ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

صفر تا صد هزینه ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

ویزای آوسبیلدونگ فنلاند بهترین روش برای اخذ اقامت اروپا و در نهایت دریافت ویزای کاری است. شرکت در این دوره نیازمند یادگیری زبان فنلاندی تا سطح ب ۱ است که تقریبا معادل مدرک آیلتس ۴ می باشد اما عالیان ویزا این مشکل را برای متقاضیان حل کرده است که در ادامه مقاله به آن می پردازیم. ما اینجاییم تا به شما این اطمینان را بدهیم که اگر شما نیز دغدغه تامین هزینه های مهاجرت و زندگی در اروپا را دارید، دوره آوسبیلدونگ فنلاند بهترین گزینه برای شما می باشد. اما چه دلیلی باعث شده است تا بتوانیم با اطمینان این مژده را به شما بدهیم؟ بله، درست حدس زدید. دوره آوسبیلدونگ فنلاند کاملا رایگان است و شما می توانید به ارزان ترین شکل ممکن به همراه خانواده خود به فنلاند مهاجرت نموده و در این کشور مشغول به کار شوید. اگر می خواهید از جزئیات بیشتری در این خصوص اطلاع کسب کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید چرا که قصد داریم تا هر آنچه لازم است در خصوص هزینه های مربوط به دوره آوسبیلدونگ فنلاند بدانید را برای شما شرح دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط گروه عالیان ویزا و از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور فنلاند برای شما مخاطب گرامی گردآوری شده است.

ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • همه چیز درباره ویزای آوسبیلدونگ فنلاند
 • بررسی هزینه شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند
 • هزینه اخذ ویزای آوسبیلدونگ کشور فنلاند
 • هزینه زندگی در فنلاند برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ

همه چیز درباره ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

متقاضیان ورود به بازار کار اروپا که قصد تحصیل در دانشگاه را ندارند و می خواهند با یادگیری یک حرفه و افزایش مهارت خود به صورت عملی مشغول به کار شوند، می توانند هم اکنون برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ فنلاند اقدام کنند. به عبارت دیگر، دوره آوسبیلدونگ فنلاند مناسب افراد بالای 17 سال است که مدرک دیپلم دارند یعنی تحصیلات متوسطه خود را به اتمام رسانده و قصد دارند یک مهارت را به صورت حرفه ای یاد بگیرند. در ضمن، آن دسته از دانشجویانی که در یک رشته فنی در دانشگاه تحصیل نموده اند، می توانند با شرکت در دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند، مهارت عملی خود را در رشته مورد نظر (برای مثال رشته مکانیک) افزایش داده و مستقیما وارد بازار کار شوند. 

ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

شرکت در دوره آوسبیلدونگ معمولا محدودیت سنی ندارد و وجود گپ تحصیلی نیز برای اخذ پذیرش فاقد اهمیت می باشد. از مهم ترین مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ می توان به امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال و همچنین امکان اخذ ویزای کاری و دریافت اقامت دائم فنلاند اشاره نمود. همسر متقاضی می تواند از بدو ورود به فنلاند، مشغول به کار شود و فرزندان نیز به صورت رایگان در مدارس فنلاند به تحصیل بپردازند. پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ، چنانچه فرد بتواند از یک کارفرما در فنلاند پیشنهاد شغلی دریافت کند، ویزای فعلی وی به ویزای کاری فنلاند تبدیل می شود و اقامت این کشور را برای خود و اعضای خانواده، به دست می آورد. حال سوالی که وجود دارد آن است که هزینه دوره آوسبیدونگ فنلاند چقدر است؟ ما در ادامه مطلب، این سوال را با جزئیات پاسخ خواهیم داد.

بررسی هزینه شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند

خوشبختانه دوره آوسبیلدونگ فنلاند رایگان برگزار می شود و هزینه ای بابت شرکت در این دوره دریافت نخواهد شد. این امر یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مزیت های آوسبیلدونگ فنلاند می باشد که باعث شده است تا به عنوان ارزان ترین روش اخذ اقامت اروپا شناخته شود. حال مساله ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که اگرچه این دوره رایگان می باشد اما شما باید برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ فنلاند  هزینه کمی پرداخت کنید و همچنین جهت تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانوادتان در این کشور، تمکن مالی لازم را نشان دهید. در ادامه مطلب، این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد.

هزینه اخذ ویزای آوسبیلدونگ کشور فنلاند

متقاضیانی که موفق به قبولی در مصاحبه با مرکز ارائه دهنده دوره آوسبیلدونگ در فنلاند شوند، نامه پذیرش دریافت خواهند کرد. پس از اخذ پذیرش، باید با مراجعه به سفارت فنلاند در محل خود، درخواست ویزای آوسبیلدونگ فنلاند را ارائه کنند. حال دریافت ویزای آوسبیلدونگ فنلاند، یا همان ویزای تحصیلی این کشور برای متقاضیان آموزش حرفه ای، مستلزم پرداخت هزینه است. این هزینه می تواند با توجه به روش درخواست ویزا توسط شما، متفاوت باشد. 

برای درخواست ویزای فنلاند دور روش وجود دارد: مراجعه حضوری و یا ثبت درخواست در سامانه خدمات الکترونیک. متقاضیانی که به صورت حضوری درخواست ویزا دهند، باید هزینه ای در حدود 450 یورو و متقاضیانی که درخواست خود را در سامانه ثبت می کنند، باید 350 یورو پرداخت کنند. لازم به ذکر است که ارائه مدارک پرداخت هزینه ویزا در روز مصاحبه در سفارت فنلاند، الزامی می باشد.

ویزای آوسبیلدونگ فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ

اگرچه دوره آوسبیلدونگ فنلاند رایگان است، اما متقاضیان باید از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود و اعضای خانواده در فنلاند، برخوردار باشند. در برخی موارد، هزینه محل اقامت و حتی هزینه غذا برای دانشجو پوشش داده می شود اما در اکثر موارد، دانشجو باید خود هزینه های زندگی در فنلاند را تامین کند. با توجه به متفاوت بودن سبک زندگی افراد و عادت های آنها، نمی توان هزینه دقیقی را برای زندگی در این کشور مشخص نمود. اما بر اساس جدیدترین آپدیت هزینه های زندگی در فنلاند که در وبسایت Numbeo ارائه شده است، یک فرد مجرد برای زندگی در کشور فنلاند، ماهیانه به ۱۰۰۰  یورو نیاز خواهد داشت. 

این میزان هزینه برای یک خانواده چهار نفره، معادل  ۲۲۰۰ یورو در ماه خواهد بود. البته باید اضافه کنیم که پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ و در دوران کارآموزی در فنلاند، معمولا از کارفرمای مورد نظر حقوق دریافت خواهید کرد که این امر می تواند به تامین هزینه های شما کمک کند.

سؤالات متداول

 • آیا دارندگان ویزای آوسبیلدونگ فنلاند، مجاز به کار در این کشور هستند؟

بله. متقاضیان می توانند در حین دوره، به صورت پاره وقت و تا سقف 30 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند.

 • اخذ ویزای آوسبیلدونگ در چه رشته های امکان پذیر است؟

تقریبا هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و در اغلب رشته های فنی و مهندسی و برخی رشته های علوم پایه و همینطور پیراپزشکی نظیر بهیاری و پرستاری نیز امکان پذیر است.

 • چگونه می توان با شرکت در دوره آوسبیلدونگ، اقامت فنلاند را دریافت کرد؟

اگر در حین دوره یا بعد از پایان دوره بتوانید از یک کارفرما در فنلاند پیشنهاد شغلی دریافت کنید، امکان اخذ ویزای کاری فنلاند و دریافت اقامت این کشور وجود دارد.

 • آیا با دریافت ویزای آوسبیلدونگ در فنلاند می توانیم شهروندی و پاسپورت فنلاند را دریافت کنیم؟

بله. اگر پس از اتمام دوره بتوانید در فنلاند یک شغل مرتبط پیدا کنید، پس از ۵ سال قادر خواهید بود برای اخذ شهروندی درخواست دهید.

 • طول دوره آوسبیلدونگ در فنلاند چقدر است؟

معمولا بین 2 تا 4 سال.

 • آیا آوسبیلدونگ فنلاند کاملا رایگان است؟

بله

 • دوره آوسبیلدونگ فنلاند به چه زبانی برگزار می شود؟

این دوره کاملا به زبان فنلاندی برگزار می شود و ارائه مدرک زبان فنلاندی در سطح حداقل B1 برای شرکت در دوره الزامی است.

سخن پایانی

اخذ ویزای آوسبیلدونگ فنلاند به شما این امکان را خواهد داد تا به صورت رایگان، به همراه خانواده خود اقامت فنلاند را به دست آورید. دوره آوسبیلدونگ در فنلاند کاملا رایگان ارائه می شود و در اکثر موارد، هزینه ای از متقاضیان دریافت نمی شود. تنها لازم است متقاضیان هزینه ای اندک بابت دریافت ویزا پرداخت نموده و بتوانند هزینه های زندگی در فنلاند را تامین کنند. البته باید بگوییم که شما می توانید با کار پاره وقت و یا دریافت حداقل حقوق کارآموزی، بخشی از هزینه های خود را در این کشور تامین کنید. از طرفی دیگر، امکان درخواست کمک هزینه نیز وجود دارد و به شما کمک خواهند کرد تا از پس تامین مخارج خود بر بیایید. 

ما در این مقاله هر آنچه باید در خصوص هزینه های شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند بدانید را برای شما شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. گروه مهاجرتی عالیان ویزا، با کادری متشکل از زبده ترین کارشناسان، مشاوران و وکلای مهاجرتی مقیم اروپا، تصمیم بر آن دارد تا در پلن جدید خود، ویزا و اقامت اروپا را از طریق شرکت در دوره های آوسبیلدونگ برای شما به دست آورد. خبر خوش آنکه عالیان ویزا آماده است تا صفر تا صد این فرآیند مهاجرتی را برای شما انجام داده و موفقیت شما را تضمین کند. پس بهتر است هر چه سریع تر برای بررسی شرایط خود و اطمینان از واجد شرایط بودن جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ، از طریق شماره های موسسه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. برای ارتباط سریع تر توصیه می شود فرم ارزیابی رایگان موجود در وبسایت عالیان ویزا را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. منتظر شما هستیم.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

دوره آمیس فنلاند

جدیدترین شرایط دوره آمیس فنلاند در سال 2024

ما خبر خوشی برای شما داریم. شما می توانید هم اکنون با شرکت در دوره آمیس فنلاند به صورت رایگان، اقامت این کشور را برای خود و اعضای خانوادتان دریافت کنید. بله، شاید باورکردنی نباشد اما عالیان ویزا در پلن جدید خود در سال ۲۰۲۴ ، به شما کمک می کند تا بتوانید با شرکت در دوره آمیس، اقامت فنلاند را دریافت نموده و در نهایت پس از اتمام دوره، ویزای کاری و اقامت دائم فنلاند را به دست آورید. به همین منظور، ما در این مقاله قصد داریم تا هر آنچه لازم است در خصوص دوره آمیس در فنلاند بدانید را برای شما شرح دهیم و شما را با کلیه شرایط لازم جهت شرکت در این دوره در سال 2024 آشنا کنیم. پس اگر به مهاجرت به فنلاند، آن هم به ارزان ترین شکل ممکن فکر می کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا و از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور فنلاند برای شما مخاطب گرامی گردآوری شده است.

دوره آمیس فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • دوره آمیس فنلاند چیست؟
 • چه کسانی می توانند برای شرکت در دوره آمیس در فنلاند اقدام کنند؟
 • آشنایی با مزیت های شرکت در دوره آمیس در فنلاند
 • معرفی رشته های ارائه شده در دوره آمیس در فنلاند
 • مهم ترین شرایط لازم جهت شرکت در دوره آمیس در کشور فنلاند
 • بررسی مدرک زبان جهت شرکت در دوره آمیس
 • همه چیز درباره نحوه ارزیابی در دوره های آمیس فنلاند
 • کارآموزی در دوره آمیس در فنلاند
 • نحوه اخذ اقامت فنلاند از طریق شرکت در دوره های آمیس

دوره آمیس فنلاند چیست؟

دوره آمیس در کشور فنلاند، با نام های آوسبیلدونگ فنلاند و یا دوره های کارورزی نیز شناخته می شود. اما این دوره چیست؟ باید بگوییم که دوره آمیس فنلاند در واقع نوعی یادگیری عملی و مبتنی بر حرفه است. در واقع شرکت کنندگان در این دوره ها، بیشتر به یادگیری عملی و افزایش مهارت خود در حرفه مورد نظر می پردازند و تعداد واحدهای نظری آنها کمتر است. این دوره ها مناسب اشخاصی می باشد که قصد دارند بدون صرف وقت جهت تحصیل در دانشگاه، در حرفه خود به مهارت عالی دست پیدا کنند و مستقیما وارد بازار کار شوند. این دوره مشابه دوره های فنی و حرفه ای در ایران است که افراد معمولا پس از اتمام دوره، مشغول به کار می شوند.

حال شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که چه چیزی این دوره ها را پرطرفدار و محبوب کرده است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که رایگان بودن این دوره باعث شده است تا این روش، به عنوان ارزان ترین راه ورود به اروپا و دریافت اقامت آن شناخته شود. ما در گروه عالیان ویزا قصد داریم تا در پلن جدید خود، این روش را برای اخذ اقامت اروپا به شما پیشنهاد داده و صفر تا صد فرآیند آن را برای شما انجام دهیم. پس اگر می خواهید بیش تر با این دوره آشنا شوید، خواندن ادامه مطلب را از دست ندهید.

دوره آمیس فنلاند

چه کسانی می توانند برای شرکت در دوره آمیس در فنلاند اقدام کنند؟

افراد بالای 17 سال که تحصیلات متوسطه خود را تکمیل نموده اند و قصد دارند با یادگیری یک حرفه، مستقیما وارد بازار کار شوند، بهترین گزینه برای شرکت در دوره آمیس فنلاند هستند. از طرفی دیگر، دانشجویانی که در مقطع لیسانس، در یک رشته فنی مانند مکانیک و یا رشته های دیگر مانند پرستاری به تحصیل پرداخته اند و اکنون می خواهند با افزایش مهارت در حرفه خود، شانسی برای ورود به بازار کار اروپا داشته باشند، قادر خواهند بود برای اخذ پذیرش در دوره های آمیس درخواست دهند. ما در ادامه مطلب، شرایط شرکت در این دوره را نیز برای شما شرح خواهیم داد.

آشنایی با مزیت های شرکت در دوره آمیس در فنلاند

از آنجایی که ما می دانیم قطعا شما پس از کسب اطلاع از مزایای شرکت در دوره آمیس فنلاند، مطمئن خواهید شد که این روش، یکی از بهترین راه های ورود به فنلاند و کسب اقامت آن است، در این مقاله به شرح آن می پردازیم. 

برخی از مهم ترین این مزایا عبارت اند:

 • رایگان بودن دوره آمیس در کشور فنلاند
 • امکان اخذ ویزای همراه به طور همزمان برای اعضای خانواده (شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • امکان اخذ مجوز کار تمام وقت برای همسر از بدو ورود به فنلاند
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس فنلاند
 • فرصت اخذ ویزای کاری فنلاند پس از اتمام دوره آمیس
 • دریافت اقامت دائم فنلاند و شهروندی این کشور از طریق اخذ ویزای کاری
 • اعطای مجوز کار به متقاضی اصلی به مدت 30 ساعت در هفته
 • امکان دریافت بیمه دولتی در فنلاند برای خود و اعضای خانواده
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی فنلاند به ویزای کاری یا سرمایه گذاری این کشور
 • بهره مندی از کیفیت بالای زندگی در فنلاند

معرفی رشته های ارائه شده در دوره آمیس در فنلاند

رشته های تحصیلی که در این دوره ارائه می شوند، رشته های محدودی نمی باشند و همگی از نوع رشته های عملی هستند. پرطرفدارترین این رشته ها به شرح زیر است:

 • جنگلداری، کشاورزی و باغبانی
 • مکانیک
 • خدمات
 • آموزش
 • مهندسی
 • جوشکاری
 • فناوری اطلاعات
 • مدیریت و تجارت
 • ساخت و ساز
 • سلامت و تندرستی
 • بهیاری
 • پرستاری
 • آی سی تی
 • الکترونیک
 • برق
 • طراحی

مهم ترین شرایط لازم جهت شرکت در دوره آمیس در کشور فنلاند

یکی از اصلی ترین مواردی که باید در این مقاله در خصوص این دوره به آن اشاره کنیم، شرایطی است که از سوی موسسات فنلاند برای متقاضیان شرکت در این دوره ها تعیین شده است. برخی از مهم ترین این شرایط که شما را واجد شرایط شرکت در دوره نشان می دهد عبارت اند از:

 • داشتن حداقل 17 سال سن
 • تسلط به زبان فنلاندی در سطح حداقل B1
 • سلامت کامل جسمانی
 • عدم سوپیشینه کیفری
 • قبولی در مصاحبه آنلاین
 • اثبات علاقه جهت شرکت در دوره
 • داشتن تحصیلات حداقل دوره متوسطه و ارائه مدارک تحصیلی
دوره آمیس فنلاند

متقاضیانی که شرایط ذکر شده در بالا را دارند، باید پس از قبولی در مصاحبه و دریافت نامه پذیرش، جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کنند. شرایطی که جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند تعیین شده است، در وبسایت اداره مهاجرت فنلاند و یا وبسایت رسمی سفارت فنلاند در محل شما موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان عالیان ویزا در ارتباط باشید و یا به سایر مقالات مرتبط با ” ویزای تحصیلی فنلاند ” که در وبسایت گروه عالیان ویزا موجود است مراجعه کنید.

بررسی مدرک زبان جهت شرکت در دوره آمیس

یکی از شرایط شرکت در دوره آمیس فنلاند یادگیری زبان فنلاندی است، چرا که این دوره صرفا به زبان فنلاندی برگزار می شود و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و یا امکان ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد. شما باید حداقل در سطح B1 به زبان فنلاندی مسلط باشید (این سطح معادل آیتلس ۴ می باشد) تا بتوانید در مصاحبه ای که با موسسه برگزار کننده دوره خواهید داشت، به زبان فنلاندی صحبت نمایید. لازم به ذکر است که امکان تحصیل بدون مدرک زبان و یا امکان اخذ پذیرش مشروط وجود ندارد و شما باید از همان ابتدا زبان فنلاندی را بصورت انلاین بیاموزید. توصیه عالیان ویزا به شما آن است که برای بهره مندی از مزایای بسیار فراوان شرکت در دوره آمیس، مانند رایگان بودن آن و امکان اخذ اقامت فنلاند به صورت رایگان، حتما یادگیری زبان فنلاندی را با اساتید محلی و فنلاندی آغاز کنید چرا که تلاش شما، ارزشش را خواهد داشت.

همه چیز درباره نحوه ارزیابی در دوره های آمیس فنلاند

متقاضیان شرکت در این دوره، یکبار در ابتدای دوره و هر بار پس از پایان واحدهای درسی، ارزیابی می شوند. این بدان معناست که در ابتدای دوره و هنگام درخواست، متقاضیان به لحاظ میزان مهارت در حرفه درخواست و تسلط به زبان، ارزیابی می شوند تا تشخیص داده شود واجد شرایط شرکت در دوره هستند یا خیر. در صورت قبولی، این ارزیابی ها در طول دوره نیز که بین 2 تا 4 سال طول می کشد، به این شکا انجامک می شود که پس از گذراندن هر واحد، استاد مربوطه به دانشجو ارزیابی مثبت یا منفی می دهد که این امر عملکرد وی را در دوره نشان خواهد داد. به طور معمول، مقیاس نمره دهی در دوره های آمیس، بین 1 تا 3 است. در صورت طی کردن تمامی این مراحل با موفقیت، مدرک تحصیلی نهایی به شرکت کنندگان در دوره اعطا می شود که می توانند با آن، به دنبال کار باشند.

کارآموزی در دوره آمیس در فنلاند

پس از اتمام دوره آمیس، دانشجویان می توانند مشغول به کارآموزی شوند که این امر می تواند یک مزیت بسیار بزرگ جهت یافتن شغل در فنلاند و ارتباط با کارفرمایان در این کشور باشد. شرکت در دوره های کارآموزی به دو صورت ممکن است. در روش اول، چنانچه موسسه ارائه دهنده دوره شما دارای قرارداد کاری با شرکت ها و موسسات مختلف در فنلاند باشد، شما را جهت گذراندن دوره کارآموزی، به کارفرمایان مربوطه معرفی می کنند. در روش دوم، چنانچه موسسه شما دارای قرارداد کاری با کارفرمایان نیست و تضمینی برای یافتن موقعیت کارآموزی برای شما ندارد، شما می توانید از مشاوران در موسسه آموزشی خود بخواهید تا برای یافتن کارفرما به شما کمک کنند. خوشبختانه در دوره کارآموزی، کارفرما به شما حقوق پرداخت می کند. از طرفی دیگر، ممکن است پس از اتمام دوره کارآموزی، در همان موسسه یا شرکت که کارآموزی کرده اید، پیشنهاد شغلی دریافت کنید و بتوانید ویزای کاری فنلاند را به دست آورید.

نحوه اخذ اقامت فنلاند از طریق شرکت در دوره های آمیس

فارغ التحصیلان دوره های آمیس که کارآموزی خود را نیز با موفقیت سپری کرده اند، می توانند ویزای جستجوی کار در فنلاند را دریافت نموده و به مدت 2 سال دیگر در این کشور بمانند تا به دنبال کار باشند. در صورت اخذ جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از کارفرما در فنلاند، امکان تبدیل ویزای شما به ویزای کاری و سپس اخذ اقامت فنلاند وجود دارد. پس از ۴ سال کار و زندگی مستمر در فنلاند نیز می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. با گذشت ۵ سال هم شانس اخذ شهروندی و پاسپورت فنلاند را خواهید داشت.

سؤالات متداول
 • در پایان دوره آمیس فنلاند چه مدرکی اعطا می شود؟

شما پس از فارغ التحصیلی، دیپلم فنی حرفه ای دریافت می کنید که برای ورود به بازار کار اروپا کافی است.

 • آیا پس از اتمام دوره آمیس می توانیم در دانشگاه ادامه تحصیل دهیم؟

بله. شما پس از اتمام دوره دو گزینه خواهید داشت: یا وارد بازار کار شوید و یا برای ادامه تحصیل در دانشگاه اقدام کنید.

 • آیا گپ تحصیلی، مانع شرکت در دوره آمیس می شود؟

خیر

 • هزینه دوره آمیس در فنلاند چقدر است؟

این دوره کاملا به صورت رایگان برگزار می شود.

 • آیا امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در دوره آمیس فنلاند وجود دارد؟

بله همه اعضای خانواده به صورت همزمان ویزا دریافت خواهند نمود.

 • آیا اثبات تمکن مالی برای شرکت در دوره آمیس لازم است؟

بله. شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و جهت اخذ ویزای همراه، تمکن مالی خود را به سفارت فنلاند نشان دهید.

سخن پایانی

شرکت در دوره آمیس فنلاند می تواند شما و اعضای خانوادتان را بدون دردسر و به صورت رایگان، به اقامت اروپا برساند. اگر علاقه به یادگیری یک حرفه به صورت تخصصی و بدون نیاز به تحصیل در دانشگاه دارید و یا پس از اتمام تحصیلات خود در یک رشته فنی در دانشگاه می خواهید مستقیما وارد بازار کار شوید، هم اکنون با ما شروع به یادگیری زبان فنلاندی نموده و برای شرکت در دوره آمیس درخواست دهید. ما در این مقاله همه چیز در مورد دوره آمیس در کشور فنلاند و شرایط آن در سال 2024 را برای شما شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مخاطب عزیز مفید بوده باشد. گروه مهاجرتی عالیان ویزا که اخذ اقامت اروپا از طریق شرکت در دوره آمیس یا همان آوسبیلدونگ فنلاند را در لیست پلن های مهاجرتی خود قرار داده است، آماده ارائه هر گونه مشاوره و خدمات در این زمینه به متقاضیان می باشد. شما می توانید صفر تا صد فرآیند اخذ پذیرش و ویزای فنلاند  را برای شرکت در این دوره به عالیان ویزا بسپارید. توصیه ما به شما آن است که ابتدا شرایط خود را برای بررسی تخصصی به کارشناسان و وکلای زبده و باتجربه ما بسپارید تا بهترین راهکار برای شما تعیین گردد. شما می توانید از طریق تماس با شماره های موسسه، اطلاعات بیشتری دریافت نموده و از طریق ارسال پیام در واتس اپ هات لاین، جواب سوالات خود را دریافت کنید. همچنین جهت ارتباط سریع تر با ما، فرم ارزیابی رایگان موجود در وبسایت را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

آوسبیلدونگ فنلاند

چگونه برای آوسبیلدونگ فنلاند اقدام کنیم؟

آیا می دانستید شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند ارزان ترین راه جهت اخذ اقامت اروپا برای شما و اعضای خانواده تان است؟ در این روش اعضای خانواده شما از بدو ورود به فنلاند اجازه کار خواهند داشت و فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در مدارس فنلاند تحصیل کنند. اما سوالی که ممکن است در ذهن شما باشد آن است که دوره آوسبیلدونگ چیست؟ این دوره چه تفاوتی با تحصیل در فنلاند و حتی آوسبیلدونگ آلمان دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم و هرآنچه لازم است در خصوص آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید را برای شما بیان کنیم. پس اگر می خواهید با پلن جدید وفوق العاده عالیان ویزا جهت اخذ اقامت اروپا آشنا شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط گروه مهاجرتی عالیان ویزا و از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور فنلاند برای شما مخاطب گرامی گردآوری شده است.

آوسبیلدونگ فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • آوسبیلدونگ فنلاند چیست؟
 • تفاوت آوسبیلدونگ فنلاند با آلمان چیست؟
 • چگونه در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند شرکت کنیم؟
 • نگاهی بر مهم ترین شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند
 • آنچه باید در خصوص کارآموزی در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید
 • بررسی مدرک زبان جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند
 • آشنایی با مزایای دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند

آوسبیلدونگ فنلاند چیست؟

دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند که با نام دوره فنی و حرفه ای یا کارورزی نیز شناخته می شود، در واقع یک نوع آموزش عملی و تئوری مبتنی بر حرفه است که مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار در کشور فنلاند را در اختیار شما قرار می دهد. اگر بخواهیم شما را بیشتر با مفهوم آوسبیلدونگ فنلاند آشنا کنیم، باید بگوییم که این دوره ها تقریبا مانند دوره فنی و حرفه ای در ایران هستند. این نوع دوره های آموزشی، برای جوانانی که تحصیلات ابتدایی و دبیرستان  خود را تکمیل نموده اند و بزرگسالانی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و یا مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس دارند، در نظر گرفته شده است. معمولا تحصیل در این دوره، با دریافت حقوق کارآموزی در دوره های عملی همراه است، اما در دوره های نظری، حقوق پرداخت نمی  شود. پس از تحصیل و آموزش حرفه ای در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند که معمولا ۲ الی ۴ سال طول می کشد، دانشجویان می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند.

متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند، می توانند در رشته های زیر به تحصیل و یادگیری عملی بپردازند:

 • مکانیک
 • مکاترونیک
 • آی سی تی
 • هتلداری
 • توریسم
 • تجارت و مدیریت
 • علوم طبیعی
 • مهندسی
 • کشاورزی و جنگلداری
 • سلامتی و تندرستی
 • پرستاری
 • مامایی
آوسبیلدونگ فنلاند

تفاوت آوسبیلدونگ فنلاند با آلمان چیست؟

حتما آوسبیلدونگ آلمان به گوشتان آشنا می آید، اما  تفاوت های بسیاری بین آوسبیلدونگ فنلاند و آلمان وجود دارد. اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان محدودیت سنی دارد اما در فنلاند هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. در ویزای آوسبیلدونگ آلمان به همراهان متقاضی ویزا تعلق نمی گیرد اما در فنلاند به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال بصورت همزمان ویزا اعطا می گردد. در فنلاند از همان ابتدا به شما اقامت ۴ ساله اعطا می شود اما در آلمان اقامت یکساله دریافت می کنید. این تنها فقط بخشی از تفاوت های آلمان و فنلاند می باشند.

چگونه در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند شرکت کنیم؟

کلیه متقاضیان می بایست ابتدا در یک دوره زبان فنلاند که بصورت آنلاین و زیر نظر مدرسین فنلاندی برگزار می شود شرکت نمایند و خود را به سطح ب۱ زبان فنلاندی برسانند. علاوه بر این متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ فنلاند باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند. در مرحله اول، متقاضیان به لحاظ دارا بودن صلاحیت و مهارت های لازم جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ ارزیابی می شوند. این ارزیابی معمولا از طریق شرکت در یک مصاحبه آنلاین با ارائه دهنده دوره انجام می شود. دانشجویانی که بتوانند از موسسه مورد نظر خود نامه قبولی دریافت کنند، باید به سفارت فنلاند در محل خود مراجعه نموده و برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند درخواست دهند.

لازم به ذکر است که برخی ارزیابی ها، در پایان دوره آوسبیلدونگ نیز صورت می گیرد. روند این ارزیابی در پیان دوره آوسبیلدونگ به این شکل است که هر دانشجو، باید در طی دوره، برای هر واحدی که گذرانده است، گواهی صلاحیت دریافت کرده باشد و بتواند یک پروژه مرتبط با دوره حرفه ای که گذرانده است را ارائه کند. مهلت درخواست برای دوره تخصصی آوسبیلدونگ کشور فنلاند، معمولا از اول ماه فوریه تا آخر ماه مارس است. چنانچه بخواهید در دوره های معمولی آوسبیلدونگ شرکت کنید، در طول سال می توان برای آن درخواست داد.

نگاهی بر مهم ترین شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند

برخی از مهم ترین شرایطی که برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ فنلاند در نظر گرفته شده است و برآورده کردن آن برای کلیه متقاضیان الزامی می باشد عبارت اند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن حداقل ۱۷ سال سن
 • داشتن دیپلم
 • عدم سوپیشینه
 • دریافت گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه مدرک مهارت در زبان فنلاندی در سطح حداقل B1

آنچه باید در خصوص کارآموزی در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید

از آنجایی که هدف از برگزاری دوره آوسبیلدونگ فنلاند، آماده کردن افراد برای ورود به بازار کار است، شرکت در دوره های کارآموزی برای آنها امکانپذیر می باشد و یک مزیت بزرگ به حساب می آید. توجه داشته باشید که دوره کارآموزی، باید مرتبط با دوره ای باشد که در آوسبیلدونگ گذرانده اید. معمولا موسسات برگزاری دوره های آوسبیلدونگ، برای یادگیری بیشتر و افزایش مهارت از طریق کارآموزی، با برخی موسسات و شرکت ها قرارداد دارند و فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ را برای گذراندن دوره کارآموزی، به این موسسات و شرکت ها معرفی می کنند. در غیر این صورت، شما می توانید از موسسه برگزار کننده دوره خود در فنلاند بخواهید تا به شما در یافتن موسسه و یا شرکتی برای گذراندن دوره کارآموزی کمک کنند. در برخی موارد نیز شما می توانید در همان موسسه ای که دوره آوسبیلدونگ را گذرانده اید، به کارآموزی مشغول شوید. به طور معمول، کارفرما حداقل دستمزد کارآموزی را به شما خواهد پرداخت. اما اگر برای زمان صرف شده جهت گذراندن دروس نظری دستمزد دریافت نکنید، ممکن است حق درخواست کمک هزینه روزانه، کمک هزینه سفر و یا کمک هزینه خانواده را داشته باشید. در نهایت، کسانی که دوره کارآموزی در فنلاند را با موفقیت سپری کنند می توانند از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نموده و اقامت فنلاند را به دست آورند.

آوسبیلدونگ فنلاند

بررسی مدرک زبان جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، تسلط به زبان فنلاندی، از شروط اصلی شرکت در اوسبیلدونگ فنلاند است. خوشبختانه متقاضیان شرکت در دوره به زبان فنلاندی، از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد. این در حالیست که این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار نمی شود. تسلط شما به زبان فنلاندی، باید در سطح B1 باشد( تقریبا معادل آیلتس ۴.۵ است)، تا واجد شرایط شرکت در دوره شناخته شوید.

آشنایی با مزایای دوره آوسبیلدونگ در کشور فنلاند

حال بهتر است با مزیت های شرکت در دوره آوسبیلدونگ در فنلاند نیز آشنا شوید تا در تصمیم خود جهت مهاجرت به فنلاند از این طریق مصمم تر باشید:

 • رایگان بودن دوره آوسبیلدونگ
 • اخذ ویزای همراه به صورت همزمان
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس فنلاند
 • دریافت کارت اقامت ۴ ساله فنلاند از ابتدا
 • اعطای اجازه کار تمام وقت به همراه
 • اجازه کار 30 ساعت در هفته برای نفر اصلی
 • امکان افتتاح حساب در فنلاند
 • بیمه درمانی دولتی برای اعضای خانواده
 • امکان تبدیل به اقامت کاری یا سرمایه گذاری
سؤالات متداول
 • آیا برای شرکت در آوسبیلدونگ فنلاند باید ویزای تحصیلی دریافت نمود؟

بله. شما از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، مجوز ورود به این کشور را دریافت خواهید نمود.

 • آیا یافتن شغل پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ تضمینی است؟

معمولا بله چرا که شما در طول گذراندن دوره مشغول به کارهای عملی می شوید.

 • آیا اخذ ویزای همراه در دوره آوسبیلدونگ امکان پذیر است؟

بله. امکان اخذ اقامت همزمان برای تمام اعضای خانواده وجود دارد.

 • آیا امکان اخذ مدرک B1 زبان فنلاندی در ایران بصورت آنلاین وجود دارد؟

بله این امکان برای متقاضیان وجود دارد که کلاس های آنلاین زبان فنلاندی را ثبت نام و شرکت نمایند.

 • چگونه می توان با شرکت در آوسبیلدونگ کشور فنلاند، اقامت دائم فنلاند را به دست آورد؟

چنانچه شما پس از فارغ التحصیلی بتوانید یک جاب آفر دریافت کنید، ویزای کاری فنلاند به شما اعطا می شود. پس از ۴ سال نیز می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید.

سخن پایانی

اخذ ویزای آوسبیلدونگ فنلاند یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور برای آن دسته از افراد است که قصد کار در فنلاند را دارند و یا قصد دارند یک حرفه را به صورت عملی فرا بگیرند و مستقیما وارد بازار کار شوند. این روش، در حال حاضر ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا است. اما توجه داشته باشید که متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ باید ابتدا در کلاس های زبان فنلاندی شرکت نمایند. در این روش شما نه تنها بصورت مجانی یک حرفه را می آموزید بلکه به همراه تمام اعضای خانواده خود به فنلاند مهاجرت می کنید. این روش هیچ گونه محدویت سنی نیز ندارد. ما در این مقاله هر آنچه باید در خصوص آوسبیلدونگ در فنلاند بدانید را برای شما شرح دادیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. 

گروه مهاجرتی عالیان ویزا، در یک پلن جدید، قصد دارد تا با اخذ ویزای آوسبیلدونگ کشور فنلاند برای شما، کمک کند تا به ارزان ترین و آسان ترین شکل ممکن، اقامت فنلاند را به دست آورید. خبر خوشی که برای شما داریم آن است که گروه عالیان ویزا، صفر تا صد فرآیند اخذ پذیرش و ویزای فنلاند را برای شما انجام خواهد داد و در تمام مسیر، همراه شما خواهد بود. کارشناسان، مشاوران و وکلای مجرب عالیان ویزا که همراه قوانین مهاجرتی فنلاند را بررسی می نمایند، به شما کمک خواهند کرد تا بدون دردسر، وارد فنلاند شوید و اقامت آن را به دست آورید. جهت ارتباط با ما، تنها کافیست با شماره های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم ارزیابی موجود در وبسایت ما را تکمیل کنید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

شرایط استارتاپ فنلاند

بررسی جدیدترین شرایط استارتاپ فنلاند و اخذ اقامت اروپا

آیا علاقه دارید که بیزنس خود را در کشوری که دارای اقتصاد قوی و پررونق است راه اندازی کنید؟ پس چه گزینه ای بهتر از کشور فنلاند، شادترین کشور دنیا؟ اگر شما یک کارآفرین موفق و خلاق در خارج از اتحادیه اروپا هستید و به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در کشور فنلاند می باشید، لازم است ابتدا با کلیه شرایط استارتاپ فنلاند آشنا شوید و سپس اطمینان حاصل نمایید که آیا نوع کسب و کار، تیم و منابع شما، پتانسیل رشد سریع در عرصه بین المللی را دارد یا خیر. به همین منظور، ما در این مقاله قصد داریم تا جدیدترین و مهم ترین نکات جهت راه اندازی یک بیزنس در فنلاند را شرح دهیم و راهکارهای مناسبی برای مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت این کشور از طریق استارتاپ به شما پیشنهاد کنیم. توصیه ما به شما آن است که خواندن این مقاله را از دست ندهید. گروه مهاجرتی عالیان ویزا، کلیه اطلاعات موجود در این مقاله را از وبسایت های معتبر و رسمی کشور فنلاند برای شما مخاطب عزیز گردآوری نموده است.

شرایط استارتاپ فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • جدیدترین شرایط استارتاپ فنلاند در سال 2023
 • آشنایی با بازار استارتاپ در فنلاند
 • بررسی مزایای استارتاپ در فنلاند
 • مراحل اخذ ویزای استارتاپ فنلاند چیست؟
 • شرایط اخذ اقامت فنلاند از طریق استارتاپ

جدیدترین شرایط استارتاپ فنلاند در سال 2023

کلیه کارآفرینان و علاقه مندان به استارتاپ در فنلاند، باید یک ایده تجاری (بیزنس پلن) جدید، خلاقانه و سودآور که موجب توسعه اقتصاد فنلاند و اشتغالزایی در این کشور شود را به اداره تجارت در فنلاند ارائه کنند. پس از بررسی های لازم، چنانچه با ایده تجاری شما موافقت گردد، یک نامه یا اصطلاحا تاییدیه واجد شرایط بودن که با عنوان Eligibility Statement شناخته می شود برای کارآفرین صادر می گردد. در واقع مهم ترین شرط جهت اخذ ویزای استارت آپ فنلاند، دریافت مجوز اقامت فنلاند و همچنین آغاز بیزنس شما در این کشور، دریافت این بیانیه و تاییدیه از اداره تجارت فنلاند است. سایر شرایط استارتاپ فنلاند عبارت اند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • عدم ممنوعیت ورود به فنلاند یا منطقه شنگن
 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • تیم استارتاپ شما باید حداقل شامل 2 نفر باشد
 • شما باید بتوانید یک شرکت ثابت در فنلاند افتتاح کنید
 • عدم سوپیشینه کیفری
 • اثبات تمکن مالی (حداقل 1000 یورو در ماه برای هر نفر)
 • اثبات میزان درآمد شما در کشور خود
 • شما نباید خطری برای نظم و امنیت عمومی فنلاند باشید
 • شما نباید خطری برای سلامت عمومی در فنلاند باشید
 • شما و بیزنس شما نباید خطری برای روابط بین المللی فنلاند باشد
شرایط استارتاپ فنلاند

آشنایی با بازار استارتاپ در فنلاند

فنلاند کشوری مدرن و امن در جهان، با شهرت بی عیب و نقص، محیط زیست عالی و عدم وجود فساد است. فنلاند شاید بهترین و در دسترس ترین زیرساخت ها در جهان را برای زندگی داشته باشد. علاوه بر این، فنلاندی ها در محیط تجاری از زبان انگلیسی استفاده می کنند و این بزرگ ترین مزیت برای آن دسته از کارآفرینانی است که فرصتی برای یادگیری یک زبان غیر از انگلیسی را ندارند. فنلاند یکی از نوآورترین کشورهای جهان به لحاظ تجارت ها و کسب و کارهای جدید با بازار داخلی کوچک است، بنابراین تمام خدمات در این کشورعمدتاً برای صادرات ارائه می شود و مؤسسات توسعه دولتی به طور فعال در این امر مشارکت می کنند. طرح استارتاپ فنلاند در سال 2018 راه اندازی شد و تاکنون صدها کارآفرین را از سرتا سر جهان به این کشور جذب کرده است. 

هر ایده تجاری با دقت بسیار زیادی بررسی و انتخاب شده و از لحاظ سودمندی برای اقتصاد فنلاند، با حساسیت های زیادی آزمایش می شوند. در واقع، ایده های تجاری به لحاظ پتانسیل، استراتژی بازار و پویایی رشد شاخص های کلیدی عملکرد، حجم سرمایه گذاری در اقتصاد فنلاند، تعداد مشاغل جدیدی که ایجاد می کند و بسیاری فاکتورهای دیگر، مورد بررسی قرار می گیرند. پس چنانچه فکر می کنید شرایط استارتاپ فنلاند را دارا می باشید، قبل از هرگونه اقدام، دوباره ایده تجاری خود را بررسی کرده و از متخصصین این امر مشاوره دریافت کنید.

بررسی مزایای استارتاپ در فنلاند

علاوه بر بررسی شرایط استارتاپ فنلاند ، کسب اطلاع از مزایای استارتاپ در فنلاند نیز می تواند به شما کمک کند تا با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به آغاز بیزنس خود در این کشور اقدام کنید. ما در این قسمت، برخی از مهم ترین آنها را برای شما آورده ایم.

 • بزرگترین مزیت این طرح می تواند آن باشد که شما مجبور نیستید پول خود را در فنلاند سرمایه گذاری کنید. شما می توانید سرمایه سهام را از شخص ثالث یا کارآفرینان در فنلاند به دست آورید.
 • فنلاند دارای یکی از رقابتی ترین اقتصادهای اروپا است. این کشور یک اکوسیستم شگفت انگیز با فناوری پیشرفته دارد که با تاریخچه قابل توجهی از تکامل دیجیتال و فناوری اطلاعات تکمیل شده است.
 • پایتخت فنلاند، هلسینکی، در ارتباط محلی و همکاری در بین بنیانگذاران، سرمایه گذاران و کارشناسان برای کسب و کار جدید رتبه اول را دارد. این شهر همچنین میزبان چندین رویداد در جهت ملاقات با سرمایه گذاران و ارائه ایده های نوآورانه برای تجارت در فنلاند است.
 • کشور فنلاند دارای اکوسیستم استارت آپی قوی، حمایت مالی از سوی شرکت های سرمایه ای و همچنین کمک های دولت است. این کشور دارای جامعه ای متعادل با استاندارد زندگی بالا و یکی از پایین ترین نرخ های فساد در جهان است.
 • فنلاند به دلیل استقبال از مشاغل خارجی وهمچنین سرمایه گذاری با ارائه مشوق های دولتی برای تجارت در شرکت های فنلاند، شناخته شده است. به علاوه، متقاضیان می توانند از مزایای سیستم پیشرفته تامین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی عمومی در فنلاند استفاده کنند.
 • این کشور به دلیل سیستم آموزشی عالی، نوآوری های فناوری تحقیق و توسعه پویا، محیط پاک، محیط تجاری پایدار و مطلوب و دستاوردهای بالا در همه زمینه ها مشهور است.
 • فنلاند به عنوان شادترین کشور جهان، سبزترین کشور جهان، رتبه اول در آزادی مطبوعات جهانی، دومین کشور با کمترین فساد و ششمین سیستم آموزشی برتر در جهان شناخته می شود.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ فنلاند چیست؟

چنانچه کلیه مراحل اخذ ویزای استارتاپ فنلاند به درستی و با دقت انجام شود، شانس متقاضیان برای اخذ ویزا به شدت بالا خواهد رفت و ریسک ریجکتی به حداقل خواهد رسید. این مراحل به ترتیب به شرح زیر است:

 1. اولین و مهم ترین مرحله، اخذ تاییدیه واجد شرایط بودن از اداره تجارت در فنلاند (Business Finland) است. برای دریافت این بیانیه، شما باید یک طرح تجاری (بیزنس پلن) خلاقانه و سودآور ارائه کنید که ثابت شود به نفع اقتصاد فنلاند است.
 2. در مرحله بعد، لازم است با داشتن نامه ارزیابی مثبت از اداره تجارت فنلاند، درخواست ویزای استارت آپ فنلاند را در سفارت یا کنسولگری فنلاند در محل خود ثبت کنید و کلیه مدارک لازم برای دریافت این ویزا را جمع آوری نمایید.
 3. اکنون زمان آن است تا درخواست مجوز راه اندازی کسب و کار خود در فنلاند و همچنین مجوز اقامت خود در این کشور را برای اداره مهاجرت فنلاند ارسال کنید.
 4. حال می توانید به فنلاند سفر نموده و پس از افتتاح حساب بانکی در این کشور و همچنین ثبت نام رسمی کسب و کار خود در اداره تجارت فنلاند و دریافت شماره مالیاتی، آغاز به کار کنید.

شرایط اخذ اقامت فنلاند از طریق استارتاپ

کلیه کارآفرینان استارت آپی در فنلاند، شامل موسسان شرکت (2 نفر و یا بیشتر)، قادر می باشند با دارا بودن کلیه شرایط استارت آپ فنلاند اقامت فنلاند را برای خود و اعضای خانواده به دست آورند. در واقع هنگامی که شما تاییدیه اداره تجارت فنلاند را دریافت می کنید، واجد شرایط اخذ اقامت فنلاند به عنوان یک کارآفرین استارتاپی هستید. لازم است بدانید که بیانیه دریافتی از اداره تجارت فنلاند (Business Finland)، تنها به مدت 2 ماه معتبر است و شما باید قبل از انقضای آن، درخواست مجوز اقامت فنلاند را به آژانس خدمات مهاجرت این کشور یا سفارت و کنسولگری فنلاند ارسال نمایید. اعتبار مجوز اقامت فنلاند از طریق استارت آپ ابتدا 2 سال است و پس از آن به مدت 4 سال دیگر قابل تمدید می باشد.

شرایط استارتاپ فنلاند

سؤالات متداول

 • آیا کارآفرینان در فنلاند می توانند در بیزنس دیگری مشغول به کار شوند؟

بله. اگرچه هدف از اقامت شما در فنلاند، توسعه بیزنس و استارتاپ شما است، اما می توانید برای کارفرمای دیگری در این کشور نیز کار کنید.

 • حداقل درآمد کارآفرینان برای اخذ ویزای استارت آپ فنلاند چقدر باید باشد؟

حداقل 1182 یورو در ماه.

 • دریافت مجوز اقامت فنلاند از طریق استارت آپ چقدر طول می کشد؟

ممکن است پردازش درهواست شما بین 3 تا 5 ماه طول بکشد.

 • آیا داشتن سابقه کار، از شرایط استارتاپ فنلاند است؟

بله. شما باید حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و این برای شما یک مزیت بزرگ است.

 • هزینه اخذ اقامت فنلاند از طریق استارت آپ چقدر است؟

هزینه درخواست اولیه حدود 350 یورو و هزینه تمدید آن حدود 260 یورو خواهد بود.

 • آیا می توان برای راه اندازی بیزنس در فنلاند وام دریافت کرد؟

خیر، سرمایه اصلی شما باید از خارج از فنلاند تامین شده باشد.

سخن پایانی

کشور فنلاند، یکی از بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای تجارت است. آن دسته از کارآفرینان خلاق که بتوانند تیمی با حداقل 2 عضو را تشکیل داده و یک ایده تجاری خلاقانه و سودآور ارائه کنند، واجد شرایط اخذ ویزای استارت آپ فنلاند و سپس مجوز اقامت این کشور خواهند بود. از مهم ترین شرایط استارتاپ فنلاند ، دریافت تاییدیه از اداره تجارت فنلاند است. دارندگان این تاییدیه قادر خواهند بود تا مجوز کار در فنلاند، ویزای فنلاند و همچنین مجوز اقامت فنلاند را به دست آورند. ما در این مقاله سعی کردیم تا هر آنچه لازم است تا در خصوص استارت آپ و راه اندازی بیزنس در فنلاند بدانید را برای شرح دهیم. 

از آنجایی که مراحل دریافت ویزای استارت آپ می تواند اندکی پیچیده باشد، توصیه ما آن است که از راهنمایی های کارشناسان در این زمینه بهره برده و درصد موفقیت خود را افزایش دهید. مشاوران زبده و وکلای باسابقه ما در گروه مهاجرتی عالیان ویزا با همکاری وکلای فنلاندی آماده می باشند تا شما را از مرحله آماده سازی طرح تجاری تا آخرین مرحله که اخذ ویزا و اقامت فنلاند است، همراهی کنند. شما می توانید ایده های تجاری خود را با کمک کارشناسان ما بررسی نموده و اطمینان حاصل نمایید که بیزنس شما شرایط لازم را جهت دریافت تاییدیه های لازم دارا می باشد. پس توصیه می شود از طریق شماره های موسسه با کارشناسان ما در تماس باشید و یا فرم ارزیابی موجود در وبسایت را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

ویزای استارتاپ فنلاند

صفر تا صد مراحل اخذ ویزای استارتاپ فنلاند

ویزای استارتاپ فنلاند یکی از کم هزینه ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت کاری در اروپا می باشد. برای دریافت این نوع ویزا ارائه مدرک زبان الزامی نیست و یکی از مهمترین مزایای اخذ این نوع ویزا، اخذ اقامت کاری دوساله از همان ابتدای برای نفر اصلی و همسر وی می باشد. در این ویزا نیاز به سرمایه گذاری ندارید و در صورتیکه رزومه کاری و تحصیلی شما توسط وکلای فنلاندی ما در اروپا تایید گردد می توانید نسبت به شروع پروسه مهاجرت خود اقدام نمایید. قطعا کسب اطلاعات کامل در خصوص تمامی مراحل دریافت ویزا و نکات مهم آن ضروری است. به همین منظور، ما در این مقاله قصد داریم تا هرآنچه لازم است در خصوص مراحل اخذ ویزای استارتاپ کشور فنلاند بدانید را برای شما شرح دهیم و ترفندهای لازم برای افزایش شانس ویزا را به شما بیاموزیم. پس اگر شما نیز یک ایده تجاری مناسب در سر دارید و به دنبال کشوری هستید که این ایده را به خوبی پرورش دهد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات موجود در این مقاله توسط گروه عالیان ویزا و از منابع معتبر و رسمی کشور فنلاند برای شما گردآوری شده است.

ویزای استارتاپ فنلاند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • آنچه باید در مورد ویزای استارتاپ فنلاند بدانید
 • آشنایی با مراحل اخذ ویزای استارتاپ کشور فنلاند
 • بررسی کلیه شرایط لازم جهت اخذ ویزای استارتاپ در فنلاند
 • آماده سازی بیزنس پلن جهت استارت آپ در فنلاند
 • دریافت بیانیه واجد شرایط بودن از اداره تجارت در فنلاند
 • ارسال درخواست جهت اخذ ویزای استارت اپ کشور فنلاند
 • بررسی اقدامات پس از اخذ ویزای استارتاپ در فنلاند

آنچه باید در مورد ویزای استارتاپ فنلاند بدانید

آن دسته از کارآفرینان خلاق و موفق که دارای یک طرح تجاری خلاقانه، جدید و سودآور هستند و قصد دارند تا بیزنس و تجارت خود را در کشور فنلاند راه اندازی کنند، می توانند با اخذ ویزای استارتاپ فنلاند، وارد این کشور شوند و از این طریق، مجوز اقامت و راه اندازی کسب و کار خود در کشور فنلاند را دریافت کنند. ارائه یک بیزنس پلن قوی به اداره تجارت فنلاند و دریافت بیانیه واجد شرایط بودن، مهم ترین شرط جهت اخذ ویزای استارتاپ کشور فنلاند است. ما در ادامه مطلب، کلیه شرایط و مراحل اخذ این نوع ویزا را برای شما شرح می دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ فنلاند

آشنایی با مراحل اخذ ویزای استارتاپ کشور فنلاند

اگر مراحل اخذ ویزای استارتاپ به درستی طی نشود، شانس متقاضی را برای دریافت ویزا کاهش می دهد و احتمال آنکه با ریجکتی ویزای فنلاند مواجه شود بسیار زیاد است. به همین منظور، ما در این قسمت به طور مختصر مهم ترین مراحل اخذ ویزای استارتاپ فنلاند را برای شما می آوریم و در ادامه مطلب، هر یک از این مراحل را به طور مفصل شرح می دهیم.

 • بررسی شرایط لازم جهت اخذ ویزای استارتاپ در فنلاند
 • آماده سازی بیزنس پلن (طرح تجاری) جهت استارتاپ در فنلاند
 • دریافت تاییدیه واجد شرایط بودن از اداره تجارت در فنلاند
 • ارسال درخواست ویزای استارتاپ به سفارت فنلاند در ایران و شرکت در مصاحبه
 • دریافت مجوز اقامت و مجوز راه اندازی کسب و کار در فنلاند

بررسی کلیه شرایط لازم جهت اخذ ویزای استارتاپ در فنلاند

اولین مرحله ای که باید کارآفرینان علاقه مند به استارتاپ در فنلاند طی نمایند، بررسی شرایط استارتاپ و اخذ ویزای استارتاپ در این کشور است. شما می توانید با اطلاع از شرایط ویزای استارتاپ فنلاند، ابتدا اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط اخذ این نوع ویزا هستید و قابلیت کار در فنلاند به عنوان یک کارآفرین را دارید. ما در این قسمت مهم ترین شرایط لازم را برای شما شرح می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان عالیان ویزا در ارتباط باشید.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه یک بیزنس پلن (طرح تجاری) خلاقانه، جدید و سودآور
 • دریافت بیانیه واجد شرایط بودن از اداره تجارت در فنلاند
 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • ثبت یک شرکت در کشور فنلاند که عملیات استارتاپ و ارائه خدمات در آن انجام شود
 • متقاضی استارتاپ در فنلاند می تواند یک نفر و یا تیمی با بیش از 2 عضو باشد
 • عدم ممنوعیت ورود به فنلاند یا منطقه شنگن
 • داشتن حداقل 60% از سهام شرکت توسط متقاضی
 • عدم سابقه کیفری
 • اثبات تمکن مالی به ارزش حداقل 1000 یورو در ماه برای هر نفر
 • ارائه مدارکی که میزان درآمد متقاضی در کشور خود را نشان می دهد

آماده سازی بیزنس پلن جهت استارت آپ در فنلاند

دومین مرحله، مربوط به تهیه طرح تجاری می باشد. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، داشتن یک بیزنس پلن (طرح تجاری) خلاقانه، جدید و سودآور، مهم ترین شرط جهت اخذ ویزای استارتاپ فنلاند است. در واقع شما باید قبل از هر گونه اقدام، اطمینان حاصل کنید که ایده کسب و کار شما به اندازه کافی خاص و مبتکرانه است که بتواند نظر کارشناسان تجارت در فنلاند را به خود جلب کند. علاوه بر این، داشتن مهارت و تجربه کاری مرتبط می تواند نه تنها در تهیه بیزنس پلن به شما کمک کند، بلکه به شما این امکان را می دهد که از طریق آشنایی با فضای کسب و کار مورد نظر، شناخت مشتریان و روش های ارائه خدمات، به یک کارآفرین موفق در فنلاند تبدیل شوید.

تیم عالیان ویزا این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با استفاده از متخصصین فنلاندی بیزنس پلن خود را تهیه نمایید و نسبت به اخذ تاییدیه آن از مقامات قانونی فنلاند اقدام کنید.

شما در یک بیزنس پلن خوب، نقاط قوت و ضعف مهارت های خود و همچنین ویژگی های محصول، کالا یا خدماتی را که ارائه خواهید داد، تجزیه و تحلیل می کنید. در نتیجه لازم است که در نظر بگیرید مشتریان شما چه کسانی هستند و چه نوع نیازهایی دارند. همچنین باید در تهیه بیزنس پلن خود در نظر داشته باشید که رقبای شما چه کسانی هستند و چه نوع محصولات و روش هایی برای ارائه آن دارند. مهمترین بخش در بیزنس پلن، شرح برنامه عملیاتی شرکت شما و در واقع روش ارائه خدمات توسط این شرکت است. شما باید با دقت فراوان در نظر بگیرید که شرکت شما چگونه، کجا و در چه نوع محل و فضایی فعالیت خواهد کرد، تجهیزات تولید یا نیروی کار مورد نیاز شما چیست، از چه نوع رسانه تبلیغاتی برای ارتقای فروش خود استفاده خواهید کرد و همچنین باید دریابید که آیا بیمه ریسک های عملیاتی شما را در شرکت مربوطه پوشش می دهد یا خیر. علاوه بر آنچه گفته شد، برنامه ریزی برای نحوه سازماندهی حساب ها و امور مالی شرکت مورد نظر و همچنین نحوه نظارت بر اهداف شرکت بسیار حائز اهمیت است و باید در بیزنس پلن شما ذکر شود.

دریافت بیانیه واجد شرایط بودن از اداره تجارت در فنلاند

اکنون زمان آن است که متقاضیان، طرح تجاری خود را به تایید برسانند. کلیه کارآفرینان و صاحبان کسب و کار که قصد دریافت ویزای استارتاپ فنلاند را دارند، باید ابتدا بیزنس پلن خود را به اداره تجارت فنلاند (Business Finland) ارائه نمایند. پس از آن، کارشناسان باید بیزنس پلن مورد نظر را به لحاظ نوع بیزنس، تیم، منابع و پتانسیل های آن بررسی نموده و اطمینان حاصل کنند که به اندازه کافی سودآور بوده و به رشد سریع اقتصاد فنلاند کمک می کند. حال چنانچه بیزنس مورد نظر، کلیه این شرایط را داشته باشد و تشخیص داده شود که راه اندازی این کسب و کار در فنلاند مفید است، یک نامه با عنوان “بیانیه واجد شرایط بودن” به کارآفرینان مربوطه اعطا می شود و آنان می توانند با در دست داشتن این بیانیه، کلیه امور مربوط به اخذ ویزا، مجوز کار و مجوز اقامت فنلاند را انجام دهند.

بیانیه واجد شرایط بودن در فنلاند با عنوان Eligibility Statement شناخته می شود. چنانچه بیزنس مورد نظر از یک تیم چندنفره تشکیل شده باشد، تنها کافیست یک نفر به نمایندگی از سایر اعضای تیم، درخواست بیانیه واجد شرایط بودن را ارسال نموده و با مقامات مربوطه در ارتباط باشد. متقاضیان دریافت بیانیه، باید درخواست خود را در پلتفرم enter Finland ثبت نمایند و کپی پاسپورت خود را به همراه رزومه تمام اعضای تیم، در درخواست خود ضمیمه کنند.

ویزای استارتاپ فنلاند

ارسال درخواست جهت اخذ ویزای استارت اپ کشور فنلاند

پس از طی کردن مراحل بالا، در نهایت متقاضی می تواند درخواست ویزا دهد. در واقع باید پس از دریافت تاییدیه واجد شرایط بودن، متقاضی درخواست ویزا و مجوز اقامت فنلاند را برای سفارت یا کنسولگری فنلاند در کشور محل اقامت خود ارسال کند. در این مرحله لازم است تا متقاضی، کلیه مدارک تعیین شده جهت اخذ ویزای استارتاپ فنلاند را جمع آوری نماید. این مدارک باید بدون نقص و به صورت ترجمه شده، در روز مصاحبه سفارت به آفیسر پرونده تحویل داده شود. نتیجه درخواست ها نیز معمولا پس از چند هفته، از طریق ایمیل برای متقاضیان ارسال می شود. چنانچه با درخواست متقاضی موافقت شود، وی می تواند با این ویزا وارد فنلاند شود و مجوز اقامت فنلاند را به دست آورد. اما اگر درخواست متقاضی ریجکت شود، وی می تواند پس از رفع دلایل ریجکتی، مجدد درخواست خود را ارسال کند.

بررسی اقدامات پس از اخذ ویزای استارتاپ در فنلاند

با ارسال درخواست به اداره مهاجرت فنلاند جهت اخذ ویزای استارتاپ فنلاند، مجوز راه اندازی کسب و کار در فنلاند و همچنین مجوز اقامت در این کشور برای متقاضی یا متقاضیان از سوی سفارت فنلاند صادر می گردد. اکنون متقاضی می تواند وارد کشور فنلاند شود و شرکت خود را به طور قانونی در این کشور ثبت کند. 

به یاد داشته باشید که پیش از ثبت شرکت در فنلاند ، متقاضی باید یک حساب بانکی در این کشور افتتاح نماید و شماره مالیاتی NIE دریافت کند. به علاوه، ثبت نام رسمی در اداره تجارت فنلاند نیز لازم است. اعتبار مجوز اقامت فنلاند از طریق استارتاپ معمولا 2 سال است و تا 4 سال قابل تمدید می باشد. جهت تمدید این مجوز اقامت در فنلاند، باید مستقیما به خدمات مهاجرت فنلاند مراجعه شود. در صورتی که همچنان در بیزنس خود مشغول به کار هستید، برای تمدید مجوز اقامت نیازی به دریافت مجدد بیانیه واجد شرایط بودن نمی باشد.

سؤالات متداول
 • آیا تاییدیه واجد شرایط بودن، تاریخ انقضا دارد؟

بله. این بیانیه فقط 2 ماه معتبر است و شما باید بلافاصله پس از دریافت آن، درخواست ویزا دهید.

 • آیا بدون داشتن سابقه کار مرتبط می توان برای اخذ ویزای استارتاپ فنلاند اقدام نمود؟

بله این امکان وجود دارد اما به یاد داشته باشید که سابقه کاری مرتبط، شانس موفقیت متقاضی در فنلاند را افزایش می دهد و ریسک ریجکتی ویزا را نیز کاهش خواهد داد.

 • ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای استارتاپ در فنلاند لازم است؟

خیر. اما شما باید برای موفقیت در محیط کار، در زبان انگلیسی مهارت داشته باشید.

 • برای دریافت ویزای استارتاپ در فنلاند، باید چقدر درآمد داشته بشیم؟

شما باید ثابت کنید که ماهیانه 1182 یورو در کشور خود درآمد دارید.

 • آیا دارندگان ویزای استارتاپ می توانند در فنلاند کار کنند؟

بله. دارندگان این ویزا می توانند برای یک کارفرمای دیگر نیز کار کنند.

سخن پایانی

کشور فنلاند که یکی از رقابتی ترین اقتصادهای اروپا را دارا می باشد و کشوری بسیار امن برای تجارت و راه اندازی کسب و کار است، به کسانی که تجربه کارآفرینی دارند و یک طرح تجاری بسیار خاص و سود آور ارائه کنند، ویزای استارتاپ فنلاند را اعطا می کند. به موجب این ویزا، متقاضی می تواند مجوز اقامت فنلاند و اجازه راه اندازی یک کسب و کار سودآور در فنلاند را دریافت کند. اگر طرح تجاری موردنظر، توسط اداره تجارت فنلاند به تایید برسد، بیانیه واجد شرایط بودن برای متقاضی صادر می گردد و ویزا به وی اعطا می شود. اینها فقط برخی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای استارتاپ هستند. ما در این مقاله، کلیه مراحل اخذ ویزای استارتاپ را با جزئیات شرح داده و به ابهامات ذهن شما پاسخ دادیم. شما می توانید کلیه مراحل آماده سازی بیزنس پلن و همچنین دریافت تاییدیه ها و ویزای مربوطه را به تیم باتجربه عالیان ویزا بسپارید. 

کارشناسان و مشاوران زبده ما در گروه عالیان ویزا آماده هستند تا هرگونه مشاوره تجاری را در اختیار شما بگذارند و طرح های تجاری و شرایط شما را به طور تخصصی بررسی کنند. گروه مهاجرتی عالیان ویزا می تواند با اطلاع از جدیدترین قوانین مهاجرت به فنلاند و همچنین دانستن بهترین ترفندها و راهکارهای مهاجرتی، درصد موفقیت شما را برای ورود به این کشور افزایش دهد. توصیه می شود برای اخذ مشاوره، با شماره های موسسه تماس گرفته و یا سوالات خود را در واتس اپ ارسال کنید. در ضمن به منظور ارتباط سریع تر می توانید فرم ارزیابی موجود در وبسایت را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

مهاجرت به اروپا

نکاتی که پیش از مهاجرت به اروپا باید بدانید

تعداد افرادی که برای تحصیل، کار، ماجراجویی یا زندگی پس از بازنشستگی به اروپا مهاجرت می کنند در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. وجود مشاغل پردرآمد و تعادل بین کار و زندگی در کشورهای اروپایی، مهمترین عواملی هستند که مهاجران را به اروپا می کشاند. بر اساس جدیدترین آمار به دست آمده، حدود 6.6% از جمعیت اتحادیه اروپا را مهاجران تشکیل می دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مهم ترین نکاتی که باید پیش از مهاجرت به اروپا بدانید بپردازیم. چنانچه شما نیز رویای مهاجرت به قاره اروپا را در سر دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.  کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشورهای اروپایی گردآوری شده است. 

مهاجرت به اروپا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چرا مهاجرت به اروپا؟
 • برترین مقاصد مهاجرتی در شمال اروپا
 • برترین مقاصد مهاجرتی در شرق اروپا
 • برترین مقاصد مهاجرتی در غرب و مرکز اروپا
 • مهمترین نکات در انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی در اروپا

چرا مهاجرت به اروپا؟

قاره اروپا از 50 کشور تشکیل شده است که همگی در مجاورت یکدیگر قرار دارند و از این بین، 27 کشور عضو اتحادیه اروپا می باشند و دارای مجموعه ای مشترک از ارزش ها، ساختارهای سازمانی و استانداردهای یکسان برای زندگی هستند. اروپا سالیانه پذیرای بیش از 3 میلیون مهاجر می باشد. اما دلیل این محبوبیت در بین مهاجران جهان چیست؟ ما در این قسمت به برخی از دلایل محبوبیت مهاجرت به اروپا اشاره می کنیم:

 • فرصت های شغلی عالی برای نیروی ماهر و متخصص و همچنین کارآفرینان و سرمایه گذاران
 • شرایط کاری عالی و درآمد بالا
 • امکان سفر به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا از طریق ویزای شنگن
 • سیستم آموزشی عالی و وجود برخی از برترین دانشگاه های جهان در اروپا
 • فرصت های سرمایه گذاری متعدد و سودآور
 • میراث فرهنگی و تنوع غنی اروپا
 • خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت بالا
 • استاندارد و کیفیت بالای زندگی
 • امکان فراگیری زبان های متنوع و آشنایی با فرهنگ های گوناگون
مهاجرت به اروپا

برترین مقاصد مهاجرتی در شمال اروپا

اروپای شمالی همیشه به عنوان سرزمین قصه های قدیمی، برف و وایکینگ ها شناخته شده است. اما بیایید این منطقه از اروپا را فقط به این موارد محدود نکنیم. بخش شمالی اروپا، بیش از آنچه که به آن پرداخته شده است برای ارائه دارد. کشورهای واقع در شمال اروپا به دلیل شهرهای رنگارنگ قدیمی، شهرهای تجاری غنی، موزه‌هایی که داستان‌های عصر وایکینگ‌ ها را منعکس می ‌کنند مشهور هستند. برخی از برترین کشورهای اروپایی برای مهاجران که در شمال این قاره واقع شده اند عبارت اند از:

 • فنلاند

اگر به دنبال خوشبختی و زندگی شاد هستید، بهتر است به شمال اروپا، فنلاند، نقل مکان کنید. این کشور هزار دریاچه اغلب در صدر رتبه بندی گزارش شادی در جهان می درخشد. مهاجران در فنلاند می توانند از طبیعت عالی، سیستم آموزشی بینظیر و خدمات آنلاین بسیار مؤثر بهره مند شوند. فنلاند مقصد مناسبی برای مهاجرت خانواده ها و دوستداران طبیعت است.

 • دانمارک

دانمارک نیز کشوری شاد، آرام و امن و مناسب برای خانواده ها می باشد. این کشور چیزهای زیادی برای ارائه دارد از جمله: کیفیت عالی زندگی، تعادل خوب بین کار و زندگی، فرصت های شغلی عالی و همچنین فرصت های بی پایان برای کشف شگفتی های طبیعت.

برترین مقاصد مهاجرتی در شرق اروپا

اگرچه بسیاری از مردم در نگاه اول کشورهای غرب اروپا را به عنوان بهترین ها در نظر می گیرند، اما اروپای شرقی، اروپای پنهان نامیده می شود و چیزهای زیادی برای ارائه به مهاجران دارد. کشورهای شرقی با داشتن هزینه‌ های پایین زندگی، نرخ جرم و جنایت پایین و فرصت‌های فراوان برای مهاجران، می توانند بهترین گزینه برای آنها باشند. برخی از بهترین مقاصد مهاجرتی در شرق اروپا عبارت اند از:

 • پرتغال

کشور پرتغال، چه در بخش های ساحلی و چه در شهرهای مرکزی، به دلیل آب و هوای آفتابی خود، مهمان نوازی مردم، کیفیت استثنایی زندگی و مهم تر از همه، هزینه های پایین زندگی، مهاجران بسیاری را به خود جذب کرده است. شهر لیسبون در پرتغال، بهترین مقصد برای استارت آپ های بین المللی می باشد.

 • اسپانیا

کشور اسپانیا می تواند برای افرادی که به دنبال زندگی مقرون به صرفه در اروپا هستند بهترین مکان باشد. اسپانیا به کیفیت بالای زندگی، شادی ساکنان، جشن ها و فستیوال های مختلف و همچنین زندگی شبانه، شهرت دارد. گفته می شود که شهر مالاگا در اسپانیا، یکی از ساده ترین مکان ها برای مهاجران است چرا که می توانند به راحتی با مردم معاشرت داشته و با فرهنگ آن ادغام شوند.

برترین مقاصد مهاجرتی در غرب و مرکز اروپا

شاید بتوان غرب و مرکز اروپا را جزو محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت کاری دانست. اکثر کشورهای غربی و مرکزی اروپا، دارای اقتصاد قوی بوده و فرصت های متعددی را برای کار و همچنین تحصیل در اختیار علاقه مندان به مهاجرت به اروپا قرار می دهند. برخی از محبوب ترین این کشورها عبارت اند از:

 • اتریش

زادگاه موتزارت، به دلیل فرصت هایی که در زمینه سفر، حمل و نقل، سیستم بهداشت و درمان کارآمد و همچنین طبیعت عالی در اختیار مهاجران قرار می دهد، به مقصدی عالی در بین علاقه مندان به مهاجرت به کشورهای اروپا تبدیل شده است. این کشور می تواند برای علاقه مندان به موسیقی و یا تحصیل آکادمیک در رشته موسیقی، بهترین مکان باشد.

 • سوئیس

بر اساس نظرسنجی سالانه Expat Explorer، در سال 2021، سوئیس یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت به اروپا معرفی شده است. سوییس، سرزمین شکلات، فوندو و ساعت، به دلیل ارائه زندگی با کیفیت استثنایی، فرصت های شغلی عالی، درآمد بالا، امنیت مالی، خدمات بهداشتی با کیفیت بالا و همچنین گنجینه های طبیعی فراوان و باورنکردنی، مهاجران بسیاری را جذب کرده است. تنها نقطه ضعف این کشور، هزینه بالای زندگی در آن است، به خصوص در شهرهایی مانند زوریخ و ژنو که از گران ترین شهرهای جهان هستند.

 • هلند

سرزمین آسیاب های بادی و گل های بی نظیر، هلند، یک مکان عالی برای کاوش در کل اروپا، به ویژه در بین مهاجران جوان و کارآفرینان مسن است. این کشور مترقی و چند فرهنگی، در کنار امنیت، کیفیت بالای زندگی و امکانات فراوان، سیستم حمل و نقل کارآمد و همچنین سیستم مراقبت های بهداشتی بی نظیر، آزادی های اجتماعی بسیاری به ساکنان خود اعطا می کند و همین امر باعث شده است تا مهاجران بی تردید این کشور زیبا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود در اروپا انتخاب نمایند.

 • آلمان

کشور صنعتی و توسعه یافته آلمان که در غرب اروپا واقع شده است، به دلیل ارائه فرصت های شغلی فراوان، نرخ پایین بیکاری و جذب بالای مهاجران، می تواند گزینه ای عالی جهت مهاجرت کاری به اروپا باشد. از طرفی دیگر، رایگان بودن سیستم آموزشی در آلمان، به محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین المللی در جهان افزوده است.

مهمترین نکات در انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی در اروپا

قطعا هر یک از کشورهای اروپایی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از سایر کشورها متمایز می کند. نکته ای که حائز اهمیت است آن می باشد که علاقه مندان به مهاجرت به اروپا میبایست با توجه به شرایط خود، بهترین انتخاب را داشته و کشوری که مناسب شرایط آنان است را انتخاب نمایند. متقاضیان گرامی می توانند جهت بررسی اختصاصی شرایط خود و دریافت بهترین راهکار جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایند.

به طور کلی، فاکتورهای مهمی وجود دارد که علاقه مندان به مهاجرت به قاره اروپا باید پیش از هر اقدامی جهت انتخاب مقصد مهاجرتی خود، در نظر داشته باشند. برخی از مهم ترین آنها عبارت اند از:

 • کیفیت زندگی در کشور مقصد (شادی، فرصت های تفریح و سفر، سیستم حمل و نقل، سیستم بهداشت و درمان، طبیعت و محیط زیست، خدمات آنلاین)
 • آب و هوای کشور مقصد
 • وضعیت اقتصادی و بحران های مالی در کشور مقصد
 • میزان سهولت در سازگاری با جامعه و برقراری ارتباط با مردم کشور مقصد
 • فرصت های شغلی و نرخ بیکاری در کشور مقصد
 • هزینه های زندگی در کشور مقصد (هزینه مسکن، هزینه تحصیل، هزینه های شخصی و مالیات)
مهاجرت به اروپا
سؤالات متداول
 • آیا انگلستان مقصدی مناسب برای مهاجرت به اروپا است؟

بله. اما باید بدانید که انگلستان عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و ویزای آن از نوع شنگن نخواهد بود.

 • مقرون به صرفه ترین کشورها در اروپا کدامند؟

کشورهای اسپانیا، پرتغال و مجارستان و ایتالیا، هزینه های پایین تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارند.

 • در کدام یک از کشورهای اروپایی میتوان با هزینه ای کمتر تحصیل نمود؟

کشورهای آلمان، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه، به دلیل رایگان بودن شهریه دانشگاه، بهترین مقاصد برای دانشجویان علاقه مند به مهاجرت به اروپا هستند.

 • آیا با ویزای شنگن میتوان به کل اروپا سفر کرد؟

 شما می توانید با ویزای شنگن، به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن سفر نمایید.

 • بهترین کشور برای کار در اروپا کدام است؟

به شرایط و حیطه تخصص شما بستگی دارد. در حالت کلی، آلمان یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت کاری به اروپا است.

سخن پایانی

اگر قصد اقامت در اروپا را دارید، قطعا در مسیر درستی هستید. شکی نیست که اروپا توسعه یافته ترین بخش جهان است. استانداردهای بالای زندگی، سیستم آموزشی عالی، سیاست های مالیاتی پایین، فرصت های تجاری بهتر و زیرساخت های قوی، برخی از مهم ترین دلایلی هستند که مهاجران را به اروپا می کشاند. اما مهم است که مهاجران پیش از هر اقدامی، ابتدا در خصوص بهترین مقاصد مهاجرتی در اروپا که متناسب با شرایط و علایق آنان است تحقیق نمایند و سپس بهترین تصمیم را که منجر به موفقیت و داشتن زندگی بهتر در اروپا می شود اتخاذ کنند. ما در این مقاله به بررسی مهم ترین نکاتی که پیش از مهاجرت به اروپا باید بدانید پرداختیم. امیداوریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشورهای اروپایی را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه و یا از طریق واتس اپ با ما تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

ثبت شرکت در اروپا

بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

در قاره ای متشکل از 44 کشور، انتخاب تنها یک کشور برای راه اندازی کسب و کار بسیار دشوار است. در حالی که بسیاری از این کشورها مزایای عضویت در اتحادیه اروپا را دارند، هر کدام برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان در حال رقابت هستند و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارا می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد دارید تا کسب و کار خود را در اروپا راه اندازی کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشورهای اروپایی گردآوری شده است.

ثبت شرکت در اروپا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا
 • بهترین کشورهای اروپا برای ثبت شرکت کدامند؟
 • مزایای ثبت شرکت در اروپا
 • نحوه انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا

انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

باید بدانید که انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا ، کاملا به اهداف و نوع بیزنس شما وابسته است. این بدان معناست که هر یک از کشورهای اروپایی، معیارهای متفاوتی جهت ثبت شرکت دارند و امکانات و تسهیلات مختلفی در اختیار کارآفرینان و صاحبان بیزنس قرار می دهند. برای مثال، برای آن دسته از بیزنس ها و شرکت هایی که به دنبال دریافت معافیت های مالیاتی مناسب هستند، کشورهای ایرلند و لوکزامبورگ در اروپا جزو بهترین مقاصد هستند. از طرفی دیگر، بیزنس ها و شرکت هایی که در تلاشند تا کسب و کار خود را در کشورهایی آغاز نمایند که دارای زیرساخت های بسیار قوی هستند، بلژیک و هلند جزو برترین گزینه ها می باشند. اگرچه که ما در ادامه مطلب، به شرح مختصری از بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت خواهیم پرداخت، توصیه ما به متقاضیان آن است که جهت بررسی اختصاصی شرایط خود و انتخاب بهترین کشور که مناسب با اهداف تجاری آنها است، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره تخصصی دریافت نمایند.

ثبت شرکت در اروپا

بهترین کشورهای اروپا برای ثبت شرکت کدامند؟

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار در اروپا می تواند با توجه به اهداف تجاری شما متفاوت باشد، با این حال، کشورهای لهستان، هلند، ایرلند و آلمان از سایر کشورهای اروپایی پیشی گرفته و به برترین مقاصد جهت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در اروپا تبدیل شده اند. در این قسمت، به شرح مختصری از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا خواهیم پرداخت.

 • آلمان

کشور آلمان، بزرگترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است. آلمان با یک فضای سیاسی و اقتصادی پایدار، برای توسعه و رشد کسب و کار، دارای یک اقتصاد چشمگیر، یک بازار مصرفی پررونق و یک نیروی کار قوی است. به لطف موقعیت استراتژیک آن در اتحادیه اروپا، بسیاری از شرکت هایی که به دنبال راه اندازی یا گسترش نفوذ خود در اروپا هستند، آن را گزینه خوبی می دانند.

 • ایرلند

ایرلند به عنوان کشوری که دروازه‌ ای کلیدی به اروپا و قاره آمریکا است، در هنگام در نظر گرفتن بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا ، به شدت می درخشد. ایرلند با رشد تولید ناخالص داخلی تقریباً 437 میلیارد دلار در سال، به عنوان بیست و چهارمین کشور رقابتی در جهان از بین 140 کشور رتبه بندی شده است. یکی دیگر از دلایلی که این کشور را یکی از بهترین کشورهای اروپا برای راه اندازی یک تجارت می دانند، معاملات و ترتیبات تجاری قوی آن است، از جمله ملاحظات تجاری عمده با ایالات متحده، بریتانیا، بلژیک، آلمان، فرانسه، اسپانیا و هلند.

 • هلند

هلند علاوه بر برخورداری از موقعیت استراتژیک و جغرافیایی قوی در اروپا، هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان می باشد و رتبه یازدهم را در سرانه تولید ناخالص داخلی دارد. بر اساس گزارش اخیر شاخص رقابت پذیری مجمع جهانی اقتصاد در اروپا، هلند یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری تجاری در جهان است. هلند با این زیرساخت تجاری عالی و نیروی کار بسیار تحصیلکرده و پویا برای کارفرمایان، به عنوان مکانی موفق برای کسب و کارهای بیوتکنولوژی تبدیل شده است.

 • لهستان

این کشور با ترکیبی از مالیات های پایین و مشوق های مالیاتی کسب و کار که توسط دولت محلی و ملی حمایت می شود، حمایت قوی از حقوق سرمایه گذاران و همچنین سهولت راه اندازی یک شرکت، به عنوان یک مرکز تجاری در حال پیشرفت در اروپا شناخته می شود. به این ترتیب، لهستان به یک رهبر منطقه ای در توسعه و نوآوری و حمایت از استارت آپ ها تبدیل شده است.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا، به ویژه اگر این کشورها عضو اتحادیه اروپا باشند، می تواند مزایای بسیاری برای صاحبان بیزنس داشته باشد و موجب توسعه بیزنس آنها و دستیابی به بازارهای جهانی شود. برخی از برترین مزایای ثبت شرکت در اروپا عبارت اند از:

 • دسترسی به بازار بزرگ

اتحادیه اروپا بزرگترین بازار واحد در جهان است که بیش از 500 میلیون مصرف کننده دارد. این امر به کسب و کارها فرصت خواهد داد تا پایگاه مشتریان خود را گسترش داده و به بازارهای جدید دست یابند.

 • ثبات اقتصادی

اتحادیه اروپا یکی از باثبات ترین مناطق اقتصادی در جهان است. این امر اروپا را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری و رشد کسب و کار تبدیل می کند.

 • دسترسی به منابع مالی

اتحادیه اروپا دسترسی به تعدادی از ابزارهای مالی مانند وام و سرمایه گذاری خطرپذیر را فراهم می کند که می تواند به راه اندازی و رشد کسب و کارها کمک کند.

 • نیروی کار ماهر

اروپا، به ویژه کشورهای اتحادیه اروپا که جزو بهترین کشورها جهت ثبت شرکت در اروپا هستند، دارای منبع عظیمی از کارگران ماهر می باشند. این امر باعث شده است تا اروپا به مقصدی جذاب برای مشاغلی تبدیل شود که به دنبال گسترش نیروی کار ماهر خود هستند.

 • سیستم مالیاتی مطلوب

کشورهای اتحادیه اروپا چندین مزیت مالیاتی را به مشاغل مختلف ارائه می دهد از جمله: نرخ مالیات شرکتی پایین تر و معافیت مالیات بر ارزش افزوده در صادرات.

توجه داشته باشید که مزایای ثبت یک شرکت در اتحادیه اروپا بسیار بیشتر از آنچه گفته شد می باشد. شما می توانید با بهره گیری از فرصت هایی که اتحادیه اروپا فراهم می کند، کسب کار خود را وارد رقابت در بازار جهانی کنید.

نحوه انتخاب بهترین کشور جهت ثبت شرکت در اروپا

شرکت ها و صاحبان بیزنس باید پیش از هر اقدامی، کلیه جوانب را سنجیده و فاکتورهای مهمی را در نظر داشته باشند. ما در این قسمت، برخی از مهم ترین مواردی که باید در انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا در نظر گرفته شود را نام خواهیم برد.

 • میزان دسترسی به بازار

یکی از دلایل اصلی که شرکت ها به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای خارجی هستند، دستیابی به بازار است. گزارشی که واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) منتشر کرده است نشان می دهد که از هر پنج نفر، سه نفر از پاسخ دهندگان، دسترسی به بازار را به عنوان یکی از سه انگیزه اصلی خود برای راه اندازی یک شرکت در اروپا بیان کرده اند.

 • میزان مالیات

کشورهایی که کمترین نرخ مالیات شرکتی در اروپا را دارند به ترتیب مجارستان (9%)، بلغارستان (10%)، ایرلند (12.5%) و لوکزامبورگ (15%) هستند.

 • دسترسی به نیروی کار ماهر

ممکن است شرکت شما به مهارت های تخصصی و یا کارمندان تحصیل کرده و آموزش دیده نیاز داشته باشد. توصیه می شود هنگام انتخاب بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا، سطح تحصیلات هر کشور را بررسی کنید. کشور ایرلند پایین ترین نرخ ترک تحصیل در اتحادیه اروپا و همچنین تحصیلکرده ترین نیروهای کار در جهان را دارا می باشد.

 • زبان

اگر با زبان کشوری که می خواهید در آن شرکت خود را ثبت کنید آشنا نیستید، کارها می تواند بسیار دشوارتر باشد. داشتن مهارت در زبان محلی در زمان شما صرفه جویی می کند و به شما کمک می کند هنگام راه اندازی کسب و کار خود در اتحادیه اروپا مرتکب اشتباهات بزرگ نشوید.

 • حمایت ها و مشوق های دولتی

اکثر کشورها نوعی حمایت دولتی به بیزنس های جدید ارائه خواهند کرد. این میزان حمایت می تواند بین کشورها بسیار متفاوت باشد.

 • کسب و کارها و شرکت های از پیش تاسیس شده در کشور مقصد

حضور شرکت های بزرگ چند ملیتی در کشور مقصد، نه تنها موجب پرورش استعداد و مهارت کارکنان می شود، بلکه نشانگر آن است که کشور انتخاب شده مکان مناسبی برای تجارت می باشد. باید دلیلی وجود داشته باشد که چرا همه این شرکت های موفق تصمیم گرفته اند در یک مکان راه اندازی شوند.

ثبت شرکت در اروپا
سؤالات متداول
 • آیا برای ثبت شرکت در اروپا باید مدرک زبان ارائه نمود؟

خیر. اما شما برای برقراری ارتباط و توسعه کسب و کار خود، باید بتوانید به زبان کشور مقصد صحبت کرده و با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

 • کدام کشور در اروپا کمترین هزینه برای ثبت شرکت را دارد؟

به نوع شرکت شما بستگی دارد. اما در حالت کلی، کشورهای انگلستان و دانمارک به لحاظ هزینه ها، یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا هستند.

 • شرایط ثبت شرکت در اروپا چیست؟

مهم ترین شرط، ارائه یک طرح تجاری (بیزنس پلن) نوآور، خلاقانه و سودآور است که به نفع اقتصاد کشور مقصد باشد و توسط نهادهای مربوطه تایید شود.

سخن پایانی

توسعه یک تجارت در سطح بین المللی می تواند با ثبت یک شرکت در اروپا آغاز شود. کشورهای اروپایی، علی الخصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با ثبات اقتصادی و سیاسی خود، دسترسی به سیستم بانکی توسعه یافته، نرخ پایین مالیات و بهره وام ها، اعطای اقامت و تابعیت و همچنین بسیاری مزایای دیگر، سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار را از سرتاسر جهان به خود جذب نموده اند. ما در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا پرداختیم. امیداوریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به اروپا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه ویا واتس اپ با ما تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

خرید ملک در اروپا

کدام کشورها برای خرید ملک در اروپا مناسبند؟

خرید ملک در کشورهای اروپایی، یکی از ایمن ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که علاوه بر سودآوری بالا، ممکن است شما را به اخذ اقامت و شهروندی کشورهای اروپایی نیز برساند. در سال های اخیر، بازار املاک و مستغلات اروپا با رشد بسیاری همراه بوده و نظر سرمایه گذاران خارجی را بیش از پیش به خود جلب کرده است. اما سوالی که وجود دارد آن است که آیا هر کشوری در اروپا برای خرید ملک مناسب می باشد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی بهترین کشورها جهت خرید ملک در اروپا بپردازیم. چنانچه شما نیز به دنبال سرمایه گذاری در بخش املاک در اروپا هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشورهای اروپایی گردآوری شده است.

خرید ملک در اروپا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • بهترین کشورها جهت خرید ملک در اروپا
 • ارزان ترین کشورهای اروپا جهت خرید ملک
 • خرید ملک در کدام یک از کشورهای اروپایی آسان تر است؟
 • شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای اروپایی

بهترین کشورها جهت خرید ملک در اروپا

توجه داشته باشید که انتخاب بهترین مقصد جهت سرمایه گذاری در بخش املاک باید بر اساس شرایط متقاضی، میزان بودجه، اولویت ها و اهداف وی انجام شود. پس توصیه اکید ما به متقاضیان خرید ملک در کشورهای اروپایی آن است کلیه جوانب و شرایط را سنجیده و بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. به همین منظور، متقاضیان گرامی می توانند جهت بررسی تخصصی شرایط خود و دریافت بهترین راهکار، از کارشناسان مجرب گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت کنند.

اگرچه که هریک از کشورهای اروپایی می توانند با توجه به شرایط متقاضی، گزینه ای مناسب برای خرید ملک باشند، اما به طور کلی، برخی از کشورهای اروپا، گزینه های جذاب تری را به خریداران ملک ارائه داده و شرایط مناسب تری نسبت به سایر کشورها دارند. ما در این قسمت به معرفی پنج کشور برتر جهت خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در سال 2023 می پردازیم. این کشورها، املاک و فرصت های سرمایه گذاری متنوعی را برای هر سلیقه و بودجه ای فراهم می کنند.

خرید ملک در اروپا
 • اسپانیا

کشور اسپانیا با آب و هوای گرم، سواحل زیبا و از همه مهم تر، با وجود املاک مقرون به صرفه و هزینه های پایین، مکان مناسبی برای کسانی است که به دنبال خرید خانه دوم، ملک بازنشستگی یا فرصت سرمایه گذاری هستند. یکی از مزیت های سرمایه گذاری در املاک اسپانیا، فرصت کسب درآمد از اجاره است، زیرا اسپانیا یکی از پربازدید ترین کشورهای جهان می باشد و سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. علاوه بر این، دولت اسپانیا اقدامات متعددی را برای حمایت از خریداران ملک ارائه کرده است از جمله: کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، اعطای اقامت از طریق خرید ملک، و همچنین اعطای ویزای طلایی به خریداران غیر اتحادیه اروپا.

 • پرتغال

کشور پرتغال در سال های اخیر، به مقصدی محبوب برای خرید ملک در اروپا تبدیل شده است. خوشبختانه دولت پرتغال اقدامات متعددی را برای تشویق سرمایه گذاری ها در بخش املاک ارائه کرده است از جمله: کاهش مالیات نقل و انتقال ملک و همچنین اعطای ویزای طلایی و اقامت پرتغال به خریداران غیر اتحادیه اروپا که در املاک و مشتغلات کشور پرتغال سرمایه گذاری می کنند.

 • فرانسه

بازار املاک فرانسه در طول سال های اخیر نسبتاً باثبات بوده و تقاضا در بسیاری از مناطق از عرضه پیشی گرفته است. یکی از مزایای سرمایه گذاری در املاک فرانسه، پتانسیل افزایش سرمایه است، به ویژه در مقاصد گردشگری محبوب مانند پاریس، پروونس و ریویرا. علاوه بر این، دولت فرانسه اقدامات متعددی را برای حمایت از خریداران ملک ارائه کرده است از جمله: کاهش مالیات نقل و انتقال و همچنین نرخ بهره پایین.

 • ایتالیا

بازار املاک ایتالیا از زمان بحران مالی جهانی در سال 2008، به طور پیوسته در حال بهبود بوده و همه گیری COVID-19 تأثیر نسبتاً محدودی بر بازار املاک ایتالیا داشته است. یکی از مزایای سرمایه گذاری در املاک ایتالیا، پتانسیل درآمد اجاره ای است، به ویژه در مقاصد توریستی محبوب مانند رم، فلورانس و ونیز. علاوه بر این، دولت ایتالیا، مالیات نقل و انتقال را برای خریداران ملک کاهش داده و به آنها مجوز اقامت اعطا می کند.

 • آلمان

آلمان کشوری با ثبات و مرفه است که مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری در بخش املاک، به ویژه در شهرهای برلین، مونیخ و هامبورگ می باشد. اگرچه قیمت املاک آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتاً بالا است، اما اقتصاد پایدار و بازار قوی اجاره در این کشور، آن را به مقصدی محبوب برای سرمایه گذاران تبدیل می کند.

ارزان ترین کشورهای اروپا جهت خرید ملک

آیا شما قصد مهاجرت یا بازنشستگی در اروپا را دارید و یا صرفا می خواهید یک خانه تابستانی ارزان در قاره کهن داشته باشید؟ ما در این قسمت، برخی از ارزان ترین کشورها را برای خرید ملک در اروپا معرفی می نماییم که برای هر مهاجرتی با هر هدف، مناسب می باشد.

 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • یونان
 • کرواسی
 • پرتغال
 • صربستان
 • آلبانی
 • رومانی
 • لتونی
 • مجارستان

خرید ملک در کدام یک از کشورهای اروپایی آسان تر است؟

قیمت املاک از سال 2010 در اکثر کشورهای اروپایی به دلیل تقاضای بالا به شدت افزایش یافته است و این امر، خرید ملک در اروپا را دشوار نموده است. با این حال، ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که پیدا کردن و خرید خانه های مقرون به صرفه در برخی از این کشورهای اروپایی آسان است. کشورهایی که ساده ترین فرآیند را برای خرید ملک توسط خارجی ها در سال 2023 دارا می باشند عبارتند از: اسپانیا، پرتغال، فرانسه، لهستان و ایتالیا. اگرچه که ممکن است قیمت املاک در برخی از این کشورها گران باشد، اما آنها هیچ محدودیت سختی را برای خریداران خارجی اعمال نمی کنند  و از این رو گفته می شود که آسان ترین کشورها برای خرید ملک هستند. اگرچه که سهولت فرآیند خرید ملک، به ملیت متقاضیان بستگی دارد، اما در اکثر کشورهای ذکر شده در بالا، خریداران ملک می توانند با ارائه مدارک شناسایی، شماره مالیاتی، مجوز اخذ شده از وزارت کشور مقصد، ارائه مدارک عدم سوپیشینه و غیره، ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

خرید ملک در اروپا

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای اروپایی

باید بدانید که برخی از کشورهای اروپا، به سرمایه گذاران در بخش املاک و مستغلات، اقامت و حتی شهروندی اعطا می نمایند. چنانچه شما بتوانید از طریق خرید ملک در اروپا، ویزای شنگن و اقامت کشور مقصد را دریافت کنید، قادر می باشید از مزایای متعددی مانند معافیت های مالیاتی، راه اندازی کسب و کار، تحصیل در برترین دانشگاه های اروپا و استفاده از سیستم بهداشت و درمان با کیفیت، بهره مند شوید. اینها تنها برخی از مزایای اخذ اقامت و شهروندی اروپا از طریق خرید ملک می باشند. کشورهایی که از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک، اقامت اعطا می کنند عبارت اند از:

 • اسپانیا
 • پرتغال
 • اتریش
 • یونان
 • مالتا
 • هلند

شما می توانید جهت بررسی شرایط سرمایه گذاری در املاک هر یک از کشورهای ذکر شده در بالا و نحوه اخذ اقامت از این طریق، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت کنید.

سؤالات متداول
 • آیا خرید ملک در اروپا منجر به اخذ شهروندی می شود؟

به کشور مورد نظر شما بستگی دارد. در حال حاضر کشورهای اسپانیا و پرتغال به خریداران ملک، اقامت دائم اعطا می کنند.

 • شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چیست؟

کشور پرتغال به خریداران و سرمایه گذارانی که ملکی به ارزش حداقل 280000 یورو خریداری نمایند، ویزای طلایی و اقامت اعطا می کند.

 • آیا خرید ملک در کشورهای اروپایی برای ایرانی ها ممکن است؟

بله. شهروندان خارج اتحادیه اروپا می توانند بدون محدودیت نسبت به خرید ملک در کشورهای اروپایی اقدام کنند.

 • آیا پس از خرید ملک در هر یک از کشورهای اروپایی میتوان در آن کشور اقامت داشت؟

به کشور انتخابی شما بستگی دارد. چنانچه کشور مقصد به شما ویزای طلایی اعطا کند، این امکان فراهم می باشد.

 • چند سال پس از خرید ملک در اروپا میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

چنانچه کشور مقصد از طریق خرید ملک به شما اقامت اعطا کند، پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت، امکان اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی وجود دارد.

سخن پایانی

اروپا میزبان برخی از بهترین کشورهای جهان است که هر یک می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای خرید ملک و سرمایه گذاری باشند. متقاضیان سرمایه گذاری در املاک اروپا میبایست با توجه به شرایط، بودجه و اهداف خود، بهترین گزینه را که منجر به سودآوری برای آنها شود و اخذ اقامت و شهروندی اروپا را نیز به دنبال داشته باشد انتخاب نمایند. از میان کشورهای اروپایی، کشورهای اسپانیا، پرتغال، یونان، مالتا و هلند، جزو برترین گزینه ها جهت خرید ملک هستند. ما در این مقاله به بررسی بهترین کشورها جهت خرید ملک در اروپا پرداختیم. امیداوریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشورهای اروپایی را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا از طریق شماره های موسسه و یا واتس اپ با کارشناسان عالیان ویزا تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

هزینه های زندگی در اروپا

صفر تا صد هزینه های زندگی در اروپا

آیا شما به مهاجرت به اروپا و بهره مندی از امکانات بینظیر کشورهای اروپایی فکر می کنید؟ قاره اروپا دارای 44 کشور مختلف با هزینه های متفاوت است که هرکدام فرصت های منحصر به فردی را در اختیار مهاجران قرار می دهند. رویای زندگی در اروپا، بدون برنامه ریزی دقیق و کسب اطلاع از هزینه های زندگی در هر یک از کشورهای آن، می تواند مهاجران را با مشکلات بسیاری مواجه کند. در نتیجه ما در این مقاله سعی داریم تا به بررسی مهم ترین نکات در خصوص هزینه های زندگی در اروپا بپردازیم. چنانچه شما نیز به زندگی در اروپا علاقه مند هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.  کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشورهای اروپایی گردآوری شده است.

هزینه های زندگی در اروپا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • بررسی شاخص هزینه های زندگی در اروپا
 • گران ترین کشور در اروپا کدام است؟
 • مقرون به صرفه ترین کشور در اروپا کدام است؟
 • بررسی هزینه یک ماه زندگی در اروپا
 • مقایسه میزان هزینه های زندگی در ایران و اروپا

بررسی شاخص هزینه های زندگی در اروپا

پیش از آنکه به بررسی این موضوع بپردازیم، لازم است بدانید که وبسایت Numbeo، اطلاعات بسیار دقیقی در خصوص هزینه های زندگی در هر یک از کشورهای جهان ارائه می دهد و مبنای مقایسه هزینه ها در این مقاله نیز وبسایت Numbeo می باشد.

و اما بررسی و درک شاخص هزینه های زندگی چگونه ممکن است؟ در این روش، کشور یا شهری که دارای هزینه های بسیار بالا است، به عنوان یک مبنای مقایسه در نظر گرفته می شود. برای مثال، با توجه به اطلاعات موجود در وبسایت Numbeo، شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک مبنای مقایسه در نظر گرفته شده و به آن امتیاز 100 اختصاص داده شده است. این بدان معنا است که اگر کشوری امتیاز بالاتر از 100 را کسب کند، به طور متوسط از شهر نیویورک در آمریکا گران تر می باشد. ما در این قسمت، شاخص هزینه های زندگی مربوط به کالاهای مصرفی، مواد غذایی، رستوران ها، حمل و نقل و قبوض آب و برق را در برخی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای شما آورده ایم. توجه داشته باشید که این شاخص هزینه ها، شامل اجاره خانه نمی شود.

هزینه های زندگی در اروپا
کشورشاخص هزینه های زندگی
سوییس123.3
نروژ100.9
دانمارک84.1
ایرلند76.1
فرانسه74.1
انگلستان69.7
ایتالیا66.5
آلمان65.6
یونان56.2
اسپانیا53.9
جمهوری چک48.2
پرتغال47.9

گران ترین کشور در اروپا کدام است؟

بر اساس جدیدترین آمار به دست آمده از وبسایت Numbeo در سال 2023، سوییس به عنوان گران ترین کشور در اروپا معرفی شده است. در واقع، داده های وبسایت Numbeo که بزرگترین پایگاه داده هزینه های زندگی در جهان است نشان می دهد که سوئیس در بررسی گران ترین کشورهای جهان، پس از Bermuda در رتبه دوم قرار دارد. این سایت بیان می ‌کند که هزینه زندگی در سوئیس، حدود 88.4 درصد بیشتر از انگلستان است (هزینه‌ زندگی ماهانه برای یک خانواده چهار نفره در انگلستان بیش از 5000 پوند تخمین زده شده است). همانطور که در جدول قسمت قبل نیز مشاهده نمودید، سوئیس و نروژ به عنوان گران ترین کشورهای اروپا بر اساس شاخص هزینه های زندگی در اروپا رتبه بندی شده اند (قیمت ها در هر دو کشور به طور متوسط بالاتر از شهر نیویورک بوده است).

لازم به ذکر است که اگرچه سوییس به عنوان گران ترین و پرهزینه ترین کشور اروپایی معرفی شده است، اما کیفیت زندگی و میزان دستمزد و درآمد در سوییس نیز بالاتر از بسیاری دیگر از کشورهای جهان بوده و مالیات کمتری نیز دریافت می نماید. به عبارتی دیگر، متوسط حقوق و درآمد در سوییس، 6.700 فرانک در ماه (حدود 6,000 پوند انگلیس) است و میزان مالیات در سوییس نیز حدود 18.5% می باشد که پایین تر از بسیاری دیگر از کشورهای جهان است.

مقرون به صرفه ترین کشور در اروپا کدام است؟

متقاضیان مهاجرت به اروپا که به دنبال کشورهایی با هزینه های کمتر هستند می توانند کشورهای اسپانیا، مجارستان و اتریش را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند. بر اساس جدیدترین آمار ارائه شده در وبسایت Numbeo، متوسط هزینه زندگی در اسپانیا برای یک فرد مجرد حدود 671.9 یورو در ماه و برای یک خانواده 4 نفره حدود 2,355.9 یورو در ماه می باشد. به علاوه، متوسط هزینه زندگی در مجارستان حدود 614.2 یورو در ماه و در کشور اتریش حدود ۸۰۰ یورو در ماه برای یک فرد مجرد تخمین زده شده است.

توجه داشته باشید که زندگی در حومه شهر نیز می تواند به طور چشمگیری هزینه های زندگی در اروپا را کاهش دهد. از آنجایی که کشورهای اروپایی دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته و کارآمد هستند، دسترسی به تمامی نقاط آسان بوده و نیازی به زندگی در مرکز شهر و صرف هزینه های گزاف بابت اجاره خانه نمی باشد. برای مثال، بهتر است متقاضیان مهاجرت به فرانسه، به جای انتخاب پاریس، شهر تولوز که هزینه های زندگی در آن حدود 23% کمتر می باشد و آب و هوای مطبوع تری دارد را انتخاب کنند. علاقه مندان به زندگی در بریتانیا نیز بهتر است به جای انتخاب لندن، شهر منچستر را که حدود 32% ارزان تر است به عنوان محل زندگی خود برگزینند.

بررسی هزینه یک ماه زندگی در اروپا

اگرچه که می توان به طور نسبی هزینه زندگی در کشورهای مختلف را بیان نمود اما، این میزان هزینه ها تا حد بسیار زیادی به سبک زندگی، عادت ها و محل زندگی شما بستگی خواهد داشت. در واقع، تنها خود شما از لایف استایل خود مطلع هستید و پیش بینی هزینه ها باید با توجه به سبک زندگی شما انجام شود. ما در این قسمت، متوسط هزینه های زندگی برای یک ماه را در برخی از پرطرفدارترین شهرهای اروپا برای شما آورده ایم.

شهرهزینه زندگی برای یک فرد مجرد (به دلار آمریکا)هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره (به دلار آمریکا)
زوریخ4,000 دلار10,400 دلار
لندن3,600 دلار8,300 دلار
پاریس2,440 دلار7,000 دلار
برلین2,400 دلار6,000 دلار
رم2,000 دلار5,500 دلار
لیسبن2,000 دلار4,800 دلار
مادرید1,874 دلار4,600 دلار
آتن1,375 دلار3,800 دلار
مقایسه میزان هزینه های زندگی در ایران و اروپا

قطعا میزان هزینه های زندگی در اروپا در مقایسه با ایران بیشتر است. اما باید توجه داشته باشید که این بالا بودن هزینه ها، با در نظر گرفتن امکانات رفاهی، کیفیت بالای زندگی، کیفیت بالای آموزش، درآمد بالا، شرایط اقتصادی مناسب و رو به رشد و همچنین فرصت های شغلی متعدد در اروپا، بسیار منطقی است. برای مثال، هزینه های زندگی در گران ترین کشور اروپایی که سوییس می باشد، تقریبا 322.4% بیشتر از ایران است. این در حالیست که متوسط درآمد در سوییس، 5,503.31 فرانک (معادل با 266 میلیون تومان) می باشد. از طرفی دیگر، کشور پرتغال که جزو ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی است، هزینه هایی در حدود 63.4% بیش تر از ایران دارد. این در حالیست که متوسط درآمد در کشور پرتغال، 1,020.59  یورو (معادل با 54 میلیون تومان) می باشد. این میزان درآمد باعث شده است تا مهاجران از فرصت های متعددی برای زندگی در اروپا بهره مند شوند.

به طور کلی در نظر داشته باشید که میزان درآمد در اروپا، به شرایط، شغل و حیطه تخصصی افراد بستگی دارد. اما درآمد ارزی مهاجران در اروپا باعث می شود تا بتوانند از پس هزینه های زندگی در اروپا بر بیایند. توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به اروپا آن است که جهت بررسی تخصصی شرایط خود و اطلاع از هزینه های زندگی و میزان درآمد در کشور انتخابی خود در اروپا، با کارشناسان مجرب ما در گروه عالیان ویزا مشاوره دریافت نمایند.

هزینه های زندگی در اروپا
سؤالات متداول
 • هزینه رستوران و هتل در کدام یک از کشورهای اروپایی گران تر است؟

بر اساس آمار، کشورهای لوکزامبورگ، فنلاند و دانمارگ، گران ترین هتل ها و رستوران ها را در اروپا دارا می باشند.

 • آیا هزینه های زندگی در اروپا کمتر از آمریکا است؟

بله. به طور تقریبی می توان بیان داشت که هزینه های زندگی در آمریکا بیشتر از اروپا است. اما این امر همچنان به سبک زندگی و محل اقامت افراد بستگی دارد.

 • هزینه مراقبت های بهداشتی و درمان در اروپا چقدر است؟

خوشبختانه اکثر کشورهای اروپایی دارای سیستم مراقبت های بهداشتی و درمان رایگان و یا یارانه ای هستند و این یکی از بزرگ ترین مزیت های زندگی در اروپا است.

 • هزینه مالیات در اروپا چقدر است؟

به کشور مورد نظر بستگی دارد. به طور کلی، بالاترین نرخ مالیات مربوط به کشور فنلاند و کم ترین نرخ مالیات مربوط به کشور مجارستان است.

سخن پایانی

بررسی میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد، یکی از مهم ترین نکاتی است که متقاضیان مهاجرت به اروپا باید در نظر داشته باشند. هزینه زندگی در اروپا به طور قابل توجهی به کشور و شهر مورد نظر بستگی دارد و ممکن است هزینه زندگی در کشورهای مختلف اروپایی بسیار با یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی، مهاجران باید میزان هزینه های لازم را با توجه به سبک زندگی و لایف استایل خود تخمین بزنند. ما در این مقاله به بررسی مهم ترین نکات در خصوص هزینه های زندگی در اروپا پرداختیم. امیداوریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به اروپا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا از طریق شماره های موسسه و یا واتس اپ با کارشناسان عالیان ویزا تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

مهاجرت به مجارستان

همه چیز در مورد مهاجرت به مجارستان

اغلب افرادی که رویای مهاجرت به یک کشور شاد و مملو از فرهنگ را در ذهن خود می‌پروراند، مهاجرت به مجارستان را در صدر لیست مقاصد خود قرار می دهند. کشور مجارستان از اقتصاد رو به رشدی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور، پس از گذر از رکود اقتصادی که در دوران کرونا متحمل آن شده بود، به سرعت کاهش یافته است. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای ورود به مجارستان به ویزا نیاز دارند. مهارت های زبانی مناسب، پذیرفته شدن از یک دانشگاه یا موسسه معتبر و داشتن منابع مالی و معیشتی کافی از حداقل الزامات درخواست ویزای مجارستان و زندگی در این کشور به شمار می روند. برای بررسی سایر شرایط مهاجرت به کشور مجارستان و الزامات اخذ ویزای این کشور در ادامه مقاله همراه ما باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمی کشور مجارستان گردآوری شده است.

مهاجرت به مجارستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • دریافت ویزا و مهاجرت به مجارستان
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان
 • مهاجرت کاری به مجارستان و شرایط آن
 • یافتن کار در مجارستان به عنوان یک مهاجر
 • آموزش زبان در مجارستان برای مهاجران

دریافت ویزا و مهاجرت به مجارستان

مجارستان جزء معاهده شنگن است و بنابراین، برای درخواست ویزا و مهاجرت به مجارستان باید با قوانین دریافت ویزای شنگن آشنا باشید. نوع ویزای مورد نیاز شما برای بازدید از مجارستان به دلیل سفر شما بستگی دارد. به عنوان مثال، در صورتی که می خواهید برای پیدا کردن کار به مجارستان مهاجرت کنید، نیاز به ویزای کار مجارستان دارید و اگر تنها برای اهداف توریستی قصد بازدید از این کشور را دارید، می توانید برای دریافت ویزای توریستی یا شینگن، درخواست دهید. پروسه درخواست ویزا مجارستان به ملیت شما نیز بستگی دارد. معمولاً شرایط سفر به مجارستان برای شهروندان اتحادیه اروپا بسیار ساده تر از شهروندان سایر کشورها خواهد بود.

مهاجرت به مجارستان

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA هستید و می خواهید کمتر از 90 روز در هر دوره 180 روزه از مجارستان بازدید کنید، تا زمانی که پاسپورت شما سه ماه پس از تاریخ اعتبار داشته باشد، نیازی به ویزا ندارید.شهروندان کشورهای خارج اتحادیه اروپا برای سفر به مجارستان، بر اساس هدف سفر خود می توانند ویزاهای مختلفی را دریافت کنند. از جمله ویزاهای در دسترس برای مهاجرت به مجارستان، ویزای دانشجویی و ویزای کار هستند که هر یک شرایط و الزامات مربوط به خود را دارند.

پردازش ویزا معمولاً 14 روز طول می کشد، اما توصیه می شود زمان زیادی را برای پردازش ویزای خود در نظر بگیرید، به خصوص اگر قصد دارید در تاریخ های شلوغ سال بلیط پرواز خود را رزرو کنید. هزینه ویزای مجارستان در حال حاضر 80 یورو برای ویزای توریستی و ویزای کاری است. توجه داشته باشید که اگر قبلا برای ویزای شینگن درخواست داده اید، هزینه تمدید ویزای شما از 60 یورو محاسبه خواهد شد.

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در مجارستان بمانید، باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید، برای این کار می‌توانید در اداره کل ملی پلیس (Országos Idegenrendésztei Főigazgatóság) ثبت نام کنید. این ارگان به شما گواهی ثبت نام ویزا خواهد داد که به شما اجازه می دهد بتوانید مجوز اقامت اتریشی (Tartózkodási engedély) را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان

روش های مختلفی برای مهاجرت به مجارستان در دسترس هستند که با توجه به اهداف و شرایط خود می توانید برای آن‌ها اقدام کنید. برای دریافت ویزای کاری به پیشنهاد کار از یک کارفرما در مجارستان و مجوز کار در این کشور نیاز خواهید داشت. مدارک لازم برای دریافت ویزاهای دانشجویی نیز شامل نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه معتبر مجارستانی و سند اثبات وجود درآمد یا وجوه مالی کافی برای زندگی در این کشور می شود. با این حال، جدا از نوع ویزایی که درخواست می دهید، برای ورود به مجارستان باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید :

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دو قطعه عکس با فرمت گذرنامه
 • پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی
 • بیمه مسافرتی (شامل پوشش پزشکی)، با تائید حداقل پوشش 30000 یورو در مجارستان و کل منطقه شنگن
 • نامه ای مبنی بر هدف سفر به مجارستان و برنامه سفر
 • مدرک وضعیت مدنی (به عنوان مثال، گواهی ازدواج و گواهی تولد فرزندان شما)
 • برنامه پرواز شما
 • آدرس محل اقامت یا هتل
 • مدرکی مبنی بر اینکه شما قادر به حمایت مالی در طول اقامت خود هستید (به عنوان مثال، اظهارنامه اخیر از بانک برای تاریخ سه ماه گذشته که مبالغ حداقل 50 یورو در روز را در مجارستان خرج کرده اید، یا چک های مسافرتی و یا مدرک حمایت مالی)

در صورتی که فرزندان خود را همراه با خود به مجارستان می برید، باید گواهی تولد کودکان زیر 18 سال خود را نیز ارائه دهید. اگر یک فرد زیر 18 سال  به تنهایی قصد مهاجرت به مجارستان را داشته باشد، نیاز به رضایت تائید شده از هر دو والدین خواهد داشت. اگر کودک فقط با یکی از والدین سفر می کند، والدین دیگر باید رضایت محضری خود را ارائه دهند.

مهاجرت کاری به مجارستان و شرایط آن

از زمانی که مجارستان به اتحادیه اروپا پیوست، شرکت‌ های بین ‌المللی بسیاری اقدام به راه ‌اندازی کسب و کارهای مختلف در این منطقه کرده اند. اما یافتن شغل به عنوان یک مهاجر در مجارستان بستگی به حوزه کاری و تخصص شما دارد و حتی با وجود یک بازار کار پر رونق، پیدا کردن شغل در این کشور می تواند چالش برانگیز باشد. دولت مجارستان قانونی را وضع کرد که به شهروندان خود در زمینه تخصیص مشاغل اولویت می دهد. علاوه بر این، شرکت ها موظفند قبل از بررسی مهاجران، مدرکی ارائه دهند که نشان دهد نمی توانند یک مجارستانی محلی را برای استخدام پیدا کنند. 

به همین دلیل، اکثر شرکت ها تمایلی به انجام مدارک مربوط به کسب مجوز برای کار و مجوز کار برای کارگران بین المللی ندارند. با این حال، در صورتی که مدارک لازم را برای استخدام در یک شغل در اختیار داشته باشید و از دانش کافی در حوزه فعالیت خود برخوردار باشید، احتمال پیدا کردن کار برای شما بالا خواهد بود.

یافتن کار در مجارستان به عنوان یک مهاجر

با وجود موانع، راه هایی برای یافتن شغل در مجارستان به عنوان یک مهاجر وجود دارد. یکی از این موارد این است که از شرکت خود به شرکتی در مجارستان، انتقالی بگیرید. اگر شرکت کشور شما دفاتری در مجارستان داشته باشد، انتقال آسان تر است. از طرف دیگر، بررسی کنید که آیا شرکت های بین المللی مرتبط با سازمان شما وجود دارند که در مجارستان کسب و کار راه اندازی کرده باشند. در این صورت، احتمال اینکه بتوانید در این شرکت ها استخدام شوید بالا خواهد بود.

همچنین برخی موقعیت های شغلی در بازار مجارستان، تقاضای زیادی برای جذب نیروی کار بین المللی وجود دارد. اکثریت نیروی کار مهاجری که در مجارستان کار پیدا می کنند، موقعیت هایی را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور، مشاغل حسابداری ACCA، مدیریت پروژه و مشاغل حسابرس معتبر پیدا می کنند. برای مهاجرت به مجارستان از طرق کار می توانید مشاغل مدیریتی و پذیرش را نیز در نظر بگیرید. برای اغلب این مشاغل، شما فقط باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و با زبان مجارستانی به عنوان زبان دوم آشنایی داشته باشید. همچنین، شما می توانید به عنوان معلم زبان انگلیسی در مجارستان کار کنید.

مجارستان دارای چندین پورتال آنلاین است که مهاجران می توانند از طریق آن درخواست خود را برای استخدام ارسال کنند. برخی از این وب سایت ها عبارتند از :

 • Jobs Info
 • Jobs Monitor
 • CV Online
 • Career Het
 • Workania
 • Learn4Good

از طریق این سایت ها می توانید از مشاغل خالی در حوزه فعالیت خود باخبر شوید. پیش از ارسال درخواست استخدام، بررسی کنید که کارمندان مهاجر در زمینه کاری شما چه وظایفی انجام می دهند و حقوق دریافتی آن‌ها برای موقعیت های شغلی مختلف چقدر است.

به طور کلی، کارمندان در مجارستان مستحق دریافت حقوق و مزایای اضافی مانند بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی، کمک هزینه تحصیلی و غیره هستند. محدوده حقوق شما به شرح شغل و رتبه آن در بازار کار بستگی دارد. کارمندانی که در مشاغل مدیریتی کار می کنند ممکن است حقوقی بین 773 تا 889 دلار آمریکا در ماه دریافت کنند و افرادی که در مشاغل تخصصی مانند مشاوران فناوری اطلاعات مشغول می‌شوند ممکن است حقوقی بالغ بر 1200 دلار آمریکا در کاه دریافت کنند.

آموزش زبان در مجارستان برای مهاجران

آموزش زبان انگلیسی، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به مجارستان به شمار می آید. در اکثر شرکت ها و موسسات آموزش زبان انگلیسی در مجارستان، کارمندان موظفند حداکثر 40 ساعت در هفته کار کنند. اگر یک کارمند بین المللی با شماره امنیت ملی مجارستان هستید، از مرخصی استعلاجی، مرخصی زایمان و مرخصی سالانه نیز برخوردار خواهید شد. مهاجرانی که به دنبال شغل آموزش زبان انگلیسی در این کشور هستند، می توانند از طریق وب سایت های رسمی برای پیدا کردن شغل اقدام کنند. از جمله معتبرترین وب سایت ها برای پیدا کردن مشاغل مربوط به آموزش زبان عبارت اند از :

 • ESL
 • ESL café
 • Total ESL
 • Tesall
مهاجرت به مجارستان
سؤالات متداول
 • چگونه می توان اقامت مجارستان را دریافت کرد؟

مدارک لازم برای اخذ اقامت مجارستان عبارت اند از :

– گذرنامه؛

– شناسنامه؛

– سند فرزندخواندگی؛

– گواهی ازدواج؛

– مدارک دال بر روابط خانوادگی با یک شهروند منطقه اقتصادی اروپا؛

– مدارک حمایت مالی؛

– گواهی بیمه سلامت؛

 • آیا گرفتن مجوز کار در مجارستان آسان است؟

هرکسی که شهروند اتحادیه اروپا نیست، برای اقامت و کار در مجارستان نیاز به اجازه اقامت و کار دارد. پردازش این مجوز معمولاً تا 70 روز طول می کشد.

 • آیا می توان به عنوان یک خارجی در مجارستان کار کرد؟

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در مجارستان باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند.

 • پرتقاضاترین مشاغل در مجارستان کدامند؟

از نظر کارفرمایان، مهندسان برق، برنامه نویسان و توسعه دهندگان برنامه، تعمیرکاران، مهندسان مکانیک، اپراتور ماشین آلات و حسابداران بیشترین درخواست را دارند.

 • حقوق پایه مجارستان چقدر است؟

حداقل دستمزد در مجارستان در سه ماهه اول سال 2023 به 579 یورو در ماه (650.73 دلار در ماه) افزایش یافت. حداکثر نرخ حداقل دستمزد برای کارمندان 487 یورو در ماه و حداقل 89.15 یورو در ماه بود.

 • سریع ترین راه مهاجرت به مجارستان کدام است؟

مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی و آلمانی

سخن پایانی

در این مقاله با روش های مهاجرت به مجارستان و شرایط کار در این کشور آشنا شدیم. مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی و یا آلمانی کم هزینه ترین روش برای ایرانی ها محسوب می شود. برای آنکه بتوانید شانس دریافت ویزای مجارستان خود را افزایش دهید و روند مهاجرت خود را سرعت بخشید، مشاوران عالیان ویزا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند و شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و کاری کشور مجارستان را به شما عزیزان ارائه می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل کنید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید. در پایان امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.