انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

آسان ترین راه اخذ اقامت اتریش

اتریش، کشوری است که دارای حدود 8400 کیلومتر مربع مساحت می باشد و در اروپای مرکزی واقع شده است. اتریش حدود ۹ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. کشور اتریش با آلمان، سوئیس، اسلواکی، جمهوری چک و مجارستان مرز مشترک دارد البته کشور ایتالیا، و لیختن اشتاین هم از همسایگان جنوبی اتریش محسوب می شوند. تقریبا یک چهارم از جمعیت اتریش در شهر وین، پایتخت این کشور سکونت دارند که به نوعی پایتخت فرهنگی اروپا قلمداد می شود. زبان رسمی مردمان اتریش، زبان آلمانی است و بیش از 98 درصد از مردم با این زبان صحبت می کنند. البته در کنار زبان آلمانی اقلیتی از زبان های کروات، اسلوونیایی و مجارستانی استفاده می کنند. حدود 75 درصد از جمعیت مسیحی این کشور پیرو کلیسای کاتولیک می باشند و بخش اندکی از آنان نیز پیرو پروتستان می باشند؛ همچنین عده ای از مردم هم مسلمان هستند. کشور اتریش دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که آن را از سایر کشورهای جهان متمایر می کند و اشخاص بسیاری مایل به اخذ اقامت اتریش هستند؛ از جمله این ویژگی ها می توان به سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور اشاره کرد.

اقامت اتریش

به همین دلیل است که افراد بسیاری به دنبال اخذ اقامت اتریش و زندگی در این کشور هستند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور اتریش گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما قصد اخذ اقامت اتریش را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انواع ویزای اتریش
 • اخذ اقامت اتریش برای مقاصد تحصیلی
 • اخذ اقامت اتریش به دلایل شخصی مانند خانواده
 • مهاجرت به اتریش از طریق کاریابی
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • چگونه مجوز اقامت اتریش را دریافت کنیم؟
 • مزایای اخذ اقامت اتریش

انواع ویزای اتریش

برای ورود به کشور اتریش، تنها اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازی به ارائه ویزا ندارند و اخذ ویزای اتریش برای اتباع سایر کشورها الزامی است. انواع ویزای اتریش به صورت زیر می باشد:

 • ویزاهای کوتاه مدت، این ویزاها به شما اجازه می دهد تا شش ماه یا کمتر در اتریش بمانید و به طور خودکار شامل مجوز کار نمی شود.
 • مجوزهای اقامت موقت، این ویزاهای طولانی مدت برای کسانی طراحی شده است که قصد دارند بیش از شش ماه اقامت داشته باشند یا کسانی که قصد دارند برای یک زمان یا هدف خاص در اتریش باشند، مانند مطالعه یا تحقیق.
 • مجوزهای اقامت، این ویزاهای طولانی مدت برای افرادی که قصد دارند برای مدت نامحدود در اتریش بمانند و برای کسانی که می خواهند کار کنند ایده آل است. این شامل افراد دارای قرارداد کاری و همچنین کسانی است که امیدوارند خانواده خود را از طریق ویزای خانوادگی بیاورند.
اخذ اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش برای مقاصد تحصیلی

برتری آکادمیک اتریش در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است، زیرا بسیاری از دانشگاه های آن در دانشگاه های بین المللی رتبه بندی می شوند. دانشجویانی که مایل به اقامت کمتر از 180 روز در اتریش هستند، باید برای ویزای اتریش نوع D درخواست دهند. برای اقامت بیش از شش ماه، دانشجویان باید برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام کنند. اجازه اقامت برای دانشجویان بین المللی است که برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی در اتریش پذیرفته شده اند. مدت اعتبار آن حداقل 12 ماه است و قابل تمدید است. دانشجویان بین المللی در صورت داشتن مدرک A-level یا دیپلم دبیرستان، نامه پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی اتریش، نامه اشتغال به تحصیل در ایران و یا نامه عدم منع تحصیل در مقطع بالاتر  و مدرک A2 زبان آلمانی در صورتی که دوره به زبان آلمانی باشد، امکان اخذ اقامت دانشجویی در این کشور را دارند.

اخذ اقامت اتریش به دلایل شخصی مانند خانواده

این نوع مجوز برای افرادی صادر می شود که هیچ برنامه ای برای اشتغال سودمند در اتریش ندارند. این نوع مجوز معمولاً حداقل 12 ماه اعتبار دارد و امکان تمدید آن تا 3 سال وجود دارد و اثبات تمکن مالی نیز الزامی است. اعضای خانواده کشورهای ثالث شهروندان اتریشی و اتحادیه اروپا ممکن است برای ویزای اقامت حمایت مالی شوند. اعضای خانواده شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای مجوز اقامت هستند نیز ممکن است تا زمانی که شرایط عمومی تعیین شده توسط توافقنامه ادغام را برآورده کنند، حمایت مالی شوند. توافقنامه ادغام برای کمک به اعضای خانواده خارجی برای یادگیری زبان آلمانی و همچنین کسب دانش در مورد سیستم دموکراتیک و اصول اساسی اتریش ایجاد شده است. موافقت نامه ادغام از دو ماژول تشکیل شده است و برای برخی از متقاضیان اجازه اقامت، اولین مورد، قبل از ورود به اتریش اجباری است.

اقامت اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کاریابی

یکی از راه های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش، ویزای کار اتریش می باشد. این روش به دلیل کم هزینه بودن و امکان اخذ ویزای کار، در بین مهاجران بسیار محبوب است. دو روش کلی برای درخواست ویزای کار در اتریش وجود دارد که به صورت زیر است:

 • مهاجرت به اتریش از طریق دریافت پیشنهاد شغلی: یک فرد دارای تخصص می تواند مجوز کار و اقامت دو ساله در اتریش را دریافت کند. شرایط لازم برای این نوع ویزا داشتن یک پیشنهاد شغلی یا دعوتنامه از یک کارفرما در اتریش و حداقل مدرک لیسانس است. برای این نوع ویزا، کارفرما باید برای این شغل به مدت 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا تبلیغ کند و در صورت یافت نشدن فردی برای این کار، با توجه به این شرایط، شرایط را برای این کارشناس درخواست کند. دریافت این نوع ویزا بسیار سخت است و علاوه بر این، شما باید حداقل امتیاز لازم را از جدول امتیازدهی کسب کنید. سن، مدرک و رشته تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی از جمله مواردی است که برای شما امتیاز می آورد.
 • مهاجرت کاری به اتریش از طریق ویزای جستجوی کار: یکی دیگر از راه های دریافت ویزای کار اتریش، درخواست ویزای جستجوی کار در اتریش است که مدت اعتبار آن 6 ماه است و فرد برای اخذ این نوع ویزا باید حداقل نمره مورد نظر را کسب کند. از 100 امتیاز برای افراد ماهر، متقاضی باید 70 امتیاز کسب کند و پس از موافقت اداره کار اتریش با این نوع ویزا می تواند در اتریش اقامت کند. در این فرصت 6 ماهه می توانید به دنبال کار در اتریش باشید و در صورت یافتن شغل مرتبط با مدرک تحصیلی خود می توانید کارت قرمز و سفید اتریش که مجوز اقامت است دریافت کنید. این اقامت بعد از دو سال به اقامت سه سال تبدیل می گردد و بعد از ۵ سال به شرط رعایت شرط حضور و داشتن مدرک ب۱ زبان آلمانی می توانید اقامت دائم اتریش را کسب نمایید.
اقامت اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند اتریشی ازدواج کنید، اقامت اتریش به شما اعطا می شود. سن ازدواج در اتریش 18 سال است، اما اگر یکی از زوجین بین 16 تا 18 سال باشد، می تواند با اجازه قیم خود این کار را انجام دهد. در صورت ازدواج با یک شهروند اتریشی، از همان ابتدا به فرد تابعیت داده نمی شود و پس از 6 سال ازدواج و در صورت معتبر بودن ازدواج، فرد می تواند برای تابعیت اتریش اقدام کند. در این مدت فرد باید حداقل 5 سال در اتریش سکونت داشته باشد و با همسر خود در خانه زندگی کرده باشد. علاوه بر این برای اخذ تابعیت اتریش شرایط دیگری مانند تسلط به زبان آلمانی، قبولی در آزمون تابعیت اتریش، نداشتن سابقه کیفری، تمکن مالی و … الزامی است. همچنین اگر یک سال از ازدواج آنها گذشته باشد می توانند پس از 4 سال دیگر تابعیت دریافت کنند و یا اگر دو سال یا بیشتر از ازدواج آن ها گذشته باشد. پس از 3 سال اقامت در اتریش می توانند برای تابعیت اتریش اقدام کنند.

چگونه مجوز اقامت اتریش را دریافت کنیم؟

اتریش انواع مختلفی از مجوزهای اقامت را برای متقاضیان و خانواده های آن ها ارائه می دهد. اجازه اقامت همیشه برای یک هدف خاص، چه برای کار یا تحصیل، صادر می شود. برای درخواست اجازه اقامت، متقاضیان ابتدا باید نوع ویزای مورد نیاز خود را مشخص کنند که شامل ویزای ملی اتریش D (برای اقامت تا شش ماه)، ویزای دانشجویی، ویزای پژوهشی یا ویزای کاری می شود. در این دسته بندی ها، انواع مختلفی از ویزاهای اقامت، برای اشتغال ثابت یا اقامت موقت وجود دارد. اجازه اقامت معمولاً توسط سفارت اتریش در کشور مبدا متقاضی صادر می شود. با این حال، چند استثنا برای این قاعده وجود دارد، مانند دارندگان ویزای D، اعضای خانواده شهروندان اتریشی، منطقه اقتصادی اروپا، و سوئیس و شهروندان غیر اتحادیه اروپا که برای مجوز تحقیقاتی درخواست می کنند.

اقامت اتریش
مزایای اخذ اقامت اتریش

یک تبعه کشور ثالث که دارای مجوز اقامت اتریش است دارای مزایای بسیاری است که عبارتند از:

 • دسترسی آزاد به بازار کار
 • تامین اجتماعی و بیمه سلامت.
 • آزادی کسب و کار
 • امکان آوردن سایر اعضای خانواده
 • دسترسی به آموزش رایگان

سوالات متداول

 • بهترین راه برای مهاجرت به اتریش چیست؟

   شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به اتریش بسیار مهم است؛ اما به طور کلی ویزای جستجوی کار اتریش، تحصیل در دانشگاه های اتریش، تمکن مالی، اقامت قرمز سفید قرمز و یا کارت آبی بهترین راه ها برای مهاجرت به اتریش هستند.

 • کم هزینه ترین راه مهاجرت به اتریش کدام است؟

  روش های کاری مانند ویزای جستجوی کار اتریش یا پیشنهاد شغلی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به اتریش هستند. تحصیل در اتریش نیز دومین روش کم هزینه است.

 • هزینه زندگی و اقامت در اتریش چقدر است؟

  هزینه زندگی در اتریش شامل مسکن، خورد و خوراک و رفت و آمد در ماه برای یک نفر بین 1000 تا 1200 یورو می باشد و هزینه زندگی برای یک خانواده دو نفره ممکن است تا 1500 یورو باشد.

 • آیا پروسه مهاجرت به اتریش آسان است؟

  برای اشخاصی که شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند، روند مهاجرت به اتریش بسیار آسان تر است و در درجه اول برای ورود به اتریش نیاز به ویزا یا اجازه اقامت یا کار نیاز نخواهند داشت. بنابراین کسانی که از یک کشوری غیر اتحادیه اروپا هستند، باید برای ویزا درخواست دهند که در صورت دارا بودن همه شرایط لازم، اخذ ویزا با احتمال بالایی همراه است.

سخن پایانی

کشور اتریش، واقع در قلب اروپا یکی از زیباترین، ثروتمندترین و امن ترین کشورهای جهان است. مهاجرت به اتریش در سال های اخیر با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است و علاقه مندان به اخذ اقامت اتریش تمایل بسیار زیادی به دریافت اطلاعات در زمینه بهترین راه اخذ اقامت در این کشور را دارند. به همین علت، عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به بهترین و آسان ترین راه اخذ اقامت اتریش را به شما عزيزان ارائه می نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. سلام
  من ٤٥ سالمه و متاهلم دو تا بچه ٨ ساله و ١٤ ساله دارم. ايا ميتونم از طريق تحصيل برم اتريش؟

  1. سلام و درود با تشکر از همراهی شما
   بله کشور اتریش محدودیت سنی ندارد و میتوانید در صورت دارا بودن باقی شرایط اقدام فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *