آشنایی با انواع ویزای دانمارک

شهروندان خارج اتحادیه اروپا و خارج از منطقه شنگن میبایست در صورت تمایل برای ورود به دانمارک، ویزای این کشور را که از نوع شنگن است دریافت نمایند.انواع مختلفی از ویزای دانمارک شامل ویزای تحصیلی، کاری، استارت آپ، ویزای الحاق به خانواده و غیره وجود دارد. نوع ویزا با توجه به هدف متقاضی از سفر به دانمارک و مدت زمان اقامت وی در این کشور، تعیین می شود و شرایطی مختلفی برای اخذ آنها وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی انواع ویزای دانمارک بپردازیم. اگر شما نیز قصد بازدید از دانمارک و یا مهاجرت به دانمارک را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور دانمارک گردآوری شده است.

انواع ویزای دانمارک

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چه کسانی به دریافت ویزای دانمارک نیاز خواهند داشت؟
 • ویزای کوتاه مدت دانمارک و شرایط اخذ آن
 • ویزای بلند مدت دانمارک و شرایط اخذ آن
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی در دانمارک
 • دلایل ریجکتی ویزای دانمارک

چه کسانی به دریافت ویزای دانمارک نیاز خواهند داشت؟

شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، برای ورود به دانمارک نیاز به دریافت ویزا نداشته و تنها با ارائه مدارک شناسایی خود می توانند وارد این کشور شوند. این در حالیست که برای ورود به دانمارک و سایر کشورهای عضو شنگن، اگر به یکی از دسته های زیر تعلق دارید، میبایست یکی از انواع ویزای دانمارک را دریافت نمایید:

 • اگر تبعه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید و کشور شما جزو توافقنامه شنگن نمی باشد
 • اگر تبعه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستید و کشور شما جزو توافقنامه شنگن می باشد، اما قبلا برای ورود به دانمارک و یا هر کشور دیگری در حوزه شنگن، ریجکت شده اید
انواع ویزای دانمارک

ویزای کوتاه مدت دانمارک و شرایط اخذ آن

ویزای کوتاه مدت دانمارک، که به آن ویزای توریستی دانمارک نیز گفته می شود، به دارندگان اجازه می دهد تا سقف 90 روز در یک دوره 180 روزه، در دانمارک اقامت داشته و یا حتی از سایر کشورهای شنگن بازدید نمایند. دارندگان ویزای توریستی دانمارک، اجازه کار در این کشور و یا اخذ اقامت دانمارک را نخواهند داشت. در ضمن، این ویزا قابل تمدید نمی باشد و دارندگان باید قبل از انقضای ویزا، دانمارک و سایر کشورهای شنگن را ترک نمایند. لازم به ذکر است که تنها در موارد خیلی خاص و اورژانسی، مانند بیماری، فوت اعضای خانواده و یا یک هرج و مرج سیاسی در کشور مبدا خود، احتمال تمدید این ویزا وجود خواهد داشت.

ویزای بلند مدت دانمارک و شرایط اخذ آن

یکی دیگر از انواع ویزای دانمارک، ویزای بلند مدت یا همان ویزای نوع D است که به دارندگان اجازه اقامت 1 ساله در دانمارک را اعطا می کند و پس از آن نیز قابل تمدید می باشد. دارندگان ویزای بلند مدت دانمارک، امکان اخذ اقامت این کشور را نیز خواهند داشت. معمولا متقاضیان تحصیل، کار، سرمایه گذاری، استارت آپ و راه اندازی بیزنس، و الحاق به اعضای خانواده خود در دانمارک میبایست ویزای بلند مدت دریافت نمایند. انواع ویزای بلند مدت دانمارک عبارتنداز:

 • ویزای تحصیلی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از سه ماه در دانمارک تحصیل نمایند، باید از بین انواع ویزای دانمارک، ویزای تحصیلی را انتخاب نمایند. دریافت پذیرش از یک دانشگاه معتبر در دانمارک، شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی و مجوز اقامت این کشور است. ویزای تحصیلی دانمارک به دانشجویان این امکان را می دهد که 30 روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود وارد دانمارک شوند و پس از پایان تحصیلات خود نیز 6 ماه فرصت خواهند داشت در دانمارک به دنبال کار باشند. درصورت اخذ پیشنهاد شغلی، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و دریافت اقامت دانمارک وجود خواهد داشت.

 • ویزای کاری

کلیه شهروندان خارج اتحادیه اروپا میبایست با دریافت یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در دانمارک، نسبت به اخذ ویزای کاری و مجوز اقامت این کشور اقدام نمایند. ارائه نامه کارفرما و قرارداد کاری، شرط اصلی دریافت ویزا خواهد بود. از بین انواع ویزای دانمارک ، اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین روشهای دریافت اقامت دانمارک است.

 • ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ یا همان ویزای راه اندازی کسب و کار در دانمارک، به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا اجازه می دهد تا با ارائه یک بیزنش پلن و طرح تجاری خلاقانه و سودآور، که توسط هیئت متخصصان سازمان تجارت دانمارک به تایید رسیده است، تجارت و کسب و کار خود را در دانمارک راه اندازی نمایند. این طرح ممکن است با مشارکت شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا ارائه شود، اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا باید پس از تأیید کسب و کار، مجوز اقامت دریافت کنند.

انواع ویزای دانمارک
 • ویزای الحاق به خانواده

بر طبق قانون الحاق به خانواده، کسانی که یکی از اعضای خانواده آنها (شامل همسر و فرزندان) مقیم دائم یا شهروند دانمارک باشد می توانند ویزای خانواده دریافت نمایند. این ویزا در ابتدا به صورت دوساله صادر میشود و پس از آن قابل تمدید خواهد بود. دارندگان این ویزا اجازه کار و یا راه اندازی بیزنس خود در دانمارک را خواهند داشت.

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی در دانمارک

و در نهایت، ویزای ترانزیت فرودگاهی، نوع دیگری از انواع ویزای دانمارک است که به دارنده آن امکان می دهد تا با قصد گرفتن پرواز به کشوری دیگر، وارد فرودگاه دانمارک شوند. این بدان معناست که دارنده ویزای ترانزیت فرودگاهی، از کشور مبدا خود وارد فرودگاه دانمارک شده و سپس با تعویض پرواز، وارد کشور سوم که مقصد وی بوده، خواهد شد.

دلایل ریجکتی ویزای دانمارک

شهروندان خارج اتحادیه اروپا میبایست برای اخذ ویزای دانمارک، اثبات نمایند که هدف آنان از سفر به دانمارک چیست، قصد بازدید از چه مناطقی از دانمارک و چه کشورهایی در حوزه شنگن را دارند، محل اقامت آنان در دانمارک کجاست، و اینکه آیا بودجه کافی برای تامین مخارج خود در طی اقامت در دانمارک را دارند یا خیر. در ضمن، متقاضیان باید تضمین نمایند که پس از انقضای ویزا، به کشور خود بازخواهند گشت. اثبات این امر از طریق نشان دادن وابستگی به اعضای خانواده در کشور خود، داشتن شغل و منبع درآمد در کشور خود، و سایر روشها امکانپذیر خواهد بود. درصورتی که در هر یک از موارد بالا نقصی وجود داشته باشد و مقامات دانمارکی قانع نشوند، امکان ریجکت شدن درخواست ویزا، بالا خواهد بود. علاوه بر آنچه گفته شد، ارائه هرگونه مدارک نادرست و جعلی، نه تنها منجر به ریجکتی و محروم شدن از دریافت ویزا خواهد شد، بلکه پیگرد قانونی نیز خواهد داشت.

سؤالات متداول
 • آیا برای دریافت ویزای توریستی دانمارک، داشتن بیمه درمانی در این کشور لازم است؟

بله. شما باید یک بیمه معتبر در دانمارک که هزینه های درمانی شما را در این کشور و کل منطقه شنگن تا حداقل سقف 30.000 یورو پوشش دهد، دریافت نمایید.

 • تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای دانمارک چقدر است؟

متقاضیان باید به ازای هر روز اقامت خود در دانمارک، حدود 67.24 یورو داشته باشند. البته این مقدار، با توجه به محل اقامت شما در دانمارک ممکن است تغییر کند.

 • آیا با اخذ ویزای دانمارک، امکان اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد؟

معمولا بله. دارندگان ویزای دانمارک می توانند با اثبات تمکن مالی و تضمین تامین هزینه اعضای خانواده، برای همسر و فرزندان زیر18 سال خود ویزای همراه دریافت نمایند. افراد همراه معمولا اجازه کار و تحصیل در دانمارک را نیز خواهند داشت.

 • هزینه دریافت ویزای دانمارک چقدر است؟

هزینه درخواست انواع ویزای دانمارک، 80 یورو برای بزرگسالان و 40 یورو برای کودکان زیر 12 سال است.

 • مدت زمان دریافت ویزای دانمارک چقدر است؟

زمان پردازش ویزای شنگن دانمارک معمولا 15 روز می باشد. با این حال، با توجه به شرایط شما، این مدت ممکن است تا 30 روز و یا حتی در موارد استثنایی تا 60 روز نیز به طول انجامد.

 • آیا پس از ریجکت شدن ویزای دانمارک، می توان دوباره درخواست داد؟

معمولا بله. پس از ریجکتی ویزا، نامه ای برای شما ارسال خواهد شد که دلایل ریجکتی و امکان درخواست تجدید نظر در آن ذکر شده است. در صورتی که به شما اجازه داده شده باشد، می توانید درخواست تجدیدنظر داده و نواقص پرونده را برطرف کنید.

سخن پایانی

دانمارک از سال 2001 به عضویت شنگن درامده و کلیه شهروندان خارج اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا میبایست به جهت ورود به دانمارک، ویزای این کشور را دریافت نمایند. نوع ویزا، با توجه به هدف متقاضی از سفر به دانمارک و مدت اقامت وی در این کشور، متفاوت خواهد بود. جهت اقامت کمتر از 90 روز در دانمارک، باید ویزای کوتاه مدت این کشور را دریافت کرد. به همین ترتیب، جهت اقامت طولانی مدت و بیش از 3 ماه، ویزای بلند مدت (نوع D) مناسب می باشد. ما در این مقاله به بررسی انواع ویزای دانمارک پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور دانمارک را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *