تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

اگر در خصوص تحصیل در کانادا در سایت های معتبر و رسمی کانادا مطالعه کرده باشید ، احتمالا مطمئن هستید که تحصیل در کانادا برای افراد بالای 18 سال بدون مدرک زبان غیر ممکن است اما امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان برای دانش آموزان در مدارس کانادا در سنین کمتر از 18 سال وجود دارد. دولت کانادا با در نظر گرفتن شرایطی اجازه ی تحصیل از دانشجویان بین المللی در این کشور را صادر خواهد کرد. برخی از دانشگاه های این کشور، دانشجویان بدون مدرک زبان را با توجه به رزومه علمی قوی و درخشان قبول می کنند. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان خواهیم پرداخت. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و  وب سايت هاى رسمى كشور کانادا گردآورى شده است.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • چگونه بدون مدرک زبان در کانادا تحصیل کنیم؟
 • ده دانشگاه کانادا که بدون مدرک زبان پذیرش می دهند
 • مدارک جایگزین آیلتس مورد تایید دانشگاه‌های کانادا
 • مزایای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
 • معایب اقدام برای ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان
 • پیدا کردن کار در کانادا بدون مدرک زبان

چگونه بدون مدرک زبان در کانادا تحصیل کنیم؟

اولین و ساده ترین قدم این است که شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی دردانشگاه موردنظر خود را بررسی کنید. در حالی که بسیاری از دانشگاه‌های برتر، دانشجویان با نمره‌ی زبان بالای انگلیسی را ترجیح می‌دهند، برخی از آن ها نیز مدرک زبان دولینگو را قبول دارند و گاها هم با توجه به رزومه قوی دانشجویان، اجباری برای مدرک زبان در نظر نمی گیرند. دانشجویان نبود مدرک زبان در پرونده خود را می توانند با معدل تحصیلی بالا، مقالات معتبر، انگیزه نامه و توصیه نامه ی معتبر از اساتید دانشگاه محل تحصیل خود جبران نمایند.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

ده دانشگاه کانادا که بدون مدرک زبان پذیرش می‌دهند

با در نظر گرفتن این که در سراسر کانادا 96 دانشگاه وجود دارد که هریک مدارک خاصی را در اولویت قرا می دهند، امکان نام بردن تمام دانشگاه هایی که مدرک زبان نمی خواهند در این مقاله ممکن نیست. اما به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت سختگیری دانشگاه های استان های شمالی کانادا به جهت تمایل کمتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این استان ها به جهت آب و هوای سرد تر، کمتر از سایر استان ها می باشد.

10 دانشگاه محبوب کانادا که نیازی به مدرک زبان ندارند و امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را فراهم کرده‌اند :

 • دانشگاه Toronto
 • دانشگاه Canada west :این دانشگاه به عنوان دانشگاهی تجاری شناخته می شود که بیشتر بر دوره‌هایی مانند مدیریت و تجارت تمرکز دارد و در شهر ونکوور قرار دارد.
 • دانشگاه Prince Edward Island : این دانشگاه با مناظر خیره کننده ی جزیره ی پرنس ادوارد در رشته های ورزشی مانند دومیدانی شهرت دارد.
 • دانشگاه Thompson Rivers: این دانشگاه با گستردگی جامعه ی بین المللی و پرداخت کمک هزینه ی تحصیلی بالا شناخته می شود.
 • دانشگاه Regina: دانشگاه رجینا در منطقه ی ساسکاچوان در مرکز کانادا قرار دارد و در رشته های بسیاری دانشجو می پذیرد.
 • دانشگاه Saskatchewan
 • دانشگاه Brock
 • دانشگاه Winnipeg
 • دانشگاه Newfoundland
 • دانشگاه Concordia

مدارک جایگزین آیلتس مورد تایید برخی از دانشگاه های کانادا

علاوه بر مطالب اشاره شده اگر داوطلبان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هر یک از مدارک ذیل را داشته باند می توانند بدون مدرک زبان آیلتس برای دانشگاه های مختلف کانادا اقدام کنند. مدرک زبان مورد تایید اکثردانشگاه های کانادا در درجه اول آیلتس آکادمیک می باشد اما در صورتی که مدرک تافل خود را دریافت کرده اید، این مدرک برای اثبات دانش زبانی شما کافی خواهد بود و لزومی به مدرک آیلتس نخواهید داشت.

 • اگر در یک مدرسه انگلیسی زبان به مدت 4 سال یا بیشتر تحصیل کرده اید نیازی به نمره ی آیلتس نخواهید داشت.
 • اگر لیسانس خود را به زبان انگلیسی در یک کشور خارجی تحصیل کرده باشید و فارق التحصیل شده باشید.
 • اگر در دانشگاه رشته ی زبان انگلیسی را به پایان رسانیده باشید، دیگر نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارد.
 • مدرک دولینگو هم که به تازگی و به سبب کرونا طرفداران بسیاری پیدا کرده است و جایگزین قابل قبولی برای آیلتس می باشد.
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

نکته قابل توجه در این بحث توانایی دانشجو در اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی است. این مهم با ارائه ی مقالات به زبان انگلیسی و ثبت آن ها و یا در طی مصاحبه  با اساتید امکان پذیر خواهد بود.

نکته: دانشجویانی که به هر دلیلی توانایی ارائه ی هیچ یک از مدارک فوق را نداشت باشند می توانند در دوره های آموزش زبان انگلیسی که خود دانشگاه مقصد برگزار می کند شرکت نمایند بدین صورت که اگر دانشگاه انتخابی شما برای دادن پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس به شما نیاز به ارائه مدرک آیتلس آکادمیک 6 داشته باشید اما شما مدرک آیتلس 5.5 اخذ کرده باشید. میتوانید با صرف هزینه بیشتر و با ارائه همان مدرک آیلتس 5.5 وارد دوره زبان انگلیسی و سپس با اتمام دوره زبان وارد کورس اصلی لیسانس شوید.

مزایای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از فارق التحصیلی از طریق برنامه های متنوع اقامتی مانند اسکیل ورکر، استارت آپ.
 • تحصیل در کانادا علاوه بر کسب امتیازات بالا برای دریافت اقامت کانادا این امکان را به شما می دهد که در رشته و مهارتی که در آن تخصص دارید کار پیدا کنید.
 • دانشجویان برای تحصیل در کانادا هزینه های کمتری را نسبت به کشور های هم سطح مانند آمریکا، استرالیا و یا انگلیس پرداخت می کنند.
 • این کشور به دانشجویان بین المللی اجازه ی 20 ساعت کار در هفته برای خود شخص دانشجو و اجازه ی کار تمام وقت برای همراهان دانشجو را صادر می نماید. بنابراین دانشجویان با وجود کمک هزینه های تحصیلی و حقوق ناشی از کار دانشجویی به خوبی از پس هزینه های زندگی دور از خانواده بر خواهند آمد.
 • دانشجویانی که بدون مدرک زبان اقدام به دریافت ویزا می کنند پس از پذیرش شانس تحصیل در موسسات دولتی آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی را خواهند داشت.
 • تحصیل در کانادا این امکان را به زوجین می دهد که پاسپورت کانادایی برای فرزند خود که در این کشور متولد شده است دریافت کنند.
معایب اقدام برای ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

بسیاری از دانشگاه های کانادا اجباری برای داشتن مدرک زبان متقاضی مورد نظر ندارند اما این نکته بسیار قابل توجه است که نداشتن مدرک می تواند شانس متقاضی را برای دریافت ویزای تحصیلی پایین بیاورد. این موضوع که تحصیل در کانادا بسیار پرطرفدار است غیر قابل انکار است بنابراین ممکن است شانس دریافت ویزا برای دانشجویان بدون مدرک زبان کاهش یابد. اما اگر توجیه مناسبی برای عدم دریافت مدرک زبان داشته باشند و از نظر سایر شرایط مانند سن، گپ تحصیلی وتمکن مالی در شرایط مناسبی باشند شانس پذیرش آن ها بالاتر می رود. بنابراین اگر با سن بالا و یا گپ تحصیلی زیاد اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان نمایید، حتی در صورت اخذ پذیرش، شانس بالای برای دریافت ویزای تحصیلی نخواهید داشت.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
پیدا کردن کار در کانادا بدون مدرک زبان

برای دانشجویانی که تمایل به پیدا کردن کار در کانادا بدون مدرک زبان را دارند یکی از بهترین راه ها اخذ ویزای تحصیلی می باشد. بدین صورت که پذیرش یکی از دانشگاه هایی که از متقاضی مدرک زبان نمی خواهد را دریافت نمایند. سپس پس از پایان تحصیل 1 تا  دوسال فرصت دارند تا به جستجوی کار بپردازند و درکاری که در آن مهارت دارند، مشغول شوند.در نهایت تجربه ای که در حین کار به دست می آورند امکان دریافت ویزای دائم کانادا را فراهم می آورد. باتوجه به نرخ پایین بیکاری در کانادا امکان کاریابی پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است. فراموش نکنید که کانادا، مهاجرپذیرترین کشور دنیاست و یکی از دلایل آن نیاز به نیروی کار خارجی برای توسعه و رشد اقتصادی می باشد.

سؤالات متداول
 • آیا امکان اخذ ویزای همراه دانشجو در کانادا بصورت همزمان وجود دارد؟

بله اما عالیان ویزا به شما توصیه می نماید که برای بالا بردن شانس ویزای خود بطور همزمان برای همسر و یا فرزندان خود اقدام نکنید.

 • آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا وجود دارد؟

بله در صورت پیدا کردن کار می توانید ویزای خود را به کاری تبدیل نمایید

 • پروسه اخذ ویزای تحصیل کانادا چقدر زمان می برد؟

در صورت کامل بودن مدارک حدود 4 تا 6 ماه

 • آیا امکان اخذ ویزای توریستی  5 ساله برای پدر و مادر دانشجو وجود دارد؟

بله، با ارسال دعوتنامه از سوی دانشجو امکان اخذ ویزای توریستی 5 سال بیشتر می شود.

 • آیا همسر دانشجو اجازه کار کردن در کانادا را دارد؟

بله، همسر دانشجو بصورت فول تایم یعنی حدود 40 ساعت در هفته اجازه کار کردن در این کشور را دارد.

سخن پایانی

این روز ها مدرک زبان اصلی ترین دغدغه دانشجویانی است که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند. با وجود اینکه داشتن مدرک زبان انگلیسی، رزومه شما را قوی تری می کند اما مهاجرت بدون این مدرک چندان هم غیر ممکن نیست. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان پرداختیم همچنین تعدادی از دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان هم پذیرش می دهند را معرفی کردیم.

عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت تحصيلى به کانادا را به شما عزيزان ارائه مي نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما مي توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *