صفر تا صد مهاجرت کاری به آلمان

آلمان یکی از قدرتمند ترین کشورهای اروپا است که 80.2 میلیون نفر جمعیت دارد و از آن جایی که نرخ رشد جمعیت در آلمان روند نزولی دارد، در سال های اخیر مهاجران بسیاری را پذیرفته است. 50 میلیون نفر از مردمان کشور آلمان، پیرو دین مسیحیت (پروپستان و کاتولیک)، حدود 3 میلیون پیرو دین اسلام که دومین دین رسمی آلمان به حساب می آید و حدود 29 درصد از جمعیت آلمان نیز پیرو دین و مذهب خاصی نیستند. زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است که جزو زبان های رسمی اتحادیه اروپا به شمار می رود.  کشور آلمان بزرگ ترین قدرت اقتصادی در اروپا محسوب می شود و محصولات صنعتی که در این کشور تولید می شوند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و همچنین افرادی که در آلمان زندگی می کنند، از بالاترین استانداردهای زندگی در دنیا بهره مند هستند.

مهاجرت کاری به آلمان

 شرکت ها و کمپانی های مشهور زیادی در این کشور مستقر هستند که این امر فرصت را برای اشخاصی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند فراهم می کند. این اشخاص می توانند با دریافت ویزای کاری آلمان، در این کشور مستقر شده و در زمینه تخصص خود مشغول به کار شوند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • نحوه دریافت ویزای کاری آلمان
 • چه کسانی به ویزای کاری آلمان نیاز دارند؟
 • مشاغل پر تقاضا در کشور آلمان
 • قوانین و حقوق کار در آلمان
 • چگونگی درخواست کار و اقامت آلمان
 • بهترین وب سایت های کاریابی در آلمان
 • کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

نحوه دریافت ویزای کاری آلمان

برای مهاجرت کاری به آلمان در ابتدا باید نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام کنید. مراحل دریافت ویزای کاری آلمان به صورت زیر است:

 • در ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی در آلمان داشته باشید. در این باب می توانید از سایت های کاریابی معتبر استفاده نمایید.
 • تمام مدارک مورد نیاز را طبق دستورالعمل جمع آوری کنید. 
 • برای مصاحبه ویزا از سفارت آلمان درخواست وقت بگیرید. 
 • هزینه دولتی درخواست روادید آلمان را پرداخت نمایید.

با اخذ مشاوره کامل از کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی عالیان ویزا، در جلسه مصاحبه شرکت نموده و جهت دریافت پاسخ درخواست ویزای خود، حدود یک الی سه ماه منتظر بمانید.

چه کسانی به ویزای کاری آلمان نیاز دارند؟

اتباع کشورهای زیر می توانند بدون ویزا به کشور آلمان وارد شوند و برای اقامت و مقاصد کاری درخواست خود را مطرح نمایند:

 • کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • کشور استرالیا
 • کشور کانادا
 • کشور ژاپن
 • کشور نیوزلند
 • کشور سوئیس
 • جمهوری کره

بنابراین شهروندان سایر کشورهای جهان که در این لیست قرار ندارند، باید قبل از سفر به آلمان ویزای کاری خود را دریافت کنند.

مشاغل پر تقاضا در کشور آلمان

از آن جایی که آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است و اقتصاد قدرتمندی دارد، یافتن شغل در این کشور محدودیتی ندارد. نرخ بيكارى در كشور آلمان حدود 5.8 درصد است كه اين موضوع موجب شانس بالاى كاريابى مهاجرين در اين كشور می شود. بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند، به راحتی می توانند بر اساس مدرک تحصیلی و تخصص خود، در این کشور مشغول به کار شوند. برخی از پر تقاضا ترین مشاغل در کشور آلمان به شرح زیر هستند:

 • مشاغل پزشکی و پرسداری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • ریاضیدان
 • تکنسین برق
مهاجرت کاری به آلمان
قوانین و حقوق کار در آلمان

میانگین ساعات کاری در کشور آلمان، حدود 40 ساعت در هفته است که بستگی به نوع قرارداد کاری میان کارمند و کارفرما دارد و ممکن است کمتر یا بیشتر شود. بنابراین در آلمان یک کارمند می تواند حدود 10 ساعت در روز کار کند. حداقل حق تعطیلات قانونی سالانه در آلمان نیز 20 روز در سال است. علاوه بر تعطیلات، کارگران آلمانی از مزایای دیگری مانند دست مزد بیماری و حقوق زایمان نیز بهره مند می شوند. در آلمان بیشتر مشاغل، اعم از تمام وقت و پاره وقت، بر اساس قرارداد کار تنظیم می شوند. باید توجه داشته باشید که قبل از امضای قرارداد، جزئیات دقیق هر قرارداد مورد بررسی قرار گیرد، زیرا برخی از کارفرمایان سعی می ‌کنند بندهایی را به قرارداد اضافه کنند که به شدت به نفع آن ها است.

چگونگی درخواست کار و اقامت آلمان

جهت اخذ اقامت کاری آلمان، از دو طریق می توانید اقدام نمایید؛ راه اول اخذ ویزای جست و جوی کار است که نیاز به پیشنهاد شغلی ندارد و این ویزا کوتاه مدت شش ماهه است و قابلیت تمدید نیز ندارد و در صورتی که با این ویزا به آلمان وارد شوید و یک موقعیت شغلی دریافت کنید، می توانید بر اساس آن پیشنهاد شغلی مدارک خود را کامل کرده و بر اساس آن از سفارت آلمان در کشور محل تولد خود درخواست نموده و این بار اقامت بلند مدت کاری آلمان را دریافت نمایید؛ که در این حالت می توانید خانواده خود را که شامل فرزندان زیر 18 سال و همسر می باشند، به پرونده خود ملحق کنید. حالت دوم این است که با داشتن پیشنهاد شغلی، جهت اخذ اقامت کاری آلمان اقدام نمایید. جهت کسب اطلاع از جزئیات اقدامات مورد نیاز پس از ورود به کشور آلمان، می توانید با کارشناسان متخصص گروه عالیان ویزا تماس گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه را دریافت نمایید.

بهترین وب سایت های کاریابی در آلمان

اگر به دنبال یک شغل عالی به صورت تمام وقت و یا پاره وقت در کشور آلمان هستید، می توانید با مراجعه به وب سایت هایی که در زمینه کاریابی فعالیت می کنند، فرصت های شغلی مناسب خود را پیدا کنید. در ادامه به معرفی بهترین وب سایت هایی که جهت کاریابی در آلمان فعالیت دارند، می پردازیم:

مهاجرت کاری به آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا Blue Card

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان، به منزله مجوز اقامت موقت است. با این حال، این کارت فقط برای گروه خاصی از افراد مانند اتباع خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مهارت بالایی دارند در دسترس است. داشتن مهارت بالا از نظر کارت آبی اتحادیه اروپا به این معنی است که شما دارای مدرک تحصیلی عالی مانند لیسانس یا فوق لیسانس هستید. برای دریافت این کارت، افراد متقاضی باید حداقل درآمد سالانه 56800 یورو یا 44304 یورو را داشته باشند و در مشاغلی با کمبود کار  مواجه هستند مانند مشاغلی در زمینه های ریاضی، علوم طبیعی، انفورماتیک، فناوری یا پزشکی مشغول به کار شوند. این کارت چهار سال اعتبار دارد و اشخاصی که دارای کارت آبی هستند،  در صورت حفظ شغل می توانند پس از 33 ماه اقامت دائم خود را دریافت کنند. همچنین در صورت اثبات تسلط خود به زبان آلمانی، پس از 21 ماه می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.

بلوکارت آلمان
سؤالات متداول
 • آیا برای مهاجرت کاری به آلمان، داشتن ویزا الزامی است؟

بله، برای مهاجرت کاری به آلمان برای ایرانیان داشتن ویزای کاری الزامی است.

 • حداقل سن برای دریافت ویزای کاری آلمان چقدر است؟

 متقاضی ویزای کاری آلمان باید حداقل 18 سال داشته باشد.

 • برای ویزای کاری آلمان چه مدارکی لازم است؟

مدارکی از قبیل پاسپورت، مدرک تحصیلی، انگیزه نامه، رزومه و تمکن مالی از جمله مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای کاری آلمان هستند.

 • برای مهاجرت کاری به آلمان چه سطح زبان مناسب است؟

افراد متقاضی باید حداقل مدرک B1 زبان آلمانی داشته باشند.

سخن پایانی

آلمان یکی از معدود کشورهایی است که قبل از داشتن پیشنهاد شغلی، ویزا ارائه می دهد؛ بنابراین شما می توانید حتی اگر پیشنهاد شغلی ندارید، نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. این کشور به‌ عنوان یکی از محبوب ‌ترین مقاصد تحصیلی نیز ظاهر شده است و دارای نرخ اشتغال 91 درصدی پس از فارغ ‌التحصیلی است که بسیار بالاتر از میانگین اروپا است. بنابراین دانشجویان بسیاری برای تحصیل این کشور را انتخاب کرده و می توانند پس از اتمام تحصیلات خود بدون هیچ گونه محدودیتی به اشتغال در زمینه تحصیلی خود بپردازند. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت کاری به آلمان را به شما عزيزان ارائه می نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “صفر تا صد مهاجرت کاری به آلمان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *