فرصت استثنایی برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

کشور انگلستان با حدود 55 میلیون نفر جمعیت، یکی از مقاصد پر طرفدار برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی است. دانشگاه های کشور انگلستان برای تحصیل در شاخه های پزشکی یک انتخاب عالی محسوب می شوند؛ زیرا بهترین دانشگاه های دنیا نظیر آکسفورد، کمبریج و کینگز کالج در این کشور قرار دارند. یکی از پرطرفدارترین رشته‌ های تحصیلی در سراسر جهان رشته تحصیلی دندانپزشکی می باشد و تحصیل دندانپزشکی در انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. درنتیجه اشخاصی که تمایل دارند این دوره ها را در دانشکده های دندانپزشکی کشور انگلستان بگذرانند، بایستی جهت تکمیل دوره، دارای نمرات دانشگاهی عالی در دوره های پیشین، تعهد جدی و مهارت های ذهنی لازم را داشته باشند. از این رو قبل از هرگونه اقدامی در زمینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان باید به نکاتی که در این زمینه وجود دارند حتما توجه نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور انگلستان گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما نیز قصد تحصیل دندانپزشکی در انگلستان را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • نکات تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی دندانپزشکی
 • شرایط تحصیل دندانپزشکی
 • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
 • اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی 
 • شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلستان
تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

نکات تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

نخستین گام برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان است. طول دوره های دندانپزشکی در انگلستان در حدود پنج سال می باشد و اولین سال تحصیلی عموما به تحصیل در زمینه مفاهیم اصلی در علم پزشکی و بالینی می گذرد. در طول این دوره دانشجویان با اصول آناتومی، فیزیولوژی، بیولوژی دهان و شیمی آشنا می ‌شود. تا آخر سال اول، این دوره دارای جلسات عملی تحت نظر برترین استادها می باشد. سال دوم به شامل موضوعاتی است که پایه علم بالینی در رشته دندانپزشکی مانند عمل ها دهان و دندان، پروتز و پریودنتیکس را در بر دارد. در طول دوره های عملی، دانشجویان شروع به انجام درمان شبیه سازی شده پوسیدگی دندان می کند. همچنین در سومین سال تحصیل در رشته دندانپزشکی به موضوعات مرتبط با دندانپزشکی به طور عمیق و اساسی پرداخته می شود. اکنون در این مرحله دانشجو آغاز به کسب استقلال در کارهای عملی خواهد کرد. در آخرین سال تحصیلی، دانشجو برای ارتقا سطح مهارتهای خود در رشته دندانپزشکی فرصت بیشتری خواهد داشت و بدین جهت می تواند در کلینیک های دندانپزشکی به طور عملی در کنار یک دندانپزشک حرفه ای کارآموزی خود را بگذراند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • رزومه ترجمه شده به انگلیسی
 • ترجمه مدارک تحصیلی به انگلیسی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات سایر مقاطع تحصیلی
 • انگیزه نامه یا SOP
 • مدرک زبان انگلیسی IELTS بالای 6.5
 • توصیه نامه و معرفی نامه اساتید
 • گواهی تمکن مالی
شرایط تحصیل دندانپزشکی

شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در انگلستان و فارغ التحصیلی از این رشته آسان نیست و دروسی که در طول این دوره تدریس می شوند بسیار سنگین هستند. بنابراین می توان گفت که دانش آموزان در سن 12 تا 16 سال می توانند در دوره های GCSE انگلستان تحصیل کنند و بعد از پایان این دوره چنانچه قصد ورود به رشته های پزشکی یا دانشگاه های دارای رنک برتر را نداشته باشند، می توانند یک سال دیگر تحصیل کنند و سپس وارد دانشگاه شوند. لیکن جهت تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان، متقاضیان بعد از گذراندن GCSE در یک دوره با عنوان A-level و یا در بعضی موارد فاندیشن ها شرکت می نمایند، سپس بسته به نمرات پایان ترم آن ها، می توانند در دانشگاه های مختلف پذیرش بگیرند. اما افرادی که در ایران دیپلم گرفته اند و یا یک سال تا دیپلم آن ها باقی مانده است، می توانند برای دوره های A-level اقدام کنند. این دوره معمولا دو سال می باشد و در برخی شرایط در صورت نیاز به آموزش بیشتر، این دوره می تواند تا 2.5 سال به طول انجامد. بعد از سپری کردن این دوره در صورت کسب نمره مناسب می توان به دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان وارد شد. نمره های دوره A-level، به صوت A+، A، B+ ، B و … مشخص می شود. متقاضیان جهت ورود به برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان و ورود به رشته دندانپزشکی بایستی نمره حداقل A و در بعضی دانشگاه ها حداقل B را کسب نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

دانشکده های دندانپزشکی این کشور از کیفیت بالایی برخوردارند، به صورتی که با دیگر دانشکده های پزشکی جهان قابل قیاس نمی باشند. درنتیجه افرادی که متقاضی تحصیل دندانپزشکی در انگلستان هستند، بهترین گزینه موجود را انتخاب نموده اند. در صورتی که فرد خواهان اخذ مدرک دندانپزشکی در کشور انگلستان باشد، باید در انتخاب دانشکده نیز بسیار دقت نماید چرا که هر دانشکده ای روش خاص برای تدریس دارد و شخص متقاضی باید با بررسی های خود مشخص نماید که کدام دانشکده برای آینده و تحقق اهدافش موثرتر است. برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه کاردیف
 • دانشگاه کوئین مری لندن
 • دانشگاه داندی
 • دانشگاه منچستر
 • کالج کینگ لندن
 • دانشگاه نیوکاسل
 • دانشگاه ملکه بلفاست
 • دانشگاه شفیلد

هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

هزینه تحصیل در دوره های دندانپزشکی انگلستان در مقایسه با سایر کشورها کمی بیشتر است؛ البته این موضوع با توجه به امتیاز بالای دانشگاه های انگلستان در سطح جهانی و برخورداری از بهترین امکانات آموزشی منطقی به نظر می رسد. می توان گفت که هزینه تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان با توجه به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل، متغیر است. به صورت کلی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان، دانشجویان حدودا به 30 تا 60 هزار پوند در سال نیاز دارند. همچنین توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی برای گذراندن دوره های A-Level نیز در ابتدا حدودا مبلغی بین 9 تا 19 هزار پوند را نیز باید بپردازند. درباره هزینه های زندگی یک دانشجو در کشور انگلستان نیز باید گفت که هزینه های زندگی در شهری نظیر لندن در مقایسه با دیگر شهرهای کشور انگلستان بیشتر می باشد. عموما این قبیل هزینه ها با درنظر گرفتن عوامل مختلفی از جمله محل زندگی، نوع اقامتگاه، دانشگاه انتخابی، مخارج و سبک زندگی اشخاص متفاوت است و به طور میانگین ماهانه بین 900 تا 1000 پوند و سالانه در حدود 10 تا 12 هزار پوند برآورد می شود؛ که این مبلغ شامل هزینه های اقامت و مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل، بیمه و سایر موارد می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی

در خصوص چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان جهت تحصیل داندانپزشکی، باید گفت که ویزای تحصیلی انگلیس Tier 4 نام دارد که شرایط آن برای متقاضیان زیر 17 سال و بالای 17 سال کمی متفاوت است. به این صورت که افراد زیر 17 سال باید 30 امتیاز و افراد بالای 17 سال نیز 40 امتیاز به دست آورند. از جمله مهم ترین مدارک لازم برای سفارت، نامه CAS می باشد که به عنوان نامه پذیرش از دانشگاه و یا کالج مورد نظر شما صادر می گردد. زیرا بدون داشتن این نامه مراجعه به سفارت جهت دریافت ویزای تحصیلی غیر ممکن است. پروسه بررسی درخواست در سفارت انگلستان حدوداً دو  تا سه هفته به طول می انجامد. بنابراین توصیه می شود که افراد حداقل سه ماه قبل از شروع کلاس ها، پروسه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را آغاز کنند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلستان

دانشجویان بین المللی دندانپزشکی در انگلستان، پس از فارغ التحصیلی حدود دو سال فرصت دارند تا کار مناسب در این کشور پیدا نمایند و پس از پیدا کردن کار، می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. امکان گذراندن تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی نیز برای فارغ التحصیلان دندانپزشکی انگلستان در تمامی نقاط دنیا وجود دارد. با توجه به داشتن مدرک دندانپزشکی انگلستان، امکان کاریابی با درآمد بسیار بالا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان وجود دارد و همچنین پس از گذشت پنج سال کار کردن در این کشور، افراد می توانند جهت اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
سؤالات متداول
 • آیا امکان اشتغال به کار دانشجویی هنگام تحصیل دندانپزشکی وجود دارد؟

بله، دانشجویان رشته دندانپزشکی می توانند در طول دوره تحصیلی خود کار پاره وقت نیز انتخاب نمایند و به طور معمول اجازه کار 20 ساعت در هفته به دانشجویان دوره دندانپزشکی داده می شود.

 • آیا امکان تحصیل دندانپزشکی بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد؟

خیر، تمام دانشگاه های دندانپزشکی در انگلستان به مدرک زبان آیلتس نیاز دارند.

 •  شرایط تحصیل دندانپزشکی چیست؟

گذراندن دوره A-Level، داشتن نمرات بالا در برخی از دروس دبیرستان به خصوص دروس زیست شناسی و شیمی، قبولی در آزمون UKCAT و ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان می باشند.

 •  مهم ترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان چیست؟

دندانپزشکی تنها رشته ای است که فارغ التحصیلان آن در کشور انگلستان، شش ماه پس از اتمام دانشگاه خود، در شغل های حرفه ای بیش از 30 هزار پوند در ماه درآمد خواهند داشت.

 • آیا پس از تحصیل در انگلستان امکان تمدید ویزا جهت جستجوی کار وجود دارد؟

بله کشور انگلستان به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا دو سال پس از تحصیل دنبال کار گشته و اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری کنند.

سخن پایانی

کشور انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های پزشکی است و از این رو افراد زیادی در سرتاسر دنیا علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. تحصیل دندانپزشکی در انگلستان یکی از انتخاب های مهم برای اشخاصی است که علاقه مند به این رشته می باشند زیرا علی رغم هزینه های نسبتا بالای تحصیل در این کشور، فرصت های شغلی زیادی در انگلستان وجود دارد و دانشجویان بین المللی می تواند به راحتی پس از اتمام تحصیل خود اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند. بنابراین اگر شما نیز قصد تحصیل دندانپزشکی در انگلیس را دارید، عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به تحصیل در انگلستان را به شما عزيزان ارائه می نمايد. شما می توانيد جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
2 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “فرصت استثنایی برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *