بهترین راه اخذ اقامت هلند

هلند، کشوری با نرخ پایین بیکاری و داشتن اقتصادی بسیار قوی در اروپا، همواره فرصت های شغلی و تحصیلی فراوانی را در اختیار مهاجران جهان قرار داده و این کشور را به مقصد مهاجرتی محبوبی در اروپا، به خصوص برای ایرانیان، مبدل کرده است. دولت هلند، با حجم بالای پذیرش مهاجر، شرایط مناسبی را برای مهاجران جهت دریافت اقامت دائم، شهروندی و پاسپورت این کشور فراهم کرده است. برای متقاضیان مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت هلند ، راه های مختلفی در نظر گرفته شده است که بر اساس آمار به دست آمده در سال های 2021 و 2022، تحصیل، کار و سرمایه گذاری در هلند، جزو بهترین روش های اخذ اقامت این کشور بوده اند. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی این روش های محبوب مهاجرتی برای اخذ اقامت هلند بپردازیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور تاپ اروپایی را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور هلند گردآوری شده است.

اخذ اقامت هلند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • اخذ اقامت کشور هلند از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت کشور هلند از طریق کار
 • اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کشور هلند از طریق تحصیل

بر طبق آمار به دست آمده در سال های 2021 و 2022، مهاجرت تحصیلی به کشور هلند از طریق دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور، محبوب ترین روش مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت هلند بوده است. تحصیل در کشور هلند به تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمیشود. بر طبق قانون stay back visa، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی یکسال فرصت دارند تا آزادانه در این کشور بمانند و با کمپانی ها و شرکتها مصاحبه کرده و به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. 

چنانچه موفق به یافتن شغل مورد نظر شوند، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و اقامت دائم دریافت خواهند کرد. آنان پس از 5 سال کار و زندگی مستمر در کشور هلند، میتوانند برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام نمایند. شاید بتوان گفت، تحصیل در برخی از رشته ها در دانشگاه های هلند، تقریبا تا 80 درصد، پیدا کردن شغل را برای دانشجویان تضمین میکند. 

اخذ اقامت هلند

به این صورت که یک دانشجوی بین المللی در ترم آخر دوره تحصیل خود میتواند در دانشگاه محل تحصیل به بخش کاریابی (Job service) مراجعه و بر اساس رزومه خود درخواست مشاوره کاریابی نماید. در این صورت، شخص مشاور و متخصص این امر تمام تلاش خود را مینماید تا دست دانشجو را در دست بازار کار قرار دهد. آنان رزومه دانشجو را برای کمپانی های مختلف ارسال نموده و در مصاحبه دانشجو با شرکت یا کمپانی مربوطه، نهایت کمک و همکاری را با دانشجو خواهد نمود. بنابراین تحصیل در کشور هلند، مساوی با یافتن شغل و اخذ اقامت دائم این کشور خواهد بود. دلیل دیگری که تحصیل در دانشگاه های هلند را برای دانشجویان آسان کرده و آنان را به یافتن شغل و اخذ اقامت هلند امیدوار میکند، آن است که بیش از 80 درصد از جمعیت شهرهای معروف این کشور به زبان انگلیسی مسلط بوده و حتی با لهجه ای سلیس به انگلیسی صحبت میکنند. به بیانی دیگر، هلند را از حیث تسلط به زبان انگلیسی، امریکای اروپا مینامند. پس کشور هلند و تحصیل در آن میتواند گزینه ای بسیار مناسب برای متقاضیانی که تمایل به یادگیری زبانی غیر از انگلیسی ندارند باشد. متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات اخذ اقامت دائم هلند از طریق تحصیل در این کشور، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند.

 https://ind.nl/en/work/working_in_the_Netherlands/Pages/Looking-for-a-job-after-study-promotion-or-research.aspx

اخذ اقامت کشور هلند از طریق کار

پایین بودن نرخ بیکاری در کشور هلند که بر اساس آخرین آمار در سال 2022، حدود 3.8 درصد بوده است، نشان دهنده شانس بالای متقاضیان برای یافتن کار و دریافت اقامت این کشور میباشد. اخذ اقامت هلند از طریق کار، با دریافت یکی از ویزاهای کار کوتاه مدت (90 روزه)، ویزای MVV و ویزای GVAA، امکان پذیر است. ویزای کار کوتاه مدت به صورت 90 روزه برای اهداف کاری صادر میشود و تا 6 ماه قابل تمدید است. ویزای MVV مختص افرادی میباشد که قصد دارند پس از پیوستن به خانواده خود در هلند، اقدام به جستجوی کار نموده و اقامت هلند را دریافت نمایند. متقاضیان اخذ اقامت هلند از طریق ویزای GVVA نیز باید ابتدا از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کار دریافت کرده و سپس نسبت به اخذ ویزای کاری و اقامت هلند اقدام کنند. معمولا در صورت 5 سال زندگی و کار مستمر در کشور هلند و پرداخت مالیات، اقامت دائم برای افراد صادر میشود. دریافت ویزای کاری هلند از طریق مشاغل زیر امکان پذیر میباشد:

 • نیروی ماهر و متخصص
 • محققان و پژوهشگران
 • کارآموزانی که به دنبال کسب تجربه و مهارت باشند
 • کار پس از فارغ التحصیلی
 • نیروی کار انتقالی درون شرکتی
 • خود اشتغالی
 • استارت آپ یا راه اندازی کسب و کار
 • پرسنل ضروری استارت آپ
 • مشاوران معنوی و انگیزشی
 • دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا
 • کارگران فصلی
 • کارگران بین مرزی (مختص شهروندان اتحادیه اروپا)
 • تجارت بین المللی
 • شرکت های ارائه دهنده خدمات بین مرزی
 • کارفرمایان حیطه هنر و فرهنگ
 • خبرنگاران رسانه های جمعی
 • شرکت های تامین تجهیزات کارخانه ها

متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات مهاجرت به هلند از طریق کار و نحوه اخذ اقامت این کشور، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت کاری اقدام نمایند.

https://ind.nl/en/work/working_in_the_Netherlands/Pages/default.aspx

اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور هلند، برای افرادی که سرمایه ای کافی دارند، یکی از راه های آسان جهت اخذ اقامت هلند و حتی شهروندی این کشور از طریق راه اندازی استارت آپ، ارائه طرح تجاری و یا ثبت شرکت میباشد. شهروندان خارج اتحادیه اروپا، برای سرمایه گذاری در هلند میبایست شرایط ویژه ای را داشته باشند که در این این قسمت به شرح آن میپردازیم.

اخذ اقامت هلند
 • شما باید حداقل مبلغ 1.250.000 یورو را در شرکتی که مستقر در هلند است سرمایه گذاری کنید. همچنین، میتوانید این مبلغ را به سرمایه ای که بر طبق وزارت اقتصاد هلند، مشمول قانون SEED میشود، اختصاص دهید. SEED نوعی صندوق مشارکت یا مشارکت قراردادی میباشد که در شرکت های هلند سرمایه گذاری میکند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای مشاغل خصوصی، از این قاعده مستثنی است.
 • شما باید مبلغ سرمایه گذاری را به حساب یک بانک هلندی یا بانک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند واریز کنید. این شعبه توسط DNB نظارت می شود.
 • سرمایه گذاری شما، ارزش افزوده ای برای اقتصاد هلند دارد که توسط آژانس RVO بررسی خواهد شد. این آژانس از یک سیستم امتیاز دهی استفاده میکند و ارزش افزوده، در صورت داشتن دو شرط از شرایط زیر، محاسبه میشود:
 • ظرف مدت 5 سال حداقل 10 شغل ایجاد شده باشد.
 • این سرمایه گذاری، کمکی به افزایش نوآوری شرکت هلندی کرده باشد. شما میتوانید این را از طریق ثبت یک اختراع، سرمایه گذاری در نوآوری های تکنولوژیکی و غیرفناوری یا سرمایه گذاری در شرکتی که متعلق به یک بخش برتر است، کنید.
 • یک ارزش افزوده غیرمالی دیگری مانند دانش خاص، شبکه ها، مشتریان و مشارکت فعال سرمایه گذار وجود داشته باشد.
 • باید مبلغی که سرمایه گذاری می شود از راه های نامشروع به دست نیامده باشد. IND می تواند اطلاعات مربوط به این موضوع را از واحد اطلاعات مالی هلند (FIU-هلند) پیگیری کند. پس شما در ابتدا باید اجازه دهید که منشا سرمایه شما را در خارج از کشور بررسی کنند.
 • نباید سابقه حضور غیر قانونی در هلند را داشته باشید.
 • نباید در درخواست های قبلی خود، اطلاعات نادرستی ارائه کرده و یا چیزی را پنهان کرده باشید.
 • هزینه درخواست سرمایه گذاری در این کشور، تقریبا 2331 یورو میباشد که باید آن را پرداخت نمایید.

متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات مربوط به سرمایه گذاری در هلند و سایر شرایط آن جهت اخذ اقامت هلند ، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

https://ind.nl/en/Pages/Investing-in-the-Netherlands.aspx

سؤالات متداول
 • آیا با خرید ملک در هلند، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد؟

خیر. خرید ملک در این کشور یکی از راه های سرمایه گذاری میباشد اما به تنهایی منجر به اخذ اقامت هلند نمیشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس باشید و مشاوره دریافت نمایید.

 • برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در هلند را دارند، نرخ مالیات چگونه است؟

به جرات میتوان گفت کشور هلند یکی از کشورهاییست که در اروپا پایین ترین نرخ مالیات را دارد. برای شرکت هایی که سود سالیانه تا حداکثر 200000 یورو داشته باشند، نرخ مالیات فقط 20 درصد میباشد.

 • آیا در هر یک از روش های مهاجرت به هلند، امکان همراه بردن خانواده وجود دارد؟

بله. تقریبا در تمامی روش های مهاجرتی، فردی که اقامت هلند را دریافت کرده است میتواند با اثبات تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به این کشور بیاورد. در ضمن، همسر وی نیز میتواند اجازه کار در این کشور را دریافت نماید.

سخن پایانی

کشور هلند، واقع شده در شمال غربی اروپا، به دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و پایدار، نرخ پایین بیکاری و رفاه و آسایش بسیار برای زندگی، در سال های اخیر به مقصدی محبوب برای مهاجرت در جهان تبدیل شده است. هلند برای مهاجران خود روش های مختلفی را در نظر گرفته است که بتوانند برای تحقق رویاهای خود در این کشور، اقامت دائم هلند را دریافت نمایند. در این مقاله به بررسی بهترین روش ها برای اخذ اقامت هلند پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما باعث کمک به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به این کشور گردد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور هلند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *