لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022

کانادا یکی از پیشرفته ترین و پرطرفدارترین کشور های مهاجر پذیر در سراسر دنیا شناخته شده است که تقریباً ۲۲ درصد از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند .از لحاظ موقعیت مکانی کشور کانادا در آمریکای شمالی و در کنار آمریکا واقع شده است و یک کشور سردسیر به شمار می رود. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است و واحد پولی آن نیز دلار کانادا میباشد .پایتخت کشور کانادا اتاوا میباشد و مهمترین شهرهای آن تورنتو و ونکوور و مونترال محسوب می‌شود .از لحاظ کیفیت ,کانادا جزو دهمین کشور برتر با شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است و نهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارا می باشد . در این مقاله قصد داریم لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۲ را به طور کامل توضیح دهیم تا با توجه به شرایط خود تصمیم به انتخاب کشور کانادا به عنوان مقصد بگیرید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا ,از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور کانادا , گردآوری شده است .

مشاغل مورد نیاز کانادا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022
 • توسعه دهنده وب
 • مدیریت منابع انسانی
 • دامپزشکان
 • مشاغل پزشکی در کانادا
 • داروسازی در کانادا
 • جوشکاری در کانادا
 • مهندس هوافضا در کانادا
 • راننده

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022

هر ساله افراد زیادی قصد کار کردن در کانادا و اخذ اقامت این کشور از طریق کاریابی را دارند. از این رو , اگر شما لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را داشته باشید شرایط پیدا کردن کار برای شما راحت تر خواهد شد. از مهم ترین علت هایی که ایرانیان, کانادا را به عنوان کشور مقصد برای کاریابی انتخاب می کنند, سطح بالای اجتماعی و آموزشی , دو زبانه بودن آن,  پهناور و وسیع بودن کشور کانادا و همچنین نرخ پایین بیکاری در این کشور است .نرخ بیکاری در کشور کانادا حدود 5.9 درصد می باشد که این موضوع موید اقتصاد قدرتمند و شانس بالای کاریابی مهاجرین در این کشور می باشد . علاوه بر موارد گفته شده مهاجرت کردن از طریق روش کاری جز کم هزینه ترین گزینه‌ها برای اقامت و در نهایت تابعیت کشور کانادا می باشد .در ادامه لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا به همراه توضیحات آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مشاغل مورد نیاز کانادا

توسعه دهنده وب در کانادا

یکی از مشاغل مهم و پرکاربرد در کشور کانادا مربوط به توسعه دهندگان وب می باشد. در واقع برای این افراد در سازمان های مختلف از مشاغل کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌های بزرگ و دولتی امکان کار کردن وجود دارد. همانطور که میدانید توسعه‌دهنده های وب سایت در برنامه نویسی یا توسعه برنامه ها به صورت تخصصی فعالیت می کنند و مسیر محکمی برای دریافت مجوز کار در کانادا دارند .میانگین حقوق افرادی که در این حوزه تخصص دارند 69305 دلار کانادا می باشد و مشاغل مرتبط به آن شامل طراح وب, مدیریت وب سایت, و متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو است.

مشاغل مورد نیاز کانادا

مدیریت منابع انسانی در کانادا

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز کانادا مربوط به مدیریت منابع انسانی می شود. در واقع مدیران منابع انسانی مسئولیت جذب استعدادهای مناسب در بازار کار فشرده کانادا را دارند و یکی از مشاغل پر تقاضا در کانادا به شمار می روند.همانطور که میدانید برای اینکه نیروهای کار موجود در کانادا به خوبی فعالیت خود را ادامه دهند ,نیازمند مدیران منابع انسانی کارآمد می باشند. بنابراین این شغل یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش ها برای سازمان ها و کسب و کارها در کانادا است. علاوه بر آن میانگین حقوق مدیران منابع انسانی 89003 دلار کانادا است.

دامپزشکان در کانادا

بسیاری از مردمان کانادا عاشق حیوانات خانگی هستند و صاحب انواع حیوانات خانگی مثل گربه , سگ و سایر حیوانات اهلی نیز می باشند. با این حال, تعداد دامپزشکان در کانادا کم است و این شغل را به یکی از پر تقاضا ترین مشاغل در کانادا برای چندین سال متوالی تبدیل کرده است.

دامپزشکان در کانادا باید مدرکی از یک دانشکده دامپزشکی داشته باشند که دارای تاییدیه مناسب باشد. همچنین دامپزشکی که سعی در ایجاد مسیر شغلی در کانادا دارد, باید مجوز از نهاد نظارتی در استان مربوطه خود داشته باشد, زیرا این یک شغل تحت نظارت استانی محسوب می شود .از این رو, اگر شما نیز در این حوزه تخصص دارید و رزومه مرتبط به آن را نیز دارید می توانید در این کشور مشغول به کار شوید .میانگین حقوق دامپزشکان در کشور کانادا 95804 دلار کانادا می باشد .

داروسازی در کانادا

همانطور که در قسمت قبل گفته شد, داروسازی یکی از مشاغل پرطرفدار پزشکی در کانادا به شمار می رود. در واقع داروسازان با برنامه‌ها و خدماتی همکاری می‌کنند که برای ارتقاء سلامتی و رفاه طراحی شده اند. یک داروساز می تواند با کار در بیمارستان یا داروخانه مسیر شغلی خود را ایجاد کند, یا داروخانه خود را راه اندازی کند. علاوه بر آن, داروسازان تحت نظارت استانی هستند و شرط لازم این است که مدرک داروسازی داشته باشند. داروسازی یکی از پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز کانادا در سال های گذشته بوده که به طور متوسط ۴۵ دلار در ساعت حقوق میگیرند. اگر یک داروساز به طور متوسط ۱۲ ساعت در روز به مدت یک سال کار کند ,می‌تواند سالانه  129600 دلار درآمد داشته باشد.

مشاغل پزشکی در کانادا

یکی از پرطرفدارترین و پر تقاضا ترین مشاغل مورد نیاز کانادا که هر ساله فعال است, مشاغل مرتبط با پزشکی و درمان است, در واقع کشور کانادا با داشتن شرایط مناسب کاری بستری ایده آل را با حقوق بالا برای جذب پزشکان و پرستاران که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند, فراهم می‌کند.

علاوه بر آن, پاندمیک بیماری کرونا و شیوع هر روزه آن باعث شده است که شرایط خوبی در قسمت درمانی و پزشکی وجود نداشته باشد و نیاز کشور کانادا به این افراد رو به افزایش باشد. به عنوان مثال, برخی از پرطرفدارترین مشاغل مربوط به این حوزه شامل پرستار, کمک پرستار, داروساز دستیار کادر درمان, فیزیوتراپیست, روانشناس بالینی و غیره است. اگر شما هم علاقه مند به رشته های حوزه درمان و پزشکی هستید, نه تنها برای موارد گفته شده, بلکه برای بسیاری از شغل های مرتبط با آن نیز می توانید درخواست خود را ارسال کنید و مشغول به کار شوید.

مشاغل مورد نیاز کانادا

جوشکاری در کانادا

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا جوشکاری محسوب می شود. از مهم‌ترین مزایای کار به عنوان جوشکار این است که لزوما نیاز به مدرک دانشگاهی یا کالج ندارید, اما دستمزد خوبی دریافت خواهید کرد .در واقع جوشکارها به طور مداوم و پیوسته از جمله مشاغل پر تقاضا در کانادا هستند. هم چنین جوشکاری مهارتی است که نیاز به آموزش حرفه ای یا کارآموزی دارد . این شغل اکنون در میان ۱۵ شغل برتر و مورد نیاز در سال ۲۰۲۲ با تقاضای بالا قرار دارد .از دیگر مشاغل مرتبط با آن اپراتور ماشین آلات می باشد و میانگین حقوق آن در سال 73504 دلار است.

مهندس هوافضا در کانادا

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا جوشکاری محسوب می شود. از مهم‌ترین مزایای کار به عنوان جوشکار این است که لزوما نیاز به مدرک دانشگاهی یا کالج ندارید, اما دستمزد خوبی دریافت خواهید کرد .در واقع جوشکارها به طور مداوم و پیوسته از جمله مشاغل پر تقاضا در کانادا هستند. هم چنین جوشکاری مهارتی است که نیاز به آموزش حرفه ای یا کارآموزی دارد . این شغل اکنون در میان ۱۵ شغل برتر و مورد نیاز در سال ۲۰۲۲ با تقاضای بالا قرار دارد .از دیگر مشاغل مرتبط با آن اپراتور ماشین آلات می باشد و میانگین حقوق آن در سال 73504 دلار است.

راننده در کانادا

به طور کلی دسته های مختلفی از رانندگان در کانادا وجود دارد که شامل رانندگان کامیون, رانندگان لیفتراک و رانندگان مسافت طولانی میباشد. اگر شما مهارت خوبی در رانندگی با وسایل نقلیه تجاری دارید شانس زیادی برای یافتن شغل در کانادا نیز دارید . در واقع بازار کار برای رانندگان بسیار گسترده است و از آنجایی که مردم قصد جابجایی کالاها و محصولات خود را دارند ,نیاز به پر کردن این موقعیت شغلی وجود دارد. همچنین گواهینامه مورد نیاز برای رانندگی , گواهینامه رانندگی وسیله نقلیه تجاری یا گواهینامه اپراتور لیفتراک است. در نهایت اگر سابقه و مهارت مناسب به همراه مجوز های لازم را داشته باشید, به راحتی می توانید در کانادا شغل پیدا کنید چرا که جز مشاغل مورد نیاز کانادا به شمار می رود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به مهمترین و پر طرفدارترین مشاغل مورد نیاز کانادا اشاره کنیم.علاوه بر آن ,موقعیت های شغلی بیشتری نیز در کانادا وجود دارد که باید با توجه به علاقه و تخصص خود در سایت های مختلف به دنبال آن باشید . کشور کانادا با داشتن اقتصاد قوی و به روز همواره کشوری مهاجر پذیر برای متقاضیان در تخصص های مختلف می باشد که تا حد قابل توجهی آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد.کشور کانادا سالانه در تلاش برای جذب نیروهای متخصص و حرفه ای است که در کشور خود قادر به یافتن آنها نیست . به همین علت نیروهای متخصص بین المللی و خارجی را جذب میکند. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت, همواره به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت  تحصیلی به کانادا را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022”
  1. مطالبتون فوق العاده منسجم،مفید و به روز هستش و مثل بقیه سایت ها سر در گم‌ نمیکنه
   با آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *