سریعترین راه های اخذ اقامت انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای مطرح و پرطرفدار دنیا به شمار می رود که سالانه افراد زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور میکنند . راه های مختلفی برای اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که باید متناسب با شرایط هر فرد به طور کامل بررسی شود. از لحاظ موقعیت جغرافیایی انگلیس در نیمه جنوبی جزیره بریتانیا قرارداد و با کشورهایی مانند ولز و اسکاتلند دارای مرز مشترک می باشد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است و حدود ۵۴ میلیون نفر جمعیت دارد. از مهمترین دلایلی که افراد زیادی انگلستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، اقتصاد قدرتمند آن می باشد. در این مقاله قصد داریم سریع ترین راه های اخذ اقامت انگلستان را برای شما توضیح دهیم تا حد زیادی به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور انگلستان، گردآوری شده است.

اخذ اقامت انگلستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای کار
 • اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی
 • اخذ اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری

اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای کار

یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق دریافت ویزای کاری و ورود به بازار کاری کشور انگلستان می باشد. در واقع افرادی که متقاضی دریافت اقامت از این روش می باشند باید شرایط خود را متناسب با بازار کار تخصص خود در این کشور بسنجند. همچنین باید بدانید که ویزاهای کاری مختلفی در کشور انگلستان وجود دارد که در ادامه به جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

یکی از روش های اخذ اقامت از طریق دریافت پیشنهاد شغلی(job offer ) از طرف کارفرما می باشد. در واقع در این روش با توجه به تخصص و مهارت خودتان باید بتوانید کارفرمای خود را قانع کنید که دعوتنامه‌ای کاری و یا پیشنهاد شغلی برای شما ارسال کند. متقاضیان با دریافت دعوتنامه یک کد دریافت خواهند کرد که با ارائه آن به سفارت انگلستان می توانند درخواست ویزای کاری را داشته باشند . همچنین توجه داشته باشید که حداقل حقوق تعیین شده برای این نوع ویزای کاری انگلستان باید حداقل سالانه ۳۰ هزار پوند  خالص باشد. ۳ ماه نیز بعد از اخذ دعوتنامه امکان دریافت ویزای کاری وجود دارد .با دریافت ویزای کاری امکان تمدید آن و در نهایت بعد از ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد. یکی از ویژگی های ویزای جاب آفر یا داشتن پیشنهاد شغلی امکان پیوست خانواده بطور همزمان می باشد که به همسر اجازه کار فول تایم نیز إعطاء می شود و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند در مدارس دولتی انگلستان تحصیلی کنند. به این نوع ویزا، ویزای اسکیل ورکر انگلستان گفته می شود که در واقع جایگزین Tier 2 work visa شده است. یکی دیگر از انواع روش های دریافت اقامت، ویزای جستجوی کار انگلستان میباشد. در واقع شما پس از فارق التحصیلی از یکی از دانشگاه های انگلستان به مدت ۲ تا ۳ سال امکان تمدید ویزای خود و یافتن شغل مناسب با توجه به مهارت، تحصیلات و توانایی های خود را دارید.

اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق دریافت ویزای تحصیلی این کشور می باشد. به طور کلی برای دو دسته از افراد امکان صادر شدن ویزای تحصیلی وجود دارد. اولین دسته دانش آموزان زیر ۱۷ سال و دسته دیگر دانشجویانی هستند که بالای ۱۷ سال می باشند. تحصیل برای دانش آموزانی که زیر ۱۷ سال سن دارند در مدارس این کشور انجام می شود و از آنجایی که مدارس کشور انگلستان بسیار علمی و با کیفیت می باشند، سالانه عده زیادی برای تحصیل به انگلستان مهاجرت می کنند. به این نوع ویزا child tier 4 visa  گفته می شود.

از مهمترین شرایط تحصیل در مدارس کشور انگلستان عدم نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد. البته در سفارت انگلستان مصاحبه کوتاهی به زبان انگلیسی با دانش آموزش می شود.همچنین باید توجه داشته باشید برای تحصیل در مدارس کشور انگلستان هزینه های سالانه شما از ۲۰ هزار پوند شروع خواهد شد که این هزینه ها مواردی مانند خورد و خوراک ، هزینه‌های تحصیل و لوازم مربوط به تحصیل شما را شامل می شود . لازم به ذکر است که برای متقاضیان زیر ۱۷ سال امکان درخواست ویزای همراه وجود ندارد .

اخذ اقامت انگلستان

همانطور که  در ابتدا به آن اشاره کردیم، افراد بالای ۱۷ سال نیز با پذیرش گرفتن از دانشگاه های این کشور امکان اخذ اقامت انگلستان را  در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند. یکی از مواردی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور باید توجه زیادی به آن داشته باشید گپ تحصیلی می باشد. در واقع اگر مدت زمان طولانی در تحصیل شما وجود داشته باشد به احتمال زیاد منجر به رد شدن ویزای تحصیلی شما خواهد شد. علاوه بر گپ تحصیلی، برای پذیرش از دانشگاه های انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارید که مدرک زبان شما در مقطع کارشناسی باید آیلتس آکادمیک ۶، در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس آکادمیک 6.5 و در مقطع دکترا آیلتس آکادمیک ۷  یا معادل آن باشد .هزینه های تحصیل با توجه به رشته و دانشگاه محل تحصیل شما می تواند متغیر باشد. اما به طور کلی هزینه یک سال تحصیل و زندگی در انگلستان حدود ۲۵ الی ۳۵ هزار پوند خواهد شد. همچنین دانشجویانی که تحصیل خود را در دانشگاه های انگلستان تمام می کنند، امکان تمدید ویزای خود تا ۲ سال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و تا ۳ سال در مقطع دکتری دارند که در واقع بهترین فرصت برای  ورود به بازار کار این کشور را برای دانشجویان فراهم می کند. به ویزای تحصیلی برای افراد بالای ۱۷ سال adult tier 4 visa  گفته می شود.

در واقع بعد از از گذراندن تحصیلات می توانید در کشور انگلستان حضور داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. همچنین حین تحصیل اجازه کار پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته را نیز خواهید داشت. یکی از نکات مهم راجع به ارائه تمکن مالی، ارائه پرینت حساب بانکی ۲۸ روزه جهت اثبات تمکن مالی است. همچنین اگر فرد متقاضی زیر ۱۷ سال سن داشته باشد، مبلغ تمکن مالی باید در حساب قیم یا والدین او باشد. شما در مقطع لیسانس اجازه بردن همراه نخواهید داشت اما در مقطع فوق لیسانس و دکتری همراهان شما نیز می توانند ویزا دریافت کنند و از همان ابتدا نیز اجازه کار خواهند داشت.

اخذ اقامت انگلستان

اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای سرمایه گذاری

یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور می باشد. این نوع ویزا با نام tier 1 visa شناخته می شود. کشور انگلستان به دلیل اقتصاد پرقدرت و میزان بالای تولید ناخالص داخلی مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد . به طور کلی روش ها و شرایط مختلفی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. یکی از روش های سرمایه گذاری اجرای بیزینس پلن یا ایده های خلاقانه و نوآورانه برای ایجاد یک بیزینس و استارتاپ می باشد. در واقع طرح تجاری شما باید در این روش مورد قبول سازمان‌های مربوطه در کشور انگلستان قرار گیرد تا بتوانید با دریافت یک ویزای دو ساله برنامه خود را در این کشور اجرایی کنید .

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در جهت اخذ اقامت انگلستان و در نهایت اخذ تابعیت این کشور، سرمایه گذاری حداقل به میزان ۲ میلیون پوند است. در این روش فرد متقاضی باید در اوراق قرضه دولتی انگلستان سرمایه گذاری کند و یا در شرکتهای مختلف آن را سرمایه گذاری کند.  این روش سرمایه گذاری تنها برای افراد بالای ۱۸ سال امکان پذیر است و بعد از گذشت پنج سال امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی وجود دارد. البته هرچقدر مبلغ سرمایه گذاری افزایش پیدا کند، مدت زمان ویزایی که ابتدا صادر می شود طولانی تر و زمان اخذ اقامت دائم کوتاه تر خواهد بود. سرمایه گذاری ۵ و ۱۰ میلیون پوندی نیز در این روش وجود دارد.

از دیگر راه‌های سرمایه گذاری در کشور انگلستان ثبت شعبه یک شرکت است. در واقع همانطور که از اسم آن پیدا است، متقاضیانی که قصد تاسیس یک شعبه از شرکت خود را در کشور انگلستان داشته باشند، تحت شرایطی نه چندان راحت می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. البته توجه داشته باشید  از شروط مهم تاسیس شعبه شرکت در این کشور، داشتن حداکثر ۴۹ درصد از سهام و درآمد سالیانه نیم  میلیون پوند می باشد.

سؤالات متداول
 • کم هزینه ترین روش ممکن برای دریافت اقامت کدام روش می باشد؟

 به طور کلی دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرما و اخذ اقامت از طریق ویزای کاری جز کم هزینه ترین روش های ممکن می باشد. بعد از آن ویزای تحصیلی جز روش های کم هزینه است.

 • قدم اول برای اخذ اقامت انگلستان چیست ؟

اولین قدم برای دریافت اقامت انگلستان شناخت روش های مختلف برای مهاجرت به این کشور می باشد که در نهایت با توجه به شرایط خود انتخاب یکی از آنها بپردازید و مدارک مربوطه را با راهنمایی مشاور و یا وکیل خود آماده کنید .

 • آیا برای دریافت اقامت انگلستان باید حتماً از وکیل کمک گرفت ؟

خیر اما داشتن وکیل به پروسه مهاجرت شما سرعت بیشتری می‌بخشد و با تجربه و تخصص خود شانس دریافت ویزای شما را افزایش می‌دهند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم سریع ترین راه های اخذ اقامت انگلستان و مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم تا با خواندن آن بخش بیشتری از سوالات شما را پاسخ داده باشیم. همانطور که میدانید انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی از نظر کاری و تحصیلی به شمار می رود و افراد زیادی سالانه قصد مهاجرت به آن را دارند . عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به انگلستان را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره‌های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید .

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
2 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “سریعترین راه های اخذ اقامت انگلستان”
 1. سلام وقت بخير
  من ٣٠ سالمه و زبان خوبم رشته ام مديريت بازرگانيه، مجردم ايا ميتونم براي دوره كار و تحصيل انگلستان تو مقطع فوق ليسانس اقدام كنم؟ هزينه تحصيل چقدره؟

 2. سلام
  ايا مقطع فوق ليسانس در انگلستان ويزاى همراه داره؟ اگر بله ايا همراه اجازه كار هم داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *