همه چیز در مورد ویزای تمکن مالی پرتغال

کشور پرتغال از سال 2007 نوعی ویزای ویژه با عنوان ویزای D7 یا همان تمکن مالی را در اختیار مهاجران جهان به خصوص بازنشستگان قرار داده است. بر طبق این ویزا، افراد و یا بازنشستگانی که حقوق ثابت و مستمری به ارزش حداقل 700 یورو در ماه داشته باشند، میتوانند با اثبات تمکن مالی خود، وارد کشور پرتغال شده و اقامت دائم و حتی شهروندی پرتغال را دریافت نمایند. برای اخذ ویزای D7 و اقامت پرتغال، شرایط و قوانینی وجود دارد که متقاضیان در صورت آگاهی به این قوانین و واجد شرایط بودن، میتوانند از مزایای زندگی در پرتغال و رفاه اجتماعی این کشور بهره مند شوند. ما در این مقاله به بررسی همه چیز در مورد ویزای تمکن مالی پرتغال خواهیم پرداخت. اگر شما نیر قصد مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای شنگن پرتغال را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. کلیه اطلاعات ارائه شده در این مقاله توسط عالیان ویزا، از منابع معتبر و وب سایت های رسمی کشور پرتغال گردآوری شده است.

ویزای تمکن مالی پرتغال

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • ویزای تمکن مالی پرتغال (D7 visa) چیست؟
 • مزایای اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال (D7 visa)
 • شرایط لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال
 • فرآیند دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال
 • هزینه ویزای تمکن مالی پرتغال در سال 2022

ویزای تمکن مالی پرتغال (D7 visa) چیست؟

دولت پرتغال در سال 2007 نوع خاصی از ویزا را به نام ویزای D7 و یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال (خودحمایتی) به مهاجران جهان معرفی کرد. این ویزا با عناوینی مانند ویزای بازنشستگی و یا ویزای درآمد غیرفعال نیز شناخته میشود. این ویزا به کلیه شهروندان خارج اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که یک درآمد معقول غیرفعال و مستمر دارند، اجازه اقامت در پرتغال را میدهد. این درآمد می تواند از حقوق بازنشستگی، سهام قابل انتقال، املاک، سود حاصل از سپرده بانکی یا سرمایه گذاری مالی باشد. حداقل ارزش مورد نیاز برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، درآمد سالانه حدود 9000 یورو به اضافه 50 درصد این مبلغ برای همسر و 30 درصد برای هر فرزند وابسته است. این شرایط بدون توجه به کشور مبدا فرد متقاضی میباشد.

ویزای تمکن مالی پرتغال

این ویزا به شما و خانواده تان اجازه اقامت قانونی در پرتغال را می دهد و برای جذب بازنشستگان و کسانی که با درآمد غیرفعال خود زندگی می کنند، جهت تقویت اقتصاد پرتغال در نظر گرفته شده است. نکته قابل توجه و بسیار مهم آن است که دارندگان این ویزا از داشتن فعالیت حرفه ای در پرتغال منع نمی شوند. این میتواند بزرگ ترین مزیت اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال باشد. شما میتوانید با مراجعه به سفارت پرتغال، برای دریافت ویزای D7 و اقامت این کشور درخواست دهید. پس از دریافت ویزای خود، خانواده نزدیک شما نیز بر طبق مقررات الحاق خانواده، مستحق دریافت اجازه اقامت در پرتغال می شوند. علاوه بر این، این ویزا اجازه سفر آزادانه در منطقه شنگن را به شما خواهد داد.

مزایای اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال (D7 visa)

 • امکان ورود و گردش آزادانه در کل منطقه شنگن
 • امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی پرتغال: پس از دریافت ویزای D7، اجازه دریافت اقامت دو ساله در پرتغال را دارید. پس از آن، می توانید اقامت خود را تمدید کنید. پس از پنج سال اقامت قانونی و مستمر در پرتغال، می توانید برای اقامت دائم و شهروندی درخواست دهید.
 • بهره مندی از حقوقی مانند حقوق شهروندان پرتغال مانند: امکان داشتن کارت بیمه سلامت نظیر یک شهروند پرتغالی، امکان بهره مندی از خدمات تحصیل در مدارس و دانشگاه ها به صورت رایگان، امکان شرکت در انواع مختلف دوره های آموزشی نظیر یک شهروند پرتغالی، داشتن امنیت و بهره مندی از قوانین ملی پرتغال، دسترسی به آموزش فنی و حرفه ای در پرتغال
 • امکان الحاق خانواده: پس از دریافت ویزای D7، خانواده شما حق دارند در پرتغال به شما ملحق شوند. شما باید درخواست الحاق خانواده را در سامانه SEF ثبت کنید. شما باید به طور قانونی رابطه خود را با هر یک از اعضای خانواده خود که می خواهید تحت این برنامه قرار دهید ثابت کنید. لیست افراد خانواده که واجد شرایط الحاق به شما میباشند عبارت است از: همسر یا شریک زندگی شما، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سال که مجرد بوده و یا مشغول به تحصیل میباشند، والدین شما یا والدین همسر شما تا زمانی که به شما وابسته هستند، خواهر و برادرهای کوچکتر.
 • امکان تبدیل شدن به یک مقیم NHR: کشور پرتغال یک برنامه مالیاتی ویژه به نام NHR دارد که بر اساس آن، شما از پرداخت مالیات درآمدهای خارجی معاف هستید یا مالیات بسیار کمی میپردازید.
شرایط لازم برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال
 • داشتن تابعیت غیر اتحادیه اروپا
 • داشتن بودجه لازم برای حمایت از خود در طول اقامت در پرتغال
 • نداشتن سابقه کیفری
 • تایید نشانی محل اقامت خود در پرتغال
 • سکونت حداقل 6 ماه از هر یک سال در هلند (در صورتی که غیبت شما در این کشور به طور متوالی طولانی مدت گردد، امکان ابطال و از بین رفتن اقامتتان وجود دارد. لطفا قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات لازم را از کارشناسان و متخصصان گروه عالیان ویزا دریافت نمایید.)
فرآیند دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

1. اخذ شماره NIF و افتتاح حساب بانکی

اولین کاری که باید قبل از هر گونه مراحل قانونی در پرتغال انجام دهید، دریافت شماره NIF است. این شماره، شماره مالیات قانونی شماست و به شما اجازه می دهد تا فعالیت های مالی را در این کشور انجام دهید. شما می توانید وکالتنامه ای داشته باشید که بدون نیاز به ورود به پرتغال، آن شماره را برای شما دریافت کند. پس از به دست آوردن شماره NIF، باید یک حساب بانکی در پرتغال باز کنید، که می تواند از راه دور نیز انجام شود. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با مشاوران مجرب گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

2. تعیین محل اقامت خود در پرتغال

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای d7، باید داشتن یک محل اقامت برای خود را در پرتغال تضمین کنید. شما می توانید این کار را با اجاره یا خرید ملک در آنجا انجام دهید. لازم به ذکر است که جهت اخذ اجاره نامه و یا دریافت مدرک مورد نظر برای اثبات اقامت خود در کشور پرتغال، و یا حتی جهت افتتاح حساب در کشور پرتغال، گروه عالیان ویزا میتواند خدمات ویژه ای در کشور مقصد به شما ارائه دهد. شما میتوانید به مدد مختصصان مجرب گروه عالیان ویزا، از انجام کلیه این امور در کشور مقصد اطمینان حاصل کنید.

3. درخواست ویزای D7 یا همان تمکن مالی در سفارت پرتغال

برای گرفتن وقت در کنسولگری پرتغال در منطقه فعلی خود، باید به صورت آنلاین درخواست دهید. مدارک دقیق مورد نیاز می تواند بین مناطق مختلف، متفاوت باشد اما در بیشتر موارد به اسناد زیر نیاز خواهید داشت:

 • پاسپورتی که حداقل شش ماه پس از انقضای ویزای تمکن مالی پرتغال معتبر باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی جدید به اندازه پاسپورت
 • انگیزه نامه ای که دلایل اخذ اقامت پرتغال را مشخص می کند
 • بیمه درمانی که مخارج درمانی شما را در پرتغال پوشش می دهد (از طرف دیگر، می توانید سوگندنامه ای ارائه دهید مبنی بر اینکه ظرف 90 روز پس از ورود به کشور پرتغال بیمه درمانی دریافت خواهید کرد)
 • گواهی سوء پیشینه کیفری
 • بیمه سفر
 • مدارک اقامت در پرتغال که می تواند سند مالکیت، قرارداد اجاره یا قرارداد وام ملک باشد
 • مدرکی مبنی بر منابع مالی کافی در دسترس متقاضی در پرتغال
 • اثبات داشتن درآمد غیرفعال منظم خالص معقول
 • برای واجد شرایط بودن باید ثابت کنید که به مدت 12 ماه حقوق بازنشستگی یا درآمد دارید: حدود 9000 یورو برای متقاضی، به اضافه 50 درصد این مبلغ برای همسر و 30 درصد برای هر فرزند تحت تکفل.
ویزای تمکن مالی پرتغال

4. درخواست اخذ اقامت پرتغال

اگر می خواهید برای اخذ اقامت پرتغال درخواست دهید، باید پس از مراحل ذکر شده در بالا، با ویزای D7 وارد پرتغال شوید. اقامت دائمی که ویزای D7 ارائه می دهد، مستلزم اقامت حداقل 30 ماه در هر دوره 5 ساله در پرتغال است. ویزای D7 به شما اجازه میدهد در هر سال، حداقل 6 ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید که از این 6 ماه، الزاما 4 ماه آن باید به صورت متوالی باشد و مابقی طبق برنامه ریزی شخصی شما میتواند سلیقه ای باشد. در طی این چهار ماه، باید وارد پرتغال شوید و با تحویل مدارک زیر، برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنید:

 • پاسپورت شما که حاوی ویزای D7 بوده و توسط کنسولگری پرتغال در منطقه شما صادر شده است.
 • مدرک اثبات محل اقامت شما در پرتغال
 • مدرکی مبنی بر تمکن مالی کافی
 • بیمه نامه درمانی در صورتی که آن را در پرتغال خریداری کرده باشید

هزینه ویزای تمکن مالی پرتغال در سال 2022

هزینه های واقعی که دولت برای ویزای  D7 از متقاضیان درخواست میکند بسیار ناچیز بوده و معمولا بین 50 تا 300 یورو برای هر متقاضی میباشد. سایرهزینه های اولیه شامل هزینه نقل مکان، اجاره یا خرید ملک، هزینه های حرفه ای و غیره خواهد بود.

سؤالات متداول
 • آیا پرتغال کشوری گران است؟

خیر. در حقیقت، هزینه های زندگی در پرتغال در مقایسه با کیفیت زندگی در این کشور بسیار ناچیز است. یک زوج میتوانند به راحتی، ماهیانه با مبلغی در حدود 1.500.000 یورو در شهری کوچک در پرتغال زندگی کنند.

 • منظور از برنامه مالیاتی NHR چیست؟

NHR یک برنامه مالیاتی ویژه است که مخفف non-habitual resident میباشد و در سال 2009 توسط دولت پرتغال تصویب شده است. این برنامه به شما امکان می دهد از پرداخت مایلیات درآمدهای خارجی خود معاف شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان گروه عالیان ویزا در تماس باشید.

 • آیا پرتغال کشور خوبی برای سپری کردن دوران بازنشستگی میباشد؟

بله. پرتغال چندین دهه است که بازنشستگان را به خود کرده و دارای استانداردهای زندگی بالا، هزینه های پایین زندگی، مراقبت های بهداشتی عالی و بسیاری از فعالیت های اجتماعی برای بازنشستگان است. همه اینها بازنشستگی در پرتغال را به گزینه ای بسیار جذاب تبدیل می کند.

سخن پایانی

کشور پرتغال، با هزینه های زندگی مقرون به صرفه، شرایط اقتصادی عالی و رفاه اجتماعی بالا، همواره گزینه مهاجرتی محبوبی برای متقاضیان به زندگی در اروپا بوده است. این کشور به منظور توسعه اقتصاد خود، از ورود سرمایه های خارجی استقبال کرده و به افرادی که سرمایه ثابت و مستمری از طریق بازنشستگی و یا اجاره املاک در کشور خود به دست می آورند، ویزای ویژه ای با نام D7 یا ویزای تمکن مالی، اعطا میکند. در این مقاله به بررسی همه نکات مهم در خصوص اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال و حتی امکان اخذ اقامت و شهروندی پرتغال پرداختیم. امیدواریم اطلاعات ما به تصمیم گیری بهتر شما مخاطب عزیز برای مهاجرت به کشور پرتغال کمک کرده باشد. عالیان ویزا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترین و دقیق ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به کشور پرتغال را به شما عزیزان ارائه می نماید. جهت دریافت مشاوره رایگان و سریع، شما میتوانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و یا با شماره های موسسه از طریق واتس اپ تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت مشاوره رايگان، كافيه فقط  فرم ارزیابی را پر كنيد و دكمه ارسال رو بزنید.

كارشناسان عاليان در كمتر از یک ربع با شما تماس ميگيرند و كامل راهنماييتون ميكنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *