انواع ویزای اسپانیا

اسپانیا یک کشور بزرگ اروپایی است که دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری را برای گذران اوقات فراغت به این کشور جذب می کند. در سال های اخیر افراد زیادی از سراسر دنیا، با اهداف گوناگونی از قبیل تحصیل، کار، گردشگری و … به کشور اسپانیا سفر می کنند که برای این منظور باید با توجه به هدفی که دارند، برای ورود به این کشور، یکی از انواع ویزای اسپانیا را اخذ نمایند. البته باید گفت که شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به کشور اسپانیا نیازی به اخذ ویزای این کشور را ندارند و می توانند بدون هیچگونه محدودیتی وارد این کشور شوند. زیرا اسپانیا عضو منطقه شنگن محسوب می ‌شود و کشورهای عضو شنگن، اخذ ویزا  و سایر محدودیت ‌‎های مرزی را برای تردد اتباع خود حذف کرده‌ اند. ایران از جمله کشورهایی است که اتباع آن برای ورود به اسپانیا، نیاز به ویزا دارند، بنابراین اشخاصی که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند در ابتدا باید نسبت به اخذ ویزای خود اقدام نمایند. 

انواع ویزای اسپانیا

كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور اسپانیا گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما نیز قصد دارید که با انواع ویزای اسپانیا آشنا شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای توریستی اسپانیا
 • ویزای تحصیلی اسپانیا
 • ویزای کاری اسپانیا
 • ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا
 • ویزای تمکن مالی اسپانیا
 • هزینه ویزای اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع ویزای اسپانیا
 • مدت زمان صدور انواع ویزای اسپانیا
 • رفع ریجکتی از ویزای اسپانیا

بررسی انواع ویزای اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا، یک ویزای کوتاه مدت است که باید برای دریافت آن به نماینده رسمی سفارت اسپانیا که کارگزاری BLS که در واقع یک شرکت ارائه ‌دهنده خدمات برون سپاری برای ماموریت‌های دیپلماتیک در سراسر جهان است، مراجعه نمایید. برای این کار ابتدا از کارگزاری BLS وقت بگیرید و در وقت مقرر به کارگزاری مراجعه کرده و مدارک خود شامل فرم درخواست ویزا، پاسپورت، ترجمه تمام صفحات شناسنامه، مدارک کاری، تائیدیه رزرو بلیط هواپیما و هتل، بیمه مسافرتی و نامه تمکن مالی را ارائه نمایید. پس از تحویل دادن مدارک، پرونده شما برای بررسی به سفارت کشور اسپانیا ارسال می‌گردد. حدود 21 روز طول می کشد تا در مورد درخواست صدور ویزا تصمیم‌گیری شود. در این مدت می ‌توانید از طریق مراجعه به آدرس http://blsspain-iran.com وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. 

انواع ویزای اسپانیا
ویزای تحصیلی اسپانیا

در کشور اسپانیا، دانشگاه ‌های معتبر و با سطح علمی بالای بسیاری وجود دارد و این امر باعث شده است تا این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گیرد. بنابراین متقاضی برای تحصیل در اسپانیا باید ویزای تحصیلی دریافت نماید. ویزای تحصیلی از جمله ویزا های بلند مدت محسوب می شود و برای دریافت آن باید به سفارت اسپانیا واقع در تهران، خیابان دروس، بلوار شهرزاد، خیابان کماسایی، کوچه اول شرقی، پلاک 10 مراجعه کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، در ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌ های این کشور نامه پذیرش داشته باشید و پس از اخذ پذیرش می توانید به صورت تلفنی یا حضوری یا اینترنتی از سفارت اسپانیا وقت بگیرید. زمانی که در زمان معین به سفارت مراجعه می‌نمایید، فرم درخواست ویزای کشور اسپانیا را تکمیل کرده و همراه با دیگر مدارکتان تحویل ‌دهید. بعد از معین شدن نتیجه بررسی درخواست ویزا می‌ توانید به سفارت مراجعه کرده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری یک ویزای بلند مدت به شمار می ‌رود که مستقیما توسط سفارت اسپانیا صادر می‌شود. دارنده ویزای کاری می ‌تواند در این کشور زندگی کرده و به کار مشغول شود و بعد از ۵ سال اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت نماید. برای اخذ ویزای کاری داشتن پیشنهاد کاری (job offer) از سوی کارفرمای اسپانیایی الزامی است. برای ارتباط با کارفرما های این کشور و دریافت پیشنهاد کاری، می‌ توانید از سایت ‌های کاریابی و شبکه ‌های مجازی استفاده کنید. البته بطور معمول می بایست یک رزومه کامل و استاندارد آماده نمایید و با توجه به تخصص خود به وب سایت های شرکت های مورد نظر در این کشور مراجعه کنید. معمولا برای استخدام شما ابتدا مصاحبه آنلاین از طریق نرم افزار زوم یا اسکایپ برگزار می شود و در صورت دریافت پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر باید برای اخذ ویزای کاری از سفارت اسپانیا در تهران وقت مصاحبه گرفته و در زمان مشخص شده به محل سفارت مراجعه کنید. فرم درخواست، عکس، پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه، نامه job offer و نامه تمکن مالی را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل مدارک، اداره مهاجرت اسپانیا در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری می‌کند و سپس نتیجه این تصمیم‌گیری توسط سفارت اعلام می‌ شود.

ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا یا همان گلدن ویزا، راهی برای اخذ اقامت دائم و در نهایت شهروندی اسپانیا است، به شرطی که حداقل 10 سال در اسپانیا زندگی کرده باشید. اگرچه فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری بسیار ساده است، اما برای دریافت پاسپورت، باید حداقل 6 ماه از سال به مدت ده سال در اسپانیا زندگی کنید. علاوه بر این، شرایط دیگری برای اخذ تابعیت اسپانیا وجود دارد که شامل آموختن زبان اسپانیایی و داشتن ارتباط در این کشور می شود. پاسپورت اسپانیایی به دارنده این ویزا، امکان دسترسی به بازار کار اتحادیه اروپا و تردد بدون ویزا به بیش از 194  کشور را می دهد.. بنابراین می توان گفت که ویزای طلایی اسپانیا برای شخصی صادر می شود که املاک و مستغلات حداقل به ارزش 500 هزار یورو خریداری می کند. با این حال، این ویزا برای تاجرانی که در یک شرکت اسپانیایی سرمایه گذاری می کنند  یا نسبت به اشتغال زایی در اسپانیا اقدام می کنند نیز در دسترس است.

انواع ویزای اسپانیا
ویزای تمکن مالی اسپانیا

یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیا، اخذ ویزای تمکن مالی برای افرادی است که توانایی مالی برای زندگی بدون نیاز به کار در اسپانیا را دارا هستند. از شروط مهم ویزای تمکن مالی اسپانیا، اعلام منابع مالی کافی و در دسترس برای شخص، سطح قابل قبول زندگی به تناسب اعضای خانواده متقاضی، در طول مدت اقامت در نظر گرفته شده در اسپانیا بدون انجام کار یا فعالیت های اقتصادی وتجاری می باشد. از لحاظ رقمی، این بدین معنی است که مبلغ ماهیانه نباید کمتر از 2130 یورو باشد. برای نگهداری از هر یک اعضای خانواده حداقل مبلغ 532 یورو اضافه می شود. داشتن سپرده مناسب بانکی سرپرست خانواده به علاوه 6500 یورو به ازای هر یک از دیگر اعضای خانواده از شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می باشد. فرد متقاضی نباید سابقه کیفری در ایران و یا هر کشوری که در آن زندگی کرده است، داشته باشد.

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه هریک از انواع ویزای اسپانیا ممکن است با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت باشد. اما به طور معمول می توان گفت که هزینه ویزای اسپانیا برای هر فرد حدود ۸۰  تا ۱۲۰ یورو می باشد که به سفارت پرداخت می شود و به این مبلغ 15.45 یورو نیز بابت مالیات به سفارت اسپانیا اضافه می گردد که باید به عنوان هزینه خدمات به کارگزاری BLS پرداخت شود که برای کودکان زیر 6 سال نیازی به پرداخت این مبالغ وجود ندارند. همچنین برای درخواست ویزاهای بلند مدت، علاوه بر هزینه های درخواست ویزا باید مبالغی را نیز جهت اخذ اقامت کشور اسپانیا پرداخت نمایید.

انواع ویزای اسپانیا
مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع ویزای اسپانیا

از آن جایی که کشور اسپانیا از کشورهای حوزه شنگن می ‌باشد، مدارک ارائه شده برای دریافت انواع ویزای اسپانیا همان مدارکی هستند که برای دریافت ویزای شنگن از سایر کشورهای این حوزه ارائه باید ارائه شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور اسپانیا شامل موارد زیر می شوند: 

 • اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر
 • دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی، تمام‌رخ با زمینه سفید، حداکثر برای 6 ماه اخیر
 • اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات آن
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی
 • اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر در صورت وجود
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی در صورت شغل داشتن
 • اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌ های خانه ‌دار
مدت زمان صدور انواع ویزای اسپانیا

مدت زمان صدور هرکدام از انواع ویزای اسپانیا با توجه به نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد. طبق اعلام سفارت اسپانیا پس از تحویل مدارک توسط متقاضی، تمامی مدارک توسط افسر سفارت بررسی شده و نتیجه نهایی ویزا بعد از ۲ تا ۴  هفته کاری اعلام می‌ شود. در صورت اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت معمولا مدارک متقاضی ظرف 21 تا 30 روز کاری بررسی شده و نتیجه و جوابیه درخواست ویزا به فرد ابلاغ می شود. البته قابل ذکر است در صورتی که نیاز به ارائه مدارک و مستندات بیشتری جهت اخذ ویزای اسپانیا باشد، بررسی مدارک توسط سفارت ممکن است بیش از 30 روز، و تا 60 روز زمان ببرد.

رفع ریجکتی از ویزای اسپانیا

مهم ترین عاملی که موجب رد درخواست ویزا می شود، قانع نشدن افسر ویزا در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مدت اعتبار ویزا است. متاسفانه چیزی به نام رفع ریجکتی ویزای اسپانیا وجود ندارد اما این موضوع أصلا به این معنا نیست که شما دیگر نمی توانید ویزای شنگن دریافت نمایید بلکه تکمیل مدارک و رفع ایرادات قبلی امکان اخذ ویزای اسپانیا برای شما میسر می شود. پس از ریجکتی بهتر است 6 ماه بعد دوباره برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نمایید. البته باید مشکلات پرونده خود را رفع کرده باشید که مجددا ریجکت نشوید. اما برای اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا می توانید شخصا یا توسط وکیل قانونی نامه اعتراض خود را که به زبان اسپانیایی نوشته شده را به سفارت اسپانیا تحویل دهید. جواب نامه اعتراض شما تا 45 روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

انواع ویزای اسپانیا
سؤالات متداول

مدت زمان اخذ ویزای اسپانیا چقدر است؟

پس از حدود 21 روز کاری پذیرفته شدن یا ریجکت شدن درخواست شما مشخص می ‌شود. پس با در نظر گرفتن این بازه زمانی اقدام به خرید بلیط و رزرو هتل کنید تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید.

 • هزینه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا چقدر است؟

معمولاً بین ۴۰ تا ۸۰ یورو برآورد می ‌شود.

 • آیا برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا داشتن مدرک زبان الزامی است؟

بله، دانشجویان برای درخواست ویزای تحصیلی در اسپانیا به مدرک نیاز دارند.

 • ویزاهای بلند مدت اسپانیا به چه منظور صادر می شود؟

ویزاهای بلند معمولا برای اهداف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اعطاء می شود و قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم و پاسپورت می باشد.

سخن پایانی

ویزای اسپانیا به دلیل معروفیت و زیبایی این کشور یکی از پر طرفدار ترین ویزاها در میان ایرانیان به شمار می‌ آید. علاوه بر زیبایی ‌های طبیعی اسپانیا شهرهای مشهور اسپانیا و تیم ‌های فوتبال مشهور این کشور هر ساله مسافران زیادی را جذب این کشور می‌کنند. سفر به اسپانیا برای ایرانیان نیاز به اخذ ویزای اسپانیا دارد و در واقع بدون اخذ یکی از انواع ویزای اسپانیا امکان سفر برای ایرانیان وجود ندارد. بنابراین کسب اطلاعات در زمینه انواع ویزای اسپانیا برای اشخاصی که قصد سفر به این کشور را دارند الزامی است. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به انواع ویزای اسپانیا را به شما عزيزان ارائه می نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
One thought on “انواع ویزای اسپانیا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *