همه چیز در مورد مهاجرت به مجارستان

اغلب افرادی که رویای مهاجرت به یک کشور شاد و مملو از فرهنگ را در ذهن خود می‌پروراند، مهاجرت به مجارستان را در صدر لیست مقاصد خود قرار می دهند. کشور مجارستان از اقتصاد رو به رشدی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور، پس از گذر از رکود اقتصادی که در دوران کرونا متحمل آن شده بود، به سرعت کاهش یافته است. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای ورود به مجارستان به ویزا نیاز دارند. مهارت های زبانی مناسب، پذیرفته شدن از یک دانشگاه یا موسسه معتبر و داشتن منابع مالی و معیشتی کافی از حداقل الزامات درخواست ویزای مجارستان و زندگی در این کشور به شمار می روند. برای بررسی سایر شرایط مهاجرت به کشور مجارستان و الزامات اخذ ویزای این کشور در ادامه مقاله همراه ما باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمی کشور مجارستان گردآوری شده است.

مهاجرت به مجارستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • دریافت ویزا و مهاجرت به مجارستان
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان
 • مهاجرت کاری به مجارستان و شرایط آن
 • یافتن کار در مجارستان به عنوان یک مهاجر
 • آموزش زبان در مجارستان برای مهاجران

دریافت ویزا و مهاجرت به مجارستان

مجارستان جزء معاهده شنگن است و بنابراین، برای درخواست ویزا و مهاجرت به مجارستان باید با قوانین دریافت ویزای شنگن آشنا باشید. نوع ویزای مورد نیاز شما برای بازدید از مجارستان به دلیل سفر شما بستگی دارد. به عنوان مثال، در صورتی که می خواهید برای پیدا کردن کار به مجارستان مهاجرت کنید، نیاز به ویزای کار مجارستان دارید و اگر تنها برای اهداف توریستی قصد بازدید از این کشور را دارید، می توانید برای دریافت ویزای توریستی یا شینگن، درخواست دهید. پروسه درخواست ویزا مجارستان به ملیت شما نیز بستگی دارد. معمولاً شرایط سفر به مجارستان برای شهروندان اتحادیه اروپا بسیار ساده تر از شهروندان سایر کشورها خواهد بود.

مهاجرت به مجارستان

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA هستید و می خواهید کمتر از 90 روز در هر دوره 180 روزه از مجارستان بازدید کنید، تا زمانی که پاسپورت شما سه ماه پس از تاریخ اعتبار داشته باشد، نیازی به ویزا ندارید.شهروندان کشورهای خارج اتحادیه اروپا برای سفر به مجارستان، بر اساس هدف سفر خود می توانند ویزاهای مختلفی را دریافت کنند. از جمله ویزاهای در دسترس برای مهاجرت به مجارستان، ویزای دانشجویی و ویزای کار هستند که هر یک شرایط و الزامات مربوط به خود را دارند.

پردازش ویزا معمولاً 14 روز طول می کشد، اما توصیه می شود زمان زیادی را برای پردازش ویزای خود در نظر بگیرید، به خصوص اگر قصد دارید در تاریخ های شلوغ سال بلیط پرواز خود را رزرو کنید. هزینه ویزای مجارستان در حال حاضر 80 یورو برای ویزای توریستی و ویزای کاری است. توجه داشته باشید که اگر قبلا برای ویزای شینگن درخواست داده اید، هزینه تمدید ویزای شما از 60 یورو محاسبه خواهد شد.

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در مجارستان بمانید، باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید، برای این کار می‌توانید در اداره کل ملی پلیس (Országos Idegenrendésztei Főigazgatóság) ثبت نام کنید. این ارگان به شما گواهی ثبت نام ویزا خواهد داد که به شما اجازه می دهد بتوانید مجوز اقامت اتریشی (Tartózkodási engedély) را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان

روش های مختلفی برای مهاجرت به مجارستان در دسترس هستند که با توجه به اهداف و شرایط خود می توانید برای آن‌ها اقدام کنید. برای دریافت ویزای کاری به پیشنهاد کار از یک کارفرما در مجارستان و مجوز کار در این کشور نیاز خواهید داشت. مدارک لازم برای دریافت ویزاهای دانشجویی نیز شامل نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه معتبر مجارستانی و سند اثبات وجود درآمد یا وجوه مالی کافی برای زندگی در این کشور می شود. با این حال، جدا از نوع ویزایی که درخواست می دهید، برای ورود به مجارستان باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید :

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دو قطعه عکس با فرمت گذرنامه
 • پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی
 • بیمه مسافرتی (شامل پوشش پزشکی)، با تائید حداقل پوشش 30000 یورو در مجارستان و کل منطقه شنگن
 • نامه ای مبنی بر هدف سفر به مجارستان و برنامه سفر
 • مدرک وضعیت مدنی (به عنوان مثال، گواهی ازدواج و گواهی تولد فرزندان شما)
 • برنامه پرواز شما
 • آدرس محل اقامت یا هتل
 • مدرکی مبنی بر اینکه شما قادر به حمایت مالی در طول اقامت خود هستید (به عنوان مثال، اظهارنامه اخیر از بانک برای تاریخ سه ماه گذشته که مبالغ حداقل 50 یورو در روز را در مجارستان خرج کرده اید، یا چک های مسافرتی و یا مدرک حمایت مالی)

در صورتی که فرزندان خود را همراه با خود به مجارستان می برید، باید گواهی تولد کودکان زیر 18 سال خود را نیز ارائه دهید. اگر یک فرد زیر 18 سال  به تنهایی قصد مهاجرت به مجارستان را داشته باشد، نیاز به رضایت تائید شده از هر دو والدین خواهد داشت. اگر کودک فقط با یکی از والدین سفر می کند، والدین دیگر باید رضایت محضری خود را ارائه دهند.

مهاجرت کاری به مجارستان و شرایط آن

از زمانی که مجارستان به اتحادیه اروپا پیوست، شرکت‌ های بین ‌المللی بسیاری اقدام به راه ‌اندازی کسب و کارهای مختلف در این منطقه کرده اند. اما یافتن شغل به عنوان یک مهاجر در مجارستان بستگی به حوزه کاری و تخصص شما دارد و حتی با وجود یک بازار کار پر رونق، پیدا کردن شغل در این کشور می تواند چالش برانگیز باشد. دولت مجارستان قانونی را وضع کرد که به شهروندان خود در زمینه تخصیص مشاغل اولویت می دهد. علاوه بر این، شرکت ها موظفند قبل از بررسی مهاجران، مدرکی ارائه دهند که نشان دهد نمی توانند یک مجارستانی محلی را برای استخدام پیدا کنند. 

به همین دلیل، اکثر شرکت ها تمایلی به انجام مدارک مربوط به کسب مجوز برای کار و مجوز کار برای کارگران بین المللی ندارند. با این حال، در صورتی که مدارک لازم را برای استخدام در یک شغل در اختیار داشته باشید و از دانش کافی در حوزه فعالیت خود برخوردار باشید، احتمال پیدا کردن کار برای شما بالا خواهد بود.

یافتن کار در مجارستان به عنوان یک مهاجر

با وجود موانع، راه هایی برای یافتن شغل در مجارستان به عنوان یک مهاجر وجود دارد. یکی از این موارد این است که از شرکت خود به شرکتی در مجارستان، انتقالی بگیرید. اگر شرکت کشور شما دفاتری در مجارستان داشته باشد، انتقال آسان تر است. از طرف دیگر، بررسی کنید که آیا شرکت های بین المللی مرتبط با سازمان شما وجود دارند که در مجارستان کسب و کار راه اندازی کرده باشند. در این صورت، احتمال اینکه بتوانید در این شرکت ها استخدام شوید بالا خواهد بود.

همچنین برخی موقعیت های شغلی در بازار مجارستان، تقاضای زیادی برای جذب نیروی کار بین المللی وجود دارد. اکثریت نیروی کار مهاجری که در مجارستان کار پیدا می کنند، موقعیت هایی را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور، مشاغل حسابداری ACCA، مدیریت پروژه و مشاغل حسابرس معتبر پیدا می کنند. برای مهاجرت به مجارستان از طرق کار می توانید مشاغل مدیریتی و پذیرش را نیز در نظر بگیرید. برای اغلب این مشاغل، شما فقط باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و با زبان مجارستانی به عنوان زبان دوم آشنایی داشته باشید. همچنین، شما می توانید به عنوان معلم زبان انگلیسی در مجارستان کار کنید.

مجارستان دارای چندین پورتال آنلاین است که مهاجران می توانند از طریق آن درخواست خود را برای استخدام ارسال کنند. برخی از این وب سایت ها عبارتند از :

 • Jobs Info
 • Jobs Monitor
 • CV Online
 • Career Het
 • Workania
 • Learn4Good

از طریق این سایت ها می توانید از مشاغل خالی در حوزه فعالیت خود باخبر شوید. پیش از ارسال درخواست استخدام، بررسی کنید که کارمندان مهاجر در زمینه کاری شما چه وظایفی انجام می دهند و حقوق دریافتی آن‌ها برای موقعیت های شغلی مختلف چقدر است.

به طور کلی، کارمندان در مجارستان مستحق دریافت حقوق و مزایای اضافی مانند بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی، کمک هزینه تحصیلی و غیره هستند. محدوده حقوق شما به شرح شغل و رتبه آن در بازار کار بستگی دارد. کارمندانی که در مشاغل مدیریتی کار می کنند ممکن است حقوقی بین 773 تا 889 دلار آمریکا در ماه دریافت کنند و افرادی که در مشاغل تخصصی مانند مشاوران فناوری اطلاعات مشغول می‌شوند ممکن است حقوقی بالغ بر 1200 دلار آمریکا در کاه دریافت کنند.

آموزش زبان در مجارستان برای مهاجران

آموزش زبان انگلیسی، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به مجارستان به شمار می آید. در اکثر شرکت ها و موسسات آموزش زبان انگلیسی در مجارستان، کارمندان موظفند حداکثر 40 ساعت در هفته کار کنند. اگر یک کارمند بین المللی با شماره امنیت ملی مجارستان هستید، از مرخصی استعلاجی، مرخصی زایمان و مرخصی سالانه نیز برخوردار خواهید شد. مهاجرانی که به دنبال شغل آموزش زبان انگلیسی در این کشور هستند، می توانند از طریق وب سایت های رسمی برای پیدا کردن شغل اقدام کنند. از جمله معتبرترین وب سایت ها برای پیدا کردن مشاغل مربوط به آموزش زبان عبارت اند از :

 • ESL
 • ESL café
 • Total ESL
 • Tesall
مهاجرت به مجارستان
سؤالات متداول
 • چگونه می توان اقامت مجارستان را دریافت کرد؟

مدارک لازم برای اخذ اقامت مجارستان عبارت اند از :

– گذرنامه؛

– شناسنامه؛

– سند فرزندخواندگی؛

– گواهی ازدواج؛

– مدارک دال بر روابط خانوادگی با یک شهروند منطقه اقتصادی اروپا؛

– مدارک حمایت مالی؛

– گواهی بیمه سلامت؛

 • آیا گرفتن مجوز کار در مجارستان آسان است؟

هرکسی که شهروند اتحادیه اروپا نیست، برای اقامت و کار در مجارستان نیاز به اجازه اقامت و کار دارد. پردازش این مجوز معمولاً تا 70 روز طول می کشد.

 • آیا می توان به عنوان یک خارجی در مجارستان کار کرد؟

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در مجارستان باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند.

 • پرتقاضاترین مشاغل در مجارستان کدامند؟

از نظر کارفرمایان، مهندسان برق، برنامه نویسان و توسعه دهندگان برنامه، تعمیرکاران، مهندسان مکانیک، اپراتور ماشین آلات و حسابداران بیشترین درخواست را دارند.

 • حقوق پایه مجارستان چقدر است؟

حداقل دستمزد در مجارستان در سه ماهه اول سال 2023 به 579 یورو در ماه (650.73 دلار در ماه) افزایش یافت. حداکثر نرخ حداقل دستمزد برای کارمندان 487 یورو در ماه و حداقل 89.15 یورو در ماه بود.

 • سریع ترین راه مهاجرت به مجارستان کدام است؟

مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی و آلمانی

سخن پایانی

در این مقاله با روش های مهاجرت به مجارستان و شرایط کار در این کشور آشنا شدیم. مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی و یا آلمانی کم هزینه ترین روش برای ایرانی ها محسوب می شود. برای آنکه بتوانید شانس دریافت ویزای مجارستان خود را افزایش دهید و روند مهاجرت خود را سرعت بخشید، مشاوران عالیان ویزا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند و شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و کاری کشور مجارستان را به شما عزیزان ارائه می‌کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل کنید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید. در پایان امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *