مهمترین دلایل ریجکتی ویزای نروژ

چه چیزی باعث می شود سفارت یا کنسولگری یک کشور خارجی، درخواست ویزای شما را رد کند؟ این سوالی است که بسیاری از مردم هر زمان که می خواهند برای اخذ ویزا اقدام کنند، از خود می پرسند. واقعیت این است که هر زمان که درخواست ویزا رد می شود، حتما موردی غیرقابل قبول، ناکافی و یا فراتر از رویه های معمول در درخواست متقاضی برای افسر پرونده وجود داشته است. در چنین شرایطی، افسر کنسولگری قادر به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا نامزد واجد شرایطی برای دریافت ویزا هستید یا خیر، نخواهد بود. به دلیل اهمیت این موضوع و تقاضای بالا جهت دریافت ویزای نروژ، ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مهمترین دلایل ریجکتی ویزای نروژ بپردازیم. اگر شما نیز به دنبال دریافت ویزای نروژ یا هرنوع ویزای شنگن دیگری هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور نروژ گردآوری شده است.

ریجکتی ویزای نروژ

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کشور نروژ

رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کشور نروژ

اداره مهاجرت نروژ، قوانین و مقررات خاص خود را دارد که باید در ارزیابی درخواست شما برای ویزا یا اجازه اقامت رعایت شود. ریجکتی ویزا، عمل رد درخواست شما توسط کنسولگری سفارت یا کمیسیون عالی برای ورود به نروژ است. آنها دلایل مربوط به رد ویزا را طی نامه ای به شما ارائه می دهند، که ممکن است به شما در اصلاح اشتباه در درخواست های بعدی ویزا کمک کند. در نامه ارائه شده به شما، امکان درخواست تجدیدنظر نیز ذکر می شود. به غیر از مفقود شدن اسناد یا عدم وجود اطلاعات کافی، دلایل دیگری نیز برای ریجکتی ویزای نروژ وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

ریجکتی ویزای نروژ
 1. داشتن سوپیشینه کیفری

شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم گیری افسر پرونده در صدور ویزای شنگن نروژ اهمیت زیادی دارد. در چنین مواردی، ریجکتی ویزای نروژ ممکن است به این دلیل رخ دهد که متقاضی تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی نروژ و منطقه شنگن (مانند تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک آزاری، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی می شود.

 1. ارائه مدارک نادرست یا جعلی

سرنوشت مشترکی برای همه متقاضیانی وجود دارد که سعی می کنند مدارک جعلی را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهند، هویت خود را نادرست معرفی کنند و یا با استفاده از هویت جعلی سعی در دریافت ویزا داشته باشند. در چنین شرایطی، علاوه بر ریجکتی ویزای نروژ، پیامدهای دیگری در انتظار فرد خواهد بود.

 1. عدم ارائه توضیحات کافی در خصوص هدف سفر و شرایط اقامت در نروژ

دلیل دیگری که منجر به ریجکتی ویزای شنگن برای شما خواهد شد، نداشتن توجیه لازم برای هدف و شرایط سفر و اقامت برنامه ریزی شده شما است. این موارد عبارتند از:

 • عدم ارائه مدرک شغلی و حرفه ای که با وضعیت مالی ارائه شده مطابقت داشته باشد
 • ناتوانی در ارائه اسنادی که هدف از سفر و اقامت در منطقه شنگن را تأیید می کند
 • عدم درخواست صحیح برای دوره ویزا، مطابق با برنامه سفر ارائه شده و حق تعطیلات یا وضعیت درآمد
 • ناتوانی در ارائه اظهارنامه های صحیح در مورد هدف سفر و محل اقامت در نروژ
  1. عدم اعتبار پاسپورت

  یک انگیزه دیگر برای اینکه افسر پرونده درخواست ویزا شما را رد کند، ارائه پاسپورتی است که برای سفارت یا کنسولگری قابل قبول نیست. چنین مواردی به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

 • ارائه گذرنامه ای که حداقل تا 3 ماه پس از بازگشت از منطقه شنگن اعتبار نداشته باشد
 • ارائه پاسپورتی که دارای دو صفحه خالی ویزا نباشد
 • ارائه دفترچه مدارک سفر به جای پاسپورت معتبر
 • ارائه پاسپورت بالای 10 سال
 1. عدم اثبات برنامه سفر

دلیل دیگری برای ریجکتی ویزای نروژ ،  عدم ارائه برنامه مناسب سفر شما در نروژ و منطقه شنگن است. چنین مواردی عبارتند از:

 • درخواست در سفارت نادرست منطقه شنگن (یعنی نتوانید مقصد اصلی بازدید خود را در منطقه شنگن تعیین کنید)
 • عدم ثابت کردن یک محل اقامت رزرو شده در نروژ و یا هر مقصد دیگر در منطقه شنگن
 • عدم تهیه بلیط پرواز رزرو شده برای هر متقاضی
 • عدم ارائه دعوت نامه جهت اثبات محل اقامت در نروژ
 1. ارائه معرفی نامه و نامه های رسمی نامعتبر

عدم موفقیت در اخذ ویزای نروژ می تواند حاصل ارائه یک نامه یا تاییدیه باشد که توسط مرجع رسمی تأیید نشده است. چنین مواردی عبارت است از:

 

 • عدم ارائه نامه رسمی که دارای سربرگ اصلی با آدرس و اطلاعات تماس شرکت یا مرجع صادر کننده آن باشد.
 • عدم ارائه نامه رسمی صادر شده، حداکثر تا 3 ماه قبل از تاریخ درخواست
 • عدم وجود مهر و امضای مرجع در نامه رسمی و غیره
ریجکتی ویزای نروژ
 1. عدم اثبات تمکن مالی

یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای نروژ، نداشتن یا ناکافی بودن منابع مالی برای مدت اقامت در نروژ و یا منطقه شنگن است. چنین شرایطی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه صورت حسابهای مالی که بیش از 1 ماه از تاریخ درخواست ارائه نشده باشد
 • عدم برخورداری از صورت حساب جاری
 • عدم وجود وجوه کافی در صورت حسابهای مالی ارائه شده
 • ارائه چک مسافرتی بدون نام متقاضی
 1. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت اقامت در نروژ و منطقه شنگن می تواند منجر به ریجکتی ویزای نروژ شود. چنین شرایطی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی به میزان تعیین شده
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که بازگشت داوطلب را به کشور خود پوشش دهد
 • عدم توانایی در ارائه بیمه مسافرتی که بیمه نامه آن در سراسر منطقه شنگن معتبر است
 • ناتوانی در ارائه بیمه مسافرتی که تمام روزهای سفر در منطقه شنگن را پوشش می دهد
 1. ارائه پاسپورت مخدوش شده یا آسیب دیده

ارائه پاسپورتی که در شرایط نامطلوبی نگهداری شده و یا آسیب دیده باشد، از سوی سفارت قابل قبول نمی باشد. این شرایط می تواند شامل پارگی پاسپورت، جدا شدن صفحات پاسپورت، و آسیب دیدگی جلد پاسپورت باشد.

10. وجود وضعیت نامطلوب در ویزای شنگن قبلی

مورد آخری که می تواند منجر به ریجکتی ویزا شود، داشتن سوابق نامطلوب در ویزای شنگن اخذ شده در گذشته است. چنین مواردی عبارتند از:

 

 • عدم رعایت محدودیت‌های قبلی ویزای شنگن (مانند اقامت بیش از حد در منطقه شنگن، عدم پیروی از برنامه سفر ارائه شده و اقامت بیشتر در کشور اصلی مقصد در منطقه شنگن و غیره)
 • داشتن پاسپورت با ویزای فعال شنگن
سؤالات متداول
 • آیا ریجکت شدن ویزای نروژ به معنای محرومیت از اخذ ویزا است؟

خیر. شما می توانید با بررسی دلایل ریجکتی و رفع آن، درخواست مجدد ارسال نمایید. البته چنانچه در نامه ریجکتی، اجازه درخواست تجدیدنظر به شما داده شده باشد، می توانید نسبت به اعتراض و درخواست تجدیدنظر اقدام نمایید. توصیه می شود به جهت کم کردن ریسک ریجکتی مجدد، از راهنماییهای کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرتی و یا وکلای برجسته استفاده نمایید. کارشناسان و متخصصان ما در گروه عالیان ویزا آماده ارائه هرگونه مشاوره در این زمینه به متقاضیان گرامی می باشند.

 • چگونه می توان نسبت به ریجکتی ویزای نروژ اعتراض کرد؟

متقاضیانی که با ریجکتی ویزای خود مواجه شده اند می توانند شخصا و یا از طریق یک وکیل مهاجرتی، درخواست تجدیدنظر دهند. البته همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، تنها در صورتی مجاز به اعتراض و ثبت درخواست تجدیدنظر هستید که در نامه ریجکتی، اجازه اعتراض به شما داده شده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا زمان ارسال درخواست ویزا، در پذیرفته شدن و یا ریجکتی آن موثر است؟

بله. زمان رسیدگی به ویزا در کنسولگری های مختلف متفاوت است. از این رو، شما باید قبل از تاریخ سفر خود به نروژ، برای ویزا اقدام کنید. حداقل یک ماه قبل از برنامه سفر، درخواست ویزا بدهید. اگر زمان پردازش از تاریخ سفر گذشته باشد، ویزا به طور خودکار ریجکت می شود.

 • دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی نروژ چیست؟

اگر دانشجویان علاقه مند به تحصیل در نروژ نتوانند افسر پرونده خود را متقاعد کنند که پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازخواهد گشت، امکان ریجکتی ویزای نروژ وجود دارد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید و مشاوره دریافت نمایید.

سخن پایانی

پروتکل ها و قوانین مهاجرتی، نقش مهمی در امنیت یک کشور ایفا می کنند. بنابراین، در صورت عدم رعایت قوانین ویزا، ممکن است درخواست شما رد شود. واضح ترین دلیل برای رد درخواست ویزا، ارائه مدارک و اسنادی است که واجد شرایط بودن شما برای بازدید از کشور مورد نظر را اثبات نمی کند. نروژ نیز که در منطقه شنگن واقع شده است، جهت اعطای ویزا قوانین خود را داشته و در صورت عدم توانایی در برآورده کردن شروط و الزامات، درخواست شما را رد خواهد کرد. ما در این مقاله به بررسی مهمترین دلایل ریجکتی ویزای نروژ پرداختیم. امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور نروژ را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه های ثبت شده برای “مهمترین دلایل ریجکتی ویزای نروژ”
 1. سلام ببخشید من درخواست ویزای الحاق خانواده نروژ رو کردم.درخواستمو رد کردن الان ۷ ماهه که اعتراض زدیم و ففط ایمیل دادن که پرونده تو صف انتظاره و امکان تماس برای اطلاع از وضعیت پرونده نیست من باید تا کی منتظر جواب بمونم ممکنه یک سال طول بکشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *