نکات کلیدی در اخذ ویزای همراه انگلستان

دوری از خانواده و شریک زندگی یکی از چالش‌های اساسی مهاجران در سراسر جهان است. اغلب مهاجران در سال‌های ابتدایی مهاجرت خود به دلایل مختلف فرصت این را ندارند تا هم‌زمان و همراه با خانواده خود به کشور مقصد بروند. بااین‌حال، کشورهای مختلف جهان ویزاهایی را برای الحاق خانواده تحت عنوان ویزای وابسته یا ویزای همراه به خانواده درجه‌یک فرد مقیم اعطا می‌کنند. انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از مقیمان خارجی انگلیس بسته به نوع ویزای خود می‌توانند خانواده خود را به انگلیس بیاورند. این نوع ویزا به ویزای همراه انگلیس معروف است که شرایط خاصی دارد و به‌سادگی صادر نخواهد شد. ما در این مقاله به معرفی ویزای وابسته انگلیس و شرایط اخذ آن می‌پردازیم. کلیه اطلاعات ارائه‌شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب‌سایت‌های رسمی کشور انگلیس، گردآوری‌شده است. 

ویزای همراه انگلستان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای وابسته انگلستان چیست؟
 • شرایط دریافت ویزای همراه انگلستان
 • شرایط مالی دریافت ویزای وابسته انگلستان
 • شرایط ویژه دریافت ویزای همراه برای کودکان
 • مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای وابسته انگلستان
 • نحوه اخذ ویزای وابسته انگلیس
 • اخذ اقامت و شهروندی انگلیس از طریق ویزای وابسته

ویزای وابسته انگلستان چیست؟

ویزای وابسته یا Dependent visa که ویزای همراه انگلستان هم نامیده می‌شود یکی از انواع ویزاهایی است که کشور انگلستان برای اعضای خانواده واجد شرایط افرادی که با انواع مختلف ویزای کاری و تحصیلی در حال حاضر مقیم انگلیس هستند، صادر می‌کند. از طریق این ویزا اعضای خانواده فرد مقیم می‌توانند به مدت‌زمان مشخصی برای زندگی در انگلیس به او بپیوندند. فرد مقیم که با ویزای تحصیلی یا کاری در انگلیس زندگی می‌کند به‌عنوان حامی یا اسپانسر شناخته می‌شود. همه افراد مقیم فرصت بهره‌مندی از مزایای ویزای الحاق خانواده را ندارند. به همین جهت برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره اینکه می‌توانید اعضای خانواده خود را به انگلیس بیاورید باید با اداره مهاجرت یا مؤسسات مهاجرتی آگاه شرایط فردی خود را در میان بگذارید.

ویزای همراه انگلستان

فرد وابسته دارنده ویزای همراه انگلستان اجازه کار و تحصیل در انگلستان را خواهد داشت. بااین‌حال برخی محدودیت‌ها درباره مشاغل این افراد وجود دارد. کودکان وابسته هم حق تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی انگلیس را خواهند داشت. علاوه بر این درصورتی‌که فرد وابسته تا 5 سال مقیم انگلستان بماند اجازه ارائه درخواست برای اخذ اقامت دائم انگلیس را هم به دست می‌آورد.

شرایط دریافت ویزای همراه انگلستان

برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای وابسته انگلیس باشید شما و فردی که برای زندگی با او در انگلستان اقدام می‌کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • همسر، شریک زندگی یا والدین شما باید یا یک ویزای معتبر که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای الحاق خانواده حامی شما باشند مقیم انگلیس باشد.
 • شما باید یکی از اعضای خانواده درجه‌یک و واجد شرایط برای ارائه درخواست ویزای همراه انگلستان باشید.
 • شما باید شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان ازجمله داشتن عدم سو سابقه کیفری، داشتن بیمه درمانی و تمکن مالی را رعایت کنید.
 • شما باید اثبات کنید که به‌محض تمام شدن اعتبار ویزای خود انگلستان را ترک خواهید کرد.

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای وابسته انگلیس خواهند بود؟

پس از ارائه مدارک به مراجع ذیصلاح، حداقل 20 روز برای تصمیم گیری و اعلام نتیجه زمان صرف می شود.پس از تایید مدارک، یک دوره ی 1 ماهه برای ثبت درخواست ویزا در کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا زمان لازم است.این بازه ی زمانی بهترین فرصت سفر به اسپانیا برای درخواست گلدن ویزای این کشور و انگشت نگاری است. اگر تمایلی به صرف زمان اضافی برای انجام تمام این مراحل ندارید، کارشناسان عالیان در کوتاه ترین زمان این پروسه را برای شما انجام خواهند داد. در این صورت در تمام این مدت شما تنها به یک امضاء نیاز خواهید داشت.

مدت اعتبار گلدن ویزا

بر اساس قوانین مهاجرتی انگلیس افراد زیر خانواده درجه‌یک محسوب شده و می‌توانند برای دریافت ویزای الحاق خانواده درخواست دهند:

 • همسر یا شریک زندگی قانونی فرد مقیم
 • شریک زندگی فرد مقیم که هنوز با او ازدواج‌نکرده است اما حداقل 2 سال قبل از تاریخ درخواست ویزای وابسته با فرد مقیم زندگی کرده باشد.
 • کودکان زیر 18 سال و کودکان بالای 18 سال که به فرد مقیم وابسته هستند. وابسته بودن به این معنا که آن‌ها ازدواج‌نکرده‌اند و فرزندی ندارند. با فرد مقیم زندگی می‌کنند مگر اینکه در مدارس شبانه‌روزی یا خوابگاه‌های دانشجویی ثبت‌نام کرده باشند. همچنین ازنظر مالی به فرد مقیم و دارنده ویزای اصلی که حامی آن‌ها شده است، وابسته هستند.

علاوه بر ویزای همراه انگلستان که برای کودکان و همسر فرد مقیم صادر می‌شود درصورتی‌که فرد مقیم اقامت دائم یا شهروندی انگلیس را داشته باشد، می‌تواند والدین سالخورده خود یا همسرش را با خود به انگلیس بیاورد.

مزایای اقامت شرایط مالی دریافت ویزای وابسته انگلستان

یکی از شرایط اساسی دریافت این نوع ویزا اثبات تمکن مالی فرد مقیم یا اعضای خانواده او جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود در انگلستان است. حداقل مبالغ موردنیاز برای اثبات تمکن مالی بسته به نوع ویزای فرد مقیم متفاوت خواهد بود اما معمولاً فرد مقیم به ازای همسر یا شریک زندگی خود باید 285 پوند، 315 پوند برای هر کودک و 200 پوند به ازای هر فرد اضافی داشته باشد. این موضوع را هم باید با نشان دادن صورتحساب بانکی معتبر نشان دهد.

ویزای همراه انگلستان
شرایط ویژه دریافت ویزای همراه برای کودکان

اگر فرد وابسته زیر 18 سال باشد کودک محسوب می‌شود و باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد تا واجد شرایط دریافت ویزای وابسته انگلیس باشد:

 • هم پدر و هم مادر کودک با ویزایی که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کودکشان را به انگلیس بیاورند در انگلستان هستند
 • هم پدر و هم مادر در انگلیس هستند اما فقط یکی از والدین می‌تواند با شرایط ویزای خود کودک را به‌عنوان فرد وابسته به انگلیس بیاورد.
 • یکی از والدین با ویزای کاری یا تحصیلی که به او اجازه می‌دهد خانواده‌اش را به انگلیس بیاورد مقیم این کشور است و کودک و شریک زندگی او قصد دارند به او بپیوندند.

بااین‌حال، درصورتی‌که فقط یکی از والدین کودک زنده باشد یا فقط یکی از والدین مسئولیت کودک را بر عهده داشته باشد یا شرایط جدی یا قانع‌کننده‌ای وجود داشته باشد که کودک باید با فرد مقیم انگلستان زندگی کند، ممکن است معافیت‌هایی درباره شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان متوجه این کودک شود.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای وابسته انگلستان

افراد مقیم انگلیس با ویزاهای مختلفی واجد شرایط دریافت ویزای همراه برای خانواده خود هستند. الزامات و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای همراه به نوع ویزای فرد مقیم مرتبط است. بااین‌حال، در همه موارد متقاضیان ویزا باید تمکن مالی خود، رابطه خانوادگی خود با فرد مقیم و قصد ادامه زندگی با او را اثبات کنند. بدین منظور افراد وابسته باید مدارک زیر را آماده و ارائه کنند:

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزا (GWF) به همراه شماره مهاجرتی فرد مقیم (UAN)
 • گواهی ازدواج برای همسر یا شناسنامه برای کودک
 • اظهارات بانکی مبنی بر تمکن مالی
 • شواهدی از وجود رابطه بین فرد وابسته و مقیم اصلی
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم سو سابقه کیفری

افسران ویزای انگلستان معمولاً خیلی سخت‌گیر هستند و معتقدند باید تمام مدارک دقیق باشند و متقاضیان تمام شرایط اعلام‌شده را رعایت کنند. عدم رعایت شرایط یا ارسال مدارک ناقص به معنای این است که درخواست ویزای همراه شما رد خواهد شد. تمام مدارک باید به زبان‌های رسمی انگلستان (انگلیسی یا ولزی) ترجمه شود. علاوه بر این، ممکن است اداره مهاجرت بررسی‌هایی را برای تأیید و اعتبارسنجی مدارک متقاضیان انجام دهد. هرگونه تناقض یا عدم شفافیت در مدارک نه‌تنها ممکن است منجر به رد درخواست شود بلکه می‌تواند موجب صدور حکم ممنوعیت 10 ساله ورود به انگلستان برای متقاضی شود.

نحوه اخذ ویزای وابسته انگلیس

فرآیندی که هنگام درخواست ویزای وابسته به انگلستان باید دنبال کنید، به نوع ویزای مقیم اصلی بستگی دارد. مراحل اصلی که برای درخواست ویزای وابسته در انگلستان باید دنبال کنید به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای آنلاین را کامل و ارسال کنید – به یاد داشته باشید که شماره مرجع منحصربه‌فرد برنامه متقاضی اصلی را ارائه دهید.
 • هزینه درخواست و هزینه‌های آزمایش‌های پزشکی و بهداشتی مهاجرت را پرداخت کنید.
 • تمام مدارک موردنیاز UKVI را برای پشتیبانی از برنامه خود بارگذاری کنید.
 • با نزدیک‌ترین مرکز ویزای انگلستان یک قرار ملاقات رزرو کنید و قرار شرکت کنید تا عکس‌برداری و انگشت‌نگاری انجام شود.

در بیشتر موارد طی 8 هفته نتایج نهایی تصمیم‌گیری در مورد ویزای همراه انگلستان به شما اطلاع داده خواهد شد.

اخذ اقامت و شهروندی انگلیس از طریق ویزای وابسته

ویزاهای وابسته معمولاً به همان اندازه که ویزای فرد مقیم اعتبار دارند، معتبر خواهند بود. به‌عنوان‌مثال، اگر دارنده ویزای اصلی ویزای 2 ساله داشته باشد، ویزای فرد وابسته نیز به مدت 2 سال اعطا می‌شود. دارندگان ویزای وابسته قادر به زندگی، کار، مطالعه و سفر آزادانه با ویزای انگلیس هستند. نکته مهم این است که افراد وابسته برای کار در انگلستان نیازی به حمایت مالی ندارند و می‌توانند شغل و کارفرمای خود را بدون دریافت مجوز کار جدید تغییر دهند.

همچنین مشروط بر اینکه شما قوانین مربوط به ویزای همراه انگلستان را برآورده کرده باشید می‌توانید پس از 5 سال زندگی در انگلیس برای اخذ اقامت دائم (ILR) این کشور اقدام کنید.

جهت دریافت کارت اقامت دائم انگلیس، همسران یا شریکان عاطفی همچنان باید قصد ادامه زندگی با یکدیگر را داشته باشند و روابط خود را اثبات کنند. آن‌ها همچنین باید درآمد کافی داشته باشند. کودکان نیز همچنان باید با والدین خود زندگی کنند (مگر اینکه در مدارس شبانه‌روزی یا در دانشگاه باشند) و ازنظر مالی به والدین خود وابسته باشند. دارندگان ویزای همراه همچنین می‌توانند تنها پس از 1 سال داشتن کارت اقامت دائم انگلیس برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنند.

سؤالات متداول
 • هزینه ویزای وابسته انگلیسی چقدر است؟

هزینه درخواست ویزا و حداقل درآمد برای اثبات تمکن مالی بسته به نوع ویزای فرد مقیم و حامی متفاوت است.

 • پردازش ویزای وابسته انگلیس چه مدت طول می‌کشد؟

میانگین زمان پردازش یک ویزای وابسته حدود 8 هفته است.

 • آیا همسر فرد مقیم می‌تواند با ویزای همراه در انگلستان کار کند؟

بله.

 • آیا آیلتس برای اخذ ویزای همراه انگلستان لازم است؟

آیلتس برای متقاضی ویزای وابسته اجباری نیست. بااین‌حال، همیشه داشتن آیلتس یک ایده منطقی است زیرا برای آن دسته از افراد وابسته که مایل به کار یا تحصیل در انگلستان هستند، اجباری است.

 • آیا می‌توانم از ایران برای دریافت ویزای وابسته انگلیس اقدام کنم؟

بله. بااین‌حال افرادی که داخل انگلستان هستند نمی‌توانند با ویزای توریستی برای دریافت ویزای همراه انگلستان اقدام کنند.

سخن پایانی

اگر یکی از اعضای خانواده درجه‌یک شما مقیم انگلستان است ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای همراه انگلستان باشید. بااین‌حال باید شرایطی ازجمله داشتن تمکن مالی و رابطه خانوادگی با فرد مقیم را اثبات کنید. ازآنجاکه اداره مهاجرت انگلستان بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند هرگونه نقص یا اشتباه در ارسال درخواست ویزا و ارائه مدارک ممکن است به رد ویزای شما یا حتی ممنوعیت 10 ساله از ورود به انگلیس منجر شود. به همین جهت توصیه می‌کنیم از یک متخصص آگاه در این زمینه مشورت بگیرید. عالیان ویزا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و باده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به انگلستان را به شما عزیزان ارائه می‌نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره‌های مؤسسه از طریق واتس آپ تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند. 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *