انگلیسی

گروه بین المللی عالیان

شرايط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 اسپانیا کشوری بسیار زیبا با تاریخی کهن و سواحلی زیبا و مهد فوتبال دنیا است که در جنوب قاره اروپا واقع شده است. کشور اسپانیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که سرزمین اصلی آن دارای مرزهای طولانی بوده و از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از غرب و بخش‌ های شمال غربی با پرتقال هم ‌مرز و همسایه است. حدود ۴۷ میلیون نفر در اسپانیا زندگی می‌کنند و این کشور از 17 بخش خودمختار، 50 استان و چندین جزیره‌ کوچک و بزرگ تشکیل شده است که از جمله معروف ترین آن ها می‌توان به جزایر تنریف و قناری اشاره کرد. پایتخت این کشور شهر بسیار زیبای مادرید است. کشور اسپانیا از نظر اقتصادی، وضعیت بسیار خوبی دارد و چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیا و پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه‌ اروپا محسوب می شود. بنابراین افرادی زیادی اسپانیا را به عنوان مقصد اصلی مهاجرت خود انتخاب می کنند. اسپانیا پنجمین مقصد توریستی جهان به شمار رفته و بیشترین ویزای صادر شده از سوی این کشور، برای گردشگران و از نوع ویزای توریستی به ثبت رسیده است. كليه اطلاعات ارائه شده در اين مقاله توسط عاليان ويزا، از منابع معتبر و وب سايت هاى رسمى كشور اسپانیا گردآورى شده است؛ بنابراین اگر شما قصد اخذ ویزای توریستی اسپانیا به منظور سفر به این کشور را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

ويزای توريستی اسپانيا

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • شرایط عمومی اخذ ویزای توریستی اسپانیا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی
 • نحوه دریافت ویزای توریستی کشور اسپانیا
 • هزینه‌ اخذ ویزای توریستی 
 • مدت زمان دریافت ویزای توریستی
 • دلایل رد درخواست ویزای اسپانیا

شرایط عمومی اخذ ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی کوتاه مدت اسپانیا مجوزی است که به شما این امکان را می دهد که به منظور سفر به این کشور و فعالیت های توریستی مانند تعطیلات، گشت و گذار و دیدار دوستان یا اعضای خانواده خود که در اسپانیا ساکن هستند، به این کشور سفر کنید. بنابراین از آن جایی که ویزای توریستی خاصی برای اسپانیا وجود ندارد، گردشگران برای ورود به اسپانیا نیاز به دریافت ویزای شنگن دارند. ویزای شنگن به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا 90 روز را در اسپانیا سپری کنند. برای درخواست ویزای شنگن به منظور ورود به اسپانیا، باید به سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که درخواست های مربوط به اخذ ویزا باید حداقل ۱۵ الی ۳۰ روز قبل از سفر در بخش کنسولی سفارت اسپانیا مورد بررسی قرار گیرد تا زمان رسیدگی به درخواست شما فراهم شود.

ويزای توريستی اسپانيا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی

برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا ، باید مدارک مورد نیاز زیر را ارائه دهید:

 • دو قطعه عکس مخصوص اخذ ویزا
 • پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت که حاوی اطلاعات هستند و دو صفحه اصلی با مشخصات شما و صفحات دارای برچسب یا استیکر ویزا
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کشور اسپانیا
 • رزرو بلیط های رفت و برگشت به اسپانیا
 • بیمه مسافرتی شنگن به مبلغ حداقل 30 هزار یورو
 • رزرو هتل
 • اثبات تمکن مالی برای مدتی که در اسپانیا ساکن هستید
 • دعوتنامه از اقوام و آشنایان مقیم اسپانیا در صورت وجود
ويزای توريستی اسپانيا
نحوه دریافت ویزای توریستی کشور اسپانیا

در سال ‌های اخیر با توجه به همه گیری بیماری کرونا، بسیاری از اقدامات اداری از جمله اخذ روادید نیز تا حد ممکن به صورت مجازی و اینترنتی انجام می ‌شود. به طور ویژه در مورد اخذ ویزای اسپانیا، اقداماتی همچون دریافت نوبت و تکمیل فرم ‌های مربوطه به صورت مجازی انجام شده و در آخرین مرحله با مراجعه حضوری به کارگزاری مراحل نهایی اخذ ویزای اسپانیا انجام می‌ شود. البته باید گفت که اخذ ویزای توریستی بسیار راحت ‌تر از انواع دیگر آن خواهد بود. متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا باید 90 روز قبل از عزیمت و سفر به اسپانیا تمامی مدارک مورد نیاز را آماده نمایند و باید درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای توریستی اسپانیا را به کنسولگری سفارت اسپانیا واقع در کشور خود ارائه نمایند. پس از تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک، باید مدتی را منتظر پاسخ درخواست خود باشید که گاهاً ممکن است تا ۴ هفته  به طول بیانجامد؛ پس از آن مشخص می گردد که آیا با درخواست ویزای شما موافقت گردیده و یا این درخواست رد شده است.

هزینه‌ اخذ ویزای توریستی

همانطور که می دانید، دریافت ویزای توریستی اسپانیا منوط به صرف هزینه‌ های رسمی و غیر رسمی خواهد بود. هزینه ‌های رسمی شامل هزینه هایی است که توسط سفارت دریافت می شود. اما هزینه ‌های غیر رسمی شامل هزینه‌ هایی مانند ترجمه مدارک است که به دلیل تنوع مدارک ارسالی و همچنین تغییرات نرخ های مربوط به آن، مبلغ مشخصی برای آن ‌ها متصور نیست اما هزینه زیادی را در برنمی گیرد. هزینه درخواست ویزای توریستی اسپانیا برای هر فرد حدود 60 یورو می باشد که علاوه بر این مبلغ افراد باید مبلغ 15.45 یورو دیگر بابت خدمات و مالیات پرداخت نماید. همچنین باید در نظر داشته باشید که کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه برای خدمات معاف هستند.

ويزای توريستی اسپانيا
مدت زمان دریافت ویزای توریستی

عموما، سفارت اسپانیا موظف به رسیدگی به درخواست های ویزای کوتاه مدت برای گردشگری و بازدید در مدت 15 روز هستند. با این حال، در برخی موارد ممکن است 30 یا حتی 60 روز زمان ببرد. مدارک دریافت شده از متقاضیان ویزای توریستی اسپانیا پس از انگشت نگاری در کارگزاری، در سفارت اسپانیا ثبت خواهد شد. بنابراین توصیه می ‌شود متقاضیان با در نظر گرفتن فاصله زمانی تا تاریخ سفر، اقدام به دریافت نوبت در سایت کارگزاری سفارت اسپانیا در ایران نموده و روند دریافت روادید را سریع ‌تر آغاز نمایند تا تداخلی پیش نیاید. به خصوص در مورد سفرهای نوروزی که درخواست صدور روادید به میزان چشمگیری افزایش پیدا می ‌کند.

دلایل رد درخواست ویزای اسپانیا

اقدام به گرفتن ویزای انفرادی اسپانیا، یکی از شایع ‌ترین دلایل رد شدن ویزای این کشور می‌ باشد. معمولا اگر شما در قالب تور گروهی قصد گرفتن ویزای اسپانیا را داشته باشید، درخواست شما با ریسک کمتری همراه خواهد بود. از جمله رایج ‌ترین دلایل رد شدن ویزای اسپانیا به شرح زیر می ‌باشد:

 • اقدام به صورت انفرادی و یا با تمامی اعضای خانوادگی برای ویزای اسپانیا برای اولین بار
 • داشتن سوابق کیفری در حال و یا گذشته
 • سابقه ریجکتی از سایر کشورهای عضو شنگن
 • ارائه مدارک غیر واقعی
 • ارائه گذرنامه نا معتبر و یا جعلی
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم ارائه تمکن مالی کافی برای تامین همه هزینه های سفر و اقامت
 • ریپورت شدن متقاضی به دلیل سابقه کیفری یا حقوقی در یکی از کشورهای عضوء شنگن

سؤالات متداول

 • حداقل میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟

افرادی که قصد بازدید از اسپانیا را دارند باید ثابت کنند که در مدت زمان 10 روز اقامت خود 90 درصد از حداقل درآمد ماهانه در اسپانیا را دارند.

 • رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا چگونه انجام می شود؟

اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا به این شکل است که باید نامه اعتراض خود را شخصا و یا توسط وکیل قانونی خود به زبان اسپانیایی نوشته و در مهلت اعتراض در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه به سفارت اسپانیا تحویل دهید.

 • حداکثر مدت زمان حضور افراد در اسپانیا با استفاده از ویزای توریستی برای اولین بار چقدر می باشد؟

افرادی که برای اولین بار قصد اخذ ویزای توریستی اسپانیا را دارند، حداکثر برای مدت زمان کمتر از 90 روز می توانند در این کشور و یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشند.

 • آیا می توان با ویزای توریستی در اسپانیا مشغول به کار شد؟

 خیر، با ویزای توریستی نمی توانید در اسپانیا کار کنید.

 • آیا سابقه ریجکتی از اسپانیا برای سایر کشورهای عضوء شنگن نیز قابل رویت است؟

بله اما این به معنای عدم امکان اقدام مجدد برای اخذ ویزای شنگن از دیگر کشورهای عضوء شنگن نمی باشد.

سخن پایانی

کشور اسپانیا یکی از پر بازدید ترین مقاصد گردشگری در اروپا است و سومین کشور از لحاظ تعداد مکان های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، پس از ایتالیا و چین است. افرادی که قصد بازدید از اسپانیا را دارند نیازمند ویزای توریستی می باشند تا بتوانند با این مجوز به اسپانیا سفر کنند و یا حتی از دیگر کشورهای عضو شنگن نیز بازدید نمایند. بنابراین برای دریافت این ویزا، افراد نیاز به جمع آوری مدارک ضروری خواهند داشت. درباره ویزای توریستی می توان گفت که مهم ترین و شناخته شده ترین نوع ویزا، ویزای تایپ c، جهت  تفریح و گردشگری و سفرهای تجاری می باشد و تمام متقاضیانی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید ثابت کنند که تنها ترین و اصلی ترین هدف آنان گردش و بازدید از آن کشور می باشد. بنابراین برای اشخاصی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا را دارند، عاليان ويزا با بهره گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق ترين اطلاعات مربوط به اخذ ویزای توریستی اسپانیا را به شما عزيزان ارائه می نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره هاى موسسه از طريق واتس آپ تماس حاصل فرماييد.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه ها در مورد این مطلب
 1. سلام
  اگر قبلا از مجارستان ريجكت شده باشم
  ميتونم براي ويزاي تورستي اسپانيا اقدام كنم؟

  1. سلام و درود ویزای مولتی کانادا یک امتیاز مثبت برای شما محسوب میشود اگر اسناد کاملی مبنی بر علقه در ایران داشته باشید شانس خوبی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *