آنچه پیش از خرید ملک در فرانسه باید بدانید !

فرانسه یکی از کشورهای موفق و پیشرفته در اروپا و جهان به شمار می رود که سالانه تعداد افراد زیادی به دنبال مهاجرت به این کشور از طریق روش های مختلف می باشند. کشور فرانسه یکی از بزرگترین و قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی و تولید ناخالص داخلی می باشد و همین امر سبب شده است که سرمایه گذاری در فرانسه روند صعودی داشته باشد . از لحاظ صنعت گردشگری نیز فرانسه جزو یکی از قدرت های برتر به شمار می رود. به طوری که سالانه بیش از ۸۰ میلیون گردشگر از این کشور دیدن می‌کنند . موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه در غرب قاره اروپا می باشد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد که یکی از آنها سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم آنچه پیش از خرید ملک در فرانسه باید بدانید را برای شما توضیح دهیم . کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور فرانسه گردآوری شده است .

خرید ملک در فرانسه

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط کلی اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک
 • چه افرادی واجد شرایط خرید ملک در فرانسه هستند ؟
 • مراحل قانونی خرید ملک در فرانسه
 • حداقل قیمت ملک در فرانسه
 • مزایای خرید ملک در کشور فرانسه

شرایط کلی اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

همانطور که گفته شد روش های متفاوتی برای اخذ اقامت فرانسه وجود دارد که در نهایت به دریافت پاسپورت ختم می شود. این روش ها شامل تولد، ازدواج، کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خرید ملک است که زیر مجموعه آن محسوب می شود. توجه داشته باشید که خرید ملک در فرانسه منجر به دریافت اقامت دائم برای شما نخواهد شد و اگر به دنبال اخذ اقامت دائم هستید، بهتر است از روش تمکن مالی که یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در فرانسه می باشد پیش بروید .

خرید ملک در فرانسه

چه افرادی واجد شرایط خرید ملک در فرانسه هستند ؟

اولین قدم برای خرید ملک در فرانسه این است که بدانید آیا واجد شرایط این کار هستید یا خیر. امکان خرید ملک برای اشخاص غیر فرانسوی نیز بدون داشتن اقامت وجود دارد. برای این کار باید ابتدا یک ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنید و وارد این کشور شوید تا بتوانید پروسه خرید ملک خود را انجام دهید. همانطور که می‌دانید برای دریافت ویزای توریستی باید یک اجاره نامه منزل یا نامه رزرو هتل را نشان دهید. البته اگر فرد متقاضی بتواند ثابت کند که به ازای خود و هر عضو از خانواده خود ۱۴ متر مربع متراژ دارد ، نیازی به ارائه اجاره نامه نمی باشد.  همچنین برای خرید ملک در فرانسه حداقل باید به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشید. راجع به ارزش ملک نیز باید گفت که محدودیتی وجود ندارد اما املاک در فرانسه با توجه به موقعیت مکانی آنها از ۱۰۰ هزار یورو تا ۳۵۰ هزار یورو متغیر می باشد .

مراحل قانونی خرید ملک در فرانسه

خرید ملک نیز مانند دیگر روش های مهاجرتی در تمام کشور های جهان شامل مرحله حقوقی و قانونی خاصی می شود. در اولین مرحله خرید ملک باید ثابت شود که از نظر قانونی و از نظر اداره شهرداری مانعی برای خرید وجود ندارد . در واقع این مرحله جزو مهمترین مرحله خرید ملک محسوب می‌شود و بهتر است حتما با افراد متخصص در این زمینه صحبت کنید . یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای خرید ملک در کشور فرانسه امکان دریافت وام مسکن می باشد البته بهتر است بدانید دریافت وام مسکن بعد از گذراندن همه مراحل قانونی آن ممکن می باشد . در غیر این صورت ابتدا باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده دهید و بعد از انجام قرارداد تسویه حساب را کامل کنید. البته توجه داشته باشید که دریافت وام از ایران امکان پذیر نیست و و بعد از اخذ اقامت و داشتن شغل در کشور فرانسه می توانید وام دریافت کنید. در واقع باید توانایی مالی لازم برای دریافت وام را از جانب داشته باشید .

خرید ملک در فرانسه
حداقل قیمت ملک در فرانسه

چنانچه شما قصد خرید ملک در فرانسه را داشته باشید باید قبل از شروع این فرآیند راجع به قیمت ملک در فرانسه تحقیق کنید و با توجه به بودجه خود انتخاب مناسبی داشته باشید . به طور کلی حداقل قیمت خانه در کشور فرانسه در شهرهای کوچک و خانه هایی خارج از شهر می باشد. در واقع هرچه به شهرهای بزرگ و مرکز شهر نزدیک شویم طبیعتاً قیمت خانه‌ها نیز بالاتر خواهد رفت. به عنوان مثال خرید خانه در پاریس گران‌تر از دیگر مناطق است. برای درک بهتر این موضوع اگر قیمت خانه در مرکز شهر پاریس را به ازای هر متر مربع ۴۳۸ میلیون تومان در نظر بگیریم، این مبلغ در شهر مارسی به ۸۰ میلیون تومان کاهش خواهد یافت. از این رو قیمت ملک با توجه به موقعیت مکانی آن و دیگر معیارها متغیر می باشد. 

قیمت هر متر مربع ملک در شهرهای مختلف فرانسه
 • قیمت هر متر مربع در مرکز شهر پاریس  ۱۳۸۵۲ یورو می باشد .
 • قیمت هر متر مربع در شهر نیس ۶۳۲۵ یورو می باشد.
 •  قیمت هر متر مربع در شهر آنتیب ۵۱۲۵ یورو می باشد .
 • قیمت هر متر مربع در شهر لیون ۵۱۰۰ یورو می باشد.
 •  قیمت هر متر مربع در شهر  تولوز ۴۶۸۸ یورو می باشد .
 • قیمت هر متر مربع در شهر نانت ۴۲۸۸ یورو می باشد .
 • قیمت هر متر مربع در شهر مون پلیه ۳۶۶۰ یورو می باشد.
 •  قیمت هر متر مربع در شهر لیل ۱۲۲۰ یورو می باشد.
 • قیمت هر متر مربع در شهر مارسی ۳۲۰۰ یورو می باشد.

البته توجه داشته باشید که قیمتهای گفته شده برای  هر متر مربع در مرکز آن شهر می باشد و برای هر متر مربع در حومه شهر نیز باید قیمت متفاوت‌ترین را در نظر بگیرید.

مزایای خرید ملک در کشور فرانسه

کشور فرانسه  از قدیم تا الان جزو کشورهای پرطرفدار و زیبای اروپا به شمار می‌رود که  که عضو اتحادیه اروپا نیز می باشد . از این رو خرید ملک می تواند مزایای بسیاری را برای متقاضیان به همراه داشته باشد . یکی از مهم ترین و برترین مزایای خرید ملک در فرانسه بهره مندی از مزیت های ویزای شنگن می باشد.  البته توجه داشته باشید که  خرید ملک در این کشور علیرغم داشتن مزیت های آن ، منجر به اقامت دائم و شهروندی کشور فرانسه نخواهد شد. لذا هنگام خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

برخی دیگر از مزایای خرید ملک و اقامت در فرانسه
 • امکان اجاره ملک بر کسب درآمد از آن
 • عدم نیاز به حضور در کشور فرانسه
 •  عدم نیاز به سابقه سفر به کشور فرانسه
 •  قابلیت اخذ وام بانکی در صورت ثبت شرکت در فرانسه
 •  موثر نبودن سابقه ریجکتی فرد متقاضی در فرایند مهاجرت
 •  دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی
 •  برخورداری از خدمات بیمه پزشکی رایگان در کشور فرانسه
سؤالات متداول
 • آیا برای خرید ملک در کشور فرانسه محدودیت خاصی وجود دارد یا خیر؟

  برای خرید ملک محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می توانید با اخذ ویزای توریستی وارد این کشور شوید و تا هر میزان که میخواهید ملکه خود را خریداری نمایید .

 • آیا امکان کارکردن با خرید ملک برای متقاضی وجود دارد؟ 

شما به صورت قانونی مجاز به کار کردن با خرید ملک در کشور فرانسه نیستید و تنها در صورتی که شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید امکان فعالیت تجاری را خواهید داشت .

 • آیا در صورت داشتن کارت اقامت کشور فرانسه می‌توان به کشورهای حوزه شنگن سفر کرد یا خیر؟

به طور کلی شما با دریافت اقامت کشور فرانسه امکان سفر آزادانه و بدون نیاز به ویزای شنگن به دیگر کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت .

 • هزینه خرید ملک در فرانسه چقدر می باشد؟

خرید ملک در این کشور با توجه به موقعیت مکانی آن و دیگر معیارها متغیر می‌باشد و به صورت میانگین از ۱۰۰ هزار یورو تا ۳۵۰ هزار یورو  متفاوت است .

 • آیا می توان از طریق خرید ملک اقامت دائم فرانسه را دریافت کرد؟

خرید ملک به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم فرانسه برای متقاضی نمی شود. برای دریافت اقامت باید روند طبیعی و قانونی آن را طی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به نکات خرید ملک در فرانسه و آنچه پیش از خرید ملک در این کشور باید بدانید، بپردازیم تا با آگاهی از شرایط و مدارک مورد نیاز مسیر هموار تری را طی کنید. همانگونه که بررسی شد کشور فرانسه دارای استاندارد های بالای زندگی و کیفیت مطلوبی می باشد. همچنین به دلیل داشتن شاخص های اقتصادی مناسب، سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است . همانطور که به آن اشاره کردیم نیز توجه داشته باشید که خرید ملک به تنهایی اخذ اقامت دائمی کشور فرانسه نخواهد شد و برای شروع بهتر است از دیگر روش های سرمایه داری مانند تمکن مالی اقدام کنید. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به فرانسه را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *