صفر تا صد مهاجرت به انگلیس

اگر این روزها به فکر مهاجرت به انگلستان افتاده‌اید، حتما با دانش و آگاهی تصمیم‌گیری کرده و به‌ خوبی می‌دانید که یکی از بهترین مقصدها را انتخاب کرده‌اید. هرآنچه باید درباره مهاجرت به کشور انگلستان بدانید را در این مقاله می‌توانید بیابید. پس با ما همراه باشید تا با تمامی راه‌ها، قوانین، بایدها و نبایدها و استثنائات مهاجرت قانونی به کشور زیبا و اسرار آمیز انگلستان آشنا شوید. عالیان ویزا همان مکانی است که تمامی اطلاعات لازم را به شما می‌دهد و ما به شما قول می‌دهیم پس از خواندن این مطلب بتوانید بهترین تصمیم‌گیری را در مورد مناسب‌ترین روش برای مهاجرت به انگلستان داشته باشید. در این نوشته به بررسی انواع روش‌های مهاجرت، هزینه‌های زندگی در انگلستان، مزیت‌های زندگی در انگلیس و شرایط مورد نیاز برا گرفتن ویزای انگلستان می‌‌پردازیم. 

مهاجرت به انگلیس

كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور انگلستان، گردآورى شده است. به‌طور کلی در مقاله پیش رو در مورد تمامی عنوان‌های زیر به تفصیل صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • انواع روش‌های مهاجرت به انگلیس
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری (سرمایه گذاری، افراد دارای مهارت، هنرمندان، افراد خاص)
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • هزینه زندگی در انگلستان
 • مزایای مهاجرت به انگسلتان
 • مراحل اخذ ویزای انگلستان

انواع روش‌های مهاجرت به انگلستان

همان‌طور که می‌دانید از دیرباز جامعه بزرگی از ایرانیان چه به منظور تحصیل، چه با عنوان مهاجرت کاری یا ازدواج با افراد دارای تابعیت انگلستان به این کشور مهاجرت کرده‌اند و هم اکنون تعداد زیادی از هموطنان ما در این کشور سکونت دارند. در این بخش قصد داریم تا انواع روش‌های مهاجرت به انگلیس ،کشور جذاب اروپایی را شرح دهیم. حتما می دانید شهر بی‌نظیر لندن پایتخت کشور انگلیس است و بریتانیای کبیر از چهار کشور انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی تشکیل شده است. ما در این مقاله به بررسی و تشریح روش‌های مهاجرت به معروف‌‌ترین کشور بریتانیایی یعنی انگلیس می‌پردازیم. مساحت انگلستان حدودا 130000 کیلومتر و جمعیت آن حدود 55 میلیون نفر است. 

مهاجرت به انگلیس

همان‌طور که حتما شنیده‌اید انگلیس کشوری تقریبا همیشه بارانی است. البته هوای آن معمولا پیش بینی ناپذیر است، اما در اغلب روزهای سال می‌توان هوای ابری و بارانی را در این کشور مشاهده کرد.

 1. مهاجرت تحصیلی به انگلستان
 2. مهاجرت کاری و سرمایه گذاری، هنرمندان، کارگران متخصص، افراد نخبه در زمینه تکنولوژی
 3. مهاجرت از طریق ازدواج
 4. مهاجرت از طریق تولد
 5. مهاجرت از طریق پناهندگی در انگلستان

هر کدام از روش‌های بالا برای دسته‌ای از افراد مناسب‌تر هستند. به عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید دارای شرایط و ویژگی‌هایی باشید که قطعا با مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بسیار متفاوت است. در ادامه به بررسی هر کدام از روش‌های بالا می‌پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در واقع مهاجرت از طریق تحصیل یکی از بهترین و معروف‌‌ترین راه‌های مهاجرتی و اخذ ویزای انگلیس است. البته این روش خود دارای زیرمجموعه‌ها و شرایط و قوانین مختلفی است که بدون برخورداری از آنها شما موفق به اخذ ویزای تحصیلی نمی‌شوید. مدارس و دانشگاه‌های انگلستان جزء بهترین مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان هستند و دانشگاه‌هایی مانند کمبریج و آکسفورد در سرتاسر جهان امتیاز و محبوبیت بسیار بالایی دارند و هرساله افراد زیادی از گوشه و کنار جهان خواهان تحصیل در این دانشگاه‌ها هستند. البته به جز این دو دانشگاه بسیار معروف، دانشگاهای دیگری همچون منچستر، بریستول، امپریال کالج، ادینبورگ، کینگستون، باکینگهام و سنت اندورز نیز رده بالایی دارند.

دقت کنید پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی و گرفتن پذیرش از یک دانشگاه خاص حتما بررسی کنید که آیا این دانشگاه مورد تأیید وزارت ایران است یا خیر. در کل برای ورود به مدارس و دانشگاه‌های انگلیس شما لازم است که پیشینه تحصیلی و پژوهشی بسیار خوبی داشته باشید و در کنار آن به زبان نیز تسلط کافی داشته و مدارک زبان خود را ارائه دهید. هرچه پیشینه تحصیلی شما قوی‌تر و در زمینه پژوهش و انجام کارهای تحقیقاتی، مطالعاتی و اختراعات بهتر عمل کرده باشید، راحت‌تر و از دانشگاه‌های مطرح‌تری می‌توانید پذیرش تحصیلی انگلستان را دریافت کنید.

قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بهتر است با طول مدت هر دوره در این کشور آشنا باشید. به عنوان مثال تحصیل در دوره کارشناسی، سه ساله، در کارشناسی ارشد یک ساله و در مقطع دکترا سه سال به طول می‌انجامد و هزینه تحصیل در هر کدام از این مقاطع متفاوت است. با توجه به دانشگاهی که از آن پذیرش می‌گیرید، تفاوت زیادی در هزینه‌های دانشگاهی وجود دارد. همچنین اگر موفق به دریافت بورسیه شوید، هزینه‌های شما به طور کامل و یا به میزان زیادی در دوران تحصیل کاهش می‌یابد. نکته‌ای که اغلب برای متقاضیان ویزای تحصیلی انگلستان سؤال بر انگیز است، اجازه کار در حین تحصیل است. به طور کلی هر دانشجو به مدت 20 ساعت در هفته می‌تواند به کار در این کشور مشغول شود. مهاجرت تحصیلی به انگلیس به شما این فرصت را می‌دهد که بعد از اتمام تحصیلات، شغلی عالی پیدا کرده و اقامت خود را دائمی کنید.

اما چرا انگلستان پرطرفدارترین مقصد مهاجرین تحصیلی سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ شناخته شده است؟

جالب است بدانید بر اساس اخرین بروز رسانی ها در نظام آموزشی کشور انگلستان، تغییراتی شگرف و هوشمندانه ایجاد شده است که برای یک دانشجو بسیار انگیزش بخش و امیدوار کننده است. در این تغییرات، برخی دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های فوق فشرده‌ی لیسانس را «دوساله» برگزار می‌کنند که در این دوره‌های لیسانس دانشجو بدون وقفه ترم‌های متوالی تحصیلی را پشت سر می‌گذارد. این در حالیست که در بعضی کشور‌ها نظیر آلمان که پرطرفدار هم هستند، تصور این است که اخذ یک مدرک لیسانس خیلی ارزان‌تر از کشوری نظیر انگلستان خواهد بود، اما با تغییری که به عرض رساندیم، شما در انگلستان اگر دوساله لیسانس دریافت کنید، از نظر هزینه‌هایی که در دو سال صرف نموده‌اید، با یک لیسانس ۴ و ‌یا حتی ۵ ساله‌ی کشور آلمان برابری خواهد نمود و خیلی‌ها هم معتقد هستند شاید ارزان‌تر هم بشود.

مهاجرت به انگلیس

اما وجه تمایز دیگری در سیستم تحصیلی دانشگاه‌های انگلستان با سایر کشور‌ها اینست که دوره‌هایی به نام کار-تحصیل وجود دارد. این بدان معناست که شما لیسانس و یا فوق لیسانس خود را با شرایطی ویژه تحصیل می‌نمایید. بدین صورت:

۱- سال اول و دوم لیسانس خود را در دانشگاه می‌گذرانید و سال سوم با کمک دانشگاه در یک کمپانی انگلیسی در شهر محل تحصیلتان موقتا استخدام می‌شوید و یک سال کامل با حقوق و مزایای کامل نظیر یک کارمند انگلیسی شاغل می‌شوید. میزان درآمد شما ماهیانه بین ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ پوند خواهد بود. پس از آن، سال چهارم را مجددا در دانشگاه به عنوان سال آخر لیسانستان مطالعه نموده و فارغ التحصیل می‌شوید. در این صورت شما هم از انگلستان مدرک تحصیلی دریافت نموده‌اید، هم درآمد قابل توجهی در یک سال داشته‌اید و هم بدلیل داشتن یک سال کامل سابقه‌ی کار در بازار کار انگلستان، امکان کاریابی بسیار خوبی در این‌کشور خواهید داشت. پس می‌توانیم‌ بگوییم کشور انگلستان راهی را برای شما متقاضیان عزیز باز نموده که با خیال آسوده و با گارانتی شغل، جهت تحصیل در این کشور بار خود را بسته و به شهر‌های زیبای آن مهاجرت کنید.

این امکان همچنین در مقطع فوق لیسانس نیز وجود دارد که با وجود یک ساله بودن مقطع فوق لیسانس، تحصیل در انگلستان را بسیار  مقرون‌به‌صرفه خواهد نمود.

و اما کلام اخر در باب تحصیل در انگلستان، از بعد از خروج انگلستان از اتحادیه ی اروپا ، این کشور شدیدا کمبود نیروی کار را در بخشهای مختلفی از بازار کار خود احساس نموده است، بنابراین قاعده‌ای تعریف نمود تا هر دانشجوی بین المللی که در انگلستان تحصیل می‌نماید، بتواند بین دو تا سه سال با عنوان PSW در این کشور اقامت خود را ادامه داده و از شانس بالای ورود به بازار کار انگلستان بهره مند شود.

مهاجرت کاری و سرمایه گذاری هنرمندان، کارگران متخصص، افراد نخبه در زمینه تکنولوژی

هرچند مهاجرت کاری به انگلیس در صورتی‌که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا سکونت نداشته باشید، امری دشوار است اما مطمئن باشید چنانچه در کار خود متخصص هستید و تخصص شما در زمینه‌هایی است که انگلیس با کمبود نیرو مواجه است، شما می‌توانید به روش‌های زیر ویزای کاری را دریافت و به انگلستان مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت دائم به انگلیس را دارید، می‌بایست جزء افراد کار آفرین باشید و ایده تجاری نوآورانه‌ داشته باشید و یا در یکی از زمینه‌های سرمایه گذاری مورد نیاز دولت انگلستان اقدام کنید.

مهاجرت به انگلیس

روش دیگر این است که تحصیلات بالا در یکی از رشته های تخصصی داشته باشید تا به‌راحتی بتوانید کاری متناسب با رشته خود یافته و با دریافت نامه از کارفرما به انگلستان مهاجرت کنید. شما با کمک گرفتن از مؤسسه‌ای متخصص می‌توانید احتمال کاریابی یا اخذ ویزای کاری را برای خود افزایش دهید. همکاران ما در عالیان می‌توانند بهترین گزینه برای راهنمایی و ارائه مشاوره در این زمینه برای شما باشند. البته برای مهاجرت کاری باید دقت کنید که در کدام دسته‌بندی یا Tier قرار می‌گیرید. ردیف‌های TIER  شامل موارد‌ی همچون مهاجرت برای کارآفرینان، سرمایه گذاران، فارغ‌التحصیلان، کارگران ماهر، کارگران با مهارت کم، افراد مذهبی، ورزشکاران، هنرمندان، افراد نخبه و دانشجویان است. (Tier1، Tier2، Tier3، Tier4، Tier5 …)

 البته دقت کنید که بسیاری از این انواع ویزاهای کاری برای کشور ما قابل دریافت نیستند و انگلیس آنها را فقط مختص به کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار داده است. با وجود سختی گرفتن ویزای کاری انگلیس اما این کار دور از ذهن و نشدنی نیست و شما چنانچه بخواهید از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، از طریق مدرک تحصیلی و از طریق مهارت خود اقدام به دریافت ویزای کاری کنید، همکاران ما در عالیان ویزا در تمامی مراحل همراه شما هستند و مناسب‌ترین راه را به شما در اخذ ویزای کاری انگلستان معرفی می‌کنند. در تصویر زیر می‌توانید نرخ بیکاری در انگلستان را در سال‌های مختلف ببینید و همان‌طور که مشاهده می‌کنید در2020 نرخ بیکاری تنها 4.8 درصد بوده است.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به انگلیس ، ازدواج با افراد تبعه این کشور است. نکته مهم در این نوع ویزا این است که شما باید بتوانید ازدواج واقعی خود را اثبات و روابط احساسی و عاطفی خود را با سند و مدرک‌هایی مانند عکس، سند ازدواج و … اثبات کنید. در این روش همچنین شما باید دارای نامه عدم سوءپیشینه بوده و از سلامتی کامل برخوردار باشید. علاوه‌ براین لازم است قبل از اقدام به گرفتن ویزای ازدواج همسر شما که تبعه کشور انگلیس است، نامه تمکن مالی خود را تقدیم کند تا ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و همسرش را در کشور انگلیس دارد.

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی نیز در سال‌های اخیر در میان مردم کشورهای آسیایی با افزایش زیادی روبرو بوده است، به‌صورتی که می‌توان آن را یکی از روش‌های مهاجرت به حساب آورد. در این روش، شخص متقاضی پناهندگی باید اثبات کند که جان و مال او در کشور خودش در خطر است. دقت کنید که این روش یکی از مخاطره‌آمیزترین روش‌ها است و در نتیجه بهتر است که با کمی تلاش و بهره‌گیری از مؤسسات معتبر سعی کنید از روش‌های قانونی و اصولی به انگلستان مهاجرت کنید.

مهاجرت از طریق تولد

کودک متولد شده در انگلیس چنانچه دارای پدر یا مادر تبعه انگلیس باشد، به‌آسانی می‌تواند ویزای انگلستان را دریافت کرده و تبعه این کشور شود. انگلستان در این نوع مهاجرت اصل خون را ملاک قرار می‌دهد، یعنی برخلاف آمریکا و کانادا که فقط و فقط در صورت به دنیا آمدن کودک در آنجا بدون در نظر گرفتن والدین، کودک را تبعه کشور خود حساب می‌کنند، در اروپا باید حتما والدین دارای تابعیت کشور انگلیس باشند تا بتوانند برای فرزند تازه متولد شده خود ویزا دریافت کنند.

هزینه زندگی در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای گران در جهان به حساب می‌آید که زندگی در آن شامل هزینه‌های زیادی می‌شود. این هزینه ها بسته به روش زندگی دانشجویی، کاری و تعداد افراد خانواده دارای تفاوت زیادی هستند. آنچه مهم است این است که شما قبل از مهاجرت دائمی به انگلیس بدانید تمکن مالی شما در هر کدام از روش‌های مهاجرت باید به چه نحو و اندازه‌ای باشد. مؤسسه مهاجرتی حقوقی عالیان ویزا به خوبی این شرایط را برای شما می‌سنجد تا با آمادگی کامل وارد خاک انگلیس شوید و تا آنجا که امکان دارد از شرایط رفاهی مناسبی در بدو ورود خود برخوردار شوید.

مزیت‌های مهاجرت به انگلیس

اگر به دنبال کشوری پیشرفته برای مهاجرت هستید، بی‌شک انگلیس یکی از نخستین گزینه‌های شما است. علاوه‌ بر‌این‌ که فاصله این کشور اروپایی تا ایران نسبت به کانادا و کشورهای آمریکایی بسیار کمتر است، این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارا است. برای تحصیل فرزندان شما بسیار مناسب است و از نظر دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس دارای بهترین مؤسسات و مطرح‌ترین دانشگاه‌های جهان است. از لحاظ کیفیت زندگی و خدمات بهداشتی و درمانی نیز این کشور جزء کشورهای بسیار خوب جهان قرار گرفته است.

مهاجرت به انگلیس

مراحل مهاجرت به انگلیس

با توجه به روشی که شما برای اخذ اقامت انگلستان برگزیده‌اید و شرایط شما، مراحل دریافت ویزا برای هر فرد متفاوت است. به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی با مراحل دریافت ویزای کاری یا مهاجرت از طریق ازدواج تفاوت دارد. شما با توجه به شرایط خود و مناسب‌ترین روش مهاجرتی طبق ویژگی‌ها و امتیازات فردی‌تان باید به یک مؤسسه معتبر مراجعه کنید که تمامی راه‌های حقوقی را به طور کامل برای شما بررسی می‌کند و کار خود را به آنها بسپارید.

مؤسسه عالیان ویزا، مجموعه‌ای حقوقی مهاجرتی است که سابقه‌ای درخشان در امر دریافت ویزا برای هموطنان ایرانی دارد و برای هر فرد با توجه به پیشینه و همچنین شرایط فعلی او بهترین برنامه مهاجرتی را تدارک می‌بیند. برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی مخصوص خود با مشاوران متخصص ما در مؤسسه عالیان تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین شیوه راهنمایی کنند.

سخن پایانی

مهاجرت به انگلیس گرچه نشدنی نیست اما داری پیچیدگی‌هایی است که اگر خودتان تصمیم به دنبال کردن مراحل اخذ ویزا بگیرید، ممکن است پروسه‌ای بسیار طولانی شود و در میانه‌های راه ناامید شوید. اما با سپردن این امر مهم به مؤسسه ای که به تمامی ریزه‌کاری‌ها و مقررات و قوانین حقوقی و عمومی مهاجرت به انگلیس آشنا است، شما می‌توانید با خیال راحت خود را برای سفر و اقامت انگلستان آماده کنید. عالیان ویزا در راه اخد اقامت کشور انگلیس همراه و همگام شما است.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *