همه چیز در مورد مهاجرت به فنلاند

اگر قصد مهاجرت به شادترین کشور جهان را دارید، این مقاله همه چیز در مورد مهاجرت به فنلاند را در اختیارتان می‌گذارد. فنلاند به همراه آلمان و کره جنوبی، دومین پاسپورت قدرتمند جهان را دارند. دریافت پاسپورت فنلاند، به شما امکان دسترسی بدون ویزا به 187 کشور جهان را می‌دهد. هرچند با شنیدن لقب شادترین کشور دنیا ممکن است، تصور کنید فنلاندی‌ها هرروز در حال تفریح هستند؛ اما خوشبختی و شادی در این کشور، به معنای زندگی در یک کشور کم‌جمعیت و امن است که دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی، با کیفیت بسیار بالا را برای شما به ارمغان می‌آورد. فنلاند ازنظر شاخص کیفیت زندگی، رتبه سوم میان 163 کشور جهان را دارد و طبیعی است که افراد زیادی خواستار مهاجرت به آن باشند. ما به پرسش‌های شما درباره مهاجرت به این کشور، پاسخ می‌دهیم. كليه اطلاعات ارائه‌شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمى كشور فنلاند، گردآورى شده است.

مهاجرت به فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انواع روش‌های مهاجرت به فنلاند
 • مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی
 • هزینه زندگی در فنلاند
 • مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند
 • اخذ شهروندی کشور فنلاند

انواع روش‌های مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند ، در اکثر مواقع، نیازمند اخذ مجوز اقامت این کشور است. قانون فنلاند حکم می‌کند که چه افرادی به‌راحتی می‌توانند به فنلاند مهاجرت کنند و چه افرادی برای رسیدن به کشور رؤیاهای خود، باید بیشتر تلاش کنند. شهروندان اتحادیه اروپا، نیازی به درخواست مجوز اقامت فنلاند ندارند؛ اما شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند، از طریق روش‌های زیر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
مهاجرت به فنلاند

– مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور، ادامه تحصیل است. فنلاند به داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان شناخته‌شده است. تحصیل در فنلاند، فرصت و تجربه‌ای ارزشمند برای استفاده از امکانات عالی مدارس و دانشگاه‌های آموزش عالی این کشور است. برای مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، طبیعتاً ابتدا باید از یک مدرسه یا دانشگاه در فنلاند پذیرش بگیرید و شهریه موردنیاز را بپردازید. شما همچنین باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی دارید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود را در طول تحصیل، پرداخت کنید. به‌طورکلی حدود 560 یورو در ماه یا 6720 یورو در سال برای اثبات تمکن مالی زندگی دانشجویی لازم است. البته برخی از دانشگاه‌های فنلاند، بورسیه تحصیلی ارائه می‌کنند که می‌تواند هزینه‌های محل اقامت، غذا و شهریه دانشگاه را تا حدودی پوشش دهد. تحصیل در فنلاند، به شما این امکان را می‌دهد که به‌صورت پاره‌وقت و حداکثر تا 25 ساعت در هفته، مشغول به کار عملی مرتبط با رشته تحصیلی خود یا مشاغلی مانند فروشندگی یا کار در رستوران شوید. 

10 تا از برترین دانشگاه‌های فنلاند

تحصیل در فنلاند، در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان‌پذیر است که به ترتیب، 3 الی 4 سال، 2 سال و 4 سال زمان می‌برد. خوشبختانه، آموزش در این کشور به 3 زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی صورت می‌گیرد. همچنین در صورت نداشتن مدرک آیلتس، می‌توانید در دوره‌های آموزشی زبان دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید. جدول زیر، رتبه جهانی 10 تا از برترین دانشگاه‌های فنلاند را نشان می‌دهد که تحصیل در آن‌ها می‌تواند آغاز مسیر مهاجرت برای شما باشد:

مهاجرت به فنلاند

– مهاجرت از طریق کار

یک راه دیگر برای مهاجرت به این کشور، درخواست مستقیم برای مجوز اقامت کاری است. برای کار در فنلاند به‌عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، دو روش وجود دارد: یکی از راه‌های مهاجرت به فنلاند که فرصت اخذ اقامت این کشور را برای افراد زیادی فراهم کرده است، درخواست تمدید ویزای تحصیلی به مدت 6 الی 12 ماه است که فرصت کاریابی پس از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را برای شما فراهم می‌کند. همچنین اگر قبلاً دوره تحصیلی خود را در فنلاند به پایان رسانده‌اید، می‌توانید برای درخواست شغلی خود مجوز اقامت موقت دریافت کنید که در این صورت، یافتن کار و مهاجرت برای شما بسیار ساده‌تر است.

روش دیگر مهاجرت از طریق کار، دریافت یک دعوت‌نامه کاری از کارفرمایی در این کشور است که به دلیل جمعیت پایین فنلاند و کمبود نیروی متخصص، کاملاً امکان‌پذیر است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا معمولاً پیشنهادهای کاری متعددی برای مشاغل تخصصی با درآمد خوب، دارند. به‌عنوان‌مثال، همواره پیشنهاد استخدام برای آشپزهای بین‌المللی، متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و پزشکان و پرستاران در فنلاند وجود دارد. هرچند زبان انگلیسی برای مهاجرت به این کشور کافی است اما برای مهاجرت به فنلاند از طریق کار، باید به زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط باشید.

نرخ بیکاری در فنلاند

همان‌طور که در جدول زیر می‌بینید، نرخ بیکاری در فنلاند در سال 2015 به اوج خود یعنی، 9.6 درصد رسید و از آن زمان تا سال 2020، این رقم کاهش قابل‌توجهی یافته است. در سال 2021، نرخ بیکاری این کشور تنها 7.7 درصد بود که نشان‌دهنده رشد اقتصادی این کشور و امکان پیشرفت شغلی در فنلاند است.

مهاجرت به فنلاند
میانگین درآمد در فنلاند

یکی از نکات مهم برای متقاضیان مهاجرت، برآورد هزینه‌های زندگی و درآمد مشاغل مختلف است. میانگین حقوق در فنلاند 58961 یورو در سال است. پایین‌ترین درآمد در فنلاند، 45865 یورو است که هزینه‌های یک زندگی متوسط را به‌خوبی پوشش می‌دهد و انگیزه بسیاری از افراد برای مهاجرت به فنلاند است. بااین‌حال باید بدانید، حقوق زنان و مردان در این کشور متفاوت است. مردان به‌طور متوسط 62447 یورو و زنان 46835 یورو حقوق دریافت می‌کنند.

پردرآمدترین مشاغل در فنلاند، عبارت‌اند از: مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی با درآمد متوسط 89172 یورو و حوزه‌های مدیریت، با درآمد 76824 یورو.

همچنین بر اساس تحصیلات، بالاترین حقوق، مختص افراد دارای مدرک دکتری با حقوق 72414 یورو و پس‌ازآن افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد با حقوق 65622 یورو است. همچنین با افزایش میزان سابقه کار و اشتغال در شهرهای بزرگ، میزان درآمد هم افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت.

گروه‌های شغلی
درآمد ماهانه (یورو)
درآمد سالانه (یورو)
مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی16 89,172 یورو
 مدیریت 84 76,824 یورو
 حقوق (قضاوت و وکالت) 13 70914 یورو
 امور مالی و بانکی 33 67210 یورو
 منابع انسانی 6 64917 یورو
 IT و برنامه‌نویسی 150 62477 یورو
 آموزش‌وپرورش 22 60506 یورو
 حمل‌ونقل 4 58301 یورو
 بازاریابی و فروش 43 57949 یورو
 کارگران ساختمانی 9 47276 یورو
 هنر و رسانه 2 30870 یورو 
 هتل و گردشگری 6 29547 یورو
 کشاورزی و ماهیگیری 1  19580 یورو
– مهاجرت از طریق ازدواج

طبق قوانین فنلاند، افرادی که در یک ‌خانه زندگی می‌کنند و همراه و همدم هستند، مشروط بر آن‌که حداقل 2 سال با هم زندگی کرده باشند، بدون توجه به جنسیت آن‌ها، یک زوج محسوب می‌شوند. شما می‌توانید به‌راحتی به‌عنوان شوهر یا همسر یکی از افراد مقیم فنلاند، اجازه اقامت برای مهاجرت به فنلاند دریافت کنید، مشروط بر اینکه شریک زندگی شما ثابت کند، می‌تواند ازنظر مالی، شما را در فنلاند حمایت کند. همچنین باید اثبات کنید که ازدواج شما صوری نیست. برای مهاجرت از طریق ازدواج باید شرایط زیر برای مسئولین کشور فنلاند ثابت شود:

 • یکی از زوجین، شهروند فنلاند است.
 • ثبت ازدواج به‌صورت رسمی صورت گرفته است.
 • شهروند فنلاندی مقیم فنلاند باشد یا قصد اقامت در فنلاند را داشته باشد.
 • صحت مدارک مربوط به احراز هویت مانند پاسپورت و کارت ملی
 • تکمیل فرم‌های مربوطه
 • مجرد بودن هر دو طرف ازدواج
مهاجرت به فنلاند
– مهاجرت از طریق تولد

بر اساس قوانین خاک و قوانین خون، کشور فنلاند به کودکانی که در خاک این کشور متولدشده باشند یا یکی از والدین او، شهروند فنلاند باشند، مجوز اقامت می‌دهد. این روش مهاجرت برای والدین آن‌چنان مؤثر نیست و صرفاً تحت شرایط زیر، اقامت کودک را تضمین می‌کند:

 • مادر فرزند، تبعه فنلاند باشد.
 • پدر فرزند، تبعه فنلاند باشد و پدر و مادر با هم ازدواج رسمی داشته‌اند.
 • پدر فرزند، تبعه فنلاند باشد و فرزند متولدشده، حاصل ازدواج غیررسمی (ازدواج سفید) است.
 • پدر طفل تبعه فنلاند بوده اما قبل از تولد فرزند با مادر وی ازدواج رسمی کرده و سپس فوت کرده است.
 • پدر طفل تبعه فنلاند بوده اما قبل از تولد فرزند با مادر وی ازدواج غیررسمی داشته و سپس فوت کرده است.
– مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

اگر نمی‌توانید شغلی در فنلاند پیدا کنید، به‌جای آن می‌توانید با مجوز سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنید. این مجوزی است که به شما امکان می‌دهد یک ایده تجاری کارآمد و سودآور را به مسئولین کشور فنلاند ارائه کنید. درصورتی‌که قدرت مالی شرکت خود را اثبات کنید و نشان دهید که می‌توانید با راه‌اندازی کسب‌وکار خود، نرخ ایجاد اشتغال این کشور را بهبود ببخشید، مجوز اقامت در فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری را دریافت خواهید کرد. البته به یاد داشته باشید، مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری، نیازمند تمکن مالی حداقل 100 هزار یورو است. برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری در فنلاند عبارت‌اند از: خرید ملک در فنلاند، ثبت شرکت و استارت آپ و کارآفرینی.

نکته مهمی که هنگام مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید در نظر داشته باشید این است که فنلاند به‌صرف خرید ملک در خاک این کشور، مجوز اقامت و شهروندی برای شما صادر نخواهد کرد. اگر قصد دارید با خرید ملک، یک تیر و دو نشان بزنید و علاوه بر سرمایه‌گذاری، اقامت یک کشور اروپایی را اخذ نمایید، بهتر است به گزینه‌های جایگزین مانند اسپانیا، پرتغال و یونان فکر کنید.

– مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور، درخواست پناهندگی به این کشور است. فنلاند یکی از کشورهای عضو در کنوانسیون ژنو است. بر اساس مصوبه این کنوانسیون، کشورهای عضو، موظف هستند به اشخاصی که دارای شرایط خاص هستند، پناهندگی بدهند و از آن‌ها به دلیل وجود خطرات احتمالی حمایت کنند. پناهنده به شخصی گفته می‌شود که به دلیل نژاد، قومیت، دین، مذهب و عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی، ترس آزار و اذیت از طرف کشور و دولت مبدأ خود داشته باشد. هرچند در سال‌های اخیر، افراد زیادی خطرات مهاجرت از این طریق را به جان خریده‌اند، اما به دلیل شرایط نامساعد کمپ‌های پناهندگی و سختی اثبات شرایط پناهندگی، به‌هیچ‌عنوان این روش برای مهاجرت به فنلاند، توصیه نمی‌شود.

هزینه زندگی در فنلاند

یکی از معیارهای مهم برای تصمیم‌گیری درباره مهاجرت تخمین هزینه‌های زندگی در این کشور است. اجاره آپارتمان در فنلاند گران است. به‌طوری‌که ممکن است نیاز به پرداخت بیش از 700 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر هلسینکی داشته باشید. اگر ترجیح می‌دهید خارج از مرکز شهر زندگی کنید، قیمت اجاره آپارتمان کمتر است. به‌عنوان‌مثال، در تورکو، اجاره یک آپارتمان با دو اتاق، ممکن است تنها 500 یورو هزینه داشته باشد. خرید آپارتمان در فنلاند به‌خصوص اگر قصد مهاجرت به فنلاند به‌صورت دائمی را دارید، منطقی‌تر است؛ زیرا بانک‌ها تسهیلاتی برای خرید خانه و آپارتمان ارائه می‌دهند.

جدول هزینه‌های زندگی در فنلاند
بیمه خانه و آپارتمان 150 تا 300 یورو در سال
 اشتراک تلفن همراه 10 تا 40 یورو در ماه
 اینترنت 5 تا 50 یورو در ماه
 حمل‌ونقل عمومی 40 تا 120 یورو در ماه
 برق 5 تا 20 یورو در ماه
 آب 20 یورو در ماه برای هر نفر
 کارمزد خدمات بانکی 2 تا 10 یورو در ماه
 غذا در رستوران ارزان‌قیمت 12
 یک قرص نان 04/2
 یک کیلو برنج سفید 03/2
 یک لیتر شیر 95/0
 12 عدد تخم‌مرغ 12/2
 یک کیلو فیله مرغ 12/10
 یک کیلو گوشت گاو 08/14
 یک کیلو موز 64/1
 یک لیتر بنزین 7/1
قیمت غذا در فنلاند

خوشبختانه در حال حاضر برندهای ارزان‌قیمت مواد غذایی در فنلاند در دسترس هستند. البته تهیه غذا در خانه همیشه روشی مقرون‌به‌صرفه تر از صرف غذا در رستوران‌ها است. هزینه غذاهای فست فود 8 یورو است. رستوران‌های ارزان‌قیمت، وعده‌های غذایی را با قیمت 15 یورو سرو می‌کنند و در رستوران‌های با کیفیت متوسط، برای یک وعده غذایی باید 20 تا 30 یورو و برای یک کاکائو 4 یورو بپردازید.

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

درحالی‌که فنلاند کشوری با رشد اقتصادی بالا است، ممکن است برای همه، آن مدینه فاضله معروف نباشد! برخی از افراد، در حین زندگی در فنلاند، برخی از ویژگی‌های این کشور را منفی تلقی می‌کنند. 

فهرستی از مزایا و معایب مهاجرت به این کشور در ادامه آمده است:

مزایا زندگی در فنلاند
 1. مراقبت‌های بهداشتی ارزان

فنلاند یکی از کشورهایی است که مراقبت‌های بهداشتی و درمان در آن بسیار کم‌هزینه و با کیفیت است.

 1. درآمد متوسط رو به بالا

 فنلاند یکی از مرفه‌ترین و شادترین کشور جهان است. علت این موضوع، میزان بالای تولید ناخالص داخلی آن است که حاصل اقتصاد قوی و صنعتی آن در حوزه‌های مخابراتی، اتومبیل، کاغذ و مقوا است.

 1. سیستم آموزشی عالی

یکی از بهترین مزایای مهاجرت به این کشور، سیستم آموزشی قوی و کارآمد این کشور است. این مزیت، به‌ویژه برای جوانان و زوج‌های جوانی که قصد تربیت فرزند خود در محیطی کاملاً سالم را دارند، چشمگیر است.

 1. نرخ سواد بالا

مردم فنلاند خوانندگان مشتاقی هستند. کتابخانه‌های عمومی بزرگ و زیبا یکی از منظره‌های رایج در فنلاند است. توانایی برقراری ارتباط به زبان فنلاندی در فنلاند اجباری نیست. همه در فنلاند، انگلیسی و سوئدی صحبت می‌کنند.

 1. امنیت بالا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت

حتی در شلوغ‌ترین شهرهای فنلاند مانند هلسینکی و تامپره، فعالیت‌های مجرمانه نزدیک به صفر است. طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد در سال 2017، فنلاند به‌عنوان امن‌ترین کشور جهان رتبه‌بندی شده است. برای مسافران هم فنلاند امن‌ترین کشور برای سفر است.

مهاجرت به فنلاند
معایب زندگی در فنلاند

خوبی‌های زندگی در فنلاند با چهره‌های تلخی نیز همراه است. فنلاند، اگرچه یکی از بهترین کشورها برای زندگی است، اما مشکلات نه‌چندان مهمی دارد که مردم گاهی اوقات آن‌ها را نامطلوب می‌دانند.

 1. زمستان‌های سرد و طولانی بودن شب

اگر قصد مهاجرت به فنلاند به‌خصوص از کشورهای گرمسیر را دارید، انتظار بدترین زمستان را در شمال فنلاند داشته باشید، چراکه دمای هوا تا -50 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و روز روشن یک منظره نادر در فنلاند است. به دلیل آب‌وهوای سرد و کمبود تابش نور خورشید، افسردگی در این کشور کاملاً رایج است.

 1. هزینه بالای زندگی

هزینه زندگی در فنلاند بیش از 80 درصد کشورهای جهان است اما در مقابل کیفیت بالای زندگی، این مورد قابل توجیه است.

 1. دشواری زبان فنلاندی

اگرچه برای مهاجرت به این کشور، یادگیری زبان انگلیسی کافی است اما برای تعامل با مردم این کشور باید زبان فنلاندی یا سوئدی را بیاموزید که نسبتاً دشوار است.

 1. نرخ بالای مالیات

مالیات بر درآمد در فنلاند به میزان خیره‌کننده‌ای در سال‌های اخیر، 31.75 درصد افزایش‌یافته است. مردم همچنین باید حق بیمه اجتماعی را بپردازند. تمام درآمدهای به‌دست‌آمده مردم، مشمول مالیات ملی، مالیات شهرداری و مالیات کلیسا است. البته این نرخ‌های مالیاتی بالا، دلیل کیفیت بالای زندگی و ارائه مراقبت‌های بهداشتی همگانی است.

درخواست شهروندی فنلاند

پس از مهاجرت به فنلاند و گذراندن حداقل 5 سال در این کشور، امکان درخواست تابعیت و شهروندی فنلاند وجود دارد. البته شما باید سطح متوسطی از هر یک از دو زبان رسمی فنلاند، سوئدی یا فنلاندی، داشته باشید. همچنین برای کسانی که بیش از سه سال با یک شهروند فنلاند ازدواج‌کرده‌اند یا در شراکت ثبت‌شده با آن‌ها هستند، شرایط اقامت به چهار سال اقامت مداوم کاهش می‌یابد.

سؤالات متداول
 1. آیا کار با ویزای دانشجویی در فنلاند مجاز است؟

بله درصورتی‌که از طریق تحصیل به فنلاند مهاجرت کنید، 25 ساعت در هفته مجوز کار دانشجویی خواهید داشت.

 1. آیا فنلاند برای زوج‌های جوان دارای فرزند، مقصد مهاجرتی خوبی است؟

بله! فنلاند با سیستم عالی آموزشی خود و همچنین کمک‌های دولتی برای پرداخت هزینه‌های نگهداری از کودکان، مقصد فوق‌العاده‌ای برای خانواده‌های جوان است. حتی اگر خود اشتغال باشید، مرخصی زایمان با حقوق تا ۴ ماه برای مادران در فنلاند، وجود دارد.

 1. میانگین حقوق در فنلاند چقدر است؟

میانگین حقوق در فنلاند 58961 یورو در سال است که بسته به تحصیلات، سابقه کاری و گروه شغلی شما ممکن است کم‌وزیاد شود.

 1. آیا امکان اخذ اقامت و مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک وجود دارد؟

خیر، برخلاف سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در فنلاند، خرید ملک در این کشور امکان اخذ اقامت را در پی نخواهد داشت. در عوض می‌توانید به خرید ملک در کشورهای اسپانیا، پرتغال و یونان اقدام کنید.

 1. ساده‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به فنلاند چیست؟

مهاجرت تحصیلی، آسان‌ترین روش اخذ مجوز ورود و اقامت در فنلاند است.

سخن پایانی

در این مقاله، به همه چیز در مورد مهاجرت به این کشور اشاره شد. بسته به اهداف متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت فنلاند، روش‌های متعددی برای درخواست مجوز اقامت این کشور وجود دارد. البته ازآنجاکه این کشور، ازنظر رفاه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، موقعیت بسیار مطلوبی دارد، طبیعی است که سختگیری‌های لازم برای اخذ مجوز انجام شود و افراد ناآگاه اقدام به مشاوره درباره این مسائل نمایند. به‌عنوان‌مثال، یکی از مواردی که به‌اشتباه افراد را در دام خطرات مالی و جانی می‌اندازد، اقدام به مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی و همچنین خرید ملک در این کشور است. خرید ملک در فنلاند، برای شما مجوز اقامت و شهروندی به دنبال نخواهد داشت و صرفاً جنبه سرمایه‌گذاری دارد. به همین جهت توصیه می‌کنیم، قبل از اقدام به اخذ مجوز و درخواست ویزای فنلاند، از مشورت با افراد آگاه غافل نشوید. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به این کشور را به شما عزیزان ارائه می‌نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *