جدیدترین قوانین کار در استرالیا

پایتخت استرالیا شهر کانبراست و شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت، آدلاید، و تانزویل از جمله مهمترین و محبوبترین شهرهای استرالیا از نظر کاری، اقتصادی و زندگی هستند. استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر صنعت و کشاورزی است. شرایط مناسب کشور استرالیا برای کاریابی، تحصیل و زندگی، تعداد افراد مهاجر را در این کشور افزایش داده است. در این مقاله از عالیان ویزا قصد داریم دربارۀ قوانین کار در استرالیا صحبت کنیم تا افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، با شرایط قانونی کشور استرالیا بیشتر آشنا شوند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت‌هاى رسمى كشور استرالیا گردآورى شده است.

کار در استرالیا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • اهمیت رعایت قوانین کار در استرالیا
 • مهمترین قوانین کار در استرالیا
 • شرایط کار در استرالیا
 • ساعات کاری در استرالیا
 • وظایف کارفرما در استرالیا

اهمیت رعایت قوانین کار در استرالیا

در کشور استرالیا همواره هدف برقراری ارتباط کاری مؤثر و برخورد درست بین کارمند و کارفرماست. هدف از برقراری قوانین در محیط کار استرالیا این است که مسئولین دولتی، از برخورد منصفانۀ کارفرما با کارکنان مطمئن شوند. قوانین کار در استرالیا اهمیت بسیار زیادی دارد. در استرالیا باید پرداخت حقوق و امکاناتی که یک کارمند یا کارگر از آنها بهره‌مند می‌شود، به موقع انجام شود. تمام تلاش این کشور این است که همۀ افراد شاغل در استرالیا به کلیه حق و حقوق لازم برای تأمین مخارج خود برسند. این قوانین کاملاً سراسری هستند و شامل همۀ کارفرمایانی که در سراسر کشور استرالیا فعالیت دارند، می‌شود.

کار در استرالیا
مهمترین قوانین کار در استرالیا
 1. قانون کار منصفانه 2009
 2. قانون ایمنی و بهداشت کار 2011
 3. قوانین ایالتی و فدرال ضد تبعیض نژادی
 4. استانداردهای ملی استخدام
 1. قانون کار منصفانه 2009

قانون کار منصفانه یکی از بهترین قوانین کار در استرالیا است که می‌تواند شرایط کار را برای کارکنان و کارمندان راحت‌تر کند. این قانون به افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند با داشتن ساعت کاری منعطف، حقوق و مزایای خود را دریافت کنند. در صورتی که شخصی به شکل ناعادلانه اخراج شود، مقررات و قوانین این قانون حمایت های لازم را از وی بعمل می آورد. این قانون در تلاش است تا رفتار حرفه ای کارفرما با کارکنان در محیط کار منصفانه‌تر شده و از تبعیض بین کارکنان پرهیز شود. این قانون برای مشاغل مختلف محدودیتی نداشته و  برای تمامی مشاغل موجود در کشور استرالیا قابل اجراست. البته برخی بخش‌های جنوب غربی استرالیا تحت پوشش این قانون نیستند. به عنوان مثال شرکت‌های غیر تجاری یا تاجران انحصاری از این قانون تبعیت نمی‌کنند.

 1. قانون ایمنی و بهداشت کار 2011

این قانون مهم در سال ۲۰۱۱ تصویب شد. این قانون سعی می‌کند از کارکنان در برابر آسیب‌های فیزیکی و جسمانی حمایت کند. به همین دلیل همۀ  کارکنان محق به دریافت کمک هزینه های پزشکی، بیمه درمانی، مرخصی استحقاقی و استعلاجی هستند. این قانون به خصوص برای مشاغل پرخطر مثل ساختمان سازی و آتش نشانی، کار در معدن یا در شرایط آب و هوایی نامساعد، کاربرد دارد.

 1. قوانین ایالتی و فدرال ضد تبعیض نژادی

کشور استرالیا با وضع این قانون سعی کرده است از رخداد هر گونه مشکلی برای کارکنان و کارمندانی که حتی دیگر شاغل نیستند و ممکن است دچار مشکل شوند، حمایت کند. به عنوان مثال به کمک این قانون، بسیاری از افراد خارجی و مهاجرین، دیگر به علت نژاد یا رنگ پوست خود مورد آزار و اذیت قرار نمی‌گیرند و یا به این دلیل از حق کار کردن و یا بهره مندی از مزایای بیکاری و یا بازنشستگی محروم نمی شوند. همچنین هیچکس حق ندارد به خاطر سن و یا جنسیت دیگری، حقوق قانونی او را نادیده بگیرید و تمام حمایت های قانونی شامل اتباع خارجی شاغل نیز می شود.

کار در استرالیا

شرایط کار در استرالیا

نرخ بیکاری در استرالیا تا ژانویه سال ۲۰۲۲، برابر با ۴.۲ درصد می باشد که برای اشتغال بسیار مطلوب است. شما می‌توانید مناطق شهری یا روستایی را برای زندگی، سکونت و کار در کشور استرالیا انتخاب کنید. هر یک از این مناطق دارای مزایای خاص خود هستند و می‌توانند در هزینه‌های زندگی و نوع شغلی که پیدا می‌کنید مؤثر باشند. به طور کلی شرایط کار در استرالیا بسیار مناسب است. این کشور نسبت به اعطای حقوق کارمندان و کارکنان توجه بسیار زیادی دارد. کارگران کشور استرالیا به طور میانگین هفتگی ۱۰۵۶ دلار درآمد دارند که این میزان درآمد با توجه به اقتصاد کشورهایی مانند آمریکا و  کانادا بسیار مناسب است. برای پیدا کردن کار در کشور استرالیا مهارت هایی مثل مدرک زبان انگلیسی، سوابق کاری مرتبط، سن و مدرک تحصیلی در رشته های مورد نیاز بازار کار استرالیا اهمیت بسیار زیادی دارد.

ساعات کاری در استرالیا

ساعت کاری کارمندان و کارکنان در استرالیا به طور متوسط حدود ۳۶ تا ۴۰ساعت در هفته است است و کارکنان می‌توانند از روزهای دوشنبه تا جمعه مشغول کار و فعالیت باشند. به ازای هر ۵ ساعت کار شما می‌توانید نیم ساعت در روز استراحت داشته باشید. هر کارمند در کشور استرالیا می‌تواند در طول یک سال، تا ۱۴ روز مرخصی بدون حقوق دریافت کند. ساعت کاری معمولاً از ۷ یا ۸ صبح و تا ۳ یا ۴ بعد از ظهر است. کارمندان و کارکنان به طور میانگین روزی ۸ ساعت در کشور استرالیا کار می‌کنند. همچنین شخص می‌تواند به ازای ساعات کاری بیشتر اضافه کاری دریافت کند. هر کارمند ۴ تا ۵ هفته مرخصی استحقاقی دارد که در صورت عدم استفاده از آن، کارفرما می بایست هزینه آن را به وی بپردازد و بابت هر ساعت اضافه کاری می بایست حقوق بیشتری به کارمند پرداخت شود.

کار در استرالیا
وظایف کارفرما در استرالیا

کارفرمایان در استرالیا بیشتر وظیفۀ خود را با هدایت کارمندان و کارگران به سمت رعایت قوانین و  استانداردها انجام می‌دهند. یک کارفرما در کشور استرالیا وظیفه دارد تمامی دستورالعمل‌ها و شرح کار را برای کارمند یا کارگر خود مشخص کرده و به تعهدات و مسئولیت‌های خود در برابر کارمندان و کارکنان عمل کند. کارفرما در کشور استرالیا وظیفه دارد محیط امنی را برای فعالیت کاری دیگر کارکنان فراهم کند و مانع از ایجاد مشکلی برای همۀ پرسنل و کارکنان شود. همچنین موظف است تمامی حقوق پرسنل را به موقع و به شکل کاملاً درست محاسبه کرده و پرداخت کند. کارفرما در استرالیا باید به آموزش و ایمنی کار نیز بپردازد. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به اخذ اقامت استرالیا را به شما عزيزان ارائه می نمايد. شما می توانيد جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

سؤالات متداول

در بسیاری از موارد بله. دقت نمایید برخی از حقوق قانونی کار فقط مختص اتباع استرالیا است و تا زمانیکه شما تابعیت استرالیا را کسب ننمایید، نمی توانید از این حقوق بهره مند شوید.

 • متوسط حقوق در کشور استرالیا چقدر است؟

متوسط حقوق ماهانه کارمندان در سال ۲۰۲۲ در استرالیا ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار است.

 • آیا برای مهاجرت کاری به استرالیا به مدرک زبان انگلیسی نیاز است؟

بله، حداقل ایلتس ۶ و در برخی موارد مثل ویزای اسکیل ورکر، حداقل آیتلس جنرال ۷  الزامی است.

 •  آیا بدون مدرک دانشگاهی هم می توان در استرالیا کار پیدا کرد؟

اگر شما دارای مهارت خاصی هستید و دوره حرفه ای آن را نیز گذرانده اید، تحت شرایط خاصی می توانید بدون مدرک دانشگاهی نیز کار پیدا کنید.

سخن پایانی

کشور استرالیا طی چند سال اخیر محل مناسبی برای مهاجرت بسیاری از مهاجرین بوده است. افراد بسیاری می‌توانند برای دریافت ویزای کاری در استرالیا اقدام کنند اما باید در نظر داشته باشید داشتن مدرک زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط و سن مناسب از الزامات مهاجرت کاری به استرالیاست. در این مقاله از عالیان ویزا دربارۀ قوانین مربوط به کار در استرالیا صحبت شد. پیدا کردن کار در یک کشور خارجی، فرآینده ساده و راحتی نیست و شخص باید حتماً از مشاوره و راهنمایی وکیل قانونی و یا موسسه مهاجرتی معتبر و با سابقه بهره‌مند شود. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره بروزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت به استرالیا را به شما عزيزان ارائه مي‌نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي‌توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره‌هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *