جديدترين شرايط اخذ ویزای همراه اتریش

شرایط ویزای همراه اتریش یکی از مهمترین مسائل برای افراد علاقمند به مهاجرت به اتریش می باشد. همانطور که می دانیم راه های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد. قبل از انتخاب یکی از آنها، مهاجران بالقوه باید بررسی کنند که آیا می توانند خانواده خود را به عنوان یک همراه بیاورند یا خیر. در نتیجه، ما در این مقاله سعی می کنیم شرایط اخذ ویزای همراه را تجزیه و تحلیل کنیم. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور اتریش گردآورى شده است.

ویزای همراه اتریش
عناوین و موضوعات این مقاله

شرایط ویزای همراه اتریش

همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال در اتریش افراد تحت تکفل و به عنوان همراه محسوب می شوند و می توانند ویزای همراه اتریش را دریافت کنند. علاوه بر این، همسر باید شرایط سنی مشابه متقاضی اولیه را داشته باشد که حداقل 21 سال سن دارد. اکنون سؤال دیگری مطرح شده است: چه کسی می تواند در اتریش همراه محسوب شود؟ کسانی که برای مدت طولانی در اتریش زندگی کرده اند می توانند برای الحاق خانواده درخواست دهند. این افراد عبارت اند از:

 • دارندگان کارت قرمز سفید قرمز
 • دارندگان کارت آبی یا بلو کارت
 • دارندگان کارت قرمز سفید قرمز پلاس
 • افراد خود اشتغال
 • صاحبین مشاغل سودآور
 • محققان دارای اقامت
 • افراد دارای اقامت بلند مدت (مانند دانشجویان)
ویزای همراه اتریش

خانواده ها می توانند با درخواست از طریق سفارت اتریش در کشور محل اقامت خود در اتریش به هم ملحق شوند. پس از تأیید صحت درخواست متقاضی، سفارت اتریش مدارک مورد نیاز را به مقامات مربوطه اتریش ارسال می کند. پاسخ نهایی به این درخواست پس از بررسی نهایی دولت اتریش به سفارت ابلاغ و به متقاضی اعلام خواهد شد. درخواست الحاق خانواده ممکن است از اتریش توسط افرادی که دارای پاسپورت اتریشی هستند و مایل به درخواست برای خانواده خود هستند و همچنین افرادی که آدرس فعلی در اتریش دارند، ارائه شود. شرایط همراه را در هر مورد از سکونت در بندهای بعدی بیان خواهیم کرد.

ویزای همراه برای دانشجویان

دانشجویان همچنین می توانند برای اقامت همراهان خود بر اساس قانون مهاجرت اتریش اقدام کنند. اعتبار ویزای همراه اتریش به همان میزان مدت اعتبار ویزای یک دانشجو و تا پایان تحصیلات دانشجویی است. اکنون می توان برای تحصیل همزمان در اتریش ویزای همراه درخواست کرد. دانشجویان و همراهان آن ها می توانند از این طریق برای سفر مشترک به اتریش اقدام کنند. لازم به ذکر است که متقاضی باید مبلغ 13500 یورو را در حساب خود در اتریش به عنوان حمایت مالی برای الحاق همسر خود اثبات کند. در اتریش، همراه دانشجو اجازه ندارد در اتریش کار کند. والدین دانشجو برای دیدار فرزندان باید ویزای توریستی اخذ کنند و نشان دهند که فرزندشان در این کشور اقامت دارد. اجرای این روند با روند دیگر ویزاهای توریستی تفاوتی ندارد.

ویزای همراه برای افراد شاغل در اتریش

افرادی که در اتریش شاغل هستند نیز واجد شرایط دریافت ویزای همراه اتریش هستند. کارمندان اتریش باید درآمد کافی برای حمایت از خود و مهمانانشان در این نوع اقامت را نشان دهند. فردی که در اتریش کار می کند باید از سال 2020 حداقل 1524 یورو در ماه برای خود، همسر و فرزندان خود به اضافه 149 یورو اضافی برای هر فرزند درآمد داشته باشد. اگر در اتریش کار می کنید می توانید ویزای همراه دریافت کنید. پس از اخذ ویزای کار اتریش، متقاضی می تواند درخواست الحاق خانواده را ارائه دهد. فرد اصلی قبل از پیوستن به خانواده باید کارت اقامت دریافت کند و می تواند در اتریش این کار را انجام دهد.

ویزای همراه برای افراد سرمایه گذار

متقاضیان موفق برای سرمایه گذاری ها یا مشاغل پردرآمد در اتریش نیز می توانند درخواستی برای ویزای همراه اتریش ارائه دهند. برای درخواست برای الحاق خانواده در این شرایط، فرد باید درآمد کافی نیز داشته باشد. در اقامت تمکن مالی اتریش یا همان ویزای خودحمایتی اتریش امکان الحاق خانواده وجود ندارد. ممکن است در برخی از انواع سرمایه گذاری، مانند کارآفرینی، در کنار سرمایه گذار فرد همراه نیز بتواند اقامت دریافت کند. شایان ذکر است که در اقامت های سرمایه گذاری اتریش ، به غیر از اقامت خود حمایتی یا همان تمکن مالی، همراهان اجازه کار خواهند داشت و می توانند به صورت تمام وقت در کشور اتریش مشغول به کار شوند.

ویزای همراه برای ازدواج

برای اعطای ویزای الحاق به همسر در اتریش، باید مدرکی نشان دهند که این زوج مدت زیادی با هم بوده اند و در این مدت با هم زندگی کرده اند. در اتریش تنها از طریق ازدواج می توان به صورت قانونی وارد این کشور شده و در آن اقامت داشت. متقاضی می تواند ویزای همراه اتریش را برای ازدواج دریافت کند و در صورتی که تمام شرایط لازم را داشته باشد و دانش اولیه آلمانی را داشته باشد، اجازه کار و تحصیل در آنجا را خواهد داشت. شخص اصلی باید اثبات کند در اتریش در آمد کافی دارد.

ویزای همراه اتریش

مدارک لازم برای ویزای همراه

مدارک لازم برای ویزای همراه اتریش بدین صورت می باشد:

 • فرم درخواست ویزای همراه تکمیل شده
 • درآمد کافی یا تمکن مالی کافی ماهیانه ۱۵۲۴ یورو برای زوج های متاهل و به ازای هر فرزند ۱۴۹ یورو به این مقدار اضافه خواهد شد
 • بیمه درمانی با سقف ۳۰ هزار یورو پوشش
 • محل اقامت مناسب با استانداردهای محلی
 • شناسنامه عکس کنونی متقاضی که بیشتر از ۶ ماه از آن نگذشته باشد
 • سند ازدواج (برای همسر)
 • مدارک اثبات محل اقامت مانند سند اجاره خانه یا سند ملک
 • کارت اقامت شخص اصلی
 • مدرک زبان A1آلمانی

 مدرک زبان برای افراد زیر نیاز نمی باشد:

 • افرادی که زیر ۱۴ سال سن دارند
 • افرادی که به خاطر مشکلات جسمی یا روحی نمی توانند مدرک زبان ارائه دهند
 • اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز سفید قرمز که در دسته کارکنان بسیار ماهر قرار گرفته اند و یا دارندگان کارت آبی اروپا
 • اعضای خانواده پناهندگان
 • افرادی که مدرک دانشگاهی مانند لیسانس و یا بالاتر دارند

هزینه زندگی یک خانواده در اتریش

هزینه زندگی در اتریش برای خانواده ها یکی از مهم ترین عوامل مربوط به ویزای الحاق خانواده در اتریش است. این هزینه ها ممکن است تاثیر قابل توجهی بر تصمیم متقاضی و خانواده وی برای مهاجرت داشته باشد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، اتریش یکی از مکان هایی است که هزینه زندگی یک خانواده در آن مناسب و متناسب با درآمد آنها است. با درآمد ماهانه حدود ۲۰۰۰ یورو، متقاضی ویزای اتریش می تواند هزینه های مسکن، غذا، حمل و نقل و بسیاری از هزینه های جانبی دیگر را بپردازد. با توجه به موقعیت ملک  در داخل یا خارج از مرکز شهر، آپارتمان یا ویلا، و تعداد اتاق های آن  هزینه اجاره خانه در اتریش از 530 تا ۱۲۰۰ یورو در ماه متغیر است.

سؤالات متداول

 • شرط اصلی اخذ ویزای همراه اتریش چیست؟

به طور کلی شخص اصلی باید اقامت قانونی و معتبر داشته و درآمد کافی و یا تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی همراه داشته باشد.

 • آیا همراه دانشجو در اتریش اجازه کار دارد؟

خیر

 • آیا امکان ورود همزمان با همراه برای کشور اتریش وجود دارد؟

بله امکان دارد.

 • آیا امکان اخذ ویزای همراه برای فرزند مجرد بالای ۱۸ سال وجود دارد؟

بطور معمول خیر

 • صدور ویزای همراه چقدر زمان می برد؟

حدود ۶ الی ۸ ماه

سخن پایانی

شرایط ویزای همراه اتریش، ویزای همراه برای دانشجویان و سرمایه گذاران در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همه ساکنان طولانی مدت در اتریش مجاز به درخواست اقامت برای الحاق همراهان خود هستند. در اکثر این اقامت ها، فرد بزرگسال همراه بالای 18 سال باید دارای مدرک A1 آلمانی باشد تا بتواند درخواستی برای اخذ ویزای همراه به سفارت اتریش ارائه دهد. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به اتریش را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. سلام آیا مدرک زبان انگلیسی برای همراه ضروری است ؟
  و آیا باید همراه مدرک زبان انگلیسی داشته باشه یا آلمانی ؟

 2. درود برشما
  لطفا برای بررسی کامل شرایطتون و ارائه بهترین مسیر مهاجرتی برای شما با شماره 02191304747 تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *