جدیدترین شرایط تحصیل در انگلستان 2022

آیا می‌دانید که اخیرا شرایط تحصیل در انگلستان کمی تغییر کرده است؟ انگلستان کشوری عالی و بی‌نظیر هم برای تحصیل و هم کار و زندگی است. پایتخت این کشور، شهر زیبای لندن است و جمعیت آن در حدود 54 میلیون نفر است.  اما چرا بسیاری از کسانی که قصد تحصیل در کشور دیگری را دارند، ترجیحشان انتخاب کشور بارانی و معروف انگلیس است؟ دانشگاه‌های انگلستان به ارائه بهترین کادر آموزشی، امکانات و تجربه آموزشی عالی مخصوصا برای دانشجویان بین‌المللی معروف هستند. با این مقاله از عالیان ویزا همراه باشید تا درباره تحصیل در انگلستان و جدیدترین شرایط تحصیلی، مزایای تحصیل در این کشور و دیگر موارد آشنا شوید.  از اواسط سال 2021، زندگی برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، تقریبا به حالت عادی بازگشته است.با وجود این، طبیعی است که سؤالات زیادی در مورد  شرایط تحصیلی جدید در انگلستان داشته باشید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به این سؤالات شما پاسخ دهیم. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت‌هاى رسمى كشور انگلستان، گردآورى شده است.

تحصیل در انگلستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط تحصیلی سال 2022 در انگلستان
 • هزینه‌های تحصیل در انگلستان
 • ویزای جستجوی کار پس از تحصیل
 • آزمون زبان انگلیسی
 • مراحل ادامه تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیلی سال 2022 در انگلستان

 • بهداشت عمومی و واکسن کرونا

در حال حاضر سفر به بریتانیا و از بریتانیا برای مسافران بین المللی بعد از حدود دو سال تسهیل شده است. مسافران واکسینه شده که از کشورهای کم خطر وارد می‌شوند، مجاز خواهند بود به جای آزمایش‌های خصوصی PCR، آزمایش ارزان‌تری را انجام دهند. مسافران واکسینه نشده از کشورهای کم خطر ملزم به انجام آزمایش قبل از عزیمت، به علاوه آزمایشات PCR در روز دوم و هشتم، و قرنطینه شدن به مدت 10 روز در بدو ورود هستند. دانش‌آموزان بین‌المللی در بریتانیا می‌توانند به واکسن‌ها دسترسی داشته باشند، به این معنی که ممکن است واکسن را در بریتانیا سریع‌تر از کشور خود دریافت کنید. همه دانشگاه‌های انگلستان قویا بر این باورند که دانشجویان اروپایی و بین‌المللی سهمی حیاتی در آموزش عالی بریتانیا و جامعه دارند و مشتاق استقبال از دانشجویان جدید در سال 2022 هستند.

تحصیل در انگلستان
هزینه‌های تحصیلی در انگلستان
 • هزینه‌های دانشجویی مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا

دانشجویان اتحادیه اروپا که از سال 2022 در بریتانیا تحصیل می‌کنند، دیگر واجد شرایط دریافت کمک هزینه برای اجاره خانه و بودجه دانشجویی نیستند، اگرچه در برخی از موارد استثناهایی وجود خواهد داشت. اگر شما یک تبعه اتحادیه اروپا هستید و در بریتانیا مستقر شده‌اید، تا زمانی که شرایط اقامت شما مهیا نشده باشد، باید از خانه به تحصیل بپردازید. دانشجویان اتحادیه اروپا که تحصیل در بریتانیا را از سپتامبر 2021 آغاز کرده‌اند، در صورت ورود قبل از 31 دسامبر 2020، همچنان کمک هزینه‌های قبلی را دریافت می‌کنند. در سال 2022 مسیرهای جدیدی برای دانشجویان بین‌المللی برای درخواست ویزا و تحصیل در بریتانیا در حال حاضر در حال انجام است و یک سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز در حال شکل‌گیری است.

ویزای جستجوی کار پس از تحصیل

ویزای کار پس از تحصیل به دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل می‌کنند این امکان را می‌دهد که تا 2 سال پس از فارغ التحصیلی در انگلستان به دنبال کار باشند. در این دوره دانشجویان می‌توانند در هر سطح مهارتی بدون نیاز به رعایت شرایط حداقل آستانه حقوق یا حمایت کاری از سوی کارفرمایان کار کنند و این شرایط، راهی عالی برای دانشجویان بین المللی برای دسترسی به بازار کار پرسود انگلستان است.

تحصیل در انگلستان
آزمون زبان انگلیسی

طبق قوانین جدید تحصیل در انگلستان اخیرا دانشگاه‌های این کشور انواع بیشتری از آزمون‌های زبان انگلیسی را می‌پذیرند و تأیید می‌کنند. در حال حاضر بیشتر مدارک زبان زیر در دانشگاه‌های انگلستان پذیرفته می‌شوند:

 • آیلتس
 • شاخص آیلتس
 • آزمون انگلیسی Duolingo
 • تافل
 • PTE
الزامات مربوط به مدرک زبان برای تحصیل در انگلستان

برای اثبات اینکه دانش شما در زبان انگلیسی گفتاری و نوشتاری مطابق با شرایط ویزای بریتانیا است، باید یک آزمون زبان انگلیسی (SELT) را پشت سر بگذارید. اگر در سطوح بالا تحصیل می‌کنید، باید سطح مهارت زبان CEFR B2 را داشته باشید.

مراحل ادامه تحصیل در انگلستان

1.بررسی دانشگاه‌ها و انتخاب دانشگاه مورد نظر

آیا آماده قدم بزرگ بعدی و تحصیل در انگلستان در سال 2022 هستید؟ پس لازم است که برای یک دانشگاه انگلستان درخواست دهید و نامه پذیرش خود را دریافت کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید که در کدام دانشگاه می‌خواهید در انگلستان تحصیل کنید، باید قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای دانشجویی خود تصمیم بگیرید. پس از پذیرش در دانشگاه، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا را دریافت خواهید کرد.

در اینجا برخی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان برای ادامه تحصیل را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 • امپریال کالج لندن
 • کینگز کالج لندن
 • دانشگاه کاونتری
 • دانشگاه دورهام
 • مدرسه بازرگانی بین المللی هالت

پس اولین کار این است که دانشگاه‌های برتر انگلستان را بررسی کنید و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تحصیل در انگلستان
2. در مورد این‌که آیا برای تحصیل در انگلستان به ویزا نیاز دارید یا خیر به‌درستی تحقیق کنید.

دانشجویان عضو اتحادیه اروپا: در مورد دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا چنانچه قبل از 31 دسامبر 2020 وارد بریتانیا شده‌اید، نیازی به ویزا ندارید. اگر در ۱ ژانویه ۲۰۲۱ یا بعد از آن وارد بریتانیا شوید، ممکن است نیاز به ویزا داشته باشید.

نکته: شهروندان نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین ممکن است از قوانین مشابه بهره‌مند شوند، اما همیشه باید بررسی کنند که چه مقررات ویزایی برای آنها اعمال می شود.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: بسته به طول مدت تحصیل، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید برای ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا ویزای عمومی دانشجویی (که ویزای دانشجویی ردیف 4 نیز Tier 4 نامیده می‌شود) درخواست دهند. ساده ترین راه برای اطلاع از اینکه آیا به ویزای دانشجویی در انگلستان نیاز دارید یا خیر، استفاده از ابزار آنلاین در وب سایت دولت انگلستان است.

3. تحقیق در مورد نوع ویزای مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

دو نوع ویزا وجود دارد که برای دانشجو شدن در انگلستان می‌توانید آنها را درخواست دهید:

ویزای تحصیلی کوتاه مدت (در دسترس برای 6 یا 11 ماه): برای دانشجویانی که قصد دارند یک دوره کوتاه زبان را مطالعه کنند یا یک دوره کوتاه تحقیقاتی را به عنوان بخشی از یک برنامه بگذرانند.

ویزای دانشجویی درجه 4 (General Tier 4 Visa ): برای دانشجویانی که در یک مقطع آکادمیک (لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا) ثبت نام می‌کنند. ویزای دانشجویی Tier 4 مدت زمان ثابتی ندارد، بلکه مدت زمان تحصیل شما طول مدت ویزا را تعیین می‌کند.

 4.چه زمانی و کجا برای ویزای دانشجویی در انگلستان اقدام کنیم؟

دو گزینه برای دریافت ویزای تحصیلی در انگلستان وجود دارد. شما می توانید در سفارت انگلستان در کشور خود درخواست دهید یا می‌توانید آن را به صورت آنلاین در وب سایت رسمی دولت انگلستان انجام دهید. بسته به ملیت شما، ممکن است لازم باشد اثر انگشت و عکس خود را در مرکز درخواست ویزا (برای دریافت مجوز اقامت بیومتریک) به عنوان بخشی از درخواست خود بگیرید.

نکاتی در مورد درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

 • برای مشاهده آخرین اطلاعات به روز در مورد ویزای دانشجویی انگلستان، همیشه به وب سایت رسمی دولت انگلستان مراجعه کنید.
 • درخواست ویزای خود را به آخرین لحظه موکول نکنید. معمولا دریافت ویزای تحصیلی Tier 4 حدود 3 هفته طول می‌کشد. اما بسته به محلی که از آن درخواست می کنید، باید از 3 ماه قبل فرآیند درخواست ویزا را شروع کنید.
 • قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی، مطمئن شوید که گواهی پذیرش تحصیلی(CAS) از دانشگاه خود را دارید.
 • اطمینان حاصل کنید که مؤسسه‌ یا دانشگاهی که برای آن درخواست داده‌اید دارای مجوز و مورد تأیید باشد.
 • دانشگاه‌ها معمولا مشاوران ویزای آموزش دیده‌ای دارند که می‌توانند به سؤالات شما در مورد ویزای دانشجویی Tier 4 پاسخ دهند و شما را در روند درخواست راهنمایی کنند.
5. شرایطی که برای دریافت ویزای تحصیلی Adult Tier 4 باید رعایت کنید.
 • شما باید بالای ۱۷ سال سن داشته باشید.
 • مدرک زبان انگلیسی داشته باشید
 • پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل (شهریه، هزینه های زندگی، بیمه درمانی و غیره) داشته باشید.
 • CAS Letter یا همان پذیرش تحصیلی بدون قید و شرط از یک دانشگاه دارای مجوز در انگلستان داشته باشید.
تحصیل در انگلستان
6. مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • گذرنامه یا مدارک معتبر مسافرتی
 • یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • مدرکی که نشان می‌دهد می توانید در طول اقامت در بریتانیا هزینه های زندگی خود را تامین کنید: ( 1265 پوند در ماه اگر در لندن زندگی می کنید و 1015 پوند در ماه برای بقیه شهرها)
 • رضایت والدین، اگر کمتر از 18 سال سن دارید
 • مدرک پرداخت هزینه درخواست ویزا: 348 GBP
 • هزینه اضافی بهداشت مهاجرت: 150 پوند در سال تحصیل
 • فرم خودارزیابی پیوست 8 به همراه مدارک پیوست. (در صورت درخواست آنلاین لازم نیست)
 • سایر الزامات که ممکن است بسته به کشور مبدا شما متفاوت باشد
 • هر مدرکی که باید برای پشتیبانی از فرم پیوست 8 ارائه شود، که به زبان انگلیسی یا ولزی نیست، باید با ترجمه رسمی کامل همراه باشد که می‌تواند به طور مستقل توسط آژانس مرزی بریتانیا تأیید شود.
سؤالات متداول
 • آیا امکان اخذ ویزای همراه (Depend )دانشجو در کلیه مقاطع وجود دارد؟

برای افراد زیر ۱۲ سال  امکان صدور ویزای گاردین (والدین) و همچنین برای مقاطع ارشد و دکترا امکان صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال امکانپذیر است اما برای مقطع کارشناسی امکان صدور ویزای همراه وجود ندارد.

 • آیا با درآمد کار دانشجویی می‌توان هزینه‌های زندگی را تأمین کرد؟

با توجه به شرایط متقاضی و روش زندگی او متفاوت است و ممکن است نیاز به حمایت از طرف خانواده نیز داشته باشد.

 • هزینه زندگی در کشور انگلستان در دوران تحصیل حدودا چقدر است؟

ماهیانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند و سالیانه حدود 12000 پوند

 • آیا در مقاطع ارشد و دکترا امکان تغییر رشته وجود دارد؟

اگر متقاضی قصد تحصیل در رشته های مدیریتی را داشته باشد امکانپذیر است در غیر این صورت به نظر دانشگاه مقصد وابسته است و ممکن است نیاز به گذراندن Pre – Master یا Pre- PhD هم باشد.

سخن پایانی

 در این مقاله سعی کردیم جدیدترین و به‌روز‌ترین اطلاعات را در مورد شرایط تحصیل در کشور انگلستان در سال 2022 در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. چنانچه سؤالی درباره تحصیل در انگلستان دارید، می توانید در قسمت نظرات این مقاله آن را مطرح کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به انگلستان را به شما عزيزان ارائه مي‌نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “جدیدترین شرایط تحصیل در انگلستان 2022”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *