انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا در سطح جهانی جز برترین دانشگاه ها قرار دارند و سالانه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند . کشور اسپانیا نیز به دلیل اقتصاد قدرتمند و کیفیت آموزشی بالا، مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد . از لحاظ موقعیت جغرافیایی، کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد و با کشور پرتغال و فرانسه دارای مرز مشترک است . یکی از نقاط قوت کشور اسپانیا که سالانه افراد زیادی را به خود جذب می کند، شرایط آب و هوایی این کشور می‌باشد. چرا که به دلیل متنوع بودن آن افراد زیادی  جذب آن می شوند. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا در سال های اخیر کاهش یافته است، از این رو، روند پیدا کردن کار برای دانشجویان بین المللی راحت تر خواهد بود. در ادامه این مقاله به نکاتی مربوط به تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا خواهیم پرداخت.  کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و به سایت های رسمی کشور اسپانیا گردآوری شده است.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا
 • معرفی بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا
 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه خودمختار بارسلونا
 • دانشگاه  complutense مادرید
 • دانشگاه پومپئو فابرا
 •  دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا
 • هزینه های زندگی در اسپانیا برای یک دانشجویی بین المللی
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا

همانطور که در قسمت مقدمه به آن اشاره کردیم، کشور اسپانیا با داشتن نقاط قوت فراوان و دانشگاه‌های برتر جهانی، مقصد دانشجویان زیادی می باشد. برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا احتیاج به اخذ ویزای بلند مدت تحصیلی خواهید داشت. برای گرفتن ویزای تحصیلی نیز باید  درخواست خود را در سفارت و کنسولگری اسپانیا در کشور خود ثبت کنید . برای اینکه بتوانید در بهترین دانشگاههای اسپانیا مشغول به تحصیل شوید باید از یک مرکز علمی و آموزشی دولتی یا خصوصی پذیرش بگیرید . تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. در واقع مقطع کارشناسی حدوداً بین ۶ تا ۸ ترم ، مقطع کارشناسی ارشد بین ۲ تا ۴ ترم، و مقطع دکتری شامل ۶ تا ۱۰ ترم می باشد. همانطور که می‌دانید زبان رسمی کشور اسپانیا، اسپانیایی می باشد. بهتر است برای تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا به زبان اسپانیایی مسلط باشید اما تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. از لحاظ هزینه نیز باید گفت که بسته به رشته ومقطع تحصیلی هر فرد، هزینه ها متفاوت و متغیر می باشد. اما برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا در مقطع کارشناسی، سالانه 2 تا 4 هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۵ هزار یورو را باید در نظر داشته باشید.

بهترین دانشگاه های اسپانیا
معرفی بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا

همانطور که قبلا اشاره داشتیم، اسپانیا یکی از بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل به شمار می رود. این کشور به دلیل فرهنگ دوست داشتنی، مهاجر پذیر بودن ، مناظر زیبا و آب و هوای معتدل و متنوع مقصد مناسبی برای مهاجرین  محسوب می شود. سیستم آموزشی این کشور نیز دارای کیفیت مطلوبی است. کشور اسپانیا دارای دانشگاه های برتر با رنک بالا می باشد. در ادامه برخی از بهترین دانشگاه ها را معرفی خواهیم کرد.

– دانشگاه بارسلونا که در شهر بارسلونا نیز قرار دارد، یکی از محبوب ترین دانشگاه های اسپانیا به شمار می رود. این دانشگاه در سال ۱۴۵۰ تاسیس شده است و از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور می باشد. دانشگاه بارسلونا به دلیل کیفیت آموزشی بالا، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. به عنوان مثال، در مقطع کارشناسی بیش از ۴۰ هزار دانشجو و در مقطع دکتری  و کارشناسی ارشد، تقریباً ۲۰ هزار دانشجو را در خود جای داده است .

– یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کشور اسپانیا دانشگاه خودمختار بارسلونا می باشد. این دانشگاه در تمام مقاطع تحصیلی برنامه‌های تحصیلی خود را ارائه می‌دهد و از سال ۱۹۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده است .این دانشگاه نیز بیش از چهار هزار دانشجوی بین المللی در مقاطع تحصیلی مختلف دارد. همچنین به دلیل کیفیت بالای آموزش آن، دانشجویان از دوران تحصیل خود لذت می‌برند و بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند.

– دانشگاه خودمختار مادرید یکی دیگر از بهترین دانشگاه های اسپانیا به شمار می‌رود که فعالیت خود را از سال ۱۹۶۸ آغاز کرده است. این دانشگاه به دلیل ارائه خدمات آموزشی قوی بیش از ۳۰ هزار دانشجو را در خود جای داده است. یکی از نقاط مثبت این دانشگاه نرخ اشتغال بالای فارغ التحصیلان آن می باشد. چرا که بیشتر افرادی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند به راحتی می توانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند . علاوه بر موارد گفته شده، دانشگاه خودمختار مادرید به دلیل ارتباط قوی با برخی از دانشگاه‌های عالی دنیا، این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان آن ترم های خود را در خارج از از کشور بگذرانند.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه  complutense مادرید یکی بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور اسپانیا به شمار می رود که برای دانشجویان زیادی شناخته شده است. در این دانشگاه برنامه های تحصیلی به زبان اسپانیایی اجرا می‌شود اما دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های مختلف به زبان انگلیسی نیز شرکت کنند. این دانشگاه به دلیل قدمت زیاد، سابقه طولانی و موفقی دارد و همین امر سبب شده است  که دانشجویان زیادی در آن تحصیل کنند.

دانشگاه پومپئو فابرا که در شهر بارسلونا قرار دارد از دیگر دانشگاه های مطرح اسپانیا به شمار می رود. این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۹۹۰ آغاز کرده است و جز بهترین دانشگاه های اسپانیا قرار دارد. حدوداً ۱۰ هزار دانشجوی کارشناسی و بیش از ۲ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل می کنند . دانشگاه پومپئو فابرا در رشته های مختلفی مانند علوم اجتماعی، حقوق، انواع رشته های زبان و هنر دانشجو می پذیرد.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا نیز از دیگر دانشگاه های برتر در زمینه مهندسی در کشور اسپانیا می باشد. این دانشگاه در شهر بارسلون واقع شده است و از سال ۱۹۷۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. همچنین دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا در زمینه ریاضیات و معماری برنامه های خود را اجرا می کند. این دانشگاه بیش از ۶۰ مدرک کارشناسی و ۷۰ مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا یکی از دانشگاه های فنی در اروپا محسوب می شود. بیشتر دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

هزینه های زندگی در اسپانیا برای یک دانشجویی بین المللی

به طور کلی کشور اسپانیا یکی از کشورهای مقرون به صرفه در اروپا به شمار می رود و شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی تحت فشار مالی زیادی قرار نمیگیرید . طبق آمارهای رسمی، برای زندگی کردن در کشور اسپانیا به ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو ماهانه احتیاج دارید. البته این اعداد با توجه به شهری  که در آن زندگی می کنید، می تواند متفاوت باشد. به طور مثال، اگر مادرید و بارسلونا را به عنوان شهر محل زندگی خود انتخاب کنید، این هزینه ها بیشتر خواهد شد. اما در شهرهایی مانند والنسیا، سویل یا کادیز هزینه های زندگی ارزانتر( حدود 700 تا 900 یورو ) می باشد. یکی از مهمترین موارد هزینه های مربوط به اسکان دانشجویان اسپانیا می باشد. اگر خوابگاه دانشجویی را انتخاب کنید، هزینه های آن ماهانه ۳۶۰ تا ۶۵۰ یورو می باشد. اما اگر قصد اجاره آپارتمان داشته باشید، قیمت آنها ماهانه از 400 یورو تا بیش از ۱۰۰۰ یورو است.

بهترین دانشگاه های اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای ورود به کشور اسپانیا و تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا بعد از دریافت پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید. در ادامه مهمترین مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را توضیح  خواهیم داد :

 • پاسپورت
 •  فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی
 •  نامه پذیرش تحصیلی
 •  مدارک و اسناد مالی جهت اثبات تمکن مالی
 •  مدارک هویتی
 •  رزرو بلیط
 •  نامه رزرو محل سکونت
 • گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه
سؤالات متداول
 • برای تحصیل در دانشگاههای دولتی اسپانیا چقدر باید هزینه کرد؟

به طور کلی بین ۱۵۰ تا ۳۵۰۰ یورو برای مقطع کارشناسی و ۳۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد باید در نظر بگیرید.

 • آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا شرایط سنی وجود دارد ؟

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا شرایط سنی وجود ندارد اما اولویت با افرادی می باشد که سن آنها کمتر از ۲۶ سال است .همچنین شانس دریافت ویزا برای افراد زیر ۲۲ سال در مقطع کارشناسی بالاتر است .

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به نکات مربوط به تحصیل در بهترین دانشگاه های اسپانیا و معرفی بهترین دانشگاه های اسپانیا بپردازیم. همانطور که می دانید اسپانیا یکی از پربازدید ترین و بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به شمار می رود و سالانه دانشجویان زیادی اسپانیا به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند .عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتساپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. منت 20 سالمه دیپلم دارم
  ایا میتونیم برای تحصیل در اسپانیا اقدام کنم؟
  هزینه تحصیل چقدر میشه؟

  1. سلام و درود بله میتوانید اتفاقا تحصیل در اسپانیا حدودا سالانه ۲۰۰۰ یورو هزینه دارد منهای سال اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *