نحوه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

انگلستان یکی از کشورهایی است که دارای مزایای بسیاری برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد. یکی از این مزایا، انگلیسی بودن زبان مردم و تحصیل این کشور است. همچنین قدرت اقتصادی این کشور در قاره اروپا و جهان در کنار ارزش و قدرت بالای پاسپورت انگستان، آن را به عنوان کشوری محبوب در بین مهاجرین تبدیل نموده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که تحصیل یکی از مهم ترین آن ها است. نظام آموزشی انگلستان که از معتبرترین نظام های آموزشی دنیا است با پیشینه ای کهن و بهره مندی از محیط  کاملا استثنایی و امکانات فوق العاده با وجود بهترین کالج ها و سیستم آموزشی و دانشگاه های برتر دنیا نظیر آکسفورد، کمبریج، کینگز کالج و… یکی از اولویت های افراد در انتخاب کشور متبوع برای تحصیل به شمار می رود. بنابراین اخذ ویزای تحصیلی انگلستان همواره در کانون توجه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار دارد.

ویزای تحصیلی انگلستان

كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور انگلستان گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما نیز قصد اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انواع ویزای تحصیلی انگلستان
 • شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی
 • مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی
 • مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی در انگلیس
 • تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان
 • هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier4 معروف است و یکی از بهترین روش ‌ها برای مهاجرت به انگلیس محسوب می‌ شود. این ویزا به چند دسته تقسیم بندی می شود:

 • ویزای عمومی تحصیلی یا Tier 4 General study visa که به آن ویزای دانشجویی نیز گفته می ‌شود و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم و متقاضیان بالای ۱۷ سال صادر خواهد شد و تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع ویزای تحصیلی قادر خواهند بود از  یک ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی وارد انگلستان شوند. برای دریافت این ویزا، متقاضی می بایست ۴۰ امتیاز کسب نماید.

-۲۰ امتیاز نامه پذیرش دانشگاه(CAS Letter)

-۱۰ امتیاز نامه تمکن مالی

-۱۰ امتیاز مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

ویزای تحصیلی انگلستان
  • ویزای کودکان یا Tier 4 child study visa که به ویزای دانش آموزی انگلستان نیز شهرت دارد و برای متقاضیان واجد شرایط ۴ تا ۱۷ سال صادر خواهد شد. از مزایای این ویزا امکان صدور ویزای همراه برای خانواده کودک است. برای دریافت این ویزا، متقاضی می بایست ۳۰ امتیاز کسب نماید:

  – ۲۰ امتیاز نامه پذیرش(CAS Letter)

  -۱۰ امتیاز نامه تمکن مالی

  • ویزای کوتاه مدت تحصیلی یا Tier 4 short term study visa نیز که برای دوره‌ های آموزشی تا 6 ماه و به منظور آموزش زبان صادر می‌ شود و متقاضی می‌ تواند از یک هفته پیش از آغاز دوره وارد کشور انگلستان شود.
شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بالای ۱۷ سال موارد متعددی را شامل می ‌شود اما بی‌ تردید مهم ترین آن ها، اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس و یا دانشگاه ‌های تحت پوشش ویزای Tier 4 خواهد بود. صدور ویزای تحصیلی در انگلیس تابع سیستم امتیاز بندی ویزا  یا point based visas است و هر داوطلب می ‌بایست دست کم 40 امتیاز کسب نماید.در برخی از کشورها برخلاف انگلستان، در نهایت نظر افسر پرونده سرنوشت ویزای درخواستی را مشخص می کند اما در این ویزا، نمره کسب شده در این سیستم امتیاز بندی مقدم بر نظر افسر ویزا است. نکته مهم دیگر اینکه از 40 امتیاز لازم، ۲۰ امتیاز به پذیرش تحصیلی و نامه ارسالی از دانشگاه یا مدرسه (CAS Letter)در انگلیس مربوط می ‌شود و در واقع با یک پذیرش معتبر و همچنین تمکن مالی که ۱۰ امتیاز دارد و مدرک زبان انگلیسی مناسب(۱۰ امتیاز) و  البته اقدامات اجرایی صحیح و دقیق به راحتی می ‌توان به ویزای تحصیلی انگلستان دست پیدا کرد. بخاطر داشته باشید که پس از ارسال نامه پذیرش تحصیلی از سوی مدرسه ویا دانشگاه، تنها 6 ماه فرصت دارید تا برای این ویزا اقدام نمایید و در صورت سپری شدن این زمان، پذیرش موجود دیگر اعتبار نخواهد داشت. در مجموع می‌ توان گفت مهم ترین شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان شامل موارد زیر می ‌شوند.

 • اخذ نامه پذیرش تحصیلی غیر مشروط و معتبر
 • تمکن مالی مناسب
 • سطح مطلوب زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته مورد نظر
ویزای تحصیلی انگلستان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان متقاضی می ‌بایست مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و دقیق تهیه و ترجمه رسمی نماید. مدارک مورد نیاز برای برای اخذ ویزای تحصیلی به صورت زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی متقاضی
 • گواهی معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • کپی از فرم آنلاین درخواست ویزای انگلستان
 • دو قطعه عکس تمام رخ
 • پرینت حساب بانکی 6 ماه گذشته
 • نامه تمکن مالی ۲۸ روزه
 • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت تاهل)
 • واچر هتل محل اقامت در انگلستان در صورت نداشتن دعوتنامه
 • اطلاعات شخصی یکی از والدین اگر متقاضی زیر 18 سال باشد
 • مدرک زبان انگلیسی

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس بسته به کشوری که از آن برای ویزا اقدام می‌کنید متفاوت است. عامل دیگری که در کاهش زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی تاثیر خواهد داشت، دسته بندی مناسب مدارک و تکمیل دقیق فرم مربوط به درخواست ویزا است. معمولا روال درخواست ویزای تحصیلی کشور انگلستان این گونه است که به محض اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان، موسسه آموزشی مربوطه به عنوان اسپانسر عمل خواهد کرد و فرد مطابق قوانین سال 2022 تا 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی خود زمان خواهد داشت تا ویزای تحصیلی خود را از سفارت انگلستان درخواست کند. اما نکته اساسی که در باب شرایط درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، می توان بیان کرد این است که ویزای مذکور مانند سایر ویزاهای انگلستان بر مبنای سیستم امتیاز محور به متقاضیان تعلق می گیرد.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی در انگلیس

اعتبار ویزای تحصیلی انگلستان، بستگی به نوع رشته و یا مقطع تحصیلی در این کشور متفاوت است و تا پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. برای دوره ‌های کوتاه مدت آموزشی به متقاضی اجازه داده می ‌شود یک هفته پیش از آغاز دوره وارد انگلستان شود و این مدت برای ویزای دانشجویی جنرال یک ماه است. از سوی دیگر پس از پایان دوره تحصیل به فارغ التحصیلان خارجی مهلتی قانونی برای یافتن شغل مناسب در انگلستان داده می‌شود. در صورتی که متقاضی بتواند در این مهلت قانونی کار تمام وقت مناسب بیابد، ویزای تحصیلی وی به ویزای کار تغییر کرده و پس از آن می ‌تواند برای اخذ اقامت کشور انگلستان اقدام نماید. به طور کلی، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان معمولا با توجه به ملیت متفاوت می باشد و می تواند از ۱ تا ۳ ماه به طول بیانجامد.

ویزای تحصیلی انگلستان
تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که دانشجویان خارجی دارند، اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل است. بسیاری از افراد تسلط مناسبی به زبان انگلیسی دارند اما با روند شرکت در آزمون های آیلتس و تافل آشنایی ندارند و این مسئله می تواند اخذ نمره قابل قبول  در آزمون را برای آن ها دشوار سازد. در چنین شرایطی، امکان تحصیل بدون شرکت در آزمون زبان مورد توجه بسیاری از دانشجویان است. باید در نظر داشت در این مسیر دانشجویان باید دانشگاهی را برای خود انتخاب کنند که مدرک آیلتس یا سایر مدارک زبان را از مدارک مورد نیاز خود برای صدور پذیرش حذف کرده است. در این صورت متقاضیان در یک آزمون ورودی شرکت می کنند و در صورتی بتوانند در این مصاحبه موفق شوند، از طرف دانشگاه نامه پذیرش دریافت خواهند کرد که مدرک زبان جزء شرایط اولیه ثبت نام او در دانشگاه نیست و متقاضی به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط دارد. در این حالت دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان چقدر است؟

هزینه صدور ویزای تحصیلی انگلستان همه ساله توسط دولت انگلستان مقرر می شود و متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا ملزم به پرداخت این هزینه می باشند. مبلغ صدور این ویزا برای سال 2022  حدود 348 پوند به همراه هزینه اضافی 248 پوند برای هر کدام از اعضای خانواده می باشد. از سال 2018، متقاضیان همچنین ملزم به پرداخت هزینه سالیانه مراقبت های درمانی تا 150 پوند جهت دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) در طول اقامت تحصیلی خود می باشند. هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای دوره های آموزش زبان انگلیسی حدود 97 پوند برای مدت 11 ماه تحصیل در انگلستان می باشد. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 معمولا بسته به ملیت می باشد و برنامه تحصیلی متقاضیان می تواند از ۱ تا ۳  ماه به طول بیانجامد.

سؤالات متداول
 •  آیا امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود دارد؟

خیر، در صورتی که بورسیه تحصیلی دریافت نکرده اید برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان بایستی شهریه پرداخت کنید.

 •  آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان وجود دارد؟

بله، پس از فارق التحصیلی ۲ تا ۳ سال با توجه به مقطع تحصیلی ای که گذرانده اید فرصت خواهید داشت تا شغل مناسب پیدا نمایید و در صورت یافتن پیشنهاد شغلی می توان ویزای کاری دریافت کرد که معمولا پس از ۵ سال منتهی به دریافت اقامت دائم می شود.

 •  آیا اخذ ویزای تحصیلی در مدارس انگلستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

 اگر تصمیم به تحصیل در مدارس انگلستان را دارید نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

 • آیا برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، برای تحصیل در مقطع لیسانس افراد نهایتا تا 22 سال و برای تحصیل در فوق لیسانس تا ۳۲ سال می بایست اقدام کنند.

 • حداقل مبلغی که می بایست به عنوان تمکن مالی  به سفارت ارائه دهید چقدر است و این مبلغ برای چه مدت باید در حساب بانکی باشد؟

حداقل ۱۲۰۰۰ پوند یعنی هزینه یکسال زندگی در انگلستان و این مبلغ حداقل باید به مدت ۲۸ روز در حساب بانکی شما باقی بماند. البته اگر تمامی شهریه مدرسه یا دانشگاه را پرداخت ننموده اید، می بایست الباقی مبلغ شهریه را نیز در حساب بانکی خود نشان دهید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، یکی از راه هایی که می تواند ورود شما را به انگلستان تسهیل نماید، مهاجرت تحصیلی به انگلستان است. البته برای این که بعد از تحصیل قادر به اقامت در انگلستان باشید، باید کارفرمایی پیدا کنید که حاضر باشد شما را استخدام نماید و در صورتی که حداقل حقوق لازم جهت استخدام را دریافت نمایید، می توانید اقامت کاری دریافت نمایید و در صورتی که در انگلستان 3 الی 5 سال کار کنید و مالیات بپردازید، می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. بنابراین برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، متقاضی نیاز به پذیرش تحصیلی و پس از آن اخذ ویزای تحصیلی انگستان خواهد داشت. در واقع طی کردن مسیری صحیح برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، امری ضروری است که نیاز به تجربه و اشراف کامل به حقوق مهاجرت و قوانین انگلستان دارد؛ از این رو عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به اخذ ویزا تحصیلی انگلستان را به شما عزيزان ارائه می نمايد. شما می توانيد جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
2 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “نحوه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان”
 1. سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  چه رشته ای رو برای تحصیل پیشنهاد میدین
  مقطع لیسانس
  ممنونم

 2. سلام
  واقعا سايت فوق العاده خوبي داريد
  تو دادن اطلاعات كم نذاشتيد و اغراق هم نكرديد
  ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *