نکات کلیدی در اخذ پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا یکی از کشورهایی است که به خاطر جاذبه های طبیعی و مزایای منحصر به فرد خود مورد توجه مهاجران علی الخصوص ایرانیان قرار گرفته است. در این مقاله نکات اخذ پاسپورت دومینیکا را مورد بررسی قرار خواهیم داد و برخی جنبه های مهم آن را با هم بررسی می کنیم. اگر شما هم به فکر مهاجرت و اخذ پاسپورت کشور دومینیکا هستید، مطالب این مقاله اطلاعات شما را در این مورد افزایش خواهد داد. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور دومینیکا گردآورى شده است.

پاسپورت دومینیکا
عناوین و موضوعات این مقاله

یکی از مهمترین جنبه های برنامه شهروندی اقتصادی یک کشور، قدرت گذرنامه ارائه شده است. هرچقدر یک پاسپورت به شما اجازه سفر بدون ویزا به کشورهای بیشتری را بدهد، گذرنامه معتبرتری است. پاسپورت دومینیکا که از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI) قابل دریافت است، یکی از معتبرترین پاسپورت های موجود است. بنابراین یکی از مزایای کلیدی شهروندی دومینیکا، قدرت پاسپورت آن است که دسترسی بدون ویزا را در بدو ورود به چندین کشور مقصد در سراسر جهان ممکن می‌سازد. دومینیکا قرار بود ارزش پاسپورت خود را در سال 2021 از طریق معرفی گذرنامه های الکترونیکی بیومتریک دومینیکا افزایش دهد.جمهوری دومینیکا یکی از بهترین برنامه های سرمایه گذاری شهروندی و پاسپورت (CBI) را اجرا کرده است که به همه کشورها این امکان را می دهد تا تابعیت دوم را به شیوه ای مقرون به صرفه به دست آورند. برنامه سرمایه گذاری دومینیکا از سال 1993 آغاز شده است. 

پاسپورت دومینیکا

این برنامه معروف پذیرای سرمایه گذاران بین المللی برای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور است. اگر نامزدها شرایط قانونی و سایر شرایط را تکمیل کنند، به آن ها و اعضای خانواده آنها از جمله همسر، فرزندان، والدین و حتی خواهر و برادرشان تابعیت کامل و پاسپورت اعطا می شود.مزیت دیگر این طرح این است که ممکن است بدون نیاز به حضور در دومینیکا تکمیل شود، نیازی به مدرک زبان نیست و محدودیت سنی وجود ندارد.

راه های دریافت پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا راه های مختلفی وجود دارد که البته با توجه به اقتصاد نه چندان قوی این کشور، انتخاب این کشور با دانش و مطالعه کامل موجه است. دانستن اعتبار پاسپورت یک کشور یکی از ضروری ترین و تاثیرگذارترین جنبه ها در تصمیم گیری برای محل زندگی و کار است. با پاسپورت این کشور می توانید به بیش از 130 کشور بدون ویزا سفر کنید. ویزا همچنین هنگام ورود به مرز 37 کشور قابل ارائه است. با این حال، ویزا از داخل دومینیکا برای 78 کشور مورد نیاز خواهد بود.

برای دریافت پاسپورت باید یا از طریق املاک و مستغلات یا کمک مالی به صندوق اقتصادی سرمایه گذاری کنید. سپس باید یک نماینده مجاز برای رسیدگی به درخواست شما انتخاب کنید. از زمان ارسال درخواست، اسناد شما معمولاً ظرف 3 ماه توسط واحد شهروندی توسط سرمایه گذاری (CIU) ارزیابی می شود. هنگامی که بررسی پیشینه دقیق انجام شد و CIU راضی شد که شما همه شرایط را برآورده کرده اید، درخواست شما تأیید می شود. سپس برای شما گواهی ثبت صادر می شود و می توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

مزایای پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد، از جمله این واقعیت که اکنون یکی از ارزان‌ترین و با ارزش‌ترین پاسپورت‌های جهان است که تنها ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا هزینه دارد که بسیار کمتر از هزینه خرید ملک در ترکیه است. شما می توانید به سادگی به 130 کشور در سراسر جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید از جمله  اتریش، آلمان، فنلاند، هلند، سوئیس و غیره که این نشان دهنده ارزش پاسپورت این کشور است. شما می توانید برای همه اعضای خانواده خود تابعیت دریافت کنید. مزیت دیگر پتانسیل شهروندی دوگانه است. دولت دومینیکن هیچ مالیاتی بر ثروت، هدایا، ارث یا درآمد خارجی دریافت نمی کند. مالیات های دیگر نیز اغلب تخفیف می گیرند.

پاسپورت دومینیکا

اعضای خانواده، از جمله همسر، فرزندان تا 30 سال، والدین، از جمله پدربزرگ و مادربزرگ بدون محدودیت سنی، و خواهر و برادران 18 تا 25 ساله، می توانند تابعیت و گذرنامه را تحت برنامه خرید گذرنامه دومینیکا دریافت کنند. برای ارائه تابعیت دومینیکا و پاسپورت به عزیزانتان، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه های دولتی لازم را بپردازید و حمایت مالی خود را نشان دهید.

مزایای پاسپورت کشور دومینیکا به صور خلاصه به شرح زیر است:

 • مقرون به صرفه بودن: یک سرمایه گذار تنها به 100000 دلار برای کمک به صندوق تنوع اقتصادی یا 200000 دلار برای خرید ملک مورد تایید نیاز دارد.
 • سرمایه گذاری شما در یک سهم در یک هتل یا ملک دیگر می تواند در 3 سال مالکیت طبق قانون بازیابی شود.
 • به غیر از همسر، فرزندان و والدین خود، اکنون می توانید در درخواست شهروندی دومینیکا، خواهر و برادر مجرد خود و همسران فرزندان وابسته مالی خود را هم بگنجانید.
 • تابعیت مادام العمر
 • کل فرآیند درخواست از طریق یک نماینده انجام می شود که مشارکت و حضور شخصی شما را به حداقل می رساند.

هزینه‌های درخواست پاسپورت

هزینه های درخواست گذرنامه در خزانه داری دولت پرداخت می شود و رسیدها همراه با فرم درخواست ارسال می شود. هزینه درخواست پاسپورت به صورت زیر است:

 • نفر اصلی: 100,000 دلار
 • همسر متقاضی اصلی: 50,000 دلار
 • خواهر یا برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی 18 تا 25 ساله: 50,000 دلار آمریکا
 • هر فرد تحت تکفل غیر از همسر متقاضی اصلی یا خواهر یا برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی 18 تا 25 ساله: هر کدام 25,000 دلار آمریکا
 • خانواده چهار نفره شامل متقاضی اصلی، همسر متقاضی اصلی و دو نفر دیگر به غیر از خواهر و برادر تحت تکفل: 175,000 دلار آمریکا

گفته شد در پروژه‌های ملکی باید مبلغ ۲۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری انجام گردد. علاوه بر این مبلغ هزینه های دولتی نیز باید پرداخت گردد که شامل:

 • برای فرد متقاضی اصلی ۲۵ هزار دلار است.
 • 35,000 دلار آمریکا برای یک خانواده حداکثر چهار نفره، شامل متقاضی اصلی و حداکثر سه نفر تحت تکفل به غیر از خواهر و برادر تحت تکفل
 • 50,000 دلار آمریکا برای یک خانواده حداکثر شش نفره، شامل متقاضی اصلی و حداکثر پنج فرد تحت تکفل به غیر از یک خواهر و برادر تحت تکفل
 • 70,000 دلار آمریکا برای یک خانواده هفت نفره یا بیشتر، شامل متقاضی اصلی و حداقل شش نفر تحت تکفل به غیر از خواهر و برادر تحت تکفل
 • 50,000 دلار آمریکا برای خواهر یا برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی 18 تا 25 سال
 • 25,000 دلار آمریکا برای خواهر یا برادر متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی زیر 18 سال

هزینه‌های اضافی درخواست پاسپورت

 • هزینه های پردازش : 1000 دلار برای هر درخواست
 • هزینه های بررسی دقیق : 7500 دلار برای متقاضی اصلی، 4000 دلار برای همسر و 4000 دلار برای افراد وابسته 16 ساله یا بالاتر.
 • در برخی موارد، با توجه به وضعیت شهروندی فعلی و سایر شرایط شخصی، ممکن است هزینه‌های بررسی دقیق مورد نیاز باشد.
 • هزینه گواهی تابعیت : 250 دلار آمریکا برای هر نفر
 • هزینه صدور گذرنامه سریع : 1200 دلار آمریکا برای هر نفر

در نهایت هزینه هایی که جهت اخذ پاسپورت دومینیکا باید پرداخت شود هزینه درخواست گذرنامه میباشد که برای کودکان زیر ۱۶ سال ۵۰ دلار کانادا و بزرگسالان ۱۰۰ دلار است.

سؤالات متداول

 • به کدام کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا می توان با پاسپورت دومینیکا سفر کرد؟

امکان سفر به ۸۰ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا وجود دارد همچنین ۳۷ کشور نیز به صورت ویزا در بدو ورود است.

 • آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان اخذ شهروندی برای اعضای خانواده وجود دارد؟

بله، می توان برای همسر، فرزند، والدین و حتی خواهر و برادر خود درخواست شهروندی کرد.

 • حداقل مبلغی که با پرداخت آن می توان پاسپورت دومینیکا را اخذ کرد چه میزان است؟

با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار دلار دریافت پاسپورت امکان پذیر است.

 • پروسه اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر زمان می برد؟

حدود ۴ ماه

 • آیا اخذ پاسپورت نیاز به حضور شخص متقاضی در دومینیکا دارد؟

خیر تمامی مراحل از طریق وکیل قانونی شما انجام می شود.

سخن پایانی

متقاضیان دریافت گذرنامه دومینیکا تحت یک فرآیند درخواست قرار می گیرند که شامل ارائه اسناد و مدارک متعدد مربوط به پیشینه مالی، اطلاعات شخصی و مشخصات امنیتی متقاضی است. در ارسال این مدارک و سایر اسناد مورد نیاز، متقاضیان گام هایی را در جهت برآورده کردن شرایط برنامه CBI دومینیکا برمی دارند که می تواند در نهایت به اخذ پاسپورت دومینیکا منجر شود. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به دومینیکا را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *