انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

آشنایی با انواع ویزای استرالیا

استرالیا، ششمین کشور وسیع جهان، به واسطه موقعیت جغرافیایی خود، رونق اقتصادی بسیاری داشته و همین امر سبب شده که مهاجرت به این کشور شگفت انگیز همواره در لیست مقاصد مهاجرپذیر به خصوص برای ایرانیان باشد. وجود انواع مختلفی از ویزای استرالیا و دسته بندی‌های فوق‌العاده دقیق این ویزاها با کد مخصوص خود توسط دولت استرالیا، حاکی از آن میباشد که این کشور در امور مهاجرتی بسیار دقیق عمل کرده و فرصت های مهاجرتی گوناگونی را برای مردم جهان، با هر شرایط تحصیلی، شغلی و مالی، فراهم آورده است. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از پرطرفدارترین ویزاهای استرالیا بپردازیم. پس اگر قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور که یکی از شگفتی های طبیعت در دنیا محسوب میشود را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور استرالیا گردآوری شده است.

ویزای استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای استرالیا چیست؟
 • چه کسانی برای سفر به استرالیا به ویزا نیاز دارند؟
 • پرطرفدارترین ویزاهای استرالیا

ویزای استرالیا چیست؟

ویزای استرالیا مجوزی است که به شما امکان می دهد برای مدت زمان مشخصی به استرالیا سفر کنید. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، استرالیا مهر یا برچسب ویزا روی پاسپورت شما صادر نمی کند. در عوض، امتیازات ویزای شما به صورت الکترونیکی در یک پایگاه داده آنلاین ثبت می شود و زمانی که به استرالیا سفر می کنید، افسر مهاجرت، اطلاعات شما را در این پایگاه داده بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که آیا ویزا دارید یا خیر.

ویزای استرالیا
چه کسانی برای سفر به استرالیا به ویزا نیاز دارند؟

به غیر از شهروندان نیوزلند که در بدو ورود به استرالیا ویزا دریافت میکنند، شهروندان سایر کشورها باید قبل از سفر به این کشور برای دریافت ویزا اقدام نمایند. شهروندان نیوزلند می توانند بدون درخواست ویزای قبلی، از استرالیا بازدید کنند، در این کشور به تجارت و تحصیل بپردازند و یا کار کنند. برای سفرهای کوتاه مدت به استرالیا، بسته به ملیت خود می توانید ویزا این کشور را به صورت آنلاین یا از طریق سفارت/کنسولگری استرالیا دریافت کنید.

پرطرفدارترین ویزاهای کشور استرالیا

 • ویزای بازدیدکننده

این ویزا مناسب افرادی میباشد که برای مدت کوتاهی میخواهند به این کشور سفر کنند و قصد ماندن و زندگی در استرالیا را ندارند. مدت اعتبار این نوع ویزا میتواند بسته به شرایط متقاضی، 3ماهه، 6ماهه و 12 ماهه باشد. این نوع ویزا شامل 4 زیر مجموعه میباشد که به طور خلاصه به بررسی آن میپردازیم.

 1. ویزای توریستی: مختص افرادی میباشد که هدف آنها از سفر به استرالیا صرفا گردشگری و بازدید از جاذبه های طبیعی و فرهنگی این کشور بوده است.
 2. ویزای تجاری: مختص افرادی میباشد که برای انجام امور تجاری مانند امضای قراردادها، شرکت در جلسات، سمینارها و کنفرانس ها قصد سفر به استرالیا را دارند.
 3. ویزای حمایتی خانواده: اگر یکی از اعضای خانواده یا خویشاوندی در استرالیا دارید که مایل هستند به عنوان حامی مالی شما عمل کنند و هزینه زندگی شما را در مدتی که در این کشور هستید بپردازند، باید برای این ویزا درخواست دهید. حامی بودن به این معنی است که آنها مسئول هزینه های مالی شما هستند و باید مطمئن شوند که از قوانین استرالیا و قوانین ویزا پیروی می کنید و قبل از پایان اعتبار ویزای خود، این کشور را ترک می کنید.
 4. ویزای درمانی: مختص افرادی میباشد که برای دریافت مراقبت های پزشکی یا مشاوره پزشکی قصد سفر به استرالیا را دارند.
ویزای استرالیا
 • ویزای تحصیلی و آموزشی

ویزای تحصیلی استرالیا (زیرکلاس 500)، مناسب دانشجویان بین المللی، کارآموزان و دانش آموزان بالای 6 سال میباشد که قصد دارند در بهترین دانشگاه ها و مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. از مزایای اخذ این ویزا، امکان همراه داشتن خانواده متقاضی در طول دوران تحصیل و اقامت او در این کشور است. مدت اعتبار این ویزا بسته به طول دوره تحصیل، حدود 5 سال میباشد. هزینه لازم جهت اخذ این ویزا، 630 دلار برای دانشجویان و 315 دلار برای کارآموزان میباشد. پس از فارغ التحصیلی امکان تمدید ویزا برای دانشجویان وجود دارد اما کارآموزان از این شانس بی بهره بوده و پس از پایان اعتبار ویزای خود برای ماندن در استرالیا باید مجدد نسبت به اخذ ویزای جدید اقدام کنند. همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان میتوانند هنگام تحصیل حدود 40 ساعت درهر دو هفته کار کنند. کارآموزان نیز از این فرصت کار بهره مند بوده به شرطی که این کار با رشته آنان مرتبط باشد. برای تبدیل ویزای دانشجویی و کارآموزی به اقامت دائم، لازم است شرایط ویژه ای را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصان و کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • ویزای کاری

یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین ویزاهای استرالیا ویزای کاری میباشد که شرط لازم آن داشتن مهارت بالا بوده و شغل متقاضی میبایست در میان مشاغل مورد نیاز این کشور باشد. از آنجایی که انواع مختلفی از ویزای کاری وجود دارد، ما در این مقاله به طور خلاصه آنها را نام میبریم. برای کسب اطلاع از شرایط هرکدام از انواع ویزاهای کاری و دریافت مشاوره، با متخصصان و کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

ویزای استرالیا
 1. ویزای نیروی بااستعداد جهانی – زیرکلاس 858
 2. ویزای طرح انتخاب کارفرما – زیرکلاس 186
 3. ویزای دائمی نیروی ماهر منطقه ای – زیرکلاس 191
 4. ویزای مهاجرت مخصوص نیروی حمایت شده منطقه ای – زیرکلاس 187
 5. ویزای مخصوص کارفرمایان حمایت شده منطقه ای- زیرکلاس 494
 6. ویزای مستقل نیروی ماهر- زیرکلاس 189
 7. ویزای نیروی ماهر برگزیده- زیرکلاس 190
 8. ویزای نیروی کار ماهر تحصیل کرده- زیرکلاس 476
 9. ویزای موقت نیروی ماهر منطقه ای- زیرکلاس 489
 10. ویزای فعالیت موقت- زیرکلاس 408
 11. ویزای موقت نیروی کار تحصیل کرده- زیرکلاس 485
 12. ویزای موقت کار روابط بین الملل- زیرکلاس 403
 13. ویزای اقامت کوتاه مدت نیروی متخصص- زیرکلاس 400
 14. ویزای موقت کمبود نیروی ماهر- زیرکلاس 482
 • ویزای سرمایه گذاری

این ویزا مناسب افرادی میباشد که قصد راه اندازی یک بیزنس و یا اداره یک بیزنس موجود در استرالیا را دارند. اعتبار این ویزا بسته به نوع بیزنس متفاوت بوده اما معمولا حدود 4 سال میباشد و فرد متقاضی میتواند در این مدت خانواده خود را نیز در این کشور به همراه خود بیاورد. فرد سرمایه گذار، با دارایی حداقل 800 هزار دلار، باید ثابت کند که بیزنس او برای دولت استرالیا سود خوبی خواهد داشت. انواع مختلف ویزای سرمایه گذاری عبارتنداز:

 1. ویزا موقت نوآوری و سرمایه گذاری کسب و کار استرالیا – زیرکلاس 188
 2. ویزا دائمی نوآوری و سرمایه گذاری کسب و کار استرالیا – زیرکلاس 888
 3. ویزا مالک تجاری استرالیا – زیرکلاس 890
 4. ویزا استعدادهای تجاری استرالیا – زیرکلاس 132
 5. ویزا سرمایه گذاری استرالیا – زیرکلاس 891
 6. ویزا کسب و کار با حمایت مالی استرالیا – زیرکلاس 892
 7. ویزا سرمایه گذاری اسپانسر استرالیا – زیرکلاس 893
 8. ویزا توسعه نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا – زیرکلاس 188
 • ویزای گاردین

این ویزا برای پدر، مادر و یا قیم دانش آموزان زیر 18 سال صادر میگردد.

 • ویزای والدین

اگر فرزندان شما شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم این کشور هستند، شما میتوانید با اخذ ویزای والدین استرالیا به این کشور رفته و در کنارشان زندگی کنید. آنان باید به لحاظ قانونی، اسپانسر و حامی شما در تامین هزینه های زندگی باشند.

 • ویزای همسر

این ویزا از جمله روش‌های مهاجرت از طریق ازدواج به حساب می آید که برای همسر کسی که اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا را دارد، صادر میگردد.

 • ویزای آخرین بازمانده

چنانچه تمامی اعضای خانواده شما مقیم استرالیا باشند و شما در کشور خود تنها باشید، میتوانید از طریق اخذ این ویزا به آنان بپیوندید.

 • ویزاهای بشردوستانه

این ویزا مربوط به پناهندگی میباشد که توصیه نمیگردد و از طرف گروه عالیان ویزا خدماتی در این خصوص ارائه نمیشود.

سؤالات متداول
 • هزینه دریافت ویزاهای این کشور چقدر است؟

این هزینه با توجه به نوع ویزای متقاضی میتواند متفاوت باشد اما به طور معمول بین 145 تا 620 دلار استرالیا متغیر است.

 • آیا امکان دریافت ویزا از طریق خرید ملک یا سهام وجود دارد؟

بله. تحت برخی شرایط شما میتوانید با خرید سهامی به ارزش 2.25 میلیون دلار استرالیا، ویزای این کشور را دریافت نمایید اما این امکان از طریق خرید ملک میسر نمیباشد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • چه نمره زبانی برای مهاجرت به استرالیا مورد نیاز است؟

در کل، نیاز به ارائه مدرک زبان، بسته به نوع ویزای مهاجرتی شما متفاوت خواهد بود و حتی در برخی موارد نیاز به مدرک زبان نمیباشد. اما در مواردی که متقاضی باید مدرک مهارت زبان داشته باشد، حداقل نمره 6 آیلتس و یا آزمون های مشابه مانند PTE وTOFEL ضروری میباشد. بسته به شغل و یا رشته تحصیلی متقاضی، نمره ی لازم میتواند بالاترهم باشد.

 • آیا پس از مهاجرت شغلی به استرالیا، باید در همان شغلی که از طریق آن اقدام به مهاجرت شده است کار کنیم؟

خیر. انتخاب شغل به جهت انجام پروسه مهاجرتی ضروری میباشد و شما میتوانید پس از اخذ اقامت استرالیا، در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوید.

سخن پایانی

موقعیت جغرافیایی و طبیعی خاص استرالیا، کیفیت بالای زندگی و امکانات شغلی و تحصیلی فراوان، این کشور را به یکی از جذاب ترین گزینه های مهاجرت برای ایرانیان تبدیل کرده است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند باید برای بهره مندی از فرصت های تحصیلی، شغلی و سرمایه گذاری فراوان در این کشور شگفت انگیز، یکی از انواع گوناگون ویزای آن را دریافت کنند. دولت استرالیا لیست دقیقی از انواع ویزای این کشور و شرایط مورد نیاز جهت اخذ آن را در اختیار متقاضیان قرار داده است که در این مقاله به بررسی برخی از آن پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت به استرالیا به شما مخاطب عزیز کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به اخذ ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *