نکات کلیدی در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

کشور شگفت انگیز استرالیا به لحاظ بهره مندی از سطح رفاهی بالا و ارائه خدمات گوناگون به شهروندان خود، در زمره مقاصد اول مهاجرتی در دنیا و علی الخصوص برای ایرانیان می باشد. تحصیل در برترین دانشگاه های این کشور با رنکینگ جهانی، می تواند شرایطی را فراهم آورد که به یافتن شغل و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا منجر گردد. متقاضیان تحصیل در استرالیا میتوانند با اخذ بورسیه های تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را کاهش دهند. انواع مختلفی از بورسیه ها در استرالیا به دانشجویان بین المللی اعطا میشود که ممکن است علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه زندگی آنان در استرالیا را نیز پوشش دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نکات مهم در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا بپردازیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور استرالیا گردآوری شده است.

بورسیه تحصیلی استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • نکات مهم در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا
 • ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی در استرالیا
 • منابع یافتن بورسیه تحصیلی استرالیا

روش های خاصی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که شانس شما را برای گرفتن بورسیه افزایش می دهد:

 1. هر چه زودتر تحقیق در مورد بورسیه های تحصیلی را شروع کنید:
بورسیه تحصیلی استرالیا

فهرستی از تمام ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی و همه بورسیه هایی که واجد شرایط دریافت آنها هستید، هزینه هایی که آنها پوشش می دهند، الزامات درخواست و مهلت های درخواست را تهیه کنید. توجه داشته باشید که دریافت برخی از بورسیه های دانشگاه ها، نیازی به درخواست ندارند و هنگامی که برای دوره خود درخواست پذیرش می دهید، به طور خودکار جهت اخذ بورسیه در نظر گرفته می شوید.

2. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز را ارائه می کنید:

برخی از اسناد مهم شامل رونوشت های تحصیلی و نامه پذیرش است. اطمینان حاصل کنید که در صورت لزوم، نسخه های تایید شده و ترجمه شده را دریافت می کنید.

3. واجد شرایط بودن خود را برای دریافت هر بورسیه بررسی کنید:

برخی از بورسیه ها فقط برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص در دسترس است، در حالی که برخی دیگر ممکن است مربوط به دوره، رشته تحصیلی یا سطح تحصیلی خاص باشد (شما ممکن است برخی از بورسیه های تحصیلی را پیدا کنید که محدود به دانشجویان آلمانی رشته موسیقی هستند).

4. اطمینان حاصل کنید که تمام معیارهای لازم را برآورده می کنید:

برخی از بورسیه ها دارای شرایط اضافی هستند (مانند ارائه مقاله یا بیانیه شخصی) و دارای شرایط و ضوابط سختگیرانه (مانند برخی محدودیت ها) هستند، بنابراین مطمئن شوید که تمام شروط را مطالعه کرده اید.

5. درخواست شما باید توسط فردی که به زبان انگلیسی مسلط است بررسی شود:

کمیته های اهدا کننده بورسیه ممکن است درخواست شما را در صورتی که دارای اشتباهات گرامری یا املایی باشد نادیده بگیرند.

6. تا جایی که ممکن است برای بورسیه های تحصیلی درخواست دهید:

حتی اگر برخی از بورسیه ها با پوشش هزینه های کمتری را یافتید، بدانید که هر نوع بودجه و پوشش هزینه ها، بهتر از عدم وجود بودجه است. در صورت از دست دادن فرصت، یا اگر بورسیه ای که دریافت می کنید کل مدت دوره شما را پوشش نمی دهد، مطمئن شوید که در سال های آینده دوباره درخواست دهید.

7. برای ارسال درخواست کمک بخواهید:

اگر سؤالی در مورد واجد شرایط بودن یا شرایط درخواست دارید، قبل از درخواست با مؤسسه یا سازمان ارائه دهنده بورسیه تحصیلی استرالیا تماس بگیرید.

ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی استرالیا ممکن است توسط گروه های زیر ارائه شوند:

 1. دانشگاه انتخابی شما در استرالیا:

شما میتوانید با یافتن دانشگاه های برتر استرالیا، از طریق وب‌سایت آن‌ها از شرایط بورسیه در ان دانشگاه اطلاع کسب کرده و سپس برای اخذ بورسیه‌های دانشجویی درخواست دهید. دانشگاه های بزرگتر معمولاً یک پایگاه داده بورسیه دارند که به شما امکان می دهد اطلاعات خود را وارد کنید.

 1. ارائه دهنده محل اقامت شما:

برخی از کالج های مسکونی و سایر ارائه دهندگان مسکن برای دانشجویان بین المللی، کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهند تا به هزینه های اقامت کمک کنند.

 1. دولت استرالیا:

دولت استرالیا طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی تحت طرح جوایز استرالیا برای پیشرفت و توسعه ارائه می دهد، از جمله  جوایز Endeavour، بورسیه های جوایز استرالیا، بورسیه های جوایز اقیانوس آرام.

 1. ادارات دولتی در کشور خود:

می توانید با مقامات مربوطه در کشور خود یا کنسولگری کشور خود در استرالیا تماس بگیرید.

 1. مؤسسه آموزشی شما در کشور خود:

دانشگاه فعلی شما ممکن است بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی ارائه دهد، به خصوص اگر قصد تبادل یا تحصیل در استرالیا را دارید.

 1. سازمان‌ها:

این شامل سازمان‌های مرتبط مستقر در استرالیا و کشور شما و همچنین سازمان‌های بین‌المللی، از جمله خیریه‌ها، انجمن‌های صنعتی و شرکت‌های بزرگ می‌شود.

منابع یافتن بورسیه تحصیلی استرالیا

وب‌سایت‌های زیر، برخی از بورسیه‌های تحصیلی موجود در استرالیا را معرفی میکنند:

 • Study in Australia Scholarship Search
 • International Federation of University Women (IFUW)
 • Endeavour Scholarships and Fellowship
 • Australia Awards
بورسیه تحصیلی استرالیا
سؤالات متداول
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟

از مهمترین شرایط میتوان به داشتن نمرات و معدل عالی در مقاطع قبلی، مهارت بالا در زبان انگلیسی و یا سوئدی، داشتن مقالات علمی پژوهشی چاپ شده در مجلات معتبر و قبولی در آزمون GMAT و GRE اشاره کرد. جهت بررسی شرایط خود، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

 • بورسیه های تحصیلی استرالیا، چه هزینه هایی را پوشش میدهند؟

بستگی به نوع بورسیه دارد. برخی از بورسیه ها علاوه بر شهره دانشگاه، هزینه زندگی در استرالیا را نیز پوشش میدهند. به طور کلی، میزان پوشش هزینه میتواند از سالی 1000 دلار استرالیا تا 35000 دلار استرالیا باشد. توصیه میشود اطلاع تکمیلی را از وبسایت دانشگاه مورد نظر خود که ارائه دهنده بورسیه میباشد دریافت نمایید.

 • دانشگاه های برتر استرالیا جهت درخواست بورسیه کدامند؟

دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه آدلاید، دانشگاه مک کواری، دانشگاه چارلز داروین و دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا، جزو برترینها جهت اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا افراد متاهل میتوانند برای تحصیل در استرالیا، خانواده خود را به عنوان همراه ببرند؟

بله. افراد متاهل می توانند پس از اخذ ویزای دانشجویی این کشور ، همسر و حتی فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به استرالیا ببرند. شرط لازم برای این همراهی آن است که شما بعنوان متقاضی ، تمکن مالی لازم برای حمایت اقتصادی خانواده خود را داشته باشید.

 • آیا برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان حتی با داشتن سن بالا نیز می توانند جهت تحصیل در این کشور اقدام به اخذ پذیرش نمایند. اما این امکان وجود دارد که سن بالا و گپ تحصیلی زیاد، مخصوصا در مقاطع پایین تر از دکترا ، شانس اخذ ویزا را پایین تر بیاورد.

سخن پایانی

تحصیل در برترین دانشگاه های استرالیا میتواند یکی از بهترین تجربه هایی باشد که یک فرد در طول زندگی آکادمیک خود به دست آورده و حتی آینده او را دگرگون سازد. ترکیب تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان با نظام آموزشی نوین، شرایط مناسب کار پس از فارغ التحصیلی، آب و هوای بی نظیر و مردمی خونگرم، بسیاری از دانشجویان ایرانی را ترغیب کرده است که در استرالیا به ادامه تحصیل بپردازند. دریافت بورسیه های تحصیلی میتواند کمک شایانی به کاهش هزینه های تحصیل در این کشور بکند. متقاضیان دریافت بورسیه میتوانند با داشتن شرایطی از قبیل رزومه قوی، سابقه علمی پژوهشی و داشتن مقالات چاپی، داشتن معدل و نمرات عالی در مقاطع قبلی و همچنین مهارت بالا در زبان انگلیسی، نسبت به اخذ بورسیه اقدام نمایند. ما در این مقاله به بررسی نکات مهم در اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری برای تحصیل و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به کشور استرالیا کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *