نحوه اخذ بورسیه تحصیلی هلند

در سال‌های اخیر، هلند تلاش‌های خود را برای جذب دانشجویان بین‌المللی افزایش داده است و شرکت‌ها و دانشگاه‌های هلندی مشوق‌هایی را برای حفظ دانشجویان بین‌المللی با استعداد در بازار کار هلند و تسهیل انتقال دانشجویان از دانشگاه به بازار کار ارائه می‌دهند. با وجود تمام این تعاریف، هلند یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویی در جهان است و به همین دلیل است که هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی هلند اقدام می کنند. با ما همراه باشید تا با نکات بورسیه تحصیلی کشور هلند آشنا شوید. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور هلند گردآورى شده است.

بورسیه تحصیلی هلند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • آشنایی با هلند و بازار کار آن
 • بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی فول فاند هلند
 • مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی

متقاضیانی که بورسیه تحصیلی هلند را دریافت کرده اند، پس از فارغ التحصیلی می توانند برای جستجوی کار در این کشور بمانند و در صورت یافتن شغل مناسب، برای اجازه اقامت در این کشور اقدام کنند. هلند به دلیل صنایع متنوع و اقتصادهای پر رونق، می تواند مقصدی جذاب برای جویندگان کار باشد. با ورود دانشگاهی، متقاضیان این فرصت را خواهند داشت تا شانس خود را برای یافتن کار در این کشور افزایش دهند. زیرا داشتن مدرک دانشگاهی در این کشور می تواند مزیت مثبتی برای یافتن کار باشد. نرخ بیکاری هلند به دلیل بازار پر رونق کسب و کار این کشور بسیار پایین است. نرخ بیکاری کشور هلند در ماههای اخیر معادل 3.1 درصد می باشد که در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار پایین تر محسوب می گردد. در ادامه می توانید نرخ بیکاری کشور هلند در سال های اخیر را مشاهده نمایید.

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه های تحصیلی عموماً به متقاضیان مقطع دکترا در هلند تعلق می گیرد و متقاضیان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمتر بورسیه دریافت می کنند. سن متقاضیان ویزای دانشجویی و پذیرش دانشگاه یکی از مهمترین مسائل هلند است. هلند با جمعیت تقریبی 16.5 میلیون نفر می تواند مقصد خوبی برای پیشرفت تحصیلی و در نهایت ورود به بازار کار اروپا باشد. آمستردام پایتخت و بزرگترین شهر هلند است و بسیاری از دانشگاه های معتبر بین المللی در آن قرار دارند.

تحصیل به تنهایی منجر به اقامت دائم یا اخذ پاسپورت هلندی نمی شود. متقاضیانی که با ویزای دانشجویی وارد هلند می شوند باید پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار باشند و در صورت موفقیت می توانند نوع اقامت خود را از تحصیل به کار تغییر دهند. اخذ کارت اقامت دائم هلند پس از 3 تا 5 سال کار و پرداخت مالیات در هلند امکان پذیر است. متقاضیان 4 تا 5 سال پس از دریافت کارت اقامت دائم هلند می توانند برای دریافت پاسپورت هلندی به اداره مهاجرت هلند مراجعه کنند.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه هلندی حدود سه تا چهار سال طول می کشد. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان آیلتس با نمره 6 ارائه دهند. دانشجویان کارشناسی با سطح زبان انگلیسی نزدیک به آیلتس 6 می توانند قبل از ثبت نام در دانشگاه هلند دوره زبان خود را در هلند بگذرانند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند حدود 8000 یورو در سال است. برای اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع می بایست یک رزومه بسیار قوی شامل نمره زبان بالا، مقالات چاپ شده، توصیه نامه از اساتید، ثبت اختراع و جوایز ملی و بین المللی داشت. بطور کلی اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار دشوار می باشد.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد در برخی از دانشگاه های این کشور وجود دارد. البته در مورد اعطای بورسیه دانشگاهی در کشورهای اروپایی، بسیار مهم است که رزومه متقاضیان دارای نکات برجسته از نظر علمی و سابقه کاری باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند بین 9000 تا 12000 یورو در سال هزینه دارد و متقاضیان باید آیلتس 6.5 در مهارت های زبان انگلیسی داشته باشند. دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته در یک کار دانشجویی کار کند.

اخذ بورسیه تحصیلی هلند در مقطع فوق لیسانس نیز مانند دوره لیسانس بسیار دشوار است و متقاضیان باید معیارهای بسیار خاصی را داشته باشند تا بتوانند برای بورسیه هلند در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شوند. متقاضیان بورسیه تحصیلی از هلند تنها در صورتی می توانند موفق شوند که دارای مدارک پیشرفته باشند یا به موفقیت علمی بین المللی دست یافته باشند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

بسیاری از متقاضیان ممکن است بتوانند بورسیه دکتری دریافت کنند. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های هلند، مانند دانشگاه های سراسر جهان، ابتدا باید رزومه علمی و پژوهشی خود را به استاد راهنما ارسال کنند. چرا که دانشجو در مقطع دکتری به عنوان استادیار در پژوهش فعالیت می کند و حتی در ازای انجام تحقیق از استاد راهنما حقوق دریافت می کند. آنچه مهم است تایید استاد راهنما است. مدرک زبان در سطح 7 آیلتس یا بالاتر برای تحصیل در مقطع دکتری الزامی است و متقاضی مجاز است 40 ساعت در هفته کار کند. لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند تقریبا رایگان است و در اکثر موارد دانشجویان دکتری می توانند به عنوان محقق یا کارمند دانشگاه مشغول به کار شوند که در این صورت می توان از دانشگاه بین 1200 تا 2000 یورو پرداخت حقوق دریافت کرد.

بورسیه تحصیلی فول فاند هلند

برای تحصیل در هلند باید از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور (از جمله شهریه دانشگاه و هزینه های دانشجویی) آگاهی کامل داشته باشید. دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که ماهیانه بین 700 تا 800 یورو برای زندگی در هلند پرداخت کنند. متقاضیانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی هلند شوند، از پرداخت بخش قابل توجهی از هزینه ها معاف هستند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود در هلند به دنبال بورسیه تحصیلی هلند فول فاند هستند. بورسیه فول فاند هلند یک بورسیه تحصیلی هلند است که تمامی هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی و در برخی موارد بلیط هواپیما را برای متقاضی پوشش می دهد. به دلیل محدود بودن بورسیه های تحصیلی هلند با بودجه کامل و تعداد متقاضیان زیاد، اخذ این نوع بورسیه تحصیلی در هلند بسیار رقابتی است. مهم ترین شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند با فاند کامل، سن مناسب، رزومه و ریز نمرات قوی و مدرک زبان عالی است.

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی

متقاضیان بورسیه تحصیلی هلند علاوه بر پذیرش در یک دانشگاه هلندی، باید مدرکی مبنی بر ویزای دانشجویی خود ارائه دهند. البته شایان ذکر است که دریافت پذیرش و پرداخت هزینه دانشگاه مقدم است و پس از آن متقاضی می تواند با ارائه مدارک زیر برای ویزای دانشجویی هلند اقدام کند. مدارک زیر مورد نیاز عبارت اند از:

 • ارائه پاسپورت و نامه تمکن مالی
 • ارائه بیمه نامه دانشجویی
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه توصیه نامه از اساتید و همچنین ارائه رزومه تحصیلی
 • تکمیل فرم های مورد نیاز
بورسیه تحصیلی هلند
سؤالات متداول
 • آیا در زمان تحصیل در هلند امکان کار کردن همزمان با تحصیل وجود دارد؟

بله. البته ۲۰ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت.

 • آیا با دریافت بورسیه تحصیلی در هلند تمام هزینه های تحصیلی رایگان خواهد بود؟

اعطای هزینه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف هلند و نوع بورسیه متفاوت است. برای مثال بورسیه فول فاند تقریبا همه هزینه های شما را پوشش می دهد.

 •  آیا برای تحصیل در دانشگاه های هلند مجبور به یادگیری زبان هلندی هستیم؟

خیر. در بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور هلند، برنامه های تحصیلی بسیاری به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

 • آیا امکان اخذ ویزای همراه در هلند وجود دارد؟

بله

 • اخذ ویزای تحصیلی هلند چقدر زمان می برد؟

حدود ۶ ماه

سخن پایانی

بورسیه هلند وشرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند را در سطوح مختلف دانشگاه های این کشور را در این مقاله بررسی کردیم. هلند یکی از کشورهای اروپایی است که برای رشد جامعه جوان خود در جهت جذب دانشجویان مستعد بین المللی گام برمی دارد و از جمله کشورهایی است که دانشجویان پس از اتمام تحصیل به راحتی می توانند برای ویزا اقدام کنند و ویزای کاری خود را به اقامت دائم در این کشور تبدیل کنند. شانس اعطای بورسیه تحصیلی برای دوره دکتری در دانشگاه های هلند بیشتر است؛ زیرا متقاضیان برای بهره مندی از بورسیه های موجود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید رزومه علمی و پژوهشی بهتری را ارائه دهند. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصيلى به هلند را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *