سریع‌ترین راه اخذ پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است. بطوریکه با داشتن آن شما می توانید به بیش از ۱۹۰ کشور بدون نیاز به ویزا و یا ویزای فرودگاهی سفر نمایید. با توجه به این موضوع افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند تمام تلاش خود را می‌کنند تا پس از گذشت چند سال و دریافت اقامت دائم، با مهیا کردن شرایط لازم برای دریافت پاسپورت این کشور نیز اقدام کنند. انگلستان کشوری مرفه با اقتصادی قدرتمند و نرخ بیکاری بسیار پایین است که سالانه مهاجرین زیادی برای ورود به این کشور اقدام می کنند. پایتخت این کشور شهر زیبای لندن است. سطح بهداشت و امنیت اجتماعی و اقتصادی در این کشور بسیار بالا است و اغلب مهاجرین از زندگی کشور انگلستان رضایت کامل دارند و در صدد اخذ تابعیت این کشور هستند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور انگلستان، گردآورى شده است. با ما همراه باشید.

پاسپورت انگلستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • درباره انگلستان
 • مزایای دریافت پاسپورت کشور انگلستان
 • راه‌های اخذ پاسپورت کشور انگلستان
 • شرایط دریافت پاسپورت کشور انگلستان

درباره انگلستان

انگلستان یا همان بریتانیا کشوری با فرهنگی غنی و اقتصادی قدرتمند است. شاید کلماتی همچون آکسفورد، لندن، تیم فوتبال منچستر و لیورپول، مستربین، ملکه و یا یا چای، این کشور را به یاد شما آورند. انگلیس از غرب با ولز و از شمال دارای مرز مشترک با اسکاتلند است. لندن پایتخت انگلستان و تقریبا در تمام طول سال دارای آب و هوایی بارانی است. این شهر از بزرگ‌ترین و معروف ترین شهرهای جهان و دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری مانند آکسفورد، کمبریج، کینز کالج است. از دیگر شهرهای مهم انگلیس بیرمنگام، لیورپول و لیدز هستند. جمعیت این کشور حدودا 54 میلیون نفر است. حکومت در این کشور نیز بر اساس مشروطه- سلطنتی است. دریافت اقامت و اخذ پاسپورت انگلستان از طریق روش‌های زیادی امکان پذیر است که در ادامه این روش‌ها را توضیح خواهیم داد.

پاسپورت انگلستان
مزایای دریافت پاسپورت کشور انگلستان

اخذ پاسپورت انگلستان نه تنها فرصت های بیشماری از نظر کاری، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی در اختیار شما می گذارد بلکه به شما و اعضای خانواده تان امکانات فوق العاده ای جهت رشد و پیشرفت می دهد.

در زیر مزایای دریافت پاسپورت این کشور را بر شمردیم:

 • نرخ بیکاری انگلستان حدود 5 درصد می باشد که نرخ بسیار پایینی در بین سایر کشورهای دنیا محسوب می شود.
 • هفتمین پاسپورت قدرمند جهان در سال ۲۰۲۲
 • با دریافت پاسپورت کشور انگلستان امکان سفر به ۱۹۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا و یا ویزای فرودگاهی فراهم می گردد.
 • افراد اجازه داشتن تابعیت مضاعف یا همان دوگانه را در کشور انگلستان دارا هستند یعنی شخص می تواند همزمان با حفظ تابعیت قبلی خودش، تابعیت کشور انگلستان را نیز اخذ نماید.
 • دارنده پاسپورت از تمام حقوق شهروندی انگلستان از جمله حق رای دادن و انتخاب شدن در پست های سیاسی کشور انگلستان برخوردار می گردد.
 • با داشتن پاسپورت شما از مزایایی مانند دریافت حقوق بازنشستگی و بیکاری برخوردار می‌شوید.
 • شخص دارای پاسپورت می‌تواند به نیروهای پلیس بپیوندد.
 • شخص دارای پاسپورت از خدمات درمانی، اجتماعی، آموزشی برخوردار است.
 • دارنده پاسپورت اجازه راه اندازی هرنوع تجارت قانونی و اخذ وام های بانکی را دارد.
راه‌های اخذ پاسپورت کشور انگلستان

قبل از اقدام برای اخذ پاسپورت انگلستان شما باید ابتدا اقامت کشور انگلستان را از طریق یکی از روشهای قانونی دریافت کرده باشید. راه‌های معمول برای دریافت ویزا و در نهایت اقامت دائم انگلستان در زیر عنوان است:

 • دریافت اقامت از طریق تحصیل
 • دریافت اقامت از طریق کار
 • دریافت اقامت از طریق ازدواج
 • دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • دریافت اقامت از طریق تولد
 • دریافت اقامت از طریق پناهندگی

شما برای اخذ اقامت کشور انگلستان از هر کدام از روش‌های بالا که اقدام نمایید، پس از گذشت مدت زمان لازم، موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور می‌شوید. در این بخش به تفصیل راجع‌به این موضوع سخن خواهیم.

پاسپورت انگلستان
 – دریافت پاسپورت کشور انگلستان از طریق اقامت تحصیلی

یکی از راه‌هایی که افراد زیادی از طریق آن وارد خاک انگلستان می‌شوند دریافت ویزای تحصیلی است. شما می‌توانید با اخذ این ویزا در کشور انگلستان ساکن شوید و به تحصیل و کار همراه با تحصیل مشغول شوید. پس از اتمام تحصیل دولت انگلستان به شما اجازه اقامت و یافتن کار را می‌دهد و در صورتی که موفق به  یافتن کار شوید، اقامت تحصیلی شما به اقامت کاری تبدیل شده و پس از چند سال نیز می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت کشور انگلستان اقدام کنید.

 – دریافت پاسپورت کشور انگلستان از طریق ازدواج

برخی از افراد با دریافت ویزای ازدواج و ازدواج با شخصی که دارای تابعیت انگلیسی است وارد این کشور می‌شوند و اقامت موقت دریافت می‌کنند. پس از گذشت چند سال و زندگی این دو فرد در یک خانه و اثبات آن به دولت انگلستان، شخص می‌تواند اقامت بلند مدت و در نهایت پاسپورت انگلستان را دریافت کند.

دریافت پاسپورت کشور انگلستان از طریق اقامت کاری

ویزای کاری یا Tier2 که برای متقاضیان ایرانی قابل دریافت است، می‌تواند بعد از چند سال تبدیل به اقامت دائم این کشور و در نهایت نیز اخذ پاسپورت شود. برای گرفتن این نوع ویزا لازم است که یک جاب آفر (دعوتنامه برای کار) از طریق کارفرمایی در انگلستان دریافت کنید.

دریافت پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور

یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزا و اقامت انگلستان و در نهایت دریافت پاسپورت این کشور، اقدام از طریق سرمایه گذاری در انگلستان است. سرمایه گذاری در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر شرایط خاصی دارد. یکی از سرمایه گذاری‌های این کشور که می‌تواند خیلی راحت منجر به اخذ تابعیت انگلستان شود، سرمایه گذاری 50 هزار یا ۲ میلیون پوندی است که در نوع دوم باعث می‌شود فرد در بدو ورود اقامت 3 ساله دریافت کند و سپس برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت انگلستان اقدام نماید.

دریافت پاسپورت کشور انگلستان از طریق تولد در این کشور

برخی از افراد می‌توانند در صورت تولد فرزندشان در خاک انگلستان تابعیت این کشور را به‌دست آورند. البته در این روش لازم است که یکی از والدین از قبل دارای تابعیت انگلیسی باشد و پاسپورت خود را دریافت کرده باشد.

– دریافت پاسپورت کشور انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از راه های ورود به انگلستان که عالیان ویزا به هیچ وجه آن را پیشنهاد نمی‌کند، اقدام از طریق پناهندگی است. این روش بسیار خطرناک است و شانس موفقیت آن نیز پایین است. اما در برخی مواقع برای برخی افراد با شرایط خاص منجر به دریافت پاسپورت می‌شود.

پاسپورت انگلستان

شرایط دریافت پاسپورت انگلستان

دریافت پاسپورت این کشور شرایطی دارد که در این بخش به آنها اشاره می‌شود. شخص باید ابتدا اقامت انگلستان را دریافت کند. اخذ اقامت انگلستان نیز همان‌طور که در بخش قبل گفته شد از طریق راه هایی مانند ازدواج با تبعه این کشور، ویزای تحصیلی، تولد در کشور انگلستان، دریافت ویزای کاری، سرمایه گذاری قابل دریافت است. معمولا هر شخصی با هر نوع ویزایی که وارد انگلستان شده باشد پس از حدود 5 سال می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت و پس از آن حدود یک سال بعد برای دریافت پاسپورت نیز اقدام کند.

اگر از روش ازدواج با تبعه انگلستان اقامت دریافت کرده باشید پس از گذشت حدودا 3 سال نیز می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت اقدام کنید. اگر از طریق قانونی مانند ویزای کاری، سرمایه گذاری یا تحصیلی وارد انگلستان شده باشید پس از گذشت 2 تا 5 سال اقامت موقت شما به اقامت دائم تبدیل می شود و بعد از ۶ سال می توانید تابعیت انگلستان را دریافت کنید و چنانچه از طریق غیرقانونی به خاک این کشور وارد شده باشید، پروسه دریافت پاسپورت شما طولانی‌تر شده و حدودا ۱۰ تا ۱۴ سال ممکن به طول بیانجامد.

سؤالات متداول
 • با پاسپورت انگلستان به چند کشور بدون ویزا می توان سفر کرد؟

 با پاسپورت این کشور به ۱۹۰ کشور بدون نیاز به ویزا یا با ویزای فرودگاهی می توان سفر کرد.

 • آیا در صورت خرید ملک در انگلستان می‌توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟

خیر، شما تنها در صورت سرمایه گذاری به روش‌های ذکر شده در مقاله فوق می‌توانید ابتدا برای اخذ اقامت انگلستان و سپس برای دریافت پاسپورت اقدام کنید.

 • دریافت پاسپورت انگلستان از طریق ویزای کاری به چه صورت امکان پذیر است؟

در این روش باید دارای دعوت نامه کاری از کارفرمایی در انگلستان باشید. پس از ورود به انگلستان و شروع کار، بعد از گذشت 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم و سپس اخذ پاسپورت اقدام کنید.

 • سطح درآمد در کشور انگلستان چگونه است؟

 با توجه به نرخ بیکاری پایین و سطح درآمدهای بالا، کشور انگلستان جزء کشورهایی محسوب می شود که با وجود گرانی می‌توانید زندگی با کیفیتی در آن برای خود فراهم کنید.

 • ساده‌ترین روش‌های اخذ اقامت و در نهایت دریافت پاسپورت انگلستان چه روش‌هایی هستند؟

اقدام از طریق ویزای تحصیلی، کاری و یا از طریق سرمایه گذاری از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌های اخذ پاسپورت کشور انگلستان هستند.

سخن پایانی

در این مقاله با راه های اخذ پاسپورت انگلستان آشنا شدید. شما پس از دریافت اقامت انگلستان می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنید. حدودا 12 ماه بین دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت زمان لازم است. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به انگلستان را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *