مهم ترین نکات در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در خارج از کشور، فرصت های زیادی برای زندگی و کسب تجربیات جدید ارائه می دهد. با این حال، آماده شدن برای آن نیز می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. جهت انتخاب کشور و دانشگاه مناسب خود، و همچنین آماده کردن درخواست خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزا، باید بسیار تلاش کرده و اطلاعات مفیدی به دست آورید. کشور مجارستان به دلیل ارائه سیستم آموزشی در سطح جهانی و همچنین داشتن هزینه پایین زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی میباشد. متقاضیان تحصیل در این کشور، میبایست پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه، برای اقامت بیش از 90 روز در مجارستان، نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند. شرایط دریافت ویزای دانشجویی مجارستان متفاوت بوده، بنابراین مهم است که از قبل، در مورد مقررات ورود به این کشور و تحصیل در آن، تحقیق کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مهم ترین نکات در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان بپردازیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور مجارستان گردآوری شده است.

ویزای تحصیلی مجارستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • مراحل دریافت ویزای تحصیلی مجارستان
 • هزینه تحصیل در مجارستان
 • تکمیل فرم درخواست اجازه اقامت
 • پاسپورت معتبری که حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج از مجارستان اعتبار داشته و در 10 سال گذشته صادر شده باشد
 • دو قطعه عکس رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده است
 • گواهی بیمه درمانی
 • نامه پذیرش از دانشگاهی در مجارستان
 • مدارک پرداخت شهریه
 • در صورت اقامت در خارج از خوابگاه دانشجویی، اجاره نامه و یا سند ملک صادر شده در یک ماه گذشته لازم است
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدارک اخذ بورسیه (در صورتی که بورسیه ای در مجارستان دریافت کرده باشید)
 • کپی پاسپورت شامل اطلاعات و امضای دارنده
 • کپی کارت شناسایی
 • بلیط پرواز
 • سند ازدواج، در صورت سفر به مجارستان با همسر
ویزای تحصیلی مجارستان

مراحل دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

 1. از یکی از دانشگاه های معتبر مجارستان پذیرش تحصیلی دریافت نمایید

قبل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان، میبایست از دانشگاهی در این کشور پذیرش دریافت نمایید. توصیه میشود وبسایت دانشگاهی را که قصد دارید برای آن درخواست بدهید، جهت بررسی شرایط درخواست و زمان بندی ارسال، بررسی کنید.

 1. با سفارت یا کنسولگری مجارستان در تماس باشید

برای تایید شرایط ویزای دانشجویی مجارستان، حتما با سفارت مجارستان در کشور خود تماس بگیرید. بررسی وبسایت سفارت، برای خدمات ویزا یا تماس برای تأیید اینکه آیا برای ارسال درخواست‌های خود به وقت قبلی نیاز دارید، می‌تواند در زمان و تلاش شما صرفه‌جویی کند. مهمتر از آن، ممکن است قوانینی وجود داشته باشد که قبل از مراجعه به سفارت باید بدانید. شما میتوانید فهرست کلی الزامات را از وبسایت سفارت مجارستان که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، دریافت نمایید.

https://konzuliszolgalat.kormany.hu

 1. مدارک لازم جهت درخواست خود را آماده کنید

اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست ویزای خود را به طور کامل و خوانا تکمیل کرده اید. تمام اطلاعات موجود در مدارک درخواست خود را تأیید کرده و مطمئن شوید که همه اسناد کپی اصلی هستند. کنسولگری می تواند درخواست ویزا را به دلیل اطلاعات نادرست رد کند. شما می توانید فرم درخواست ویزا را از لینک زیر دانلود کنید و مطمئن شوید فرمی را که با مدت اقامت شما در مجارستان مطابقت دارد دریافت کرده اید.

https://konzuliszolgalat.kormany.hu

 1. در وقت تعیین شده، به سفارت مراجعه نمایید

هنگام ارسال درخواست ویزای تحصیلی مجارستان ، می توانید یک وقت ملاقات در سفارت نیز تعیین کنید. در تاریخ ملاقات، تمام مدارک درخواست خود را به همراه داشته باشید و پروتکل های امنیتی موجود در سفارت را رعایت کنید. در زمان حضور در سفارت، باید اطلاعات هویتی شما مانند عکس و اثر انگشت، ثبت شوند. از آنجایی که برای اجازه اقامت نیز درخواست می دهید، باید درخواست خود را به افسر کنسولگری ارسال کنید. در برخی موارد، کنسولگری ممکن است برای درخواست ویزا به مدارک دیگری نیاز داشته باشد. در نهایت، شما باید هزینه درخواست را در روز ملاقات خود در سفارت، بپردازید. جهت تعیین قرار ملاقات در سفارت مجارستان، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://konzinfobooking.mfa.gov.hu

 1. ویزای نوع D خود را دریافت کنید

بررسی درخواست برای ویزای تحصیلی طولانی مدت و اجازه اقامت می تواند تا 30 روز طول بکشد. این ویزای یکبار ورود از نوع D خواهد بود تا بتوانید وارد مجارستان شوید. این ویزا فقط برای 30 روز اعتبار دارد، بنابراین باید به محض ورود به کشور مجارستان، اجازه اقامت خود را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

در حالی که هزینه پردازش ویزای تحصیلی مجارستان 70 دلار است، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که باید برای دریافت ویزای دانشجویی خود آماده کنید. به جهت اثبات تمکن مالی کافی، حداقل 830 دلار در ماه، برای تامین مخارج خود در مجارستان، نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، شما همچنین باید هزینه های تحصیل خود، مانند شهریه دانشگاه را نیز تامین کنید. شهریه دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی مجارستان، در مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف، متفاوت میباشد. در دانشگاه های دولتی، هزینه تحصیل در حدود 2300 تا 3500 دلار در سال است.

 برای تحصیل در برخی از رشته ها مانند مهندسی، دندانپزشکی و پزشکی، باید در حدود ۷۱۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار در سال شهریه پرداخت نمایید. اما اگر دانشگاه های خصوصی مجارستان را برای تحصیل در این کشور انتخاب می کنید، می توانید انتظار پرداخت شهریه بیشتری را داشته باشید. در خصوص هزینه های زندگی در مجارستان نیز باید بدانید که هزینه های زندگی شما به عادت های خرج کردن شما و نوع اقامتی که انتخاب کرده اید بستگی دارد. به طور معمول، یک خوابگاه در دانشگاه حدود 120 دلار در ماه هزینه دارد. در برخی از شهرها، می توانید خوابگاه های خصوصی را پیدا کنید که ماهیانه 240 دلار هزینه دارند. اگر می‌خواهید آپارتمانی اجاره کنید، می‌توانید ماهیانه حدود 275 تا 750 دلار بابت اجاره در نظر بگیرید. براورد برخی هزینه ها پیش از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان میتواند به شما در مورد تامین بودجه ماهانه خود در این کشورکمک می کند. برای مثال، هزینه های زیر را میتوانید برای زندگی در این کشور در نظر داشته باشید:

 • هزینه غذا: 135 تا 177 دلار
 • هزینه حمل و نقل: 12 تا 18 دلار در ماه جهت استفاده از حمل و نقل عمومی
 • هزینه سرگرمی ها: 27 تا 40 دلار

لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در مجارستان میتوانند جهت بررسی شرایط خود و اطمینان از هزینه های احتمالی در این کشور، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نموده و یا شخصا با مراجعه به لینک زیر، از هزینه های زندگی در مجارستان اطلاع کسب نمایند.

https://www.numbeo.com

سؤالات متداول
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان چقدر است؟

هزینه تحصیلی در دانشگاه های خصوصی این کشور، بیشتر از دانشگاه های دولتی بوده و بهتر است جهت اطمینان از شهریه، به وبسایت دانشگاه مورد نظر مراجعه شود. علاوه بر شهریه دانشگاه، دانشجویان میبایست هزینه درخواست، امتحان و ثبت نام را نیز پرداخت نمایند که هرکدام بین 100 تا 150 یورو هزینه خواهد داشت.

 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان وجود دارد؟

بله. دانشجویان میتوانند از طریق دریافت بورسیه، هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور کاهش دهند. برخی از بورسیه های تحصیلی محبوب در مجارستان به شرح زیر میباشد:

 • Stipendium Hungaricum 
 • Erasmus +
 • Bilateral State Scholarships
 • CEEPUS
 • آیا میتوان با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

تحت شرایطی بله. توجه داشته باشید که صرفا تحصیل در مجارستان، منجر به دریافت اقامت این کشور نخواهد شد. در صورتیکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، پیشنهاد شغلی دریافت نمایند، میتوانند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری، اقامت مجارستان را اخذ نمایند.

 • آیا امکان تحصیل رایگان در مجارستان وجود دارد؟

بله. دانشجویان میتوانند با دریافت بورسیه تحصیلی، از پرداخت شهریه معاف شوند. برخی از بورسیه ها هزینه زندگی در مجارستان را نیز پوشش میدهند. داشتن نمره زبان و معدل بالا، شرایط سنی مناسب و همچنین داشتن رزومه قوی، از الزامات دریافت بورسیه تحصیلی میباشد.

 • آیا برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر. در قانون مجارستان، محدودیت سنی خاصی مشخص نشده است اما باید توجه داشته باشید که هرچه گپ تحصیلی شما کمتر باشد و یا سن پایین تری داشته باشید، شانس اخذ ویزا بالا میرود. بهتر است برای تحصیل در دوره کارشناسی، زیر 26 سال، برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد زیر 33 سال و همچنین برای تحصیل در مقطع دکتری، زیر 38 سال سن داشته باشید.

سخن پایانی

کشور مجارستان به دلیل داشتن دانشگاهای معتبر در سطح جهانی و همچنین پایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، مورد توجه دانشجویان بین المللی، به خصوص ایرانیان، میباشد. شهر زیبای بوداپست در مجارستان، هرساله از ورود دانشجویان بین المللی بسیاری استقبال میکند. متقاضیان تحصیل در مجارستان که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، میبایست پس از اخذ پذیرش از دانشگاهی در مجارستان، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت، که از نوع ویزای D میباشد، اقدام نمایند. ما در این مقاله به بررسی مهم ترین نکات در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری بهتر شما مخاطب عزیز برای مهاجرت به مجارستان کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور مجارستان را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *