اعتبار دارد و دارندگان این ویزا در طول این مدت مجاز به کار در لهستان خواهند بود.

سخن پایانی

کشور لهستان شرایط ایده آلی را برای مهاجرین خارجی فراهم کرده است تا بتوانند با دریافت ویزای همراه، در کنار همراهان و اعضای خانواده خود در لهستان زندگی کنند. در این مقاله به صورت جامع با شرایط اخذ ویزای همراه لهستان آشنا شدیم و امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و کاری لهستان را به شما عزیزان ارائه می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل کنید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. سلام روز بخیر
  ممنون از اطلاعات کامل و جامعتون
  کل پروسه الحاق به همسر چقدر زمان می بره؟

 2. درود برشما
  لطفا برای بررسی کامل شرایطتون و ارائه بهترین مسیر مهاجرتی برای شما با شماره 02191304747 تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *