لزوم داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا در اخذ اقامت

طی سال های اخیر، مهاجرت به کشورهای اروپایی برای برخورداری از زندگی امن و رفاه اجتماعی، به دغدغه ای برای ایرانیان مبدل شده است. این در حالیست که بسیاری از آنها با صرف وقت و هزینه های گزاف، موفق به مهاجرت نمیشوند. شاید بتوان گفت یکی از دلایل عدم موفقیت متقاضیان به مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور اروپایی، آشنا نبودن آنان به قوانین و شرایط مهاجرت میباشد. مهاجرت با هر هدف و روش و به هر کشوری که صورت گیرد، شرایط و قوانین خاصی دارد که تنها یک وکیل مهاجرتی خبره و باتجربه، به جزئیات این قوانین آگاه بوده و میتواند مسیر مهاجرت را برای متقاضیان هموار گرداند. از جمله کشورهای مهاجرپذیر با شرایط زندگی ایده آل که قوانین خاص خود را برای مهاجرت پیش روی متقاضیان گذاشته است، کشور زیبای اسپانیا میباشد. قطعا جهت موفقیت در مهاجرت به این کشور تاپ اروپایی و اخذ اقامت آن، همانند سایر کشورها، نیاز به یک وکیل مهاجرتی زبده و آگاه به قوانین وجود دارد. ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به بررسی لزوم داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا در اخذ اقامت این کشور بپردازیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور اسپانیا گردآوری شده است.

وکیل مهاجرت به اسپانیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • وظایف وکیل مهاجرت به اسپانیا چیست؟
 • یک وکیل مهاجرت به اسپانیا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 • چگونه میتوان یک وکیل مهاجرت به اسپانیا را پیدا کرد؟

وظایف وکیل مهاجرت به اسپانیا چیست؟

از آنجایی که شرایط اقتصادی و سیاسی کشورهای جهان مدام در حال تغییر است، قوانین و شرایط مربوط به مهاجرت و میزان پذیرش مهاجران نیز در کشورهای مختلف تغییر خواهد کرد. پس چنانچه متقاضیان مهاجرت، اطلاعات و دانش کافی و به روزشده ای از قوانین و شرایط مهاجرتی کشور مورد نظر نداشته و اقدام به اخذ یک وکیل باتجربه ننمایند، قطعا نه تنها موفق به مهاجرت نخواهند شد، بلکه با یک اشتباه، سرمایه و وقت خود را از دست خواهند داد. از آنجایی که وکلای مهاجرتی مدام در حال بررسی و رسیدگی به پرونده های مهاجرت هستند، به قوانین کشورهای مختلف آگاه بوده و اطلاعات به روز شده و جدید در اختیار دارند. پیشنهاد ما به شما آن است که در هر یک از روش های مهاجرت به اسپانیا، از تجربیات وکلای مهاجرتی بهره برده و مسیر مهاجرت خود را آسان کنید.

از وظایف یک وکیل مهاجرت به اسپانیا ، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

وکیل مهاجرت به اسپانیا
 • ارائه انواع اطلاعات به متقاضیان در خصوص روش های مختلف مهاجرت به اسپانیا
 • بررسی شرایط متقاضیان جهت انتخاب بهترین روش برای مهاجرت آنان
 • انجام کلیه امور اداری مانند نامه نگاری ها و ارسال مدارک متقاضیان
 • تسریع در فرآیند دریافت پاسخ از کشور مورد نظر
 • ارائه اطلاعات در خصوص چگونگی اخذ ویزای شنگن
 • رسیدگی و رفع هرگونه مشکل در خصوص اخذ ویزای اسپانیا
 • ارائه توضیحات در خصوص روش های مختلف سرمایه گذاری در اسپانیا
 • هماهنگی و تعیین وقت قبلی جهت مراجعه متقاضی به سفارت اسپانیا

یک وکیل مهاجرت به اسپانیا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک وکیل مهاجرتی خوب میتواند در شرایط سخت که شما نیاز به حمایت دارید، با ارائه بهترین و عملی ترین راه حل ها، مسیر را برای شما هموار کرده و هرگونه استرس را از شما دور نماید. اولین و مهم ترین قدم در انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب، اطمینان حاصل کردن از مجوز وکیل مربوطه برای انجام امور مهاجرتی میباشد. متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت وزارت کار، مدارک وزارت علوم و وزارت کار وکیل مورد نظر را بررسی نمایند. لازم به ذکر است که در برخی از کشورها نظیر کانادا، از سوی اداره مهاجرت، به وکلا مجوز انجام امور مهاجرتی داده میشود و متقاضیان اخذ وکیل میتوانند با مراجعه به وبسایت کانون وکلا، نسبت به بررسی مجوز کار وکیل مورد نظر اقدام نمایند. در سایر کشورها نیز امکان مراجعه به وبسایت کانون وکلا و بررسی مجوز کار وکیل، وجود دارد.

از آنجایی که عده ای به عنوان دلال و بدون مجوز وکلات، اقدام به انجام امور مهاجرتی مینمایند، لازم است مدتی را به تحقیق در خصوص وکیل انتخابی خود اختصاص داده و از کلیه مجوز ها و صلاحیت های او اطمینان حاصل نمایید. در گام بعدی، لازم است تجربه وکیل مهاجرتی را بررسی کرده و از موفقیت پرونده های مهاجرتی قبلی که به عهده ایشان بوده است، مطمئن شوید. انتخاب یک وکیل مهاجرتی تازه کار و نابلد، قطعا منجر به از دست دادن شانس شما برای مهاجرت خواهد شد. پاسخگویی سریع و حس مسئولیت پذیری در پیگیری پرونده های حساس، ارائه راه حل های جدید و خلاقانه در کنار قدرت تصمیم گیری صحیح، از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل مهاجرت به اسپانیا میباشد.

وکیل مهاجرت به اسپانیا

چگونه میتوان یک وکیل مهاجرت به اسپانیا را پیدا کرد؟

متقاضیان اخذ وکیل مهاجرت به اسپانیا میتوانند با مراجعه به وبسایت جستجوی وکیل قوه قضاییه که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، وکیل مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اطمینان حاصل نمایند که وکیل مربوطه علاوه بر دریاف پرونده های حقوقی، پرونده های مهاجرتی را نیز دریافت میکند یا خیر.

در روش دیگر که بهترین و مطمئن ترین روش برای انتخاب وکیل مهاجرتی میباشد، مراجعه به موسسات مهاجرتی است. این موسسات وکلای مجرب که در زمینه مهاجرت تخصص دارند را به شما پیشنهاد میدهند. فقط توجه داشته باشید که قبل از هرگونه اقدام، باید نسبت به داشتن مجوز آن موسسه و وکلای پیشنهادی، اطمینان حاصل کنید. در ضمن، متقاضیان مهاجرت به اسپانیا میتوانند در کنار یافتن وکیل مهاجرتی خوب، از تجارب مشاوران مهاجرتی که به شرایط و قوانین کشور مقصد تسلط کافی دارند، استقاده کنند. تفاوت مشاوران مهاجرتی و وکلای مهاجرتی در آن است که اگرچه این مشاوران در رشته حقوق تحصیل کرده اند، اما دارای پروانه وکالت و یا مجوز رسمی و قانونی از قوه قضاییه نیستند و صرفا اطلاعات به روز و دقیقی از شرایط مهاجرت و قوانین کشورهای مقصد دارند.

سؤالات متداول
 • کدام روش مهاجرت به اسپانیا کم هزینه تر است؟

بر اساس تجارب به دست آمده در سال های قبل، در بین روش های مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری از طریق جاب آفر، کم هزینه ترین روش خواهد بود.

 • آیا برای مهاجرت به اسپانیا، اخذ وکیل الزامی میباشد؟

خیر. متقاضیان میتوانند شخصا پروسه مهاجرت را تکمیل نمایند اما به دلیل عدم آگاهی از کلیه قوانین و شرایط مهاجرت، ممکن است با یک اشتباه با ریجکت شدن درخواست مواجه شوند. پس پیشنهاد میشود حتما نسبت به اخذ یک وکیل مهاجرت به اسپانیا که دارای تجربه و مجوز باشد، اقدام نمایید.

بله. از آنجایی که وکلا به قوانین وشرایط واقف بوده و راه حل های بهتری برای اخذ ویزا و اقامت دارند، پروسه مهاجرت شما آسان تر و کوتاه تر خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این پروسه و مدت زمان لازم برای اخذ ویزای اسپانیا، به روش مهاجرت متقاضی بستگی خواهد داشت.

سخن پایانی

از آنجایی که قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف جهان متفاوت بوده و حتی هر ساله در حال تغییر است، انتخاب یک وکیل مهاجرتی زبده و باتجربه میتواند مانع از به هدر رفتن سرمایه و وقت متقاضیان به مهاجرت باشد. ما در این مقاله به بررسی لزوم داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا در اخذ اقامت اسپانیا پرداختیم. کشور اسپانیا که بعد از برلین، بزرگ ترین کشور قاره اروپا به حساب می آید، دارای اقتصاد بسیار قوی و گردش مالی وسیع در سطح جهانی است. پایه های قوی این کشور در زمینه صنعت و اقتصاد، آن را به پنجمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا تبدیل کرده و مهاجران بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده است.

شما میتوانید برای موفقیت در مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور از تجارب کارشناسان و وکلای گروه عالیان ویزا بهره مند شوید. گروه بین المللی عالیان ویزا با همکاری زبده ترین وکلای رسمی ایران، اروپا، کانادا و انگلستان، خدمات منحصر به فردی را در زمینه اخذ انواع ویزاها به متقاضیان عرضه مینماید. همچنین، عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور اسپانیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
One thought on “لزوم داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا در اخذ اقامت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *