بررسی هزینه تحصیل در فنلاند در سال 2022

مهاجرت به فنلاند روشهای مختلفی دارد که برای هر کدام شرایط و هزینه های خاصی وجود دارد . فنلاند کشوری واقع در حوزه اسکاندیناوی و قاره اروپا است که ویژگی های مثبت زیادی دارد. کشور فنلاند کشوری شاد، ثروتمند و موفق به شمار می رود که هر ساله افراد زیادی شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان می‌کنند. یکی از راحت ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کشور فنلاند مهاجرت تحصیلی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه تحصیل در فنلاند در سال ۲۰۲۲ و موارد مربوط به آن بپردازیم تا با اطمینان بیشتری این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید . کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت رسمی کشور فنلاند گردآوری شده است .

هزینه تحصیل در فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط و نکات زندگی دانشجویی در کشور فنلاند
 • نکات مربوط به هزینه تحصیل و زندگی در شهرهای مختلف کشور فنلاند
 • هزینه مربوط به شهریه دانشگاهها در کشور فنلاند
 • شرایط تحصیل رایگان در کشور فنلاند
 • شرایط کار دانشجویی حین تحصیل در فنلاند

شرایط و نکات زندگی دانشجویی در کشور فنلاند

شرایط زندگی دانشجویی در کشور فنلاند نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی پیش می‌رود. دانشجویان امکان زندگی در خوابگاه های دانشجویی که از سوی دانشگاه محل تحصیل خود مشخص می‌شوند، دارند. علاوه بر خوابگاه دانشجویی، امکان اسکان در خانه ها، اتاق ها و هر جایی که امکان اجاره کردن باشد نیز دارند. برای اینکه محل اقامت خود را به عنوان یک دانشجو بین الملل در کشور فنلاند مشخص کنید باید از ۴ ماه قبل از رسیدن به این کشور تمام موارد را برنامه‌ریزی و رزرو کنید. البته در شرایطی که محل تحصیل خود را انتخاب کرده باشید این امر امکان پذیر است. یکی از موارد مهم برای اجاره خانه دور یا نزدیک بودن آن به مرکز شهر می باشد. در واقع، متراژ آپارتمان و دور یا نزدیک بودن آن به مرکز شهر نیز جزو معیارهای مهم قرار دارد و هر چه از مرکز شهر دورتر باشد ارزان‌تر است .

ویزای تحصیلی هلند
نکات مربوط به هزینه تحصیل و زندگی در شهرهای مختلف کشور فنلاند

به طور کلی پرداخت شهریه برای دانشجویان بین المللی برای دانشگاه های کشور فنلاند از سال ۲۰۱۷ لازم و ضروری است. البته بسته به مقطع و دانشگاهی که انتخاب می کنید، هزینه ها متغیر می باشد. این هزینه ها به طور متوسط ۸ یا ۹ هزار یورو و بین ۵ تا ۱۸ هزار یورو در سال است. همانطور که میدانید هزینه های زندگی در کشور فنلاند در شهرهای مختلف آن می تواند مختلف باشد اما به طور کلی هزینه ماهیانه زندگی بین ۷۵۰ هزار تا ۹۰۰ یورو می باشد. سبک زندگی اشخاص نیز در تعیین هزینه‌های زندگی موثر و تعیین کننده است. در پایتخت کشور فنلاند مانند دیگر کشورها هزینه ها بالاتر است و در شهرهای کوچک تر مانند تامپره، لاپرانتا و پوری از نظر هزینه ارزان‌تر هستند. هزینه زندگی در شهر هلسینکی ۹۸۰ تا ۱۵۸۰ یورو در ماه، در شهر جیواسکیلا  ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه، در شهر اوولو ۶۶۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه و در شهر تامپره ۸۷۰ تا ۱۳۰۰ یورو در ماه است.

در ادامه قصد داریم هزینه اقامت، هزینه غذا، هزینه حمل و نقل و هزینه جانبی زندگی در فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه های اقامت در کشور فنلاند به طور کلی در سه دسته اصلی وجود دارد: اولین دسته مربوط به بنیادهای مسکن دانشجویی می باشد که اگر یک اتاق واحد در یک آپارتمان مشترک دانشجویی را اجاره کنید، بین ۱۶۰ تا ۳۸۰ یورو در ماه هزینه دارد. همچنین امکان انتخاب آپارتمان به صورت جدا نیز برای شما وجود دارد اما هزینه بالاتر خواهد رفت. یکی دیگر از گزینه های پیش رو اجاره آپارتمان می باشد. قیمت اجاره آپارتمان بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که بسته به فاکتورها و معیارهای مختلف می تواند متفاوت باشد. شما میتوانید با هم خانه شدن با دانشجویان دیگر هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

هزینه تحصیل در فنلاند

یکی دیگر از گزینه های محل اقامت مربوط به خوابگاه های دانشجویی است که معمولاً از طرف دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند. هزینه‌های آنها بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. هزینه های مربوط به غذا نیز یکی دیگر از هزینه های تحصیل در فنلاند به شمار می‌رود که در شهرهای مختلف متغیر است. اما خرید مواد غذایی از سوپر مارکت های محل حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه هزینه دارد که با خرید کردن از سوپر مارکت‌های همواره تخفیف می توانید آن را کاهش دهید .

هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز جزء هزینه تحصیل در فنلاند محسوب می شود. اکثر دانشجویان و دانش آموزان با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد می‌کنند که در ماه بین ۳۵ تا ۵۰ یورو هزینه دارد. امکان اجاره کردن اتومبیل نیز برای شما وجود دارد . در ماه بین ۵۰ تا ۶۰ یورو  نیز برای بیمه دانشجو باید در نظر بگیرد. از دیگر هزینه‌های جانبی مربوط به زندگی دانشجویی در فنلاند باید به هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویان که بین ۸۰ تا ۱۰۰ یورو است و هزینه مربوط به فعالیتهای اجتماعی که حدود ۱۰۰ یورو در ماه است نیز اشاره کرد .

هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه ها در کشور فنلاند

به طور کلی شهریه دانشگاه ها جزو هزینه تحصیل در فنلاند محسوب می شود. دانشگاه های فنلاند برای دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا می‌باشند بدون شهریه و رایگان است. اما برای دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا دارای شهریه می باشد. اگر در دانشگاه‌های کشور فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل کنید، سالانه شهریه ها از ۱۵۰۰ یورو شروع می‌شود و تا ۲۵ هزار یورو نیز می تواند افزایش یابد .

در ادامه شهریه بعضی از دانشگاه‌های کشور فنلاند را معرفی خواهیم کرد :

 • دانشگاه تامپره  با شهریه  ده هزار یورو
 •  دانشگاه اوولو با شهریه ۱۲ هزار یورو
 •  دانشگاه هلسینکی با شهریه ۱۳ هزار یورو
 •  دانشگاه آلتو با شهریه ۱۵ هزار یورو

شرایط تحصیل رایگان در کشور فنلاند

همانطور که میدانید یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی، هزینه تحصیل می باشد. تا اینجا موارد مربوط به هزینه تحصیل در فنلاند را بررسی کردیم. همانطور که میدانید هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان می باشد. لازم به ذکر است که رشته های تحصیلی که به زبان فنلاندی تدریس می شود در صورتی که متقاضی آنها به یکی از زبان های سوئدی و فنلاندی مسلط باشند، می توانند از شرایط تحصیل رایگان در کشور فنلاند برخوردار شوند. در واقع دانشگاه‌ها و موسسات علمی زیادی در کشور فنلاند وجود دارد که در صورت مسلط بودن به یکی از این دو زبان، امکانات و شرایط تحصیل رایگان را برای شما فراهم می کنند. 

در ادامه برخی از دانشگاه‌های فنلاند که تحصیل رایگان را ارائه می دهند معرفی خواهیم کرد:

University of tampere –

University of vaasa –

Helsinki university of technology –

University of kuopio –

University of helsinki –

Helsinki school of economics and business administration –

University of lapland –

University of oulu –

شرایط کار دانشجویی حین تحصیل در فنلاند

اکثر دانشجویان و افراد متقاضی تحصیل، برای پوشش هزینه تحصیل در فنلاند و هزینه زندگی خود مشغول به کار دانشجویی می شود . یکی از نکات مهم کار دانشجویی حین تحصیل ساعت کار می باشد چرا که به گونه ای باید انجام شود که لطمه ای به تحصیل دانشجو وارد نکند. محدودیت‌های زمانی که از طرف دولت فنلاند اعمال شده است به این شکل است که کار دانشجویی  در تمام مقاطع نباید بیش از ۲۵ ساعت در هفته باشد. البته که پیدا کردن کار دانشجویی به زبان انگلیسی در فنلاند وجود دارد اما چنانچه که متقاضی تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی داشته باشد شانس کاریابی برای او بالا خواهد رفت.

هزینه تحصیل در فنلاند
سؤالات متداول
 • آیا امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل در کشور فنلاند وجود دارد ؟

به طور کلی دانشجویانی که موفق به اتمام دوران تحصیل خود می‌شوند و در رشته تحصیلی خود مشغول به کار می‌شوند، ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل می‌کنند. در چنین شرایطی امکان اخذ اقامت وجود دارد.

 • امکان تحصیل در کشور فنلاند بدون مدرک زبان وجود دارد یا خیر؟ 

امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان و صرفاً با دانش زبانی در حد  آیلتس آکادمیک ۵ تا ۵.۵ وجود دارد. در چنین شرایطی می توانید از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید.

 • آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کشور فنلاند وجود دارد؟

به طور کلی اکثر بورسیه های تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری ارائه می شوند و برای دریافت آن نیز باید رزومه علمی قوی به همراه پژوهش قوی ارائه دهید. اما در مقاطع پایین تر دانشگاه تعدادی بورسیه به طور خاص اعطا می‌شود . چنانچه پذیرش شما به زبان انگلیسی باشد دانشگاه به شما فنلاندی را کنار دروس اصلی آموزش می‌دهد و هر چقدر که تسلط شما به زبان فنلاندی بالا رود شانس گرفتن تخفیف شهریه را خواهید داشت و اگر زبان شما کامل شود تحصیل شما رایگان خواهد بود .

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی هزینه تحصیل در فنلاند در سال ۲۰۲۲ و نکات مربوط به هزینه های زندگی و مهاجرت به این کشور بپردازیم تا اگر متقاضی مهاجرت به این کشور هستید به اکثر سوالات شما پاسخ داده باشیم. در واقع برای اقدام به مهاجرت به کشور فنلاند باید از شرایط آن اعم از شرایط تحصیل رایگان، هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاه آن آگاهی داشته باشید.عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصیلی به فنلاند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتساپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *