بررسی هزینه های زندگی در استرالیا

برای افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور خارجی از جمله کشور استرالیا را دارند، یکی از مهم‌ترین موضوعات، هزینه‌های زندگی در این کشور است. باید بگوییم کشوراسترالیا با هزینه‌های مناسب و اقتصاد عالی طی چند سال اخیر انتخاب بسیاری از افراد برای زندگی بوده‌ است. این کشور از نظر آب و هوا، کاریابی وهزینه زندگی می‌تواند برای مهاجرین مناسب باشد. یکی از موضوعاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد مهم باشد، بررسی هزینه های زندگی در استرالیاست. شما با اطلاع از هزینه های زندگی در استرالیا می‌توانید راحت‌تر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. در این مقاله از عالیان ویزا قصد داریم دربارۀ هزینه های زندگی در این کشور نکاتی را بیان کنیم. تمامی اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت‌هاى رسمى كشور استرالیا گردآورى شده است.

هزینه های زندگی در استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مقایسه هزینه زندگی در استرالیا با سایر کشورها
 • بهترین شهرها برای زندگی در استرالیا
 • هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در استرالیا
 • هزینه حمل و نقل در کشور استرالیا
 • هزینه خرید و اجاره آپارتمان در استرالیا
 • هزینه بیمه درمانی در استرالیا

مقایسه هزینه زندگی در استرالیا با سایر کشورها

با یک بررسی ساده می‌توان متوجه تفاوت هزینه‌های زندگی در استرالیا با سایر کشورها شد. کشور استرالیا میان سایر کشورها از نظر مناسب بودن هزینه‌های زندگی، رتبۀ شانزدهم را در سطح جهان دارد. در حالی که کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا در جایگاه بیست و یکم و کشور بریتانیا در جایگاه سی و سوم قرار دارند. گرانترین شهر کشور استرالیا از لحاظ پرداخت مخارج و هزینه‌های زندگی شهر سیدنی است. میزان هزینه‌های زندگی و شاخص هزینه‌ها در شهر سیدنی در رتبۀ چهل و دوم قرار دارد. پس از آن کانبرا با قرار گرفتن در رتبۀ صد وهجدهم می‌تواند به عنوان یکی از ارزان‌ترین شهرهای کشور استرالیا شمرده شود. هزینه‌های زندگی در استرالیا و در شهر کانبرا به صورت تخمینی و برای خانوادۀ چهار نفره، ماهانه حدود 3213 دلار استرالیا(4517 دلار آمریکا) بدون پرداخت اجاره است.‌ هزینه‌های زندگی در استرالیا در شهر کانبرا برای یک  نفر بدون پرداخت اجاره حدود 904 دلار تخمین زده می‌شود.

هزینه های زندگی در استرالیا
بهترین شهرها برای زندگی در استرالیا

بهترین شهرها برای زندگی در کشور استرالیا با صرف نظر از هزینه‌های زندگی، شهر سیدنی و ملبورن است. شهر سیدنی از نظر مراقبت‌های بهداشتی، درمان و سطح کیفیت آموزش و امکانات زندگی در رتبۀ سوم در سطح جهان قرار دارد‌. این شهر دارای آب و هوای فوق العاده مطبوع بوده و محلی مناسب برای زندگی است؛ اما هزینه‌های زندگی در شهر سیدنی در کشور استرالیا بسیار بالاست و برای افرادی مناسب است که با تمکن مالی و بودجۀ کافی به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند.

شهر ملبورن به عنوان یک شهر فرهنگی با آب و هوای خوب و هزینه‌های مناسب زندگی، دومین شهر عالی برای زندگی در کشور استرالیاست. به عنوان یک شهر اقتصادی می‌توان شهر کانبرا را نیز معرفی کرد که سطح هزینه‌های زندگی در آن بسیار پایین‌تر از سایر شهرهای استرالیاست.

هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در استرالیا

به دلیل اینکه امکانات و درآمد در شهرهای مختلف کشور استرالیا با یکدیگر تفاوت دارد، هزینه‌های زندگی در استرالیا به خصوص در زمینۀ مواد غذایی و خورد و خوراک نیز متفاوت است. در شهرهای بزرگ استرالیا ممکن است هزینه‌های لازم برای غذا یا رستوران‌ها بیشتر از شهرهای کوچک باشد. همچنین هرچه از مرکز شهر دورتر شده و به روستاها نزدیک‌تر شویم، میزان هزینۀ خورد و خوراک کاهش می‌یابد. در شهرهای توریستی کشور استرالیا و شهرهای ساحلی که محل مناسبی برای گردش و تفریح هستند، قیمت مواد غذایی، رستوران و خورد و خوراک بالاتر است. در ادامه برخی از هزینه‌های خورد و خوراک در استرالیا بیان خواهد شد که تمام ارقام به صورت حدودی هستند و ممکن است با توجه به اقتصاد کشور تغییر یابد.

 • یک وعده غذای معمولی در رستوران ارزان۱۵دلار
 • یک وعده غذای معمولی برای 2 نفر، رستوران میان رده، ۵۰ دلار
 • مک دونالد (یا غذای ترکیبی معادل)۱۰ دلار
 • کاپوچینو (معمولی)3.24 دلار
 • کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری)2.42 دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتری)2.03 دلار

هزینه حمل و نقل در کشور استرالیا

برای کاهش هزینه های زندگی، بهتر است مهاجرین در بدو ورود از وسایل نقلیه عمومی جهت رفت و آمد استفاده کنند که البته این کار به شناختن بهتر شهر نیز کمک زیادی می کند. در هر شهر از استرالیا هزینه حمل و نقل اتوبوس و تاکسی، با شهر دیگر تفاوت دارد. اگر شما یک توریست باشید و قصد داشته باشید با اتوبوس و تاکسی بخش‌های مختلف کشور استرالیا را بگردید، باید در هر شهر هزینۀ متفاوتی پرداخت کنید. معمولاً هزینه کرایه تاکسی در استرالیا برای یک مسیر ۱۰ دقیقه ای ۱۵ تا ۲۰ دلار می‌شود. در کشور استرالیا به این شکل است که به ازای هر کیلومتر از مسیری که طی می‌کنید، یک دلار به کرایه تاکسی شما افزوده خواهد شد. در ادامه برخی از هزینه‌های حمل و نقل در استرالیا بیان خواهد شد که تمام ارقام به صورت حدودی هستند:

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)3.19 دلار
 • بلیط ماهانه 70دلار
 • ورودی تاکسی (تعرفه عادی)2.99 دلار
 • تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر (تعرفه عادی)1.54 دلار
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)36.99 دلار
 • بنزین (1 لیتر)۱.۷ دلار

هزینه خرید و اجاره آپارتمان در استرالیا

یکی از سؤالاتی که ممکن است در رابطه با هزینه های زندگی در استرالیا برای افراد مهاجر ایجاد شود، هزینه خرید و اجاره آپارتمان است؛ زیرا مشکل مسکن برای بسیاری از افراد وجود دارد. حتی افراد تابع کشور استرالیا نیز ممکن است نتوانند به راحتی از پس مخارج اجاره خانه یا خرید خانه در کشور استرالیا بر بیایند. این موضوع مهم است که شما کدام شهر استرالیا را برای زندگی انتخاب می‌کنید، زیرا هزینه های زندگی در استرالیا در برخی شهرها پایین‌تر بوده و  متناسب با آن، هزینه خرید و اجاره آپارتمان نیز کمتر خواهد بود. در ادامه برخی از هزینه‌ها برای اجاره و خرید آپارتمان دراسترالیا بیان خواهد شد که تمام ارقام به صورت حدودی هستند.

هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه بیمه درمانی در استرالیا

بیمه درمانی در استرالیا اکثر هزینه های درمان را پوشش میدهد اما بابت دندانپزشکی می بایست هزینه جداگانه پرداخت نمایید که اگر مربوط به زیبایی نباشد، هزینه زیادی نخواهد بود. در صورتی که شما دانشجو، کارمند یا خویش فرما باشید، الزاماَ می بایست تحت پوشش بیمه اجباری قرار بگیرید که این امر زمانی که شما استخدام می شوید، بطور خودکار توسط کارفرما انجام می گردد.

 • اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1,222 دلار
 • اجاره آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز936 دلار
 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2,033 دلار
 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1,431 دلار
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر6,255 دلار
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز4,061 دلار
سؤالات متداول
 • هزینه زندگی دانشجوی در استرالیا بطور ماهانه چقدر است؟

هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در استرالیا شامل، خوابگاه، خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل ، بیمه دانشجویی حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در شهرهای مختلف است.

 •  هزینه های زندگی در شهرهای ارزان استرالیا بیشتر از تهران است ؟

بله، متوسط هزینه های زندگی در استرالیا به طور متوسط ​​108/34 درصد بیشتر از ایران است.

 • ارزانترین شهرهای استرالیا کدام‌اند؟

شهرهای کانبرا، ادلاید، ارزان‌ترین شهرهای استرالیا هستند.

 •  میانگین حقوق ماهانه در استرالیا چقدر است؟

میانگین حقوق ماهانه خالص در استرالیا (بعد از پرداخت مالیات) حدود 3,586.62 دلار در ماه یا حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال است.

 • میانگین هزینه پوشاک در استرالیا چقدر است؟

به طور میانگین و با توجه به میزان مصرف و خرید شما حدود ۷۰ تا ۱۵۰ دلار هزینه ماهانه پوشاک در استرالیا است.

سخن پایانی

 کشور استرالیا با توجه به هزینه‌های متفاوتی که برای زندگی در شهرهای مختلف دارد، گزینه های زیاد و متنوعی را برای انتخاب به مهاجرت جهت زندگی، کار و تحصیل ارائه می دهد. بررسی گزارش ها نشان می‌دهد استرالیا به عنوان یک کشور مهاجر پذیر، درصد بالایی از مهاجرین را در خود جای داده است. اگر برای تأمین  هزینه های زندگی در استرالیا نگران هستید، باید بدانید این کشور امکان اشتغال با درآمد مناسب را برای مهاجرین فراهم کرده است و به واسطۀ درآمدی که در استرالیا کسب می‌کنید، می‌توانید هزینه های زندگی در استرالیا را به تامین کنید. قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به استرالیا با توجه به روشی که قصد انتخاب آن را دارید، بهتر است ابتدا مشاوره و راهنمایی کامل در این خصوص دریافت کنید. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره بروزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به استرالیا را به شما عزيزان ارائه مي‌نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي.توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره‌هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *