چگونه برای آوسبیلدونگ فنلاند اقدام کنیم؟

آیا می دانستید شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند ارزان ترین راه جهت اخذ اقامت اروپا برای شما و اعضای خانواده تان است؟ در این روش اعضای خانواده شما از بدو ورود به فنلاند اجازه کار خواهند داشت و فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در مدارس فنلاند تحصیل کنند. اما سوالی که ممکن است در ذهن شما باشد آن است که دوره آوسبیلدونگ چیست؟ این دوره چه تفاوتی با تحصیل در فنلاند و حتی آوسبیلدونگ آلمان دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم و هرآنچه لازم است در خصوص آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید را برای شما بیان کنیم. 

پس اگر می خواهید با پلن جدید وفوق العاده عالیان ویزا جهت اخذ اقامت اروپا آشنا شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط گروه مهاجرتی عالیان ویزا و از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور فنلاند برای شما مخاطب گرامی گردآوری شده است.

آوسبیلدونگ فنلاند
عناوین و موضوعات این مقاله

آوسبیلدونگ فنلاند چیست؟

دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند که با نام دوره فنی و حرفه ای یا کارورزی نیز شناخته می شود، در واقع یک نوع آموزش عملی و تئوری مبتنی بر حرفه است که مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار در کشور فنلاند را در اختیار شما قرار می دهد. اگر بخواهیم شما را بیشتر با مفهوم آوسبیلدونگ فنلاند آشنا کنیم، باید بگوییم که این دوره ها تقریبا مانند دوره فنی و حرفه ای در ایران هستند. این نوع دوره های آموزشی، برای جوانانی که تحصیلات ابتدایی و دبیرستان  خود را تکمیل نموده اند و بزرگسالانی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و یا مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس دارند، در نظر گرفته شده است. 

معمولا تحصیل در این دوره، با دریافت حقوق کارآموزی در دوره های عملی همراه است، اما در دوره های نظری، حقوق پرداخت نمی  شود. پس از تحصیل و آموزش حرفه ای در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند که معمولا ۲ الی ۴ سال طول می کشد، دانشجویان می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند.

متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند، می توانند در رشته های زیر به تحصیل و یادگیری عملی بپردازند:

 • مکانیک
 • مکاترونیک
 • آی سی تی
 • هتلداری
 • توریسم
 • تجارت و مدیریت
 • علوم طبیعی
 • مهندسی
 • کشاورزی و جنگلداری
 • سلامتی و تندرستی
 • پرستاری
 • مامایی
آوسبیلدونگ فنلاند

تفاوت آوسبیلدونگ فنلاند با آلمان چیست؟

حتما آوسبیلدونگ آلمان به گوشتان آشنا می آید، اما  تفاوت های بسیاری بین آوسبیلدونگ فنلاند و آلمان وجود دارد. اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان محدودیت سنی دارد اما در فنلاند هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. در ویزای آوسبیلدونگ آلمان به همراهان متقاضی ویزا تعلق نمی گیرد اما در فنلاند به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال بصورت همزمان ویزا اعطا می گردد. در فنلاند از همان ابتدا به شما اقامت ۴ ساله اعطا می شود اما در آلمان اقامت یکساله دریافت می کنید. این تنها فقط بخشی از تفاوت های آلمان و فنلاند می باشند.

چگونه در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند شرکت کنیم؟

کلیه متقاضیان می بایست ابتدا در یک دوره زبان فنلاند که بصورت آنلاین و زیر نظر مدرسین فنلاندی برگزار می شود شرکت نمایند و خود را به سطح ب۱ زبان فنلاندی برسانند. علاوه بر این متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. در مرحله اول، متقاضیان به لحاظ دارا بودن صلاحیت و مهارت های لازم جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ ارزیابی می شوند. این ارزیابی معمولا از طریق شرکت در یک مصاحبه آنلاین با ارائه دهنده دوره انجام می شود. دانشجویانی که بتوانند از موسسه مورد نظر خود نامه قبولی دریافت کنند، باید به سفارت فنلاند در محل خود مراجعه نموده و برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند درخواست دهند.

لازم به ذکر است که برخی ارزیابی ها، در پایان دوره آوسبیلدونگ نیز صورت می گیرد. روند این ارزیابی در پیان دوره آوسبیلدونگ به این شکل است که هر دانشجو، باید در طی دوره، برای هر واحدی که گذرانده است، گواهی صلاحیت دریافت کرده باشد و بتواند یک پروژه مرتبط با دوره حرفه ای که گذرانده است را ارائه کند. مهلت درخواست برای دوره تخصصی آوسبیلدونگ کشور فنلاند، معمولا از اول ماه فوریه تا آخر ماه مارس است. چنانچه بخواهید در دوره های معمولی آوسبیلدونگ شرکت کنید، در طول سال می توان برای آن درخواست داد.

نگاهی بر مهم ترین شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند

برخی از مهم ترین شرایطی که برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ فنلاند در نظر گرفته شده است و برآورده کردن آن برای کلیه متقاضیان الزامی می باشد عبارت اند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن حداقل ۱۷ سال سن
 • داشتن دیپلم
 • عدم سوپیشینه
 • دریافت گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه مدرک مهارت در زبان فنلاندی در سطح حداقل B1

آنچه باید در خصوص کارآموزی در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید

از آنجایی که هدف از برگزاری دوره آوسبیلدونگ فنلاند، آماده کردن افراد برای ورود به بازار کار است، شرکت در دوره های کارآموزی برای آنها امکانپذیر می باشد و یک مزیت بزرگ به حساب می آید. توجه داشته باشید که دوره کارآموزی، باید مرتبط با دوره ای باشد که در آوسبیلدونگ گذرانده اید. معمولا موسسات برگزاری دوره های آوسبیلدونگ، برای یادگیری بیشتر و افزایش مهارت از طریق کارآموزی، با برخی موسسات و شرکت ها قرارداد دارند و فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ را برای گذراندن دوره کارآموزی، به این موسسات و شرکت ها معرفی می کنند. در غیر این صورت، شما می توانید از موسسه برگزار کننده دوره خود در فنلاند بخواهید تا به شما در یافتن موسسه و یا شرکتی برای گذراندن دوره کارآموزی کمک کنند. 

در برخی موارد نیز شما می توانید در همان موسسه ای که دوره آوسبیلدونگ را گذرانده اید، به کارآموزی مشغول شوید. به طور معمول، کارفرما حداقل دستمزد کارآموزی را به شما خواهد پرداخت. اما اگر برای زمان صرف شده جهت گذراندن دروس نظری دستمزد دریافت نکنید، ممکن است حق درخواست کمک هزینه روزانه، کمک هزینه سفر و یا کمک هزینه خانواده را داشته باشید. در نهایت، کسانی که دوره کارآموزی در فنلاند را با موفقیت سپری کنند می توانند از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نموده و اقامت فنلاند را به دست آورند.

آوسبیلدونگ فنلاند

بررسی مدرک زبان جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، تسلط به زبان فنلاندی، از شروط اصلی شرکت در اوسبیلدونگ فنلاند است. خوشبختانه متقاضیان شرکت در دوره به زبان فنلاندی، از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد. این در حالیست که این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار نمی شود. تسلط شما به زبان فنلاندی، باید در سطح B1 باشد( تقریبا معادل آیلتس ۴.۵ است)، تا واجد شرایط شرکت در دوره شناخته شوید.

آشنایی با مزایای دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند

حال بهتر است با مزیت های شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند نیز آشنا شوید تا در تصمیم خود جهت مهاجرت به فنلاند از این طریق مصمم تر باشید:

 • رایگان بودن دوره آوسبیلدونگ
 • اخذ ویزای همراه به صورت همزمان
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس فنلاند
 • دریافت کارت اقامت ۴ ساله فنلاند از ابتدا
 • اعطای اجازه کار تمام وقت به همراه
 • اجازه کار 30 ساعت در هفته برای نفر اصلی
 • امکان افتتاح حساب در فنلاند
 • بیمه درمانی دولتی برای اعضای خانواده
 • امکان تبدیل به اقامت کاری یا سرمایه گذاری
سؤالات متداول
 • آیا برای شرکت در آوسبیلدونگ فنلاند باید ویزای تحصیلی دریافت نمود؟

بله. شما از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، مجوز ورود به این کشور را دریافت خواهید نمود.

 • آیا یافتن شغل پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ تضمینی است؟

معمولا بله چرا که شما در طول گذراندن دوره مشغول به کارهای عملی می شوید.

 • آیا اخذ ویزای همراه در دوره آوسبیلدونگ امکان پذیر است؟

بله. امکان اخذ اقامت همزمان برای تمام اعضای خانواده وجود دارد.

 • آیا امکان اخذ مدرک B1 زبان فنلاندی در ایران بصورت آنلاین وجود دارد؟

بله این امکان برای متقاضیان وجود دارد که کلاس های آنلاین زبان فنلاندی را ثبت نام و شرکت نمایند.

 • چگونه می توان با شرکت در آوسبیلدونگ کشور فنلاند، اقامت دائم فنلاند را به دست آورد؟

چنانچه شما پس از فارغ التحصیلی بتوانید یک جاب آفر دریافت کنید، ویزای کاری فنلاند به شما اعطا می شود. پس از ۴ سال نیز می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید.

سخن پایانی

اخذ ویزای آوسبیلدونگ فنلاند یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور برای آن دسته از افراد است که قصد کار در فنلاند را دارند و یا قصد دارند یک حرفه را به صورت عملی فرا بگیرند و مستقیما وارد بازار کار شوند. این روش، در حال حاضر ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا است. اما توجه داشته باشید که متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ باید ابتدا در کلاس های زبان فنلاندی شرکت نمایند. در این روش شما نه تنها بصورت مجانی یک حرفه را می آموزید بلکه به همراه تمام اعضای خانواده خود به فنلاند مهاجرت می کنید. این روش هیچ گونه محدویت سنی نیز ندارد. ما در این مقاله هر آنچه باید در خصوص آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید را برای شما شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. 

گروه مهاجرتی عالیان ویزا، در یک پلن جدید، قصد دارد تا با اخذ ویزای آوسبیلدونگ کشور فنلاند برای شما، کمک کند تا به ارزان ترین و آسان ترین شکل ممکن، اقامت فنلاند را به دست آورید. خبر خوشی که برای شما داریم آن است که گروه عالیان ویزا، صفر تا صد فرآیند اخذ پذیرش و ویزای فنلاند را برای شما انجام خواهد داد و در تمام مسیر، همراه شما خواهد بود. کارشناسان، مشاوران و وکلای مجرب عالیان ویزا که همراه قوانین مهاجرتی فنلاند را بررسی می نمایند، به شما کمک خواهند کرد تا بدون دردسر، وارد فنلاند شوید و اقامت آن را به دست آورید. جهت ارتباط با ما، تنها کافیست با شماره های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم ارزیابی موجود در وبسایت ما را تکمیل کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *