انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

سریع ترین راه اخذ اقامت آمریکا

اگر در جستجوی بهترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت آمریکا هستید، جای درستی را انتخاب کرده‌اید. در این نوشته از عالیان ویزا قصد داریم تا در مورد انواع روش‌های مهاجرت و زندگی در آمریکا با شما صحبت کنیم. شاید اولین چیزی که هر کدام از ما در مورد امریکا به ذهنمان می‌آید، رویای زندگی در آمریکا باشد. آمریکا در واقعیت کشوری است که پذیرای آرزوها و تلاش‌های جوان‌های مستعد و افراد زیادی از سراسر دنیا می باشد. اکنون نیز با کمی تلاش می‌توان از راه‌های سریع و متنوع زیادی برای اخذ اقامت آمریکا راقدام نمود. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور آمریکا، گردآورى شده است.

اخذ اقامت آمریکا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • درباره آمریکا
 • مزایای زندگی در آمریکا
 • بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا در سال 2022
 • اخذ اقامت تحصیلی
 • اخذ اقامت کاری
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا
 • اخذ اقامت با استفاده از نسبت‌های فامیلی
 • اخذ اقامت به روش پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ثبت نام در لاتاری

درباره آمریکا

آمریکا کشوری با تنوع نژادی بسیار بالا است و مهاجرین زیادی در این کشور زندگی می‌کنند. آمریکا سومین کشور بزرگ جهان است و مساحت آن با توجه به جمعیتش بسیار زیاد است. این کشور دارای ۵۰ ایالت است. طبق آماری که در سال 2020 ارائه شده است جمعیت آمریکا حدودا 329.5 میلیون نفر است. پایتخت امریکا شهر واشنگتن دی.سی و پرجمعیت ترین شهر آن نیز نیویورک است. وضعیت اقتصادی و امنیتی این کشور بسیار مناسب بوده و یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌آید.

 لازم به ذکر است که کسب درآمد در آمریکا بسیار راحت است و همچنین تنوع آب و هوایی و آزادی بیان در این کشور آن را به مکانی مورد علاقه افراد زیادی از ملیت‌های گوناگون کرده است. همان‌طور که در نمودار زیر نیز می‌بینید نرخ بیکاری در این کشور پایین است و پس از افزایش در سال 2020 مجددا با کاهش زیادی در سال‌های 2021 و 2022 روبرو شده است.

اخذ اقامت آمریکا

از طرف دیگر دانشگاه‌های این کشور مانند هاروارد، استنفورد، برکلی، ام آی تی و کلمبیا جزء بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. در آمریکا مهاجرین مختلف با دین‌ها، رسوم و فرهنگ‌های گوناگون کنار هم زندگی می‌کنند. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است. البته تمامی زبان‌های جهان مانند اسپانیایی، چینی و فرانسوی در این کشور به میزان قابل توجهی استفاده می‌شود. اکثریت مردم آمریکا از پیروان دین مسیحیت هستند. هزینه‌های زندگی در آمریکا نسبتاَ بالاست اما در مقایسه با کشورهای اروپای غربی مثل آلمان، سوییس و اتریش هزینه های کمتری خصوصا در بخش مسکن دارد.البته اگر شما شغلی مناسب داشته باشید می توانید به‌راحتی زندگی مرفهی برای خود بسازید. شاید بتوان گفت بالاترین هزینه در آمریکا مربوط به اجاره خانه است.

اخذ اقامت آمریکا
مزایای زندگی در آمریکا
 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا
 • برخورداری از امکانات فرهنگی، امنیتی و اجتماعی
 • امکان اشتغال در شغل‌های با درآمد مناسب
 • امکان استفاده از خدمات بیمه و خدمات درمانی بسیار مناسب
 • امکان زندگی در کشوری مهاجر پذیر و چندین ملیتی
 • تنوع فرهنگی بالا
اخذ اقامت آمریکا

بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا در سال 2022

برای مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا راه‌های زیادی وجود دارد که در زیر به طور مختصر به هر کدام از این روش‌ها پرداخته می‌شود.

اخذ اقامت تحصیلی آمریکا

از آنجایی‌که آمریکا دارای بهترین دانشگاه‌های دنیا است و در رتبه بندی‌های مختلف، این دانشگاه‌ها همیشه بهترین رتبه را کسب می‌کنند، سالانه دانشجویان واجد صلاحیت زیادی از سراسر دنیا از طریق ویزای تحصیلی، موفق به مهاجرت به آمریکا می‌شوند. برای تحصیل در آمریکا شما نیازمند دریافت پذیرش از دانشگاهی آمریکایی هستید. همچنین شما باید با توجه به دانشگاه هدف، قسمتی یا تمام شهریه را پرداخت نمایید. همچنین می بایست نمره زبان مورد قبول آن دانشگاه را کسب کرده باشید و همچنین  شرایط سنی شما طبق قوانین و قواعد آن دانشگاه یا مؤسسه علمی مورد قبول باشد. تحصیل در آمریکا و فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های این کشور، شانس یافتن شغل و دریافت اقامت دائم را برای شما به میزان بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

اخذ اقامت کاری آمریکا

اخذ اقامت آمریکا به صورت کاری از روش‌های مختلفی می‌تواند صورت بگیرد و انواع مختلفی همچون ویزای H1، H1B، H2 و … دارد. هر یک از این نوع ویزاها برای افراد خاصی مناسب هستند و مدت زمان آنها نیز متفاوت است. به‌عنوان مثال ویزای H1، یک ساله و ویزای H1B سه ساله صادر می‌شود. پس چنانچه در حرفه‌ای خاص مهارت دارید، می‌توانید از طریق این نوع ویزا برای اخذ اقامت آمریکا اقدام کنید.

اخذ اقامت آمریکا
اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

برای دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری شما باید از روش سرمایه گذاری و ایجاد شغل در کشور آمریکا اقدام کنید. با کسب امتیازات لازم برای سرمایه گذاری شما می‌توانید اقامتی دوساله برای خود و خانواده دریافت کنید. نکته جالب اینکه پس از گذشت مدتی می‌توانید از طریق همین نوع ویزا، اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. سرمایه گذاری در آمریکا باید در قالب ایجاد کسب‌و‌کاری تجاری صورت بگیرد و کارمندانی را در این کشور استخدام کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی

شاید بتوان از روش ازدواج با شهروندان آمریکایی به عنوان یکی از سریع‌ترین روش‌های دریافت اقامت این کشور نام برد. در این روش شما چنانچه با شهروندی آمریکایی ازدواج کنید پس از طی مراحلی که چندان هم سخت نیست، موفق به دریافت اقامت آمریکا خواهید شد. در این روش ابتدا برای شما ویزای K1 (نامزدی) صادر می‌شود که اعتباری 3 ماهه دارد و به مدت ۳ ماه دیگر تحت شرایطی در خاک آمریکا قابل تمدید می باشد.

مهاجرت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا

با توجه به اینکه در آمریکا، قانون خاک در خصوص اعطای تابعیت به خارجی های متولد شده در این کشور رعایت می شود، یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت در کشور بی‌نظیر آمریکا، متولد شدن فرزند شما در این کشور است. در این صورت بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، نوزاد متولد شده، به محض تولد، شهروند آمریکا به حساب می‌آید. البته والدین این فرزند هم پس از چند سال و تحت شرایطی می توانند برای اخذ اقامت دائم و یا تابعیت آمریکا درخواست دهند.

اخذ اقامت با استفاده از نسبت‌های فامیلی
اخذ اقامت آمریکا

ممکن است در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما دارای اقامت آمریکا باشند، شما نیز واجد شرایط دریافت اقامت شوید. برای مثال پدر و مادری که اقامت آمریکا را دارند، می‌توانند به‌راحتی برای فرزندان زیر 21 سال خود اقامت دریافت کنند. نوع دیگر ویزا با نسبت‌های خانوادگی زمانی است که شما از طریق خواهر یا برادر خود اقدام می‌کنید. در این روش شما می‌توانید ویزای F4 را دریافت کنید.

اخذ اقامت به روش پناهندگی

پناهندگی نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای دریافت ویزای آمریکا از آن استفاده کنند، زیرا آمریکا جزء کشورهایی است که از این طریق نیز مهاجر می‌پذیرد. لازم به ذکر است که عالیان ویزا هیچ‌گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی‌کند و این روش را نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌کند.

مهاجرت از طریق ثبت نام در لاتاری آمریکا

از سال 1990 تا کنون هر ساله ثبت نام لاتاری و قرعه کشی برای گرین کارت آمریکا انجام می‌شود و افراد زیادی از این طریق اقامت آمریکا را دریافت می‌کنند. برندگان این قرعه کشی تقریبا 550000 نفر و از ملیت‌های مختلف هستند. ایرانیان نیز هر سال در این قرعه کشی شانس خود را امتحان می‌کنند. طبق آمار هر ساله حدودا ۳ تا ۴ هزار ایرانی از این طریق موفق به دریافت ویزای آمریکا که ویزای DV نام دارد، می‌شوند. ثبت نام لاتاری هر سال در ماه اکتبر انجام می گیرد و مدارک مورد نیاز آن مدارک شناسایی و هویتی، پاسپورت معتبر، عکس، مدرک دیپلم 12 ساله و داشتن دو سال سابقه کار طی 5 سال گذشته است.

سؤالات متداول

 • آیا می‌توان به طور دقیق هزینه مهاجرت به آمریکا را محاسبه کرد؟

خیر. زیرا با توجه به روش مهاجرتی شما این مبلغ می‌تواند بسیار متفاوت باشد. بنابراین برای آگاهی از هزینه های مهاجرت خود بهتر است با مشاور متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

 • از چه روش‌هایی‌می توان به آمریکا مهاجرت کرد؟

برنامه‌های مهاجرتی آمریکا شامل روش‌هایی همچون روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، لاتاری، ازدواج با شهروندان آمریکایی، استفاده از نسبت های فامیلی، پناهندگی و … است. شما باید ابتدا بررسی نمایید که واجد شرایط کدام نوع ویزا هستید.

 • راحت ترین و ارزان ترین روش مهاجرت به آمریکا چیست؟

 لاتاری ارزان‌ترین و راحت‌ترین روش‌ برای ورود به خاک آمریکا و دریافت اقامت دائم است. البته این روش بستگی به میزان شانس شما دارد. برخی از افراد با یکبار ثبت نام در لاتاری همان سال برنده گرین کارت آمریکا می‌شوند و برخی دیگر پس از سال‌ها تلاش و ثبت نام هر ساله، هنوز موفق به قبول شدن در این قرعه کشی نشده‌اند.

سخن پایانی

در این نوشته مطالبی را در خصوص کشور آمریکا، روش‌های مهاجرت به آن و بهترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت آمریکا به اختصار بیان نمودیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. عاليان ويزا با بهره‌گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به آمریکا را به شما عزيزان ارائه مي‌نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي‌توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره‌هاى مؤسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. با تشکر از اطلاعات خوب شما
  به نظرتون با توجه به روابط این و ایران چقدر شانس ویزای تحصیلی برای ما وجود داره ؟

 2. سلام
  خيلي ممنون بخاطر اطلاعات به روز و علميتون

  ايا الان امكان درخواست ويزاي تحصيلى براى دانشجويان ايرانى هست؟ من ليسانس فيزيك خوندم ميخوام براى فوق ليسانس برم آمريكا

 3. سلام
  من ۲۸ سالمه مجردم و لیسانس علوم اجتماعی دارم. آیا برای فوق لیسانس می تونم فاند بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *