مراحل اخذ ویزای خودحمایتی اتریش

اتریش کشوری واقع در رشته کوه‌های آلپ شرقی است که زبان رسمی آن آلمانی است و به خاطر داشتن شرایط اقتصادی پایدار و استانداردهای بالای زندگی، افراد زیادی تمایل دارند اقامت اتریش را دریافت کنند. برنامه ویزای خودحمایتی اتریش بخشی از ویزای سرمایه گذاری این کشور است و برای افرادی مناسب است که درآمد و دارایی کافی برای زندگی در اتریش را دارند و به دنبال راهی ساده برای اخذ اقامت این کشور می‌گردند. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور اتریش گردآورى شده است. در این مقاله سعی نمودیم تمام آنچه را که باید در مورد دریافت ویزای خودحمایتی این کشور بدانید را شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

ویزای خودحمایتی اتریش
عناوین و موضوعات این مقاله

ویزای خودحمایتی اتریش چیست؟

ویزای خودحمایتی اتریش یک نوع ویزای سرمایه گذاری در این کشور است که بر مبنای توانایی مالی متقاضی برای تامین هزینه‌های زندگی خود در اتریش صادر می‌شود. این برنامه بر اساس یک سهمیه سالانه اعطا می‌شود و هر سال فقط حدود 450 مجوز اقامت به متقاضیان ارائه می‌شود. با توجه به چنین محدودیتی، توصیه می‌کنیم درخواست خود را از اواخر تابستان ارسال کنید؛ زیرا زمان پردازش درخواست بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد. افرادی که برای دریافت ویزای خودحمایتی اقدام می‌کنند باید در سه ماهه اخیر حداقل 22 هزار یورو در حساب خود داشته باشند و درآمد سالانه آن‌ها حدود 25 هزار یورو باشد (به ازای هر نفر همراه این هزینه اضافه‌تر می‌شود که در ادامه مقاله توضیحات بیشتر تقدیم می‌گردد.)

ویزای خودحمایتی اتریش

برای ورود به کشور اتریش به جز ویزای خودحمایتی، به یک ویزای ورودی جداگانه که 3 ماه اعتبار دارد نیاز پیدا خواهید کرد. بعد از ورود به اتریش می‎توانید مجوز اقامت خود را از مقامات محلی دریافت کنید. بعد از ثبت‌نام رسمی مقامات مسئول اجازه اقامت یک ساله اتریش را برای متقاضی صادر می‌کنند. برای تمدید ویزای خودحمایتی باید مجوز اقامت خود را همراه با مدرکی مبنی بر داشتن سرمایه و ملک خریداری یا اجاره شده در اتریش به مقامات تحویل بدهید.

نکته مهمی که در مورد ویزای خودحمایتی وجود دارد این است که متقاضیان با دریافت این ویزا حق کار در کشور اتریش را پیدا نمی‌کنند، ولی فرد می‌توانند برای شرکت‌های خارج از کشور کار کند. (برای مثال اگر متقاضی مدیر شرکتی در خارج از کشور باشد مشکلی برای او ایجاد نخواهد شد. البته اگر متقاضی در خارج از اتریش صاحب یک کسب و کار یا کارمند یک کسب و کار باشد، می‌بایست نوع کار کردن او مجهول یا Passive باشد؛ یعنی نیازی به حضور فیزیکی در آن کشور برای کسب درآمد ندارد و از راه دور می‌تواند درآمد کسب کند.)

اعتبار ویزای خودحمایتی اتریش

اعتبار ویزای خودحمایتی اتریش یک سال است و بعد از یک سال امکان تمدید آن وجود دارد. دو سال اول ویزای شما فقط برای یک سال تمدید می‌شود و در سال سوم می‌توانید ویزای خود را به مدت سه سال تمدید کنید. در سال پنجم اقامت خود در اتریش هم می‌توانید برای اخذ تابعیت و اقامت دائم اتریش اقدام نمایید. دقت داشته باشید که سهمیه اعطای ویزای خودحمایتی این کشور فقط برای بار اول در نظر گرفته می‌شود و برای تمدید ویزای خود نیازی به استفاده از سهمیه نخواهید داشت.

مزایای دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش

با دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهید شد؛ برخی از این مزایا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

 • دریافت حق زندگی در اتریش
 • امکان تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس دولتی باکیفیت اتریش به صورت رایگان
 • سفر بدون ویزا در منطقه شینگن
 • فرزندان دارنده ویزا می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های اتریش تحصیل کنند
 • بهره‌مندی از استانداردهای بالای زندگی در اتریش

مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای خودحمایتی اتریش

شرایط لازم برای دریافت ویزای خودحمایتی شامل موارد زیر است:

 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی متقاضی: این مدارک باید اثبات کنند که درآمد سالانه فرد برای زندگی در اتریش کافی است؛ درآمد کافی برای یک نفر حدود 24000 یورو، برای یک زوج متاهل حدود 38000 یورو و برای هر فرزند خردسال که در درخواست گنجانده شده باشد مبلغی به اندازه 3700 یورو لازم است. برای یک خانواده چهار نفره این مبلغ حدود 45 هزار یورو است. (البته وکلای رسمی کشور اتریش توصیه اکید می‌کنند که به ازای نفر اصلی 22 هزار یورو، به ازای همسر متقاضی 20 هزار یورو، به ازای هر فرزند بین 8 تا 10 هزار یورو در حساب بانکی خود نشان دهد و این فقط جهت ایجاد یک بازه امن است.)
 • مدارک مبنی بر مالکیت یک ملک در اتریش: متقاضی باید آپارتمان مناسبی را اجاره یا خریداری کند و مدرک آن را ارائه دهد.
 • مدارک مسافرتی معتبر
 • بیمه سلامت و بیماری اتریش
 • اثبات تسلط بر زبان آلمانی: متقاضی و افراد تحت تکفل او (افراد 14 سال به بالا) باید مهارت‎ زبان آلمانی در سطح A1 داشته باشند. برای اثبات این موضوع یک آزمون زبان در یک موسسه معتبر حداکثر 12 ماه قبل از ارسال درخواست نزد مقامات برگزار می‌شود و نتیجه آن ارائه خواهد شد.
ویزای خودحمایتی اتریش

مراحل دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش

برای دریافت ویزای خودحمایتی اتریش باید مراحل زیر را طی کنید:

 • مرحله 1: اثبات مهارت های زبانی

    در صورتی که متقاضی مدرک دانشگاهی نداشته باشد، باید در دوره‎های زبان شرکت کرده و مدرک زبان آلمانی سطح A1 را دریافت کند.

 • مرحله 2: افتتاح حساب بانکی

  متقاضی باید شخصا به بانکی در اتریش برود یا در عوض صورتحساب بانکی را از یک بانک معتبر خارجی ارائه دهد. (این مرحله می‌بایست بعد از ورود به اتریش انجام شود.)

 • مرحله 3: انتقال وجه

مشتری باید مبلغ لازم را به حساب بانکی خود در اتریش انتقال دهد یا آن را در حساب بانکی خارجی خود بگذارد. (این مرحله می‌بایست بعد از ورود به اتریش انجام شود.)

 • مرحله 4: درخواست برای بیمه درمانی
 • مرحله 5: اجاره یا خرید خانه

خانه‌ای که خریداری می‌شود باید به اندازه‌ کافی بزرگ باشد که همه اعضا خانواده بتوانند در آن به راحتی زندگی کنند.

 • مرحله 6: تهیه اسناد لازم برای ارائه درخواست
 • مرحله 7: تعیین وقت سفارت

متقاضی باید در یک مصاحبه در سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور محل اقامت خود شرکت کرده و درخواست خود را ثبت کند. هزینه ویزا 150 یورو برای هر نفر باید به صورت نقدی پرداخت شود. اجازه اقامت معمولا در عرض 3 تا 6 ماه صادر می شود. (البته ذکر این نکته الزامی است که پرونده‌هایی هم بوده که تا یک سال هم پروسه آنها به طول انجامیده؛ اما طبق قانون می‌توانید اگر پردازش پرونده شما بیش از 6 ماه طول کشید با وکیل رسمی اتریش به دادگاه رفته و اعتراض خود را به ثبت برسانید تا زودتر به پاسخ برسید.)

 • مرحله 8: ارسال درخواست برای ویزای ورود به اتریش، اعتبار این ویزا 3 ماهه است.
 • مرحله 9: سفر به اتریش و دریافت مجوز اقامت

هزینه دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش

هزینه ویزا برای هر نفر 150 یورو است که باید در طول مصاحبه در کنسولگری یا سفارت پرداخت شود. علاوه بر این هزینه‌های ثبت‌‎نام شهرداری هم وجود دارد؛ هر شهر اتریش هزینه‌ای جزئی برای ثبت‎نام جزئی دریافت می‏کند که ممکن است از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد.

سؤالات متداول

 • آیا امکان دریافت اقامت دائم اتریش از طریق ویزای خودحمایتی وجود دارد؟

بله، در سال پنجم اقامت خود در اتریش می‌توانید برای اخذ تابعیت و اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

 • فرآیند پردازش ویزای خودحمایتی اتریش چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند پردازش ویزای خودحمایتی متقاضیان بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد.

 • هزینه دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش چقدر است؟

هزینه ویزا برای هر نفر 150 یورو است که باید در طول مصاحبه در کنسولگری یا سفارت پرداخت شود.

 • آیا با دریافت ویزای خودحمایتی کشور اتریش امکان کار در این کشور وجود دارد؟

خیر با دریافت این ویزا اجازه کار در اتریش را دریافت نخواهید کرد؛ اما می‌توانید در زمینه‌های مختلفی مانند خرید ملک سرمایه‌گذاری کنید.

سخن پایانی

افرادی که تمکن مالی کافی برای زندگی در اتریش را دارند و می‌خواهند در یک کشور پیشرفته که کیفیت زندگی بالایی دارد اقامت کنند، می‌توانند ویزای خودحمایتی کشور اتریش را دریافت کنند. دریافت این ویزا یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌های دریافت اقامت دائم اتریش محسوب می‌شود. عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به دریافت ویزای خودحمایتی این کشور را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *