مهمترین نکات در انتخاب وکیل مهاجرت اتریش

از آنجایی که شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف و رویکردهای سیاسی آنان متفاوت بوده و ممکن است مدام در حال تغییر باشد، اخذ یک وکیل مهاجرتی آگاه به قوانین میتواند برای شما مفید باشد. یک وکیل مهاجرت با تجربه میتواند با بررسی شرایط شما و به کارگیری اطلاعات به روز خود، بهترین روش را برای مهاجرت شما پیشنهاد دهد. امروزه مهاجرت به کشورهای اروپایی نظیر اتریش که اقتصادی قوی داشته و نیروی کار فراوان جذب میکند، با استقبال فراوانی همراه بوده است و لزوم داشتن یک وکیل مهاجرتی مجرب را دوچندان کرده است. انتخاب یک وکیل آگاه و با تجربه میتواند تاثیر به سزایی در موفقیت شما برای اخذ ویزا، اقامت و حتی شهروندی این کشور داشته باشد. ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به بررسی مهمترین نکات در انتخاب وکیل مهاجرت اتریش بپردازیم، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور اتریش گردآوری شده است.

وکیل مهاجرت اتریش

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت
 • حضور وکیل برای مهاجرت به اتریش چه فواید و مزایایی دارد ؟
 • ویژگی های وکیل مهاجرت حرفه ای و قابل اعتماد

همانطور که تا الان به آن اشاره کردیم سالانه تعداد زیادی از ایرانیان از طریق روش‌های مختلف قصد مهاجرت به اتریش را دارند. این روش ها شامل مهاجرت تحصیلی، کاری، تمکن مالی یا همان خودحمایتی، کارت قرمز سفید قرمز، ازدواج و غیره می‌شود . تصمیم به مهاجرت یکی از مهمترین تصمیم های زندگی هر فرد می باشد. مهاجرت امری تخصصی محسوب می‌شود و از این جهت بهتر است با یک وکیل مهاجرت اتریش مشورت نمایید تا با آگاهی و تخصص و تجربه خود، شما را در این امر به نحو مطلوب و دقیق راهنمایی نماید . البته توجه داشته باشید برای انتخاب وکیل مهاجرت به اتریش باید یک سری معیارها را مد نظر قرار دهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید:

وکیل مهاجرت اتریش
 • صداقت در گفتار و کردار و ارائه تمام اطلاعات لازم و دارا بودن امانت داری
 • عضویت در یکی از کانون های وکلای اتریش
 • داشتن تجربه کافی در امور مربوط به اخذ انواع ویزاها در اتریش
 • تعامل حرفه ای با سایر وکلای دادگستری محلی
 • تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی
 • عدم افشای اطلاعات کاری و حرفه ای مربوط به موکل
 • داشتن اطلاعات کافی از قوانین حاکم و موجود در اتریش
 • آشنایی با شرایط و قوانین مختلف مهاجرتی اتریش
 • مطلع بودن از آخرین تغییرات و تحولات قانونی در خصوص مهاجرت به اتریش
 • انعقاد قرداد بطور مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق موسسات یا شرکت های صاحب مجوز
 • تجربه موفق در اخذ انواع ویزای اتریش و امکان ارائه نمونه ویزای اخذ شده توسط وی
 • وکیل مهاجرت اتریش باید دارای مدرک تحصیلی در رشته حقوق باشد چرا که بسیاری از مشاورین مهاجرت اتریش دارای تحصیلات غیر مرتبط با حقوق می باشند و برخی خود را وکیل مهاجرت معرفی می کنند در حالیکه از نظر قوانین کشور اتریش صلاحیت این کار را ندارند.

در واقع وکیل مناسب با معیارهای بالا در مهاجرت به اتریش باید شرایط تحصیلی، کاری، زبانی، سنی و دارایی متقاضی را بررسی کرده و بهترین و کم ریسک ترین روش مهاجرتی را پیش روی او بگذارد . علاوه بر معیارهای گفته شده بهتر است وکیل مهاجرتی با دیگر وکلای حرفه ای و مجرب در سایر کشورها در ارتباط باشد تا  در صورت اشکال در پروسه مهاجرت بتواند موثر واقع شود. همچنین لازم به ذکر است که میزان صداقت و رفتار حرفه ای وکیل مهاجرت دارای اهمیت بسیار است که ارزیابی این موضوع اگرچه امری دشوار می باشد اما به مرور زمان و هنگام ارتباط طولانی مدت با وکیل مهاجرت یا کارمندان وی تا حدودی قابل تشخیص می باشد.

حضور وکیل برای مهاجرت به اتریش چه فواید و مزایای دارد ؟

تصمیم به مهاجرت یکی از مهمترین تصمیم های زندگی هر فرد می باشد و به همین علت داشتن اطلاعات کامل و دقیق و آگاهی در این زمینه بسیار اهمیت دارد. در واقع هر اشتباه یا هرگونه ناآگاهی در برداشتن قدم اول در پروسه مهاجرت می تواند خسارات مادی و معنوی برای متقاضی به همراه داشته باشد. بطور مثال اگر شخصی با سن ۴۰ سال در اثر راهنمایی نادرست و غیراصولی وکیل مهاجرت اتریش ، روش تمکن مالی را انتخاب نماید و ویزای وی ریجکت شود، نه تنها از لحاظ مالی بابت ترجمه مدارک و مراجعه به سفارت، و هزینه اپلیکشین فی و رفت و آمد خسارات می بیند بلکه به جهت صرف زمان چند ماهه و فشار روانی ناشی از عدم موفقیت در پرونده نیز خسارت معنوی به وی وارد می گردد که با هیچ چیز قابل جبران نیست. 

برای کاهش ریسک مهاجرت، انتخاب یک وکیل مهاجرت مناسب می تواند مزایای بسیاری برای متقاضی به همراه داشته باشد. مهمترین و اصلی ترین مزیت انتخاب وکیل مهاجرت اتریش جلوگیری از شکست در پرونده مهاجرتی و بالا بردن شانس اخذ ویزا می باشد. در واقع با داشتن وکیل مهاجرت مناسب و  حرفه ای دارایی و روان شما تا حد زیادی در امنیت  خواهد بود. اگر یک وکیل مهاجرت حرفه ای و کاربلد را انتخاب کرده باشید دیگر نگران زمان از دست رفته نخواهید بود چرا که با زمانبندی درست در مسیر مهاجرت به هدف خود خواهید رسید. مشاور یا وکیل مناسب زمان رسیدن شما به هدف را کوتاه تر خواهد کرد.

لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای اتریش مصاحبه‌ای با متقاضی توسط افسر ویزا برگزار نمی شود و تمام مدارک مورد نیاز توسط وکیل شما به اداره مهاجرت اتریش ارسال می‌شود. بنابراین نقش وکیل با تجربه و خبره در این امر بسیار پررنگ و تاثیرگذار است.

وکیل مهاجرت اتریش

ویژگی های وکیل مهاجرت حرفه ای و قابل اعتماد

همانطور که تا الان به آن اشاره داشتیم برای انتخاب وکیل مهاجرت اتریش معیارها و ویژگی هایی وجود دارد که متقاضی مهاجرت باید آنها را در نظر داشته باشد. به برخی از آن معیارها در قسمت‌های بالاتر اشاره کردیم. در این قسمت نیز قصد داریم ویژگی های بیشتر یک وکیل حرفه ای را شرح دهیم تا با داشتن اطلاعات و آگاهی کامل  به انتخاب وکیل مهاجرت مورد نظر بپردازید .

یکی از مهم ترین ویژگی های وکیل مهاجرت اتریش داشتن پرونده های موفق در زمینه مهاجرت به اتریش می باشد. در واقع یکی از اصلی ترین ویژگی برای انتخاب وکیل مهاجرت، رزومه وی می باشد. در واقع هر چه تعداد پرونده‌های موفق موسسه مهاجرتی و یا وکیل مهاجرت در زمینه مهاجرت بیشتر باشد، وکیل مذکور برای ارائه مشاوره به شما مناسب تر خواهد بود. از مواردی که باعث افزایش تعداد پرونده های موفق در یک مجموعه مهاجرتی می شود باید به آگاهی به مسائل روز دنیا، ارتباطات گسترده با موسسات حقوقی و وکلای محلی مختلف اشاره کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل مهاجرت اتریش داشتن ارتباطات گسترده با سایر وکلای دادگستری است. در واقع از آنجایی که قوانین مهاجرتی هر ساله در حال تغییر می باشد و دارای نکات بسیاری است، توصیه می شود با وکلای حرفه ای و متخصص ارتباط داشته باشید تا به بروز یک مشکل از آن ها راهنمایی بگیرید. همچنین مواردی مثل چگونگی ارائه درخواست و چگونگی چیدمان مدارک و مدارک مورد نیاز موارد تخصصی محسوب می شوند و تنها یک وکیل حرفه ای و کاربلد از آنها آگاهی دارد.

یکی دیگر از ویژگی های تعیین کننده در انتخاب وکیل مهاجرت اتریش، اطلاع و آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به اتریش است. در واقع یک وکیل حرفه ای باید به تمام نکات و قوانین جدید مهاجرتی آگاه باشد.. چنانچه وکیل مورد نظر شما از قوانین و نکات مهم مهاجرت آگاهی داشته باشد، ریسک مهاجرت شما را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد .

سؤالات متداول
 • آیا داشتن پرونده های مهاجرتی موفق معیار مناسب برای انتخاب وکیل مهاجرت به اتریش محسوب می شود؟

بله، یکی از مهمترین ویژگی ها در انتخاب وکیل حرفه ای داشتن پرونده های موفق می باشد.هر چه تعداد پرونده های موفق یک وکیل بیشتر باشد اطمینان کردن به وی راحت تر خواهد بود.

 • آیا مهاجرت به اتریش بدون وکیل امکان پذیر است؟

بله، مهاجرت به اتریش بدون داشتن وکیل و با تکیه به اطلاعات خود نیز امکان پذیر است اما بدون راهنمایی های یک وکیل مناسب ممکن است با مشکلات زیادی روبه رو شوید که عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

 • هزینه های وکیل مهاجرت به اتریش چقدر است ؟

در پاسخ به این سوال عدد مشخص و مصوبی وجود ندارد. در واقع هزینه‌های وکیل مهاجرتی با توجه به نوع پرونده و روش مهاجرتی، سابقه و تجربه کاری هر وکیل می تواند متفاوت باشد.

 • در اولین جلسه مشاوره با وکیل مهاجرت باید چه کاری را انجام دهید ؟

توصیه می شود در اولین جلسه مشاوره با وکیل مد نظر تمام شرایط خود اعم از کاری، تحصیلی، سطح زبان و میزان دارایی نقدی و غیرنقدی را توضیح دهید تا امکان ارائه یک مشاوره درست برای شما فراهم گردد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به موارد مربوط به وکیل مهاجرت اتریش و معیارها و ویژگی های یک وکیل حرفه ای و مناسب برای بررسی مهاجرتی بپردازیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. همانطور که میدانید اتریش و شهر وین همواره یکی از بهترین انتخاب های برای متقاضیان مهاجرت می باشد. از این رو، تقاضا برای مهاجرت به  این کشور رو به افزایش است. برای کاهش ریسک و موفقیت در این زمینه انتخاب یک وکیل مهاجرتی بسیار حائز اهمیت می باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره بروز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به اتریش را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتساپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *