مراحل خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا کشوری بسیار بزرگ در قاره اروپا است و به عنوان دومین کشور وسیع اروپای غربی و همچنین پنجمین کشور وسیع در کل قاره اروپا محسوب می شود. جمعیت کشور اسپانیا بیش از 46 میلیون نفر است. از نظر جایگاه اقتصادی کشور اسپانیا، می توان گفت که این کشور به عنوان سیزدهمین کشور در جهان و پنجمین کشور در اتحادیه اروپا است. از این رو وضعیت اقتصادی بسیار خوب و رو به رشد کشور اسپانیا و همچنین وضعیت بسیار خوب زندگی و رفاه مردم در این کشور، اسپانیا را به مقصدی فوق العاده برای مهاجرت و به ویژه سرمایه گذاری تبدیل کرده است. خرید ملک در اسپانیا یکی از روش ‌های سرمایه گذاری در این کشور است و از این طریق می توان اقامت دائم کشور اسپانیا را اخذ نمود. 

خرید ملک در اسپانیا

كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور اسپانیا گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما قصد دارید تا در مورد مراحل خرید ملک در اسپانیا و سرمایه گذاری در این کشور اطلاعات خود را به روز کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نماییم. عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مهاجرت از طریق خرید ملک در اسپانیا
 • مراحل خرید ملک
 • شرایط خرید ملک
 • بهترین مکان ها برای خرید ملک
 • هزینه خرید ملک در کشور اسپانیا
 • وب سایت های خرید ملک 
 • مزایای خرید ملک اسپانیا
 • مدارک لازم برای خرید ملک در اسپانیا

مهاجرت از طریق خرید ملک در اسپانیا

کشور اسپانیا به دلیل برخورداری از ثبات و امنیت اقتصادی یک گزینه بسیار مناسب و سودآور برای سرمایه گذارانی محسوب می شود که دارای تمکن مالی بالایی هستند. متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا جهت سرمایه گذاری در کشور اسپانیا نیاز به اخذ ویزای سرمایه گذاری دارند و می توانند از روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور این نوع ویزا را اخذ نمایند. یکی از روش های اخذ اقامت اسپانیا روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. در این روش، متقاضی خارجی می تواند اقدام به خرید ملک در اسپانیا نماید و خرید ملک برای این متقاضی منجر به اخذ اقامت اسپانیا می شود. متقاضی می تواند از طریق اخذ ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. در واقع می توان گفت که گلدن ویزای اسپانیا از برترین روش های اخذ اقامت اسپانیا و مهاجرت به این کشور اروپایی می باشد.

خرید ملک در اسپانیا
مراحل خرید ملک

برای خرید ملک در اسپانیا، متقاضی می بایست در ابتدا پس از انتخاب ملک در این کشور، با دریافت ویزای توریستی به اسپانیا سفر کرده و در مدت زمان ویزای خود، اقدام به خرید ملک مورد نظر در این کشور نماید. در این راستا پس از عقد قرارداد خرید ملک، از یک دفتر اسناد رسمی، نوبت دریافت کرده و باید پیش از موعد مقرر در دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی موسوم به NIE را از اداره پلیس دریافت نماید. همچنین استعلام ‌های مورد نیاز از قبیل استعلام اداره دارایی، شهرداری، اداره آب، اداره برق و… را نیز باید دریافت نموده و در روز مقرر، تمامی این مدارک را به همراه قرارداد خرید ملک، به دفتر اسناد رسمی ارائه دهد تا سند ملک مورد نظر را به نام وی به ثبت برسد. پس از طی تمام این مراحل، متقاضی باید مدارک لازم جهت ارائه درخواست اقامت را به همراه سند ملک خریداری شده به سفارت اسپانیا در ایران ارائه نماید.

شرایط خرید ملک

همانطور که گفته شد، متقاضیان خارجی که فاقد مجوز اقامت اسپانیا می باشند، می توانند در اسپانیا اقدام به خرید خانه و ملک کنند و با این سرمایه گذاری، اقامت این کشور را برای خود و همه اعضای خانواده شان دریافت کنند. متقاضیانی که فاقد مجوز اقامت اسپانیا می باشند با اخذ ویزای توریستی و ورود به این کشور می توانند برای خرید ملک در این کشور اقدام کنند. با این سرمایه گذاری می توان در ابتدا اقامت یک ساله و سپس اقامت دو ساله اسپانیا را اخذ نمود. پس از پنج سال اقامت در این کشور متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام کند. متقاضی با خرید خانه و ملک در اسپانیا باید در این کشور اقامت داشته باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک، ۵۰۰ هزار یورو می باشد. در این نوع اقامت شرط حضور ۷ الی ۱۴ روز سال را خواهید داشت و بعد از ۱۰ سال امکان اخذ پاسپورت اسپانیا را خواهید داشت.

بهترین مکان ها برای خرید ملک

برخی از بهترین مکان ها برای خرید ملک در اسپانیا عبارتند از:

 • شهر والنسیا: در حال حاضر تقاضای فروش ملک، و قیمت اجاره همگی در منطقه والنسیا افزایش یافته است. خرید ملک در منطقه والنسیا اسپانیا یک انتخاب محبوب برای کسانی است که به دنبال سبک زندگی مدیترانه ای در این کشور هستند و در واقع، 35.6 درصد از ساکنان والنسیا خارجی محسوب می شوند. تقریباً از هر سه فروش ملک در این منطقه، یک مورد آن به خارجی ‌ها اختصاص دارد و اکثر مشتریان خارجی از بریتانیا یا ایالات متحده آمریکا هستند.
 • شهر مادرید: مادرید یکی از گران ترین مناطق برای خرید ملک در کشور اسپانیا محسوب می شود. با این حال، زندگی و اقامت در شهر مادرید، هدف اکثر اشخاصی است که به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند. مادرید از نظر سیاست مالی و اقتصاد شهر بزرگی است؛ بنابراین سرمایه گذاری و خرید ملک در این شهر، در حقیقت ریسک بزرگی محسوب نمی شود. اقتصاد با ثبات این کشور همراه با نرخ تورم ثابت و پایین نیز می تواند دلایلی برای سرمایه گذاری و خرید ملک در شهر مادرید اسپانیا باشد.
خرید ملک در اسپانیا
 • شهر مالاگا: مالاگا یکی از بهترین مقاصد برای تعطیلات علی الخصوص برای ایرانیان است؛ بنابراین برای کسانی که به اسپانیا می روند تا سبک زندگی خود را تغییر دهند و از آب و هوایی فوق العاده با مردمی خون گرم و شاد لذت ببرند و یا بازنشسته شوند، ایده آل است.
 • جزیره مایورکا: جزیره مایورکا به دلیل آب و هوای فوق ‌العاده، خط ساحلی و مناظر کوهستانی دیدنی و انتخاب خانه‌ های مجلل، از دیرباز یکی از مقاصد مهم برای مهاجرت به اسپانیا بوده است. هر ساله صدها گردشگر به این جزیره و سایر جزایر اطراف آن سفر می کنند و ثروتمندان زیادی از گوشه و کنار جهان نیز در این جزیره ویلا هایی لوکس ساخته اند.
 • جزایر قناری: یکی از زیباترین و رویایی ترین مکان ها برای زندگی هر انسانی است که به دنبال آرامش، آب و هوای مدیترانه ای و سراسر آرامش هستند. جزیره تنریف نیز یکی دیگر از بهترین مقاصد برای خرید ملک در اسپانیا می باشد که هزینه های زندگی در آن بسیار ارزان تر از کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، هلند و سوئیس می باشد.
هزینه خرید ملک در کشور اسپانیا

به طور میانگین، به منظور خرید خانه در این کشور، متقاضی باید چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزش ملک هزینه جانبی پرداخت کند؛ اما باید گفت، قیمتی که به منظور خرید ملک می پردازید به طور قابل توجهی تحت تأثیر مکانی است که می خواهید در آن زندگی کنید. برخی از گران‌ ترین املاک این کشور را می ‌توان در بارسلونا پیدا کرد که قیمت‌ های مرکز شهر مادرید کمی کمتر از این مقدار است. با این حال، اگر می خواهید با بودجه کمی در پایتخت این کشور زندگی کنید، می توانید با انتخاب حومه شهر به جای مرکز شهر، هزینه های مسکن خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. در مناطق دیگر کشور اسپانیا، مانند مناطق ساحلی، ملک هایی با تنوع های مختلفی وجود دارد و شما می توانید ملک هایی متناسب با هر بودجه ای را پیدا کنید.

وب سایت های خرید ملک

بهترین راه جهت جستجوی ملک در کشور اسپانیا، جستجوی آنلاین است. 

برخی از بهترین وب سایت ها برای یافتن خانه یا آپارتمان در اسپانیا به شرح زیر هستند:

 

https://www.idealista.com/en

https://www.fotocasa.es/es –

https://www.servihabitat.com

مزایای خرید ملک اسپانیا

مهم ترین مزایایی که خرید ملک در اسپانیا برای متقاضیان به همراه دارد :

 • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان دریافت اقامت برای افراد خانواده
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال
 • عدم نیاز به اشتغال و یا راه اندازی کسب و کار
 • اجازه کار فول تایم و راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از ۵ سال
 • امکان دریافت پاسپورت پس از ۱۰ سال
 • تضمین بازگشت سرمایه اولیه
 • امکان افتتاح حساب در بانک های اروپایی
خرید ملک در اسپانیا
مدارک لازم برای خرید ملک در اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در اسپانیا که باید به اسپانیایی ترجمه شوند، به صورت زیر می باشند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس پرسنلی
 • مدارک هویتی
 • سند ازواج
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات بیمه درمانی
 • رسید پرداخت هزینه های مربوط به ویزا
 • اثبات منبع مالی که جهت خرید ملک اختصاص داده اید
سؤالات متداول
 • آیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید خانه و ملک امکان پذیر است؟

بله، در صورتی که ارزش خانه و ملک خریداری شده حداقل 500.000 یورو باشد.

 • فرآیند اخذ خرید ملک در اسپانیا به منظور اخذ اقامت چه مدت طول می‌کشد؟

با توجه به زمان مورد نیاز برای انتخاب ملک مورد نظر، انجام کارهای دفتر اسناد رسمی، پروسه تکمیل پرونده و مدارک مورد نیاز و مراجعه به سفارت اسپانیا، حدودا ۲ الی ۳ ماه زمان می برد.

 • وضعیت بازار ملک در اسپانیا چگونه است؟

متقاضیانی که قصد خرید ملک و خانه در اسپانیا را دارند، از مزیت سودآوری این نوع سرمایه گذاری در این کشور برخوردار می شوند. با خرید خانه و ملک متقاضی نه تنها می تواند اقامت اسپانیا را اخذ کند، بلکه با این کار سرمایه گذاری سودآوری را در کشور اسپانیا انجام می دهد و تضمین بازگشت سرمایه اولیه را نیز دارد.

 • آیا امکان راه اندازی بیزنس و ثبت شرکت در اسپانیا از این طریق وجود دارد؟

بله امکان انجام هرگونه فعالیت تجاری وجود دارد

 • آیا از طریق خرید ملک، اقامت همراهان بصورت همزمان اعطاء می شود؟

بله بصورت همزمان اقامت صادر می شود.

سخن پایانی

اشخاصی که به دنبال بهترین مکان ‌ها برای خرید ملک در اسپانیا هستند، گزینه‌ های زیادی برای انتخاب خواهند داشت. اسپانیا مقصد تفریحی و اقامتی محبوبی برای همه مهاجرین است که با داشتن زیبایی های منحصر به فرد و استراحتگاه ‌های ساحلی مکانی بسیار ایده آل برای زندگی است. هیچ محدودیتی برای خرید ملک، اعم از تجاری، مسکونی وجود ندارد. در حقیقت، اسپانیا با برقراری امنیت سرمایه گذاری، اعطای امتیازات بیشمار از جمله اقامت دائم، سرمایه‌گذاران خارجی را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور می نماید. بنابراین برای اشخاصی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک در اسپانیا را دارند، عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به این زمینه را به شما عزيزان ارائه می نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *