بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

در قاره ای متشکل از 44 کشور، انتخاب تنها یک کشور برای راه اندازی کسب و کار بسیار دشوار است. در حالی که بسیاری از این کشورها مزایای عضویت در اتحادیه اروپا را دارند، هر کدام برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان در حال رقابت هستند و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارا می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد دارید تا کسب و کار خود را در اروپا راه اندازی کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشورهای اروپایی گردآوری شده است.

ثبت شرکت در اروپا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا
 • بهترین کشورهای اروپا برای ثبت شرکت کدامند؟
 • مزایای ثبت شرکت در اروپا
 • نحوه انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا

انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

باید بدانید که انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا ، کاملا به اهداف و نوع بیزنس شما وابسته است. این بدان معناست که هر یک از کشورهای اروپایی، معیارهای متفاوتی جهت ثبت شرکت دارند و امکانات و تسهیلات مختلفی در اختیار کارآفرینان و صاحبان بیزنس قرار می دهند. برای مثال، برای آن دسته از بیزنس ها و شرکت هایی که به دنبال دریافت معافیت های مالیاتی مناسب هستند، کشورهای ایرلند و لوکزامبورگ در اروپا جزو بهترین مقاصد هستند. از طرفی دیگر، بیزنس ها و شرکت هایی که در تلاشند تا کسب و کار خود را در کشورهایی آغاز نمایند که دارای زیرساخت های بسیار قوی هستند، بلژیک و هلند جزو برترین گزینه ها می باشند. اگرچه که ما در ادامه مطلب، به شرح مختصری از بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت خواهیم پرداخت، توصیه ما به متقاضیان آن است که جهت بررسی اختصاصی شرایط خود و انتخاب بهترین کشور که مناسب با اهداف تجاری آنها است، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره تخصصی دریافت نمایند.

ثبت شرکت در اروپا

بهترین کشورهای اروپا برای ثبت شرکت کدامند؟

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار در اروپا می تواند با توجه به اهداف تجاری شما متفاوت باشد، با این حال، کشورهای لهستان، هلند، ایرلند و آلمان از سایر کشورهای اروپایی پیشی گرفته و به برترین مقاصد جهت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در اروپا تبدیل شده اند. در این قسمت، به شرح مختصری از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا خواهیم پرداخت.

 • آلمان

کشور آلمان، بزرگترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است. آلمان با یک فضای سیاسی و اقتصادی پایدار، برای توسعه و رشد کسب و کار، دارای یک اقتصاد چشمگیر، یک بازار مصرفی پررونق و یک نیروی کار قوی است. به لطف موقعیت استراتژیک آن در اتحادیه اروپا، بسیاری از شرکت هایی که به دنبال راه اندازی یا گسترش نفوذ خود در اروپا هستند، آن را گزینه خوبی می دانند.

 • ایرلند

ایرلند به عنوان کشوری که دروازه‌ ای کلیدی به اروپا و قاره آمریکا است، در هنگام در نظر گرفتن بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا ، به شدت می درخشد. ایرلند با رشد تولید ناخالص داخلی تقریباً 437 میلیارد دلار در سال، به عنوان بیست و چهارمین کشور رقابتی در جهان از بین 140 کشور رتبه بندی شده است. یکی دیگر از دلایلی که این کشور را یکی از بهترین کشورهای اروپا برای راه اندازی یک تجارت می دانند، معاملات و ترتیبات تجاری قوی آن است، از جمله ملاحظات تجاری عمده با ایالات متحده، بریتانیا، بلژیک، آلمان، فرانسه، اسپانیا و هلند.

 • هلند

هلند علاوه بر برخورداری از موقعیت استراتژیک و جغرافیایی قوی در اروپا، هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان می باشد و رتبه یازدهم را در سرانه تولید ناخالص داخلی دارد. بر اساس گزارش اخیر شاخص رقابت پذیری مجمع جهانی اقتصاد در اروپا، هلند یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری تجاری در جهان است. هلند با این زیرساخت تجاری عالی و نیروی کار بسیار تحصیلکرده و پویا برای کارفرمایان، به عنوان مکانی موفق برای کسب و کارهای بیوتکنولوژی تبدیل شده است.

 • لهستان

این کشور با ترکیبی از مالیات های پایین و مشوق های مالیاتی کسب و کار که توسط دولت محلی و ملی حمایت می شود، حمایت قوی از حقوق سرمایه گذاران و همچنین سهولت راه اندازی یک شرکت، به عنوان یک مرکز تجاری در حال پیشرفت در اروپا شناخته می شود. به این ترتیب، لهستان به یک رهبر منطقه ای در توسعه و نوآوری و حمایت از استارت آپ ها تبدیل شده است.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا، به ویژه اگر این کشورها عضو اتحادیه اروپا باشند، می تواند مزایای بسیاری برای صاحبان بیزنس داشته باشد و موجب توسعه بیزنس آنها و دستیابی به بازارهای جهانی شود. برخی از برترین مزایای ثبت شرکت در اروپا عبارت اند از:

 • دسترسی به بازار بزرگ

اتحادیه اروپا بزرگترین بازار واحد در جهان است که بیش از 500 میلیون مصرف کننده دارد. این امر به کسب و کارها فرصت خواهد داد تا پایگاه مشتریان خود را گسترش داده و به بازارهای جدید دست یابند.

 • ثبات اقتصادی

اتحادیه اروپا یکی از باثبات ترین مناطق اقتصادی در جهان است. این امر اروپا را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری و رشد کسب و کار تبدیل می کند.

 • دسترسی به منابع مالی

اتحادیه اروپا دسترسی به تعدادی از ابزارهای مالی مانند وام و سرمایه گذاری خطرپذیر را فراهم می کند که می تواند به راه اندازی و رشد کسب و کارها کمک کند.

 • نیروی کار ماهر

اروپا، به ویژه کشورهای اتحادیه اروپا که جزو بهترین کشورها جهت ثبت شرکت در اروپا هستند، دارای منبع عظیمی از کارگران ماهر می باشند. این امر باعث شده است تا اروپا به مقصدی جذاب برای مشاغلی تبدیل شود که به دنبال گسترش نیروی کار ماهر خود هستند.

 • سیستم مالیاتی مطلوب

کشورهای اتحادیه اروپا چندین مزیت مالیاتی را به مشاغل مختلف ارائه می دهد از جمله: نرخ مالیات شرکتی پایین تر و معافیت مالیات بر ارزش افزوده در صادرات.

توجه داشته باشید که مزایای ثبت یک شرکت در اتحادیه اروپا بسیار بیشتر از آنچه گفته شد می باشد. شما می توانید با بهره گیری از فرصت هایی که اتحادیه اروپا فراهم می کند، کسب کار خود را وارد رقابت در بازار جهانی کنید.

نحوه انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا

شرکت ها و صاحبان بیزنس باید پیش از هر اقدامی، کلیه جوانب را سنجیده و فاکتورهای مهمی را در نظر داشته باشند. ما در این قسمت، برخی از مهم ترین مواردی که باید در انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا در نظر گرفته شود را نام خواهیم برد.

 • میزان دسترسی به بازار

یکی از دلایل اصلی که شرکت ها به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستند، دستیابی به بازار است. گزارشی که واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) منتشر کرده است نشان می دهد که از هر پنج نفر، سه نفر از پاسخ دهندگان، دسترسی به بازار را به عنوان یکی از سه انگیزه اصلی خود برای راه اندازی یک شرکت در اروپا بیان کرده اند.

 • میزان مالیات

کشورهایی که کمترین نرخ مالیات شرکتی در اروپا را دارند به ترتیب مجارستان (9%)، بلغارستان (10%)، ایرلند (12.5%) و لوکزامبورگ (15%) هستند.

 • دسترسی به نیروی کار ماهر

ممکن است شرکت شما به مهارت های تخصصی و یا کارمندان تحصیل کرده و آموزش دیده نیاز داشته باشد. توصیه می شود هنگام انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا، سطح تحصیلات هر کشور را بررسی کنید. کشور ایرلند پایین ترین نرخ ترک تحصیل در اتحادیه اروپا و همچنین تحصیلکرده ترین نیروهای کار در جهان را دارا می باشد.

 • زبان

اگر با زبان کشوری که می خواهید در آن شرکت خود را ثبت کنید آشنا نیستید، کارها می تواند بسیار دشوارتر باشد. داشتن مهارت در زبان محلی در زمان شما صرفه جویی می کند و به شما کمک می کند هنگام راه اندازی کسب و کار خود در اتحادیه اروپا مرتکب اشتباهات بزرگ نشوید.

 • حمایت ها و مشوق های دولتی

اکثر کشورها نوعی حمایت دولتی به بیزنس های جدید ارائه خواهند کرد. این میزان حمایت می تواند بین کشورها بسیار متفاوت باشد.

 • کسب و کارها و شرکت های از پیش تاسیس شده در کشور مقصد

حضور شرکت های بزرگ چند ملیتی در کشور مقصد، نه تنها موجب پرورش استعداد و مهارت کارکنان می شود، بلکه نشانگر آن است که کشور انتخاب شده مکان مناسبی برای تجارت می باشد. باید دلیلی وجود داشته باشد که چرا همه این شرکت های موفق تصمیم گرفته اند در یک مکان راه اندازی شوند.

ثبت شرکت در اروپا
سؤالات متداول
 • آیا برای ثبت شرکت در اروپا باید مدرک زبان ارائه نمود؟

خیر. اما شما برای برقراری ارتباط و توسعه کسب و کار خود، باید بتوانید به زبان کشور مقصد صحبت کرده و با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

 • کدام کشور در اروپا کمترین هزینه برای ثبت شرکت را دارد؟

به نوع شرکت شما بستگی دارد. اما در حالت کلی، کشورهای انگلستان و دانمارک به لحاظ هزینه ها، یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا هستند.

 • شرایط ثبت شرکت در اروپا چیست؟

مهم ترین شرط، ارائه یک طرح تجاری (بیزنس پلن) نوآور، خلاقانه و سودآور است که به نفع اقتصاد کشور مقصد باشد و توسط نهادهای مربوطه تایید شود.

سخن پایانی

توسعه یک تجارت در سطح بین المللی می تواند با ثبت یک شرکت در اروپا آغاز شود. کشورهای اروپایی، علی الخصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با ثبات اقتصادی و سیاسی خود، دسترسی به سیستم بانکی توسعه یافته، نرخ پایین مالیات و بهره وام ها، اعطای اقامت و تابعیت و همچنین بسیاری مزایای دیگر، سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار را از سرتاسر جهان به خود جذب نموده اند. ما در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا پرداختیم. امیداوریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به اروپا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه ویا واتس اپ با ما تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *