همه چیز در مورد مهاجرت به هلند در سال 2022

کشور هلند، واقع شده در شمال غربی اروپا، به سرزمین گل ها معروف میباشد. هلند که یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا میباشد از دیرباز جامعه ای چندفرهنگی بوده و همواره از پذیرش مهاجران به لحاظ اقتصادی و فرهنگی بهره برده است. این حجم از پذیرش مهاجر سبب شده تا نزدیک به یک چهارم جمعیت هلند (24.6٪) را مهاجران تشکیل دهند. این رقم در آمستردام، روتردام و لاهه به بیش از 50 درصد می رسد. هلند که یکی از شادترین کشورهای جهان میباشد، شرایط مناسب اقتصادی، اجتماعی و رفاهی بسیاری در اختیار مهاجران جهان قرار داده است. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی شرایط و نحوه مهاجرت به هلند در سال 2022 بپردازیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور هلند گردآوری شده است.

مهاجرت به هلند

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • آشنایی با ویزای هلند
 • بررسی انواع ویزای هلند
 • تاثیر کووید-19 بر  مهاجرت به هلند و اخذ ویزای آن در سال 2022

آشنایی با ویزای هلند

به جزء شهرواندان اتحادیه اروپا، سایر افراد میبایست برای مهاجرت به هلند و اقامت در این کشور ابتدا ویزای این کشور را دریافت نمایند. از آنجایی که این کشور جزو منطقه شینگن میباشد، افرادی که ویزای هلند را دریافت نمایند میتوانند آزادانه به کل کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا سفرکنند. برای اقامت کوتاه مدت تا سه ماه، شرایط  دریافت ویزای هلند به ملیت افراد بستگی دارد. ساکنان برخی کشورها مانند ایالات متحده، ژاپن و استرالیا می توانند تا 90 روز بدون ویزا به هلند سفر کنند. این در حالیست که شهروندان سایر کشورها باید ویزای کوتاه مدت دریافت نمایند. پس لازم است قبل از سفر حتماً الزامات این کشور بررسی شود. برای اقامت بیش از سه ماه نیز اتباع غیر اتحادیه اروپا عمولاً به ویزای هلند نیاز دارند. از 1 ژانویه 2021، بریتانیا دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست و شهروندان آن دیگر نمی توانند از رفت و آمد آزاد به کشورهای اتحادیه اروپا از جمله هلند بهره مند شوند. شهروندان بریتانیا می توانند برای بازدیدهای کوتاه مدت (حداکثر سه ماه یا هر 90 روز در یک دوره 180 روزه) بدون ویزا به هلند سفر کنند.

مهاجرت به هلند

بررسی انواع ویزای هلند

1. ویزای اقامت کوتاه مدت

 

– ویزای گذراندن تعطیلات و یا بازدید خانواده

– ویزای تجاری

– ویزای توقف فرودگاهی

2. ویزای اقامت طولانی مدت یا MVV

. ویزای کار هلند

متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق کار باید قبل از اخذ اقامت هلند یا همان مجوز GVVA، از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کار دریافت کرده و سپس نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام کنند. دریافت ویزای کاری هلند از طریق مشاغل زیر امکان پذیر میباشد:

 • نیروی ماهر و متخصص
 • محققان و پژوهشگران
 • کارآموزانی که به دنبال کسب تجربه و مهارت باشند
 • کار پس از فارغ التحصیلی
 • نیروی کار انتقالی درون شرکتی
 • خود اشتغالی
 • استارت آپ یا راه اندازی کسب و کار
 • پرسنل ضروری استارت آپ
 • مشاوران معنوی و انگیزشی
 • دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا
 • کارگران فصلی
 • کارگران بین مرزی (مختص شهروندان اتحادیه اروپا)
 • تجارت بین المللی
 • شرکت های ارائه دهنده خدمات بین مرزی
 • کارفرمایان حیطه هنر و فرهنگ
 • خبرنگاران رسانه های جمعی
 • شرکت های تامین تجهیزات کارخانه ها

متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات مهاجرت به هلند از طریق کار و نحوه اخذ ویزا، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت کاری اقدام نمایند.

https://ind.nl/en/work/working_in_the_Netherlands/Pages/default.aspx

. ویزای تحصیل در هلند

به طور کلی، بر طبق آمار به دست آمده در سال های 2021 و 2022 ، تا این لحظه هلند یکی از پر تقاضا ترین مقاصد تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور بوده است. یکی از دلایل اصلی این حجم از درخواست آن است که دولت کشور هلند، بازار کار این کشور را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خود فراخ و گسترده نموده است. این کشور قوانینی مانند stay-back visa یا همان دوره اطمینان را قرار داده است که بر طبق آن، فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند میتوانند به مدت یک سال پس از تحصیل، آزادانه در این کشور بوده و بدون محدودیت در فعالیت و کار، با کمپانی ها و شرکت های مختلف مصاحبه نموده تا بتواند با یافتن شغلی مناسب، اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. دلیل دیگری که کشور هلند را به مقصدی محبوب برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است آن است که بیش از 80 درصد از جمعیت شهرهای معروف این کشور به زبان انگلیسی مسلط بوده و حتی با لهجه ای سلیس به انگلیسی صحبت میکنند. به بیانی دیگر، هلند را از حیث تسلط به زبان انگلیسی، امریکای اروپا مینامند. کشور هلند و تحصیل در آن میتواند گزینه ای بسیار مناسب برای متقاضیانی که تمایل به یادگیری زبانی غیر از انگلیسی ندارند باشد.

مهاجرت به هلند

لازم است بدانید تحصیل در برخی از رشته ها در دانشگاه های هلند، تقریبا تا 80 درصد، پیدا کردن شغل را برای دانشجویان تضمین میکند. به این صورت که یک دانشجوی بین المللی در ترم آخر دوره تحصیل خود میتواند در دانشگاه محل تحصیل به بخش کاریابی (Job service) مراجعه و بر اساس رزومه خود درخواست مشاوره کاریابی نماید. در این صورت، شخص مشاور و متخصص این امر تمام تلاش خود را مینماید تا دست دانشجو را در دست بازار کار قرار دهد. آنان رزومه دانشجو را برای کمپانی های مختلف ارسال نموده و در مصاحبه دانشجو با شرکت یا کمپانی مربوطه، نهایت کمک و همکاری را با دانشجو خواهد نمود. بنابراین تحصیل در کشور هلند مساوی است با یافتن شغل و اخذ اقامت دائم این کشور.

دانشگاه های هلند از حیث هزینه به 3 گروه تقسیم میشوند:

 • دانشگاه های پر هزینه که شهریه ای بالای 15 هزار یورو در سال دارند (الزاما این دانشگاه ها اعتبار بالایی ندارند)
 • دانشگاه هایی که بسیار ارزان هستند و هزینه ای بین 5000 تا 8000 یورو در سال دریافت میکنند (عموما به لحاظ اعتبار برای اخذ ویزا گزینه مناسبی نیستند)
 • دانشگاه هایی با شهریه مناسبی بین8000 الی 12000 یورو (این دانشگاه ها هدف اصلی کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا میباشد. زیرا هم از اعتبار بالایی برخوردار بوده و هم اخذ پذیرش از این دانشگاه ها به معنای گارانتی اخذ ویزا میباشد)

برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، متقاضیان میبایست از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت نموده و سپس درخواست ویزا دهند. آنها همچنین باید اثبات کنند که تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی را دارند. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های هلند امکان پذیر است و متقاضیان میبایست مدرک زبان و نمره آیلتس 6 (بسته به نوع رشته) ارائه نمایند. شرکت در آزمون های زبان مشابه مانند TOFEL و یا TOEIC نیز برای دریافت نمره زبان امکان پذیر است. دانشجویان میتوانند طی دوران تحصیل، تا سقف 16 ساعت در هفته نیز به کار بپردازند و یا در ماه های ژوئن، جولای و آگوست به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. دریافت مجوز TWV از سوی کارفرما نیز ضروری میباشد. متقاضیان میتوانند برای اطلاع از جزئیات مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و نحوه اخذ ویزا، با کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا در تماس بوده و مشاوره دریافت نمایند. ضمنا متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند که لینک آن در قسمت زیر موجود میباشد، شخصا شرایط را مطالعه کرده و سپس با مشورت کارشناسان ما، نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند.

https://ind.nl/en/study/Pages/default.aspx

. ویزای خانواده

بر طبق قانون مهاجرت کشور هلند، افرادی که اقامت هلند را دریافت کرده اند میتوانند خانواده خود (همسر و فرزند زیر 18 سال) را نیز به همراه بیاورند. ازدواج با فردی که شهروند یا تبعه کشور هلند میباشد نیز یکی از راه های مهاجرت به هلند میباشد. شهروند هلند یا کسی که اقامت این کشور را دارد  میبایست اثبات نماید که از تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های زندگی فرد متقاضی به دریافت اقامت هلند، برمی آید.

مهاجرت به هلند
تاثیر کووید-19 بر مهاجرت به هلند و اخذ ویزای آن در سال 2022

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، دولت هلند درخواست اقامت و اخذ ویزای این کشور را برای شهروندان خارج اتحادیه اروپا محدود نموده و برای ورود به این کشور ممنوعیت های خاصی را تحت عنوان Entry ban در نظر گرفته است. افرادی که کشور آنها در لیست کشورهای امن که توسط دولت هلند ارائه شده است وجود ندارد ولی به طور کامل واکسن های مورد تایید دولت هلند را تزریق نموده اند و نتایج تست PCR منفی دارنند میتوانند بدون ممنوعیت وارد این کشور شوند. همچنین، برای هرکدام از انواع اقامت و ویزا، به طور جداگانه ای شرایط درنظر گرفته شده است. متقاضیان میتوانند با مراجعه به وبسایت رسمی اداره مهاجرت هلند از آخرین تغییرات مطلع شوند.

https://ind.nl/en/Pages/Coronavirus.aspx

سؤالات متداول
 • بهترین روش مهاجرت به هلند کدام است؟

البته که بهترین روش مهاجرت برای هر فرد با توجه به شرایط او متفاوت خواهد بود اما به طور کلی مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری، محبوب ترین گزینه های مهاجرت به این کشور هستند.

 • کارت آبی اتحادیه اروپا چیست؟

این کارت به کارمندان و کارفرمایان فوق ماهر و متخصص که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا میباشد، اجازه کار و اقامت در این کشور را میدهد. متقاضیان دریافت کار آبی اروپا میبایست یک قرارداد کاری برای حداقل 12 ماه کار در این کشور را داشته باشند. همچنین داشتن مدرک تحصیلی بالا و مرتبط با شغل ضروریست. از مهم ترین شروط اخذ این کارت، بالا بودن حقوق دریافتی متقاضی میباشد که برای افراد 30 سال به بالا مبلغی در حدود 4.840 یورو در ماه و برای افراد زیر 30 سال، 3.549 یورو در ماه تعیین شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • اخذ تابعیت هلند از طریق تولد چگونه امکان پذیر است؟

کشور هلند در این خصوص از قانون خون تبعیت میکند. دریافت این نوع اقامت به یکی از روش های زیر امکان پذیر میباشد:

در زمان تولد شما در کشور هلند، پدر یا مادر شما شهروند هلند بوده باشد.

در زمان تولد شما در خارج از کشور هلند، پدر یا مادر شما شهروند هلند بوده باشد.

در زمان تولد شما هر دو والدین شهروند هلند بوده باشند (مهم نیست در چه کشوری به دنیا آمده باشید).

سخن پایانی

هلند، کشوری بسیار امن و زیبا، در شمال غربی اروپا واقع شده است و هرساله مهاجران بسیاری را از سرتاسر جهان در خود جای میدهد. این کشور به لحظ رفاه و آسایش اجتماعی همتراز با برترین کشورهای جهان بوده و به همین دلیل، مردم دنیا با هر نوع ملیت، دین، تحصیلات و کنش اجتماعی برای تحقق رویاهای خود راهی این کشور میشوند. برای مهاجرت به هلند ، دریافت ویزای این کشور لازم میباشد که ما در این مقاله به بررسی انواع آن و جدیدترین شرایط اخذ آن در سال 2022 پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما باعث کمک به تصمیم گیری و فراهم شدن شرایط مهاجرت شما مخاطب عزیز به این کشور گردد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور هلند را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
3 دیدگاه نوشته شده برای مطلب “همه چیز در مورد مهاجرت به هلند در سال 2022”
 1. سلام خسته نباشید
  پذیرش و ویزای هلند چند ماه طول میکشه
  شنیدم خیلی سریع ویزا میده هلند درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *