نحوه اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

کشور شگفت انگیز استرالیا به لحاظ بهره مندی از سطح رفاهی بالا و ارائه خدمات گوناگون به شهروندان خود، در زمره مقاصد اول مهاجرتی در دنیا و علی الخصوص برای ایرانیان می باشد. تحصیل در این کشور می تواند شرایطی را فراهم آورد که به یافتن شغل و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا منجر گردد. تحصیل در برترین دانشگاه های استرالیا میتواند یکی از بهترین تجربه هایی باشد که یک فرد در طول زندگی آکادمیک خود به دست آورده و حتی آینده او را دگرگون سازد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نحوه اخذ ویزای دانشجویی استرالیا بپردازیم و جدیدترین شرایط آن برای شما مخاطب عزیز شرح دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور استرالیا گردآوری شده است.

ویزای دانشجویی استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای دانشجویی استرالیا چیست؟
 • مهمترین شرایط اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا
 • مراحل اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا (زیرکلاس 500)، مناسب دانشجویان بین المللی، کارآموزان و دانش آموزان بالای 6 سال میباشد که قصد دارند در بهترین دانشگاه ها و مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. از مهمترین شروط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا ، دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های برتر این کشور است. از مزایای اخذ این ویزا نیز، میتوان به امکان همراه داشتن خانواده متقاضی در طول دوران تحصیل و اقامت او در این کشور اشاره کرد. مدت اعتبار این ویزا بسته به طول دوره تحصیل، حدود 5 سال میباشد. هزینه لازم جهت اخذ این ویزا، 630 دلار برای دانشجویان و 315 دلار برای کارآموزان میباشد. پس از فارغ التحصیلی امکان تمدید ویزا برای دانشجویان وجود دارد اما کارآموزان از این شانس بی بهره بوده و پس از پایان اعتبار ویزای خود برای ماندن در استرالیا باید مجدد نسبت به اخذ ویزای جدید اقدام کنند. 

ویزای دانشجویی استرالیا

همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان میتوانند هنگام تحصیل حدود 40 ساعت درهر دو هفته کار کنند. کارآموزان نیز از این فرصت کار بهره مند بوده به شرطی که این کار با رشته آنان مرتبط باشد. برای تبدیل ویزای دانشجویی و کارآموزی استرالیا به اقامت دائم، لازم است شرایط ویژه ای را داشته باشید. ما در ادامه مطلب به شرح شرایط مهم و همچنین مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا خواهیم پرداخت. توصیه میشود اطلاعات تکمیلی را از وبسایت اداره مهاجرت استرالیا دریافت نمایید. کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا نیز آماده ارائه هرگونه مشاوره در این زمینه به متقاضیان گرامی میباشند.

مهمترین شرایط اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا

 1. ارائه مدرک مهارت زبان

شما در زمان ارسال درخواست ویزای دانشجویی استرالیا و همچنین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه، نیاز به ارائه مدرکی دال بر مهارت های زبان انگلیسی خود دارید. بر طبق قوانین جدید، در صورتی که به دلیل کووید-19 نتوانستید در آزمون شرکت کنید، زمان بیشتری برای ارائه نتایج آزمون زبان انگلیسی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. شما باید 2 سال قبل از درخواست ویزای دانشجویی، در آزمون زبان انگلیسی شرکت کرده باشید. آزمونها و نمرات مورد قبول جهت دریافت ویزا عبارتنداز:

 • آزمون آیلتس با حداقل نمره 5.5
 • آزمون تافل ibt با حداقل نمره 46
 • آزمون کمبریج با حداقل نمره 162
 • آزمون PTE با حداقل نمره 42
 1. دریافت بیمه سلامت در استرالیا

شما و اعضای خانواده تان باید در تمام مدت اقامت خود در استرالیا، بیمه درمانی کافی داشته باشید. شما میبایست تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC)، از یک ارائه دهنده بیمه درمانی تایید شده استرالیا باشید، مگر اینکه شرایط “استثنا” اعمال شود. توجه داشته باشید که برای متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی استرالیا که خارج از این کشور قرار دارند، پوشش بیمه باید از روزی که متقاضی و خانواده وی وارد استرالیا می شوند شروع شود، نه از روز شروع دوره تحصیلی آنان. به عبارتی، اگر به شما ویزا داده شده است و می خواهید قبل از شروع دوره خود به استرالیا سفر کنید، تاریخ شروع OSHC باید با تاریخ ورود شما یکی باشد، نه تاریخ شروع دوره تحصیلی شما. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع OSHC خود وارد استرالیا نمی شوید و تا زمانی که استرالیا را ترک نکنید، OSHC خود را حفظ کنید. اگر نتوانید هنگام ورود به استرالیا ثابت کنید که بیمه درمانی دارید، ممکن است از ورود شما به استرالیا امتناع شود. ممکن است ارائه دهنده یا نماینده آموزشی شما، OSHC را برای شما ترتیب دهد. اگر چنین باشد، باید نام ارائه دهنده بیمه درمانی خود، تاریخ شروع و پایان بیمه نامه خود را بدانید و باید از شرایط و ضوابط بیمه نامه خود آگاه باشید. ارائه دهنده آموزش شما همچنین باید اطلاعات بیمه درمانی شما را در گواهی ثبت نام (CoE) درج کند. اگر خودتان پوشش OSHC را ترتیب میدهید، باید شماره بیمه نامه را برای درج در درخواست ویزای خود بدانید. چنانچه هنگام درخواست ویزای دانشجویی خود، این اطلاعات را ضمیمه نکنید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

 1. داشتن تمکن مالی لازم

شما میبایست تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه زندگی خود و خانواده خود را در طول مدت اقامت در استرالیا داشته باشید. در واقع، آنچه از شما خواسته میشود ارائه دهید، بر اساس هزینه زندگی در استرالیا خواهد بود. توصیه می کنیم در مورد منطقه ای که قصد تحصیل و زندگی در آن را دارید تحقیق کنید، تا از هزینه زندگی در آن منطقه مطلع شوید. گزینه هایی برای اثبات اینکه پول کافی برای اقامت خود دارید وجود دارد که عبارتنداز: ارائه مدارک سپرده گذاری پول در یک موسسه مالی، ارائه مدارک دریافت وام های دولتی یا وام های یک موسسه مالی، ارائه مدارک دریافت بورسیه تحصیلی یا حمایت مالی مشابه. از طرف دیگر، می توانید مدرکی ارائه دهید که والدین یا شریک زندگی شما در 12 ماه بلافاصله قبل از درخواست، درآمد شخصی سالانه حداقل 62222 دلار استرالیا داشته اند. اگر اعضای خانواده خود را به استرالیا بیاورید، باید نشان دهید که درآمد والدین یا شریک زندگی شما حداقل 72592 دلار استرالیا است. اگر هر دو والدین شما کار می کنند، می توان درآمد ترکیبی آنها را در نظر گرفت. شما میبایست مدرکی دال بر درآمد والدین یا شریک زندگی خود در قالب اسناد رسمی دولتی مانند ارزیابی مالیات کمتر از 12 ماه ارائه دهید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

 1. کلیه مدارک مهم را جمع آوری کرده و در آزمون زبان شرکت کنید
 2. از دانشگاهی در استرالیا پذیرش تحصیلی دریافت نمایید

برخلاف ایالات متحده و بریتانیا، شما چندین گزینه مختلف برای درخواست پذیرش از دانشگاه های استرالیا را دارید. پس میتوانید به یکی از سه روش زیر اقدام کنید:

 • ارسال درخواست پذیرش مستقیما از طریق وبسایت دانشگاه
 • از طریق یک دانشگاه در کشور خود
 • از طریق یک نماینده (در این خصوص گروه عالیان ویزا میتواند خدمات ویژه ای در اختیار شما قرار دهد)
ویزای دانشجویی استرالیا
 1. به محض دریافت تاییدیه پذیرش دانشگاه، برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید

اکنون که یک موقعیت تحصیلی در دانشگاهی در استرالیا کسب کرده اید، باید ویزای دانشجویی این کشور را نیز دریافت کنید. شما می توانید مستقیماً از طریق وبسایت مهاجرتی استرالیا درخواست دهید و مبلغ 550 دلار استرالیا (420 دلار آمریکا) را بابت هزینه درخواست بپردازید و اطلاعات زیادی در مورد خود و تحصیلات آینده خود در اختیار آنان قرار دهید. سپس لازم است نسبت به دریافت یک بیمه درمانی مورد قبول استرالیا اقدام کنید که اقامت شما در این کشور را پوشش دهد. شما می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. فرآیند پردازش و بررسی درخواست ویزا ممکن است 4 هفته به طول بینجامد و شاید پس از آن از شما خواسته شود برای مصاحبه حضوری به سفارت استرالیا مراجعه کنید. پس، از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

 1. پس از دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، برنامه ریزی سفر خود را شروع کنید

شما میتوانید تا 90 روز قبل از شروع دوره خود وارد کشور استرالیا شوید. در خصوص محل اقامت و یا خوابگاه خود اطمینان حاصل کنید. پس از ورود به این کشور نیز باید مراحل مهاجرت و اقامت خود را تکمیل نمایید.

سؤالات متداول
 • آیا امکان درخواست ویزای دانشجویی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله. امکان ارائه درخواست ویزای دانشجویی بدون مدرک زبان برای کشور استرالیا وجود دارد. در صورتیکه متقاضی از شرایط خاصی برخوردار باشد، قادر خواهد بود تا با شرکت در دوره زبان انگلیسی در کشور استرالیا، دوره تحصیلی مورد علاقه اش را شروع کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه عالیان ویزا در ارتباط باشید.

 • آیا برای اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا، محدودیت سنی وجود دارد؟

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان حتی با داشتن سن بالا نیز می توانند جهت تحصیل در این کشور اقدام به اخذ پذیرش نمایند. اما این امکان وجود دارد که سن بالا و گپ تحصیلی زیاد، مخصوصا در مقاطع پایین تر از دکترا ، شانس اخذ ویزا را پایین تر بیاورد.

 • آیا افراد متاهل میتوانند جهت تحصیل در استرالیا، خانواده خود را نیز به این کشور ببرند؟

بله. افراد متاهل می توانند پس از اخذ ویزای دانشجویی استرالیا ، همسر و حتی فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به استرالیا ببرند. شرط لازم برای این همراهی آن است که شما بعنوان متقاضی ، تمکن مالی لازم برای حمایت اقتصادی خانواده خود را داشته باشید.

سخن پایانی

ترکیب تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان با نظام آموزشی نوین، شرایط مناسب کار پس از فارغ التحصیلی، آب و هوای بی نظیر و مردمی خونگرم، بسیاری از دانشجویان ایرانی را ترغیب کرده است که در استرالیا به ادامه تحصیل بپردازند. ما در این مقاله به بررسی شرایط و نحوه اخذ ویزای دانشجویی استرالیا پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری برای تحصیل و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به کشور استرالیا کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *