انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

آشنایی با انواع ویزای اتریش

اتریش یکی از کشورهای پیشرفته در اروپا به شمار می رود که سالانه افراد زیادی از طریق روش های مختلف قصد اخذ ویزای این کشور را دارند. کشور اتریش از لحاظ جغرافیایی در خشکی محصور شده است و با کشورهایی مانند ایتالیا ، سوئیس، آلمان و لیختن‌اشتاین مرز مشترک دارد . کشور اتریش حدود ۹ میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد. از مهمترین دلایلی که اتریش را می توان  به عنوان مقصد اصلی انتخاب کرد، پایتخت این کشور، وین، است چرا که برای سال های متوالی جزو بهترین شهر جهان شناخته شده است. همچنین کشور اتریش را از لحاظ آب و هوا می توان یک کشور چهار فصل دانست که این امر باعث افزایش تقاضای مهاجرین شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به انواع ویزای اتریش بپردازیم تا مسیر مهاجرت را برای شما هموار تر سازیم. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا ، از منابع معتبر و وبسایت های رسمی کشور اتریش، گردآوری شده است.

ویزای اتریش

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • انواع ویزای اتریش
 • ویزای A کشور اتریش
 •  ویزای B کشور اتریش
 •  ویزای C کشور اتریش
 •  ویزای تحصیلی کشور اتریش
 •  ویزای کاری کشور اتریش
 •  ویزای سرمایه گذاری کشور اتریش

آشنایی با انواع ویزای اتریش

– ویزای A کشور اتریش

یکی از انواع ویزای اتریش ، ویزای A این کشور می باشد . این ویزا بیشتر برای حمل و نقل هوایی در حوزه شینگن کاربرد دارد و افراد با اخذ آن می توانند مجوز عبور خود را برای اقامت دریافت کنند .

 – ویزای B کشور اتریش

ویزای B کشور اتریش جز ویزای کوتاه مدت محسوب می شود و مناسب افرادی است که از یک کشور به کشور دیگر قصد سفر در حوزه شینگن دارند. در واقع مدت زمان کلی این ویزا ۵ روزه است و از انواع ویزا های کوتاه مدت به شمار می رود .

– ویزای C کشور اتریش

یکی دیگر از انواع ویزای اتریش ، ویزای C می باشد . این ویزا بیشتر مناسب افرادی میباشد که طی مدت زمان مشخصی قصد دارند در کشور اتریش بمانند. در واقع مدت زمان اقامت در کشور اتریش تا نهایتا ۹۰ روز می باشد. همچنین این ویزا با اهداف توریستی، کسب و کار و بازدید از اقوام و آشنایان برنامه ریزی می شود .

ویزای اتریش
ویزای تحصیلی کشور اتریش

همانطور که میدانید مهاجرت از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به شمار می رود. برای کشور اتریش نیز یکی از انواع روشهای اخذ ویزا به صورت تحصیلی می باشد. لازم است بدانید در کشور اتریش دو نوع سیستم آموزشی وجود دارد که شامل دانشگاه های رایگان و دانشگاه‌های خصوصی است. در دانشگاههای رایگان، متقاضی در اغلب اوقات به زبان آلمانی تحصیل نموده و شهریه آن بسیار پایین است که به طور مستند به آن تحصیل رایگان می گویند. در بعضی از رشته ها نظیر مدیریت ، هنر و حسابداری، علاوه بر داشتن مدرک زبان، نیازمند قبولی در آزمون ورودی می باشد. اما در دانشگاه های خصوصی و دارای هزینه، دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. ذکر این نکته نیز الزامی است که تحصیل در دانشگاه های اتریش راهی مستقیم برای ورود به بازار کار این کشور می‌باشد به طوری که کسانی که فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور ( چه دولتی و چه خصوصی ) می‌شوند، به مدت یک سال فرصت دارند در این کشور بمانند تا به جستجوی کار بپردازند. 

از این رو، در بخش ها و مقالات دیگر مجموعه عالیان ویزا به طور کامل برای شما توضیح داده ایم که یکی از راه های ورود به بازار این کشور، می‌تواند تحصیل در دانشگاه‌های اتریش باشد. در واقع متقاضیان خارجی می توانند با پذیرش گرفتن در دانشگاه های مورد نظر خود در کشور اتریش، اقدام به دریافت ویزا کنند. به طور کلی بهتر است برای دریافت ویزای اتریش از طریق تحصیلی  حداقل مدرک B2 را داشته باشید. البته کشور اتریش به متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور اجازه می دهد حداقل مدرک A2 یا A1 را داشته باشند و ادامه آن را در کشور اتریش طی یک دوره زبان به طور تقریبا رایگان بگذرانند. 

مهمترین مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر است :

 • داشتن گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر با عکس
 •  اخذ دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان
 • فرم درخواست پذیرش
 •  فرم ثبت نام تحصیلی
 •  ارائه مدارک مخصوص مربوط به تمکن مالی و ثابت کردن هزینه های تحصیل و زندگی

– برای ارائه تمامی مدارک چه به صورت اصل و چه به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی باید بعد از تاییدیه توسط سفارت اتریش، ارسال گردد .

– همچنین باید توجه داشته باشید که اگر قصد تحصیل در رشته هایی مانند دندانپزشکی، روانشناسی دامپزشکی و بقیه شاخه های پزشکی را داشته باشید باید به محدودیت‌های پذیرش آن توجه کنید.

– همچنین برای دریافت ویزای پیوست همسر و فرزندان زیر ۱۸ ساله خود نیز می توانید اقدام کنید.  علاوه بر آن ، بهتر است بدانید که امکان درخواست ویزا به شکل همزمان برای متقاضی و خانواده خود وجود دارد .

ویزای کاری کشور اتریش

همانطور که در قسمت‌های بالاتر به اشاره کردیم، اتریش یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی می باشد و فرصت های شغلی مختلفی در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. همچنین از نظر نرخ بیکاری نیز دارای پایین ترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی یعنی حدوداً ۵ درصد می باشد که این موضوع نشان دهنده شانس بالای کاریابی در این کشور می باشد .

به صورت کلی برای دریافت ویزای اتریش از طریق کار دو روش کلی وجود دارد . یکی از ان روش ها شامل دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای مربوطه می باشد. برای این کار ابتدا فرد متقاضی باید با ارسال رزومه کاری برای کارفرما های مختلف نظر آنها را جلب کند تا پیشنهاد شغلی برای نیروی کار ارسال کنند. همچنین یکی از نکته های حائز اهمیت در این روش این است که کارفرمای مورد نظر ابتدا به مدت سه ماه در کشور اتریش و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کار خود را قرار می‌دهد و در صورت پیدا نشدن فرد مورد نظر، شخص خارجی می‌تواند رزومه خود را ارسال کند . بعد از ارسال دعوت نامه توسط کارفرما ، متقاضی باید توانایی دریافت حدوداً ۵۵ امتیاز از ۹۰ امتیاز ممکن را داشته باشد تا در نهایت بتواند با دریافت کارتی به نام کارت قرمز سفید قرمز اقامت دو ساله کشور اتریش را اخذ کند .

از دیگر روش های موجود برای دریافت ویزای کاری اتریش باید به ویزای جستجوی کار اشاره کرد. در این روش لزومی به دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما وجود ندارد و فرد با داشتن یک سری شرایط مانند نمره زبان مناسب، سن و تحصیلات می تواند با تایید مدارک و موافقت آنها اقدام به دریافت اقامت ۶ ماهه برای جستجو شغل مورد نظر خود کند . در ادامه  بعد از پیدا کردن شغل مورد نظر خود و بستن قرارداد با کارفرما باید مدارک مورد نیاز را به اداره کار تحویل دهید و منتظر صادر شدن اقامت خود باشید.

از مهمترین مدارک برای دریافت ویزای اتریش باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
 •  ارائه اجاره نامه به عنوان اقامتگاه
 •  ارائه مدارک برای اثبات تمکن مالی
 •  ارائه مدارک تحصیلی و کاری خود

ویزای سرمایه گذاری کشور اتریش

از دیگر راه‌های دریافت ویزا اتریش باید به سرمایه‌گذاری در این کشور اشاره کرد که در نهایت منجر به اخذ اقامت خواهد شد. به طور کلی روش های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور اتریش وجود دارد که دردامه برخی از آنها را را توضیح خواهیم داد. یکی از پرطرفدار ترین راه های سرمایه گذاری مربوط به ویزای خود حمایتی میباشد که به تمکن مالی نیز معروف است . در واقع جز دسته بندی سرمایه گذاری قرار می گیرد اما لزومی به سرمایه‌گذاری وجود ندارد .

در این روش شما باید بتوانید اثبات کنید سرمایه کافی برای زندگی در اتریش را دارید تا در نهایت بتوانید اقامت این کشور را اخد کنید. بهتر است بدانید که افرادی که سالانه از این روش اقدام به درخواست ویزا اتریش می کنند، شانس پایینی برای دریافت ویزا دارند. همچنین باید توجه داشته باشید که در این روش اجازه کار نیز نخواهید داشت .

ویزای اتریش

از دیگر روش های دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور اتریش باید به ویزای نوآوری و نوآفرینی اشاره کرد. در این روش فرد متقاضی باید یک ایده جدید در جهت افتتاح یک استارتاپ و بیزینس را داشته باشد. همچنین برای اجرای برنامه های خود در بیزینس موردنظر باید حداقل مبلغ ۵۰ هزار یورو را سرمایه گذاری کنید .

سؤالات متداول
 • مهمترین شرط گرفتن ویزای تحصیلی اتریش برای ایرانیان چیست ؟ 

به طور کلی مهمترین و اولین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی اخذ پذیرش از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کشور اتریش می باشد .

 • برای دریافت ویزای توریستی اتریش به چه الزاماتی نیاز است و دارای چه شرایطی می باشد ؟

مهمترین شرایط برای دریافت ویزای توریستی شامل ارائه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های سفر خود، دعوت نامه، اثبات بازگشت خود به کشور ایران و اسناد مربوط به  اقامت شما در اتریش از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای توریستی میباشد.

 • آیا امکان تبدیل ویزای توریستی اتریش به ویزای کاری وجود دارد یا خیر؟

به طور کلی امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله به انواع ویزای اتریش و روش های موجود برای اخذ اقامت در این کشور پرداختیم تا با داشتن اطلاعات و آگاهی کامل از تمامی روش ها و سوالات موجود در این مسیر اقدام به مهاجرت کنید. همانطور که تا الان متوجه شده اید اتریش با داشتن دانشگاه های معتبر ، نرخ بیکاری کم و شرایط اقتصادی مناسب از بهترین مقصدها برای متقاضیان مهاجرت محسوب می شود. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ۱۰ سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره بروز ترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به اتریش را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق  واتس اپ تماس حاصل فرمایید .

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *